Česká pojišťovna

Česká pojišťovna logo

Česká pojišťovna není rozhodně žádným nováčkem už z hlediska historie. Její celková tradice trvá již více než 190 let. Moderní pojišťovnou začala být po znovuzavedení v roce 1991. Tato da byla spojena také s potvrzením toho, že se jednalo o jednu z největších pojišťoven, což trvá do dnešní doby. A to jak v rámci životního, tak i neživotního pojištění.

Pro širokou šálu klientů

Unikátem je také fakt, že Česká pojišťovna cílí na skutečně širokou škálu jednotlivých klientů. Primárně je známá jako poskytovatel pojištění pro jednotlivce. Tedy pro běžné soukromé osoby. Specializuje se však i na firemní segment. Zde nijak nerozlišuje velikost konkrétní firmy a podniku, a tak své služby nabízí:

  • Malým
  • Středním
  • Velkým

Zapomínat samozřejmě nelze ani na to, že kromě výše zmíněných klasických segmentů je spojena také s nabídkou služeb v dalších oblastech, jako jsou různé spolky a instituce. Aktuálně spravuje okolo 7 milionů aktivních uzavřených pojistných smluv, což znamená, že její celkový podíl na trhu je více než 22 procent. To jenom potvrzuje velikost, jakou Česká pojišťovna má.

Česká pojišťovna získala řadu ocenění

Kvalitu této pojišťovny jasně potvrzuje i to, že v minulosti získala celou řadu různých ocenění. Pokud se podíváme na ty hlavní, tak je dobré zmínit například ty, které nesou název:

  • Nejlepší neživotní pojišťovna
  • Nejlepší životní pojišťovna
  • Klientsky nejpřívětivější pojišťovna

Dále nelze opomíjet různé vyšší umístění v anketách, jako je třeba Zlatá koruna, nebo v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku, či na soutěži Effie. To jenom potvrzuje jak kvality dané pojišťovny, tak i to že je celkem oblíbená u klientů.

Jaké pojistné produkty dokáže nabídnout?

I široká škála pojistných produktů je důvodem, proč je Česká pojišťovna tolik oblíbená. Samozřejmostí je, že nabízí mnoho produktů, které mohou pokrývat různé oblasti lidského života. Pokud jde o ty hlavní, nechybí pojištění pro motoristy, stejně jako třeba pojištění pro cestovatele. K dispozici však jsou také pojistky, které souvisejí s lidským životem.

Mezi další možnosti, které má Česká pojišťovna k dispozici, rozhodně patří také pojištění jak vlastního majetku v souvislosti s bytem nebo domem, tak třeba i chatou. Pojistit lze také svou sportovní výbavu. Myslí se ale i na případné úrazy, nebo rizika, která mohou být spojena s dětmi či domácími mazlíčky. Vše doplňuje také klasická odpovědnost.

Když se podíváme i na několik specifických produktů, tak jsou k dispozici ty, které se týkají penze, stejně jako nechybí ani ty možnosti, které lze spojit s určitou profesní odpovědností konkrétního člověka. Opomenout také nelze to, že v rámci jednotlivých oblastí existuje celá škála balíčků a možností, jak s ohledem na výše pojistného plnění, tak s ohledem na různé doplňkové a nadstandardní služby, stejně jako například také s ohledem na cenu.

Osobně, ale také oline

Výhodou pojišťovny je také množství poboček, kam je možní přijít s jakýmkoliv požadavkem. Ty jsou rozesety ve všech krajích, kde jich bývá vždy na několik desítek. Kromě klasické pobočky zde existují i takzvaná poradenská místa, kde je možné jednotlivé pojistné produkty také sjednat. Toto všechno doplňují i profesionální obchodní zástupci, kteří mohou vyrazit třeba i ke klientovi domů. Takových je aktuálně okolo 1 500.

Česká pojišťovna však umí ukázat i svou moderní stranu. Tedy možnost sjednat si řadu nabízených pojistných produktů online. A to z pohodlí domova a kdykoliv. Tato cesta není populární jenom po svou cellovou jednoduchost, ale je spojena tak s tím, že cena pojištění může být díky této cestě i zajímavě nízká, což je už poměrně dobrá motivace v tom, proč se právě touto cestou vydat.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností Česká pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

3 Comments on Česká pojišťovna

  1. Pokud máte delší dobu sjednané povinné ručení na auto a změníte trvalou adresu pobytu ČP Vám vydá zelenou kartu s novými a adekvátními údaji nejdříve za týden.Takze máte řádně zaplaceno a pokud musíte vyjet do zahraničí,tak máte smůlu.Dle tvrzení pracovníků pojišťovny Česká policie rozdílné údaje na TP žel.kartě údajně toleruje,ale raději nezkoušet.Jinym pojišťovnám to problém nedělá, takže raději změnit pojišťovnu.😁

  2. Nejhorší pojišťovna. Bohužel působím v tomto oboru a když se mi stal úraz a já s nimi musela něco řešit, tak jsem si nadávala, že už jsem od nich neodešla dávno (smlouvu mi kdysi zakládali ještě rodiče)! Několik telefonátů, každý pracovník říká něco jiného, protiřečí si, stále se odkazují na nějaké nesmyslné věci. Odmítají mi vyplatit trvalé následky úrazem i přes to, že necítím část pravé ruky a mám neustále další výdaje na léčení v rámci tisíců. Paní doktorka mi sama řekla, že by mi to pojišťovna měla nahradit, ale pojišťovna se seká. Rozhodla jsem se pojistnou smlouvu vypovědět, mám již doma smlouvu o ukončení podepsanou oběma stranami a milá ČP mi týden na to poslala dopis, že jsem se prý rozhodla o indexaci a tak jim mám začít platit víc. Přijdu si, jak kdybych jednala se zvířátky v ZOO.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*