Bankerat

Bankerat je další společností, která zprostředkovává peer to peer půjčky. Nicméně není příliš známá. Podívejte se na recenzi, která vám v orientaci pomůže, ať už si chcete půjčit, nebo chcete investovat své peníze. V současné době jde o jednu z mála společností, která může pomoci těm, kterým už nikdo nepůjčí. Na druhou stranu je samozřejmě potřeba také danou půjčku splácet. Pozitivum spočívá pro investory v tom, že dosáhnou vyšších výnosů.

Jak to celé funguje?

Jde o jakýsi trh s půjčkami, nicméně o poměrně volný trh. Na jedné straně figurují ti, kteří si chtějí půjčit, na straně druhé ti, kteří chtějí investovat. Pokud jste dlužník, a potřebujete půjčit, budete postupovat následovně. Zadáte částku, kterou potřebujete, úrok, který jste ochotni akceptovat a dobu, po kterou chcete svůj úvěr splácet. Pokud bude vaše bonita posouzena kladně, nastává čas, kdy se bude rozhodovat investor. Investorovi se zobrazí nabídky a ten se může rozhodnout, do které nabídky vloží své peníze. Může však nabídnout buď stejný úrok, nebo nižší a stejně je to i v případě půjčované částky.

Webové stránky

Webové stránky jsou přehledné a dobře čitelné, naleznete tam několik záložek, které si můžete postupně projít. První záložkou je seznam aukcí. Tento seznam slouží především pro investory, kteří si vybírají z těch, kteří potřebují půjčit peníze. Mezi další záložky patří:

  • Půjčka
  • Investice
  • Jak to funguje
  • O nás

Záložka Půjčka je pro ty, kteří chtějí Bankerat vyzkoušet s pohledu dlužníka. Nastavíte si, kolik chcete půjčit a můžete se podívat i na to, jaká bude měsíční splátka. Vybrat si také můžete z několika typů půjček, podle kterých se odvíjí úrok. Jde o typy Bez registru, bez potvrzení příjmů, s doložením příjmů a registrů nebo se zástavou nemovitost. Velmi výhodnou možností je také konsolidace půjček a to i těch krátkodobých.

Investice

Jestliže naopak patříte mezi ty, kteří mají peněz dost, pak se vám jistě bude líbit možnost investování a to s vysokým výnosem. Jak investovat naleznete v záložce investice. Velkou výhodou je to, že se rozhodujete podle vlastních kritérii, vy sami si vyberete toho, komu chcete půjčit své peníze. Najdete zde také informace od jiných investorů, kteří se již do investování zapojili.

Postup se dozvíte v záložce „ Jak to funguje“

Ať už se rozmýšlíte nad tím, jestli si půjčíte, nebo chcete investovat, všechny potřebné informace se dozvíte v této záložce. Postup je ověřený a společnost Bankerat funguje především pro vyhledání dlužníka a investora a následné správy celého úvěru.

O společnosti

Kontakty na toho, kdo celý web spravuje, naleznete v záložce O nás. Najdete tam adresu, ale také nejrůznější směrnice. Velkou výhodou, zejména pro investory je to, že smlouva musí být podepsána s úředně ověřeným podpisem.

Shrnutí

Celý nápad je opravdu skvělý. Lidé skutečně půjčují lidem a je jen na investorech, komu své peníze půjčí. Stejně tak je to výhodné pro dlužníky, kteří, pokud neuspějí v bankách a jiných nebankovních společnostech, mají možnost uspět na tomto webovém portálu. Vyřízení půjčky je však daleko delší, než kdybyste půjčku vyřizovali v bance nebo kdekoliv jinde. Na druhou stranu, kdo skutečně potřebuje pomoc, tak mu jistě čas nebude dělat problémy. Webové stránky jsou přehledné a snadno se v nich orientuje. Recenze jsou opravdu výborné, jak ze stran dlužníků, ta ze strany investorů. Jde o transparentní firmu. Nejedná se o žádný podvod a už vůbec ne o lichvu, které jde jen o to, dostat dlužníka do ještě větších finančních problémů. Určitě vyzkoušejte tuto peer to peer půjčku, která se v budoucnu může stát velmi oblíbenou. Na druhou stranu svoji žádost můžete v průběhu kdykoliv zrušit.

Máte zkušenosti se společností Bankerat? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 10.7.2019

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex