Bohemia Energy

Bohemia Energy
Bohemia Energy

Dnes se jedná pravděpodobně o nejznámějšího dodavatele energií, pokud pomineme dominantní hráče na našem trhu. Společnost Bohemia energy se totiž zabývá dodávkou elektřiny a plynu, a to nejenom domácnostem, ale také podnikatelům, nebo i velkoodběratelů. Aktuálně slaví firma 10 let na našem trhu, což celkově potvrzuje to, že není žádným nováčkem. Tomu ostatně odpovídá i bohatá nabídka služeb, která přesně reflektuje požadavky zákazníků, a to co do kvality dodávky, tak samozřejmě také ceny.

Kolik lze ušetřit?

Samozřejmě s přestupem k Bohemia energy by měly souviset hlavně úspory, které si lze i jednoduše spočítat. A to buď orientačně s ohledem na typ objektu, tak i přesně, s ohledem na vaši aktuální spotřebu. Dané tarify poté vycházejí z vaší aktuální spotřeby a toho, na co elektřinu, ale také plyn ve vaší domácnosti využíváte. Obecně platí, že čím více odebíráte, tím je cena u Bohemia energy za jednotku nižší. Vše navíc doplňuje i program s názvem“Garance“, který souvisí jak s tím, že budete mít skutečně nižší cenu, než máte nyní, tak souvisí i s tím, že můžete získat celých 700 Kč za zřízení nového odběrného místa.

Přechod je snadný

Čím ale společnost Bohemia energy také vychází vstříc svým novým zákazníkům, to je možnost jednoduchého přechodu, který můžete začít už online. Následně můžete využít služeb společnosti i v tom, že za vás vyřídí vše potřebné, jako je hlavně výpověď u současného dodavatele. Samozřejmě veškeré změny jsou administrativní a tak z hlediska bytových rozvodů, nebo kvality energií se pro vás nic nemění. K tomu všemu můžete přidat i jistotu osobního kontaktu a moderních komunikačních kanálů, díky čemuž společnost také slaví mnoho úspěchů, a to zvláště v segmentu mladších zákazníků, kteří hledají skutečnou jednoduchost a co nejmenší administrativu spojenou s přechodem, ale i odběrem.

Máte zkušenosti se společností Bohemia Energy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Bohemia Energy
3.7 (73.14%) 35 votes

Je článek zajímavý? Sdílej ho s přáteli na sociálních sítích.

56 Comments on Bohemia Energy

 1. S Bohemia Energy jsem za těch pár let co u nich jsem ušetřil už slušnou částku, cena se stále drží na výhodné úrovni, takže mívám přeplatky. Vyúčtování probíhá normálně, proto tuto firmu doporučuji.

  • Musím říct, že nás Bohemka přesvědčila. Komentáře na její adresu je lepší nečíst, jelikož ti co jsou spokojeni se většinou se svými pozitivy nedělí a užívaj si je. Nicméně proč se nepodělit. Čekalo nás rozrůstání se rodiny, k čemuž neodmyslitelně patří i větší spotřeba energií, takže i růst ceny. Spousta lidí mi tvrdilo, že přechod k alternativci mi pomůže sundat nějakou tu korunu dolů, načež jsme dostali doporučení na Bohemii. Takže jsme si nechali udělat propočet, který mi by oko ukázal, že cena bude reálně opravdu o nějakou stovku nižší. Řekl jsem si ok, do toho jdu a jsem rád, že jsem se osobně přesvědčil, že firma není tak mizerná jak se o ní všude píše. Zatím odebíráme rok a vše probíhá za standardních podmínek, nic zvláštního nezaznamenáváme.

   • Jako zkušenost bych si je přečetl, ale většinou jsou to negativní bolístky z let předchozích a za tich pět let co u firmy jsem a beru od nich obě komodity, bych řekl, že se už spoustu věcí u nich změnilo… a to k lepšímu, alespoň co se servisu a nově utvořených tarifů tejče.

    • Neduhy se najdou i dneska, ale ani mě to nepřekvapuje, lidi prostě nečtou, takže za to může lidská blbost. Já si zakládám na tom všechno bedlivě prostudovat a nehodit podpis jen tak na něco, ještě bych ve finále někomu upsal střechu nad hlavou. To samé bylo i tady a popasoval jsem se s tím i když ty mrňavý písmenka v podmínkách chtěly pomalu lupu, ale vím co tam stojí, takže jsem nové smlouvy a podmínky potvrdil. To co v nich bylo uvedeno dodržují, takže osobně mohu doporučit.

  • My jsme si byli pro radu u poradkyně a ta nám Bohemia energy doporučila ohledně cen i z hlediska toho, že je to velká stabilní firma. Takže se prý nebudem muset bát, že by jsme si třeba po půl roce museli na rychlo shánět novýho dodavatele, jelikož nevydrželi nátlak konkurence. Což mě přijde jako dobrý argument.

   • S domácností už jsem u nich skoro 6 let a nikdo to nevypadalo, že bych si musel hledat náhradu. To spíš jsem si říkal, jak v takovéto konkurenci můžou vznikat ještě další malé firmy, vždyť tihle „dominanti“ je hnedka musí převálcovat. No asi by to byla věc pro vedení diskuze.

  • Mně dali vybrat ze dvou produktových řad, buď to tarif garantující nižší cenu než má dominant na trhu či běžný s tím, že oba bych měl na dobu dvou let. Garanci jsem nebral té nevěřím, že by se mi vyplatila, trh jak se pohybuje, nesleduju, takže jsem raději vzal běžný, kde jsem měl taky slevu i když asi ne takovou.

   • Je to asi měsíc, co jsem si smlouvu vyřizoval a garance ceny mi byla zrovna doporučena, že nyní je to na trhu nejisté, takže je na ní vhodná doba. Dal jsem na radu odborníka, sám trh a jeho vývoj nesleduji, takže jsem si nechal poradit. Smlouvu mám taky na dobu dvou let. Takže mám na nějakou dobu vystaráno a jistotu, že se mě případná zdražení týkat nebudou.

  • Nám byla takhle doporučená od známých, co se k nim dostali prý přes prodejce. My tím že celý dům vytápíme přes elektřinu, tak nám takováto změna přišla hodně vhod a to nám původně bylo tvrzeno že u elektřiny jsou úspory mizivé a že se to v podstatě nevyplatí. A to u nás teda ani náhodou neplatilo, přibližně o čtvrtku platíme u Bohemia energy méně.

  • Souhlas, já je mám tři roky, narazili na mě při podomní obchůzce, bydlím v bytovce takže čtyři zvonky a byl jsem zrovna doma. Líbil se mi návrh ceny i možnost výhodné smlouvy na neurčito na kterou jsem se na rovinu zeptal. Nebýt tý a tý ceny, tak bych do toho jinak nešel, ale jak říkám mám je tři roky a slouží mi dobře.

   • Vždycky jde o tarif, takovéto velké firmy většinou mají v seznamu více tarifů k dispozici.  Takže je na vás co si zvolíte, já osobně beru ten nejlevnější a to je pro mě Jubileum Plus a ušetřit se mi s ním v porovnání podařilo.

 2. Taky mám s Bohemia Energy pozitivní zkušenosti, mají o dost levnější elektřinu než většina dodavatelů, u plynu ty rozdíly nejsou tak výrazné, ale pořád jsou levnější. Vyšli mi v internetové srovnávací kalkulačce jako skoro nejlevnější, taky jsem přihlížel k tomu, že jsou velcí, to by mělo mít vliv na jejich stabilitu. U malých dodavatelů nemůžete vědět, kdy budou muset zavřít krám.

  • Já když na ně teda teďka koukal, tak teda nejlevnější rozhodně nebyli a spíš byli řazený někde v půlce celý tabulky. Ale je teda pravda, že ti co je předběhli, tak byli založený nedávno a ztotožňuji se s vašim názorem, že u malých dodavatelů nemůžeme vědět, kdy budou muset zavřít krám. Takže už jen z tohodle principu bych si dal svoje energie raději pod bohemia energy a bylo by mi jedno, že bych si nějakou korunu třeba připlatil, hlavně když bych to měl všechno pod stabilním zázemím.

   • Vždycky záleží na tom co člověk hledá a co je pro něj prioritní, někdo si žádá nejnižší cenu bez ohledu na to jestli poskytující firma má vůbec perspektivu k tomu, aby se na již tak rozrostlém trhu dokázala udržet, viz teďka jeden alternativec, kterému odebrali licenci a bude muset ukončit aktivitu, či si raději nějakou tu korunu připlatí, jak tvrdíte vy a bude mít jistotu stabilního zázemí se zajetou firmou. Zrovna včera jsem toto téma probíral s otcem po telefonu, že u něj opět někdo byl a nabízel mu sluncem zalitou nabídku, říkal, že nic neměnil, že tich pár korun, co by prý ušetřil ho už nevytrhne, hlavně když to bude mít celý v klidu, nebude muset nic řešit a zůstane tam kde je. Takže BE proč ne..

    • Myslím, že jsem našel co jsem potřeboval.. Mám u Bohemia Energy smlouvu na neurčito, smluvní podmínky bez sankcí a jediná taková hlavní podmínka co tam visí, že když budu chtít zmizet jinam tak mi to bude trvat 3 měsíce než mě pustí, ale s tím problém nemám, to je klasika u těhle smluv.

 3. Jde o levného dodavatele a byl jsem mile překvapen jejich vstřícným servisem. Mám menší firmu, ale výdaje na energie jsou nemalé, tak jsem se snažil na trhu najít schopného dodavatele, dobře mi poradili a vyšli mi vstříc s řešením na míru.

  • Spíš bych řekl, že je to takový průměr než úplně levný dodavatel, to si myslím, že dostanete i levnější nabídku na trhu, ale jde o to co od dodavatele chcete a očekáváte a jestli nemáte obavu, například z případného úpadku společnosti, která to pod nátlakem konkurence neunese. V poslední době se to děje celkem často.

 4. Zkušenosti s Bohemia energy mám spíš pozitivní, jejich ceny jsou vážně nízké, jen jsem nebyl moc moudrý z rozpisu vyúčtování, ale to jsem si vysvětlil na zákaznické lince, kde mi ochotně poradili, můj názor je, že jde o kvalitního dodavatele.

  • Já si od nich nechávám zasílat jen to zjednodušené vyúčtování a bohatě mi to stačí. Takhle hnedka vím jestli mám přeplatek nebo nedoplatek a nemusím se prokousávat tou hromadou čísel. Musím však na zuby zaťukat, že zatím to vždycky byly spíše přeplatky.

  • Oni ho mají celkem dobře vysvětlený na stránkách, podle toho jsem se řídil já, když jsem se snažil dohledat celkovou spotřebu. Teď už mi přijde, že se v něm dokážu zorientovat celkem bez problému a i si najít údaje jako v jakým období jakou spotřebu jsem měl.

 5. Vzhledem k tomu, že se mi podařilo s nimi ušetřit, tak jim rád napíši dobrou referenci. Smlouvu jsem uzavíral s jejich obchodníkem a i když jsem byl zprvu rozpačitý, tak po argumentech jsem se rozhodl podepsat smlouvu.

  • Já to mám tak, co firma to jiná zkušenost, protože co jsme měl velké firmy původně tak ty měli servis jak už byly léty zajetý promakaný, pak jsem samozřejmě podlehl nátlaku trhu a vyzkoušel i malého alternativce, od kterého jsem za chvíli utekl, protože to bylo podle mě u nich ještě nedomáklé a teď co jsem tady u bohemia energy, tak si nestěžuji.. alternativec a systém servisu i chodu celkově promáklý.

 6. Přišel k nám jejich obchodní zástupce a lanařil nás k nim, že budeme mít lepší ceny atp. Nemyslel jsem si, že potřebuju přecházet k jinému dodavateli, ale nasadil mi brouka do hlavy. Nakonec jsem si spočítal kolik bych ušetřil a nebylo o čem dál přemýšlet. Druhý den jsem jim zavolal a za pár měsíců jsem už bral energie od nich. A opravdu jsem ušetřil to co mi slíbili. Doporučuju.

  • Nás na tuhle myšlenku taky přivedl až obchoďák, nikdy jsme se o to víc nezajímali jelikož je to pro nás celé španělská vesnice, a proto nás myšlenka úspory zaujala. Shodou okolností u nás byl taky pán od bohemky a vše co nám povídal nám dávalo hlavu a patu. Takže jsme s ním smlouvu uzavřeli na dva roky. Akorát máme po prvním vyúčtování a pánova slova se potvrdila, elektřinu i plyn máme o několik stovek levnější, takže naše první změna se nám vyplatila a jsme určitě spokojení.

  • Také je mohu doporučit. Společnost Bohemia Energy dodává elektřinu do celého našeho domu, slevy jsme pocítili už dvěma roky, kdy jsme pod ně přestoupili. Někteří sousedi, kteří se bavíme, tak si změnu taky pochvalují, stížnosti jsem v podstatě nezaznamenal, všichni svítíme, takže není divu.

 7. Koukám, že tu všichni píšete o Bohemia Energy dobře, jsem rád že máme všichni stejný názor. Jak píšete, s Bohemii se velmi jednoduše dá šetřit. Prostě se jen přehlásíte jinam a je to.

 8. Myslím, že si kladné recenze píší sami, mrkněte na mraky negativních zkušeností jinde na netu. Jsou jich stovky…

  • No já bych spíše řekla, že ty hromady negativních příspěvku putují od konkurenčních firem, kterým se nelíbí její výhodnější ceny a tím pádem odliv zákazníků.

   • Souhlasím, nevím kam na to ty lidi chodí, mám je přes 4 roky, dostal jsem se k nim v roce 2013 a do dnešního dne jsem s nimi neměl jediný výstup. A když už teda narazím na něco negativního, tak je to většinou staršího data, ale sám jsem s nimi za dobře páč mi spolehlivě dodávají bez odpojení.

    • Copa odliv, ale já jsem u nich třeba zjistila, že když si to k nim dám obojí tak i za tu jakoby sdruženou dodávku dostanu větší slevu. A podle mě celkem dost lidí, si to chce nechat pohromadě pod jednou firmou, aby to měli líp organizovaný.

 9. Jedna z nejzkurvenějších společností na trhu v ČR, která umožňuje podepsat smlouvu na odběr energií i nevlastníkům daných nemovitostí s garancí pokuty 6500Kč za odběrové místo. Smlouva je zrušitelná pouzte do 14ti dnů a poté na dva roky bez šance odejít!!!!!
  V podmínkách bod jedna garance nižší ceny plynu či elektřiny platí na dva až deset let dle doby sjednání, bod pět garance se nevztahuje na nové zákazníky??????????? To je co za megasračkovou podmínku, která není uvedena na smlouvě, ale na jejich stránkách??????

 10. Nedopatřením jsem podepsala smlouvy k mým 14 pronajatým bytům v Praze (které se souhlasem jejich majitelů dále podnajímám) u BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. Od těchto smluv chci odstoupit pro podvod (už je po zákonném termínu na odstoupení). Podvod podle mého názoru spočíval v tom, že se mi vnutil do bytu a za Bohemia Energy jako zástupce prezentoval jiný člověk, než který byl ve smlouvě jako zprostředkovatel a záměrně mi dal podepsat tablet (resp. elektronickou smlouvu na tabletu) tak, abych si nevšimla, že se podepisuji k jinému zástupci. Důkaz k tomu mám, protože jsem si zkopírovala jeho občanský průkaz i průkazku od Bohemia Energy. Ve smlouvách s Bohemia Energy je však uveden zástupce jiný. Navíc tento člověk po mně chtěl bez dokladu 3 000 Kč prý kvůli tomu, že s těmi 3 000 Kč vyřídí přechod od současného dodavatele ihned bez sankcí. Nakonec jsem ty 3 000 Kč od zprostředkovatele vymohla zpět tak, že mi je vložil na účet s uvedením svého jména. Bohemia Energy na můj dopis o odstoupení reagovala tak, že mi neodpověděla, ale pokusila se vybrat z mého účtu 217.800 Kč jako sankci za odstoupení od smlouvy – toto mi sdělila moje banka. Mám šanci se BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. zbavit, aniž bych utrpěla škodu? PhDr. Helena Hofmannová – praha@konys.cz, 721 621 333, http://www.konys.cz (právně podloženou radu uhradím).

 11. My jsme Bohemii vypovídali, když jsme se stěhovali a no problem. Vyplnili jsme jim formulář, co jsme si stáhli u nich na stránkách a poslali ho doporučeně. Výpověď dopisem akceptovali a víc po nás nechtěli. Takže celkem snadné vyřízení.

  • Michale a proč když jste se stěhovali, tak proč jste si je nevzali s sebou na novou adresu? Já to takhle udělal a řekl bych, že s tím bylo dohromady míň starostí, než to celý rušit a hledat se pak zas s někým novým, takhle mám sebou ověřenou firmu a můžu v podstatě navázat, tam kde jsem skončil. Tak třeba pro příště..

 12. Já od nich dostal 1400,- za převedení bráchy s manželkou. Ukázal jsem jim naše faktury, jak to bylo u původního dodavatele a jak se nám daří teďka pod Bohemia energi a celkem zírali, jaký to je finanční rozdíl, že se stejným propálením energií můžeme platit i o něco míň. Tak na nás dali a převedli elektriku i plyn zároveň. Byl to přínos pro obě strany.

  • Taky jsem nějakou takovou akci zaregistroval na stránkách, že běží snad až do konce roku. Ale přijde mi divný, abych kvůli sedmi stovkám někoho uháněl aby, měnil dodavatele. Tohle si myslím, že je věc, kterou byl měl každý zvážit sám. Jsem rád, že jsem narazil na dobrého dodavatele, ale kvůli penězům to hnedka cpát každýmu asi opravdu nebudu.

   • Nemusíte ho někomu cpát, ale můj kamarád se třeba poohlížel po novém, tak jsem mu to podal jako návrh a přineslo to službu nám oběma, jemu slevu s novým dodavatelem a mě zas za ty jeho energie 14stovek.

 13. Zdravím, s dodavatelem bohemia energy jsme za necelé 3 roky neměli jediný konflikt, spíš naopak, byli nám po ruce, když jsme potřebovali vyřešit přepis energií ze mě na dceru. Takže jsem spokojený nejen s jejich servisem a nasazením onu záležitost vyřešit, ale i s cenovou úrovní, která vychází stále v plusových hodnotách.

 14. Dobrý den, ráda bych se tu poptala, jaké máte aktuální zkušenosti s dodavatelem Bohemia energy. Jak zjistím jestli je poskytovatel cenově výhodnější? V domě topíme přímotopy a Bohemia energy má prý výhodný tarif D45d. A když se přechází k jinému poskytovateli, tak se mění i el. hodiny?

  • Dobrý den, Julie, vyzkoušejte kalkulačku na portálu tzb-info, kde nemusíte zadávat nic ze svých osobních údajů, aby jste se dostala k nějakému výsledku. Co jsem se díval, tak je od Bohemie aktuálně pro přímotopy výhodný tarif Jubileum plus, ale samozřejmě hodně záleží na tom, od koho byste přecházela, od toho se ta úspora potom hodně odvíjí. Nicméně tu máte alespoň jistotu finančně pevného zázemí. Co se týče měřidel, tak ty spravuje váš distributor a do těch dodavatel nijak nezasahuje.

   • Tak tak, souhlas, s měřidly nemá váš dodavatel žádné do činění, takže žádnou přeinstalaci očekávat nemusíte. A pokud přecházíte od dominantního dodavatele, tak se vám přechod jistě vyplatí a je skoro jedno jestli je to Bohemia energy či jiná firma, ale je fakt co uvádí pan Bohumil, že u Bohemia energy máte alespoň jistotu pevného zázemí. Ohledně firmy vám však zkušenost nejsem schopný poskytnout.

  • Já u Bohemia energy jsem, už přes rok. Jinak, pokud jde o zkušenosti.. nejlevnější sice nejsou, spíš je to takový průměr, ale smlouva je na dobu neurčitou, tak jsem to u nich chtěl zkusit kvůli tomu, že jsem se ne úplně pohodl s mým původním dodavatelem a na ně jsem viděl v bedně reklamu, která mě zaujala.

  • Hodiny dodavateli nepatří, to je věc distributora. Bohemiu energy máme teďka třetí léto a za mě teda patří pořád k cenově výhodným. Nech si to propočíst a uvidíš.

  • Nejdražší dodavatel plynu? Tak to nevím na jakou kalkulačku jste se díval, ale já když se kouknu na kalkulačku tzb-infa, což je specialista, tak je tam u plynu vidím na 2. příčce. Jedou cenu podle burzy, takže není divu, že ten tarif A++ je tak vysoko.

  • Já si dovolím nesouhlasit, záleží i na jiných faktorech, jako v jakém jste distrib. území a jakou máte spotřebu, já u nich mám taky jeden z tich novějších tarifů, žádný standardní a drahý to nemám, přihlížel jsem i na to, že k jejich pobočce mám blízko, tak nemusím využívat internetové kanceláře a zajdu si to osobně vyřídit.

 15. Bohemia Energy entity může mít ceny jaké chce, ale pokud její zástupci obcházejí staré lidi, lžou jim, že jsou od ČEZu, předstírají telefonát se synem, na kterého se důchodkyně v pečovatelském domě odvolává a porušují přitom zákaz podomního prodeje, tak s takovouhle neseriozní společností nikdy. Kdo takovýmhle způsobem uzavírá smlouvy, nemůže být seriozní partner pro dlouhodobý smluvní vztah.

  • Možná kdyby jste s nimi ten smluvní vztah měl, tak by jste některé z vašich mínění přehodnotil. Já u nich mám smlouvy uzavřené už skoro 5 let a to na dvou odběrných místech a když jsem s nimi párkrát něco řešil, tak vždy se to vyřešilo tak, aby spokojenost byla na obou stranách. Řeším sebe, svoje účty a ne lidi kolem, oni se o mě taky nestarají..

 16. Tak na tom srovnávači tzb-info.cz pěkně kecají ! Podívejte se sami , kteří dodavatelé vám vypadnou a srovnejte si jejich aktuální ceníky a zjistíte, že je to jinak než uvádí celá slavná kalkulačka 😀

  • Nemyslím si, že je to tak úplně pravda, co tu píšete. S Kalkulačkou tzbčka mám vlastní zkušenost, na konci 2015 jsem přes ní přecházel k Bohemia Energy na tarif Jubileum, kvůli tomu že topím el.proudem, a cenově to odpovídalo tomu, co se mi tam ukázalo. Tarif je pro mě úspornější. A přesně jak tu v jenom příspěvku píše pan Luboš, tak by to měl být specialista a kalkulačka by tak měla být na stejné úrovni jako ta od samotného erú.

   • Mám pocit, že od nich taky máme tenhle tarif, ale stopro si jistý nejsem, to je ale jedno, podstatné je to, že když jsme si to k nim přendali, tak s námi byl neustále někdo v kontaktu a finančně jsme o cosi ušetřili.

 17. Třeba u té kalkulačky by mě i zajímalo z čeho počítají cenu, když ani dodavatel na daný produkt neudí ceník a jen individuálně ? Na srovnávači Vám uvádí jen tarify na které člověk nikdy nedosáhne.

  • To jste dobrej, že těm internetovej kalkulačkám věříte, já jsem jí chtěl vyzkoušet jednou a přišlo mi to celý nějaký divný, už jen v tom, že po mě vyžadovala osobní údaje a ty se mi jen tak nechce někam vypisovat, aby mě pak někdo otravoval. Takže jsem si radějc došel přímo k poradci, kterýmu jsem nadiktoval svoje požadavky a ten mi pak jako nejlíp odpovídající a cenově levnou vyhodnotil Bohemii energii s tim jejich produktem energie A++. Takže taďka už jen čekám až mě připojí.

  • Zkoušel a nefunguje, určitě to byl zas nějaký ten srovnávač, který vyhodil to co se jemu hodilo do kapsy. Jako už tu pár lidí zmiňovalo, tak taky zastávám férovost porovnávače na tzb, ten už mám lety ozkoušený a dal jsem na něj i naposledy, kdy jsem si hledal novýho dodavatele k plynu. Je to spolehlivý a mám teď přes něj tady Bohemia Energy a jak jsem tomu nejdřív nevěřil, tak cena je opět taková jako mi na něm bylo ukázáno, takže spokojenost s obojím.

 18. Roční úspora z loňského roku mi vyšla na necelé tři tisíce, čekal jsem že to bude daleko víc, ale i tohle se hodí. Smlouva se mi následující rok bude blížit ke konci ,tak uvidím jak dál, pokud budou vracet i po letošku, tak to vidím na prodloužení, protože jinde bych asi o moc líp nepořídil, tak proč si dělat zbytečný starosti.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*