Bohemia Energy

SPOLEČNOST BOHEMIA ENERGY UKONČILA ČINNOST

Společnost Bohemia Energy je možné charakterizovat jako takzvaného alternativního dodavatele. V této skupině patří zaručeně k těm největším u nás. A to mimo jiné i proto, že společnost známá také pod zkratkou BEe dodává nejenom elektřinu, ale dodává také plyn. A to primárně do domácností. Je tomu tak již od roku 2005, kdy došlo k oficiálnímu zvyku.

Nutno říci také to, že Bohemia Energy má i svou kontroverzní stránku. Ta je spojena primárně s podomním prodejem a často ne úplně čistými praktikami jednotlivých prodejců. Vlivem toho se může společnosti téměř nevědomky upsat i ten, kdo žádnou změnu dodavatele neplánoval. Aktuální počet zákazníků je v tuto chvíli odhadován na zhruba jeden milion domácností.

Elektřina od Bohemia Energy

Ta je považována za stěžejní produkt tohoto dodavatele, se kterým je spojena i řada kladů. Nejvíce určitě láká na cenu, kdy ze statistik vychází, že Bohemia Energy může pomoci ušetřit sumu, která v průměru odpovídá jedné měsíční záloze. Dále je možné získat jednorázovou odměnu ve výši 300 Kč. Ta je určena tomu, kdo svůj účet bude spravovat online.

K dispozici je dvojice tarifů, a to buď Benefit Plus, nebo také produkt Energie A++. Oba jsou spojeny i s výhodami toho, že sepsaná smlouva je na dobu neurčitou, nebo s výhodou toho, že případný přeplatek bude zasílán na bankovní účet a nebude rozpuštěný do budoucích záloh.

Plyn od Bohemia Energy

Společnost Bohemia Energy se rozhodla k tomu, že kromě elektřiny začne nabízet i plyn. I zde láká na výhodnější cenu, která může být spojena se slevou i ve výši jedné zálohy. Také u plynu jsou zvýhodněni lidé spravující vše online, a to odměnou 300 Kč. Nechybí ani jednoduchá změna, bez nutnosti papírování, nebo případné řešení komplikací skrz zákaznický servis. Produkty v segmentu plynu jsou dva a mají stejné označení, jako u elektřiny. Tedy Benefit Plus a dále Energie A++.

Nejenom pro domácnosti

U nich Bohemia Energy přímo začínala a ty tvoří také největší počet klientů. Je to dáno i využíváním takzvaného podomního prodeje. Běžní občané však nejsou jedinými klienty. Firma dokáže přijít s nabídkou dodávky elektřiny a plynu jak pro podnikatelský a veřejný sektor, tak i v případě, kdy už se mluví o celkem specifickém velkoodběru. Zaměřuje se tak na všechny druhy zákazníků.

Zákazníci jsou odměňováni

První odměna ve výši 300 Kč je určena pro toho, kdo se rozhodne využít online platformy a vše si v rámci Bohemia Energy spravovat online. Dále jsou klienti motivováni k tomu, aby služby BEe doporučovali dále. Třeba svým známým. Pokud ten uzavře smlouvu na dodávku elektřiny nebo plynu, dostane stávající klient odměnu za doporučení ve výši 500 Kč. Zkrátka nepřijde ani nový klient, který byl doporučen, jelikož i ten se může na odměnu těšit, a to ve stejné sumě, zúčtované v prvním vyúčtování.

Pouze jedno zákaznické centrum

Snaha Bohemia Energy je spojena s tím, aby si lidé sjednali smlouvy online, nebo prostřednictvím zákaznických linek – popřípadě ve svých domovech, prostřednictvím podomního prodeje. I případné problémy a změny se řeší na dálku. Tomu odpovídá i fakt, že zatímco řada konkurentů otevírá mnohá zákaznická centra, tak Bohemia Energy má jenom jedno jediné. Najdete ho v hlavním městě České republiky, konkrétně na Praze 1. Jinde není osobní kontakt možný.

Cesta do fotovoltaiky

Celkem zajímavou novinkou v segmentu nabízeních služeb a produktů je oblast fotovoltaiky. Zde Bohemia Energy nabízí komplexní řešení fotovoltaických elektráren na klíč. K dispozici je trojice variant označovaných jako S-Power, a to s doplňkovým názvem Mini, Midi, popřípadě Maxi. Cílem je zajistit lidem soběstačnost, ale vytvořit i zdroj energie, která bude následně vykoupena.

Máte zkušenosti se společností Bohemia Energy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

SPOLEČNOST BOHEMIA ENERGY UKONČILA ČINNOST

Mohlo by vás zajímat

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
36 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lukáš

Nechával jsem si u plynu i elektřiny u operátorky měnit zálohy, byla překvapená, že je chci sám od sebe navýšit, že většinou když k nim lidi volají, tak žádají opak. Na můj dotaz, kdy je případně můžu nechat upravit zas, jsem dostal odpověď, že kdykoliv kdy uznám, že je to potřeba a můžu i online přes jejich web.

Honza

Letošek a ještě příští rok mám cenu jistou, celkově vzato mě to vyjde levněji o 4k a další zdražování mě obejde kvůli fixu.

Tonek

Dvacka mě fakt nezruinuje, částka o kterou mi zvedli zálohy při přeplatku 82 korun za elektřinu. Spotřebu jsem čekal vyšší, takže jsem mnohem víc v klidu.

Karel

Od nich máme fotovoltaiku na klíč a s dotací nám pomohl týpek od nich, sám bych to nechtěl řešit ani za mák.

Kansky

Akorát vybírám dodavatele a prostudoval jsem si i jejich ceníky a ostatní kolem, já nejsem žádné odborník, ale mají to spracovaný poměrně dobře, že to není taková změť čísel a dá se v tom zorientovat.

Jiří

Tím že mají stejnou cenu za vysoký a nízký tarif se v tom člověk mnohem snadněji vyzná a netřeba k tomu odbornou radu.

Hofman

A to se ještě divíte, když jste se zpozdil, takhle by reagovala každá jiná firma. Tady vás aspoň upozorní a sankci nedávají hned.

Irena

To mu se mi moc nechce věřit, protože zálohy kopírujou spotřebu, mně to vždycky vychází +/- s drobným přeplatkem nebo nedoplatkem, ale za pět let co u nich jsem, jsem nikdy neměla tak rapidní nárůst. A jak už je tu řečeno, dá se s tím lehce operovat v osobním účtu na netu.

Hynek J.

Jeden telefonát před koncem smlouvy mi vždycky stačí, abych si s nimi domluvil lepší podmínky na další rok. Někomu to možná za tu starost nestojí, ale já jsem si v tom našel způsob jak ušetřit.

Petr

Dnes už se po barákách nechodí, když si to jde dneska na internetu během pár minut všechno zjistit. Bohemii sice mám, ale je to jen kvůli tomu, že mě vyšla nejlíp a zařídil jsem si to na vlastní pěst. 

Olin

Přešel jsem k nim kvůli ceně a smlouvě na dobu neurčitou, dneska marně hledám důvod proč bych měl jít jinam, když mi tady ceny klesají a neplatím tu nic navíc.

Sekula R.

Energy mám a vím svoje, takže pokud s nimi chcete uzavřít smlouvu, tak doporučuju na dobu neurčitou, protože dneska už to neznamená, že se s ní pojí horší cena. Viz jejich ceník se kterým jsem tak v pohodě.

Marek Pácalt

Doporučil bych si důkladně přečíst VOP, před podepsáním smlouvy……úpis ďáblu !!! Odstavec K bod 8. 9. 10. Na ukončení Smlouvy dohodou není právní nárok a každá žádost bude individuálně posouzena. A další body ve VOP !!! Sankce za ukončení/odejití od spol. BE atd.

Marek Pácalt

Doporučil bych si důkladně přečíst VOP, před podepsáním smlouvy……úpis ďáblu !!! Odstavec K bod 8. 9. 10. Na ukončení Smlouvy dohodou není právní nárok a každá žádost bude individuálně posouzena.

Prokop

Po letošním roce jsem s vyúčtováním od nich opravdu spokojený. Loni mi upravili zálohy a letos ještě něco vraceli.

Martin Říha

Ten tarif jsem měl není to tak dlouho, ale byl jen na omezenou dobu jednoho roku a teď se mi to nahradilo tarifem Energie A++, se kterým jsem zatím spokojený, papíry o účtování dostávám po měsíci do meilu jak je to podle trhu a zatím sleduju jeho celkem pozitivní vývoj.

Miroslav

No abych se právě nemusel lovit v podmínkách, tak vždycky požaduju smlouvu na neurčito u který vím jak to chodí a nepotřebuju dodržovat žádný pevně stanovený data. Bohemka už je teď taky nějakou dobu nabízí tak jsme u nich šli taky do týhle formy smlouvy a cena nebyla vůbec špatná.

Michael

Taky se podělím s mojí poslední zkušeností, kdy jsem se ze svý hlouposti zpozdil se zálohou a oni poslali upomínku, na základě který jsem si na to vzpomněl a obratem to uhradil. Naštěstí byli natolik taktní, že po mě nechtěli žádnou pokutu za tu zprávu, což je daleko lepší varianta než u mýho předchozí dodavatele, kde jsem platil několik stovek za upomínání. 
 

Vladimír

Taky mám tuhle řadu s měsíčním poplatkem vychází teď jako jeden z nejvýhodnějších tarifů.

Jirka

Na callcentrum jsem volal v rozmezí tří dnů dvakrát a vždycky jsem šel hned na operátorku. Paráda!

Vašek Julina

Já jsem se přes zpětný zavolání spojil se svým nejbližším obchodním zástupcem. Původně jsem chtěl taky volat jim, ale tohle se mi nabídlo, takže jsem byl rovnou ve spojení s konkrétní osobou a to pro mě bylo mnohem příjemnější, že jsem věděl kdo se pak se mnou spojí.

mar.jan.

já jsem léta zvyklý na skype, takže jsem rád, že ho nezrušili a fungují na něm dál

Jindřich

Z těch tarifů, co jsme u nich mohli vybírat, mi přišel tenhle jako nejlepší v tom smyslu, že má i dobré pokračování po uplynutí právě toho Startu. A upřímně rád mám jasno i do budoucna.

Jonáš

Od loňska u nich mám cenu na rok, letos se to bude měnit na ceny podle spotového trhu a ten co jsem se díval a zjišťoval si okolnosti, tak zatím graficky vychází hodně v náš prospěch.

Magda

Jak se zvedaly ceny, tak jsme doma hledali jiný řešení, aby pro nás faktura nebyla zbytečně předražená. Volala jsem na infolinku Bohemia Energy, kde jsem se s jejich asistentkou domluvila na konkrétním tarifu, který mi ještě při hovoru překontrolovala jak by vystupoval v porovnání s našim původním. Nám šlo hlavně o celkovou úsporu, ceny nám nic moc neřeknou, ale v porovnání jsme zjistili že vyjde Bohemia líp a proto jsme to nechali přepsat k nim.

Eliska

Magdo, kvůli nižším cenám už je máme taky delší dobu, nejdřív v bytě a teď i na baráku. O přesun se nám postarali sami oni.

Zdeněk

Změna v jejich podání proběhla v pořádku, ze strany Bohemia energy jsme byli o celkovém průběhu informováni a byl zajištěn přesun od obou původních dodavatelů na jednu adresu.

Honza Strýček

Taky jsme to nechali zařizovat podobným stylem. I když si raději věci zařizuju sám, tak tady jsem jim to velice rád přenechal kvůli časové úspoře a vše ok.

František P.

S Bohemia energy máme smlouvu podepsanou od roku 2016, kdy jsme se s nimi domluvili na konkrétním tarifu, ale ten už za tu dobu skončil a my u nich přešli na další produkt. Měli jsme na výběr, takže jsme nebyli omezeni pouze jednou jedinou nabídkou jako tomu bylo jinde. Na domluvu si s nimi za ty roky stěžovat nelze, vždy jak bylo možno vyšli vstříc i když jsme si třeba na vyřízení požadavku počkali týden, ale bylo to v období vystavování vyúčtováních tak jsme to tak nějak chápali. 

Jan Ševela

Nikdy více.Pokud jste spokojeni není co řešit.Problém nastane pokud chcete odejít.
1 změna ceny Její zveřejnění si musíte pohlídat na jejich webu Nejméně 10 dnů před účinností doručit BE odstoupení od smlouvy, ale ne na formuláři ukončení smlouvy který mají na webu.
2 výpovědní smlouva ze zákona tří měsíční U BE začíná běžet 1 den následující čtvrtletí Takže doručená 1.1 znamená ukončení 30.6
3 Pokud ukončujete kvůli stěhování nebo např. končíte s provozovnou v pronájmu musíte sehnat někoho kdo Vaši smlouvu s BE se stejným objemem převezme(tak jsem se chytil já) nebo nastupují pokuty až do plné výše vašich odběrů
4 Call centrum Tak tam se nedovíte nic Od 19.12 jsem se snažil vztah s BE ukončit Žádosti jsem posílal přes web kancelář a vždy správnost ověřoval na call centru Podle operátora vždy v pořádku a za několik dnů přišlo zamítnutí pro nesplnění podmínek které už nikdo nespecifikoval
5 Mezitím utekl čas na odstoupení z důvodu zdražení i konec čtvrtletí
Takže mi nakonec ukončili smlouvu Klasicky 3 měsíce ze zákona a 3 měsíce k prvnímu dni následujícího čtvrtletí k 30.6.2020

Jaromír

V návaznosti na sebe jsme u nich měli letos již po třetí levnější fakturu než u dodavatele předchozího. Je to příjemný pocit vědět, že i přesto, že se cena všude zvedá, neplatit víc než je třeba.

Tomáš

Neférovost a neschopnost této firmy je do nebes volající. Vyhněte se této firmě. Sdělil jsem přesné informace pro přepis smlouvy a jejich zaměstnanec mi navrhl špatně smlouvu. Samozřejmě jsem souhlasil, protože jsem počítal, že ví, jak výpověď podat, když je to jeho práce. Podal jsem stížnost a odpověď byla pouze přes email. Přezkoumali jsme nahraný rozhovor a sice jste našemu zaměstnanci sdělil správné informace, ale následně jste souhlasil s jeho neschopností. Počkejte rok u stávajícího drahého poskytovatele plynu, bude mě to stát 10 000 kč navíc a po roce se ozvěte a my se pokusíme Vám nabídnout zajímavou nabídku, protože už uplynula doba pro podání opravené výpovědi, protože my jsme podali špatnou výpověď těsně před jejím uplynutím a ne hned, kdy jsme od Vás obdrželi podepsanou výpověď a tím by jsme stihli ještě znovu poslat opravenou výpověď. Lyška v televizní reklamě pěkně kecá.

Přemek

Já u nich mám smlouvu na rok, ale ani mi to neva, protože s tím mám domluvenou cenu, kterou mám fixovanou po celou dobu a až potom roce se mi přehodí tarify. A co jsem si zjišťoval, tak Energie A++ se pak odvíjí od ceny na velko trhu, tak tomu dám možná taky šanci, ale to zatím nebudu předbíhat.

Karel Řimnáč

Chválím, za prodloužení smlouvy příznivější sleva, takhle by to mohlo fungovat i jinde než jen tady.

Josef Spárka

Jsou to energetický ŠMEJDI !!… Když jsem chtěl od nich odejít, obrátila se jejich přívětivost v klasickou aroganci šmejdů. Musel jsem se obrátit na Energetický Regulační Úřad a ty mě poradili, jak od těch šmejdů odejít v zákonné lhůtě. Ty jejich obstrukce s odchodem byli na hranici šikany!

Štěpán

Bez problému jsem u nich změnil ze starého tarifu na nový výhodnější.

36
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex
()
x