Samoobslužný prodej v lékárnách jako nový trend

V dnešní době se pacienti stále více přiklánějí k samoléčbě, protože se jim nechce docházet k lékaři s běžným nachlazením a raději se doma vyleží v posteli. Zákazníci si zjišťují informace o přípravcích na internetu a tomu uzpůsobí svůj výběr v prodejně.

Rudolf Matějka, ředitel DRFG Medical, který buduje divizi lékáren Na zdraví, vnímá v dnešní době jako jednu z hlavních konkurenčních výhod množství léků, které lékárny drží skladem.

Malé lékárny často nemají dostatečné skladové zásoby

Náklady na skladování jsou vysoké a tak se malí lékárníci zásobují průběžně několikrát do týdne. Tím se vyhýbají změnám v cenách, ke kterých často dochází.

„Buď by kvůli zlevňování byli nuceni prodat naskladněné léky se ztrátou, nebo je zapotřebí nadstandardních vztahů s prodejcem, který cenu může kompenzovat. Zákazník však, je-li nemocný, chce léky okamžitě. To poslední, co si přeje je vstát odpoledne nebo druhý den z postele a dojít do lékárny znovu. Současně si rád léky vybere sám, proto naši klienti preferují možnost samoobslužného prodeje, takže do našich lékáren vybíráme prostory s velkou prodejní plochou.“ dodává Matějka.

Poptávka po odborných konzultacích roste

Zdá se, že mnozí lékárníci ignorují také poptávku zákazníku po konzultačních službách.  O semináře, které lékárny Na zdraví pravidelně organizují, je velký zájem.

Poptávka po kvalitních informacích z úst lékařů je vysoká a kapacity školících místností častokrát nestačí uspokojit všechny zájemce. Oblíbenými tématy jsou například problémy s trávením, poruchy spánku, léčba chronické bolesti a další.

Nejvíce zájemců však přivádí téma snižování obezity, proto vidí v setkání s nutričními terapeuty velkou hodnotu. Hodnotnou spolupráci proto Rudolf Matějka navázal s MUDr. Martinem Matoulkem ze Všeobecné fakultní nemocnice, který pomáhá tyto konzultace zavádět.

Investiční skupina DRFG propojuje oblast zdravotnictví s nemovitostním fondem

Lékárny Na zdraví aktuálně vlastní patnáct lékáren v menších i velkých městech. Za vším stojí zdravotnická divize investiční skupiny DRFG, kterou založil David Rusňák. Skupina hledá synergie mezi jednotlivými divizemi a propojuje jednotlivé aktivity. Například vloni do svého nemovitostního fondu skupina koupila polikliniku ve Vyškově, kde plánuje provozovat vlastní lékárnu.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex