Bohemia Energy

Bohemia energy

Společnost Bohemia Energy je možné charakterizovat jako takzvaného alternativního dodavatele. V této skupině patří zaručeně k těm největším u nás. A to mimo jiné i proto, že společnost známá také pod zkratkou BEe dodává nejenom elektřinu, ale dodává také plyn. A to primárně do domácností. Je tomu tak již od roku 2005, kdy došlo k oficiálnímu zvyku.

Nutno říci také to, že Bohemia Energy má i svou kontroverzní stránku. Ta je spojena primárně s podomním prodejem a často ne úplně čistými praktikami jednotlivých prodejců. Vlivem toho se může společnosti téměř nevědomky upsat i ten, kdo žádnou změnu dodavatele neplánoval. Aktuální počet zákazníků je v tuto chvíli odhadován na zhruba jeden milion domácností.

Elektřina od Bohemia Energy

Ta je považována za stěžejní produkt tohoto dodavatele, se kterým je spojena i řada kladů. Nejvíce určitě láká na cenu, kdy ze statistik vychází, že Bohemia Energy může pomoci ušetřit sumu, která v průměru odpovídá jedné měsíční záloze. Dále je možné získat jednorázovou odměnu ve výši 300 Kč. Ta je určena tomu, kdo svůj účet bude spravovat online.

K dispozici je dvojice tarifů, a to buď Benefit Plus, nebo také produkt Energie A++. Oba jsou spojeny i s výhodami toho, že sepsaná smlouva je na dobu neurčitou, nebo s výhodou toho, že případný přeplatek bude zasílán na bankovní účet a nebude rozpuštěný do budoucích záloh.

Plyn od Bohemia Energy

Společnost Bohemia Energy se rozhodla k tomu, že kromě elektřiny začne nabízet i plyn. I zde láká na výhodnější cenu, která může být spojena se slevou i ve výši jedné zálohy. Také u plynu jsou zvýhodněni lidé spravující vše online, a to odměnou 300 Kč. Nechybí ani jednoduchá změna, bez nutnosti papírování, nebo případné řešení komplikací skrz zákaznický servis. Produkty v segmentu plynu jsou dva a mají stejné označení, jako u elektřiny. Tedy Benefit Plus a dále Energie A++.

Nejenom pro domácnosti

U nich Bohemia Energy přímo začínala a ty tvoří také největší počet klientů. Je to dáno i využíváním takzvaného podomního prodeje. Běžní občané však nejsou jedinými klienty. Firma dokáže přijít s nabídkou dodávky elektřiny a plynu jak pro podnikatelský a veřejný sektor, tak i v případě, kdy už se mluví o celkem specifickém velkoodběru. Zaměřuje se tak na všechny druhy zákazníků.

Zákazníci jsou odměňováni

První odměna ve výši 300 Kč je určena pro toho, kdo se rozhodne využít online platformy a vše si v rámci Bohemia Energy spravovat online. Dále jsou klienti motivováni k tomu, aby služby BEe doporučovali dále. Třeba svým známým. Pokud ten uzavře smlouvu na dodávku elektřiny nebo plynu, dostane stávající klient odměnu za doporučení ve výši 500 Kč. Zkrátka nepřijde ani nový klient, který byl doporučen, jelikož i ten se může na odměnu těšit, a to ve stejné sumě, zúčtované v prvním vyúčtování.

Pouze jedno zákaznické centrum

Snaha Bohemia Energy je spojena s tím, aby si lidé sjednali smlouvy online, nebo prostřednictvím zákaznických linek – popřípadě ve svých domovech, prostřednictvím podomního prodeje. I případné problémy a změny se řeší na dálku. Tomu odpovídá i fakt, že zatímco řada konkurentů otevírá mnohá zákaznická centra, tak Bohemia Energy má jenom jedno jediné. Najdete ho v hlavním městě České republiky, konkrétně na Praze 1. Jinde není osobní kontakt možný.

Cesta do fotovoltaiky

Celkem zajímavou novinkou v segmentu nabízeních služeb a produktů je oblast fotovoltaiky. Zde Bohemia Energy nabízí komplexní řešení fotovoltaických elektráren na klíč. K dispozici je trojice variant označovaných jako S-Power, a to s doplňkovým názvem Mini, Midi, popřípadě Maxi. Cílem je zajistit lidem soběstačnost, ale vytvořit i zdroj energie, která bude následně vykoupena.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností Bohemia Energy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

51 Comments on Bohemia Energy

 1. Zdravím, máte několik možností, buď si zavolejte do Bohemie, co máte v plánu a oni vám rovnou pošlou formuláře k tomu potřebné a nebo si je stáhněte z jejich stránek. Pokud jde jen o změnu osoby tak to není nic obtížného. Osobně bych jim tam zavolal, je to nejschůdnější cesta.

  • Mně vyřídili smlouvu přes telefon, nezabralo to víc jak 10minut a celkový pak vyřízení 3 měsíce. Všechno to za mě udělali, a ušetřili mi můj čas tak i peníze. Přesunul jsem elektřinu i plyn.

 2. Spíš zanikají, mám s jednou takovou vlastní zkušenosti a je to docela nepříjemná situace dostat se k dodavateli poslední instance a pak narychlo hledat náhradu. Bohemia energy mám zatím krátko, ale myslím si, že to bude daleko lepší řešení i podle toho co mi počítali za slevu.

 3. No momentálně tak nějak není ani ke komu měnit, když jsou nejlevnější na trhu, teďka si leda vždycky pohoršíš. Takže není co řešit!

 4. U nás se dodavatel přepisoval z mojí matky na mou osobu a veškerý přepis vypadal asi ,tak že jsme jim poslali dokumenty vytištěné z jejich stránek a to bylo celé. Celé jsme to vyřídili pře korespondenci aniž bychom k nim museli podniknout jedinou návštěvu, což je pro mě dneska velká úleva hlavně úspora času, když jsou takové to možnosti.

 5. Nevím no, mě to s tou garantovanou cenou přijde takový všelijaký, mě by se jim asi jen tak na tehle tarif nepodařilo překecat. Jako vím, že u minulého dodavatele to na mě zkoušeli přes nějaký dodatek ke smlouvě, ale taky jim to u mě neprošlo. Teď mám u Bohemia energy klasický tarif, s tím už mám svoje dobré zkušenosti a myslím si, že s ním vydržím i nadále.

 6. Bohemia Energy už mám teď podruhé jednou jsem jí zrušil, protože jsem myslel, že pro mě bude jiná nabídka výhodnější, ale po roce jsem se nechal převést zpátky, protože tomu tak absolutně nebylo a ba naopak se mi cena zvedla. Takže jsem to zrušil a vrátil se k Bohemia Energy, kde jsem se pak po tom roce dostal ještě k lepšímu tarifu, co zrovna zřídili. Takže ne vždycky jak se věci tváří tak doopravdy jsou.

 7. Taky jsme řešili s nimi papírování, ale pomohli nám s ním, vše jsme jim doložili naskenováním a oni už to zařídili. Bohemia energy můžu doporučit, servis od nich fakt super, a když byl problém že něco chybělo, tak hned volali. Jsem s nimi schopný vše vyřešit i na dálku přes počítač.

 8. BE slušný jedníná a dobré ceny, mnohem lepší než současný nenaraný dodavatelé. Jejich nový produkt co nabízejí na prodejní lince je naprosto skvělý, super cena bez závazku.

 9. Ta slohová formulace tady je mega trapná. Je do očí bijící, že pozitivní recenze píše jeden člověk. Od Bohemia Energy (překupníků energií) mi trvalo přes tři měsíce papírování a uhánění, než jsem vypověděl smlouvu. Chovají se normálně dokud platíte, jakmile chcete odejít, to zažijete čoromoro. Zloději s podvodníci, za všechno hned pokuty a výhružky, Vemte si raději normálního dodavatele a výrobce, typu ČEZ, EON, PRE. Rozhodně ne tuhle špínu …

 10. Výpověď smlouvy trvá standardně 3 měsíce, nechápu na co si tu stěžujete. Taková je i změna dodavatele, sám jste tím musel projít pokud jste někdy k BE přecházel. U nich je alespoň fér, že všechno za zákazníka vyřeší.

 11. Co se mě týče, do Bohemia energy bych už nešel. Dva měsíce před vypršením smlouvy jsem byl nucen z důvodu stěhování smlouvu vypovědět a milá Bohemka mi napařila sankci 6000 za el. a 6000 za plyn. Tedy daleko víc, než kolik bych zaplatil za ty dva měsíce na zálohách. Sice drahá zkušenost, ale aspoň už vím, že to jsou zloději a podvodníci, se kterýma se již nikdy nezapletu a když někdy s okolím řeším dodavatele energií, každého před touto bandou varuji

  • Tak to nic moc, my se taky stěhovali a BE jsme měli už od předchozího dodavatele a s majitelem bytu jsme se domluvili, že dodavatele rušit nebudeme akorát ho přepíšeme zas na nového nájemníka co přijde po nás a ten ať si to pak udělá podle svého uvážení. Takže v podstatě jsme se vyhnuli rušení smlouvy a BE nám přepis jakoby mezi nájemníky v pořádku uznala.

 12. Z pohledu dlouholetého odběratele a zákazníka Bohemia energy musím říct, že i přes občasné nešvary, co jsem o nich četl, tak jako s poskytovatelem služeb s nimi nemám problém. Energie stejnak musím brát a jestliže si můžu vybrat, tak konkurenci, když je levnější rád ji využiji. Přece nebudu za blbce a nebudu dobrovolně přihlížet tomu jak tu připlácím za stejnou energie větší prachy, tady aspoň ušetřím.

 13. U Bohemia Energy mi po predchozi negativni zkusenosti s dodavatelem prijde, ze tady si zakaznika konecne i vazi, a ne jen ze honem ho ziskat a pak uz me nezajima. Do kontaktu s nimi clovek zas tak casto neprijde, ale kdyz uz neco potrebuje, tak jsou slusni, snazi se to vyresit a netrva to vecnost. Jsem u nich od roku 2013 a letos jsem si k nim prevedl i chalupu, nabidli mi snizeni ceny i u dosavadniho produktu a aspon nemusim resit dva dodavatele.

 14. Byli jsme ujišťování, že máme nejlevnější nabídku na trhu, Bohemia Energy nás však přesvědčila o opaku a dala nám ještě levnější tarif. Bylo to pouze za cenu změny dodavatele, ale i to Bohemia Energy udělala zadarmo za nás.

 15. Nebudu se tady nijak zbytečně rozepisovat, už tady k Bohemia energy bylo řečeno více než dost. Bohemia energy není jediným mým dodavatelem, když firmy porovnám tak každá má svá plus a mínus, kdyby mi Bohemie nevyhovovala, dávno už bych jí vyměnil, malé problémy se s nimi řeší poměrně v klidu, ty velké mě naštěstí žádné nepotkaly. S cenou jsem u nich pokojen a více nepotřebuji řešit.

 16. Tak mi připadá, že většinu komentářů zde psali zástupci Bohemia Energy, je to všechno jako by to psal jeden člověk.

 17. Nabidky maji pěkné ale horši je ta zkušenost.Když maji vracet tak se jim moc nechce a 30dni jim nic neříká.Nikoho nechci hanit .Každy to pozná a vlastni kuži

  • A máte s nimi sjednaný, že vám to budou vracet třeba složenkou, já jen že je možný, že u nich máte vedeno, aby vám to rozpočítali do dalších záloh, protože my jsme u nich teďka měli přeplatek druhým rokem a pokaždé jsme měli peníze do 20. na účtu, tak jak nám stálo v dopisu.

 18. Podpora ze strany Bohemia energy mě opravdu potěšila, ještě na konci roku jsem viděl tak říkajíc rudě, ale výchozí řeší a možnost změny na lepší tarif to zažehnaly. Původní plán změny dodavatele zažehnán a pokračuje se dál.

  • Mám podobnou zkušenost, ačkoliv jsem v něco podobného doufal, tak to docela předčilo má očekávání, z výběru co nám dali ,tak jsem vybrali řadu kde budem platit tolik, že to pak vyjde jako bychom měli jeden měsíc bez zálohy, zadarmo. To si myslí, že je celkem rozumná varianta, než co bychom platili jinak.

 19. Dobry den, dnes prisly udajne zastupci Cezu ze jdou na kontrolu meraku po hadce z nich vylezlo ze jsou z Bohemia energy a chteji abych usetril na coz jim s..u. Po privolani policie utekli a doporucuji vsem hned si vsechny u dveri vyfotit pak smejdy najdou rychle

 20. S Bohemia Energy mám velmi špatné zkušenosti. Pokud Vás lákají jako nového zákazníka, zmiňují samé výhody, vše podložené čísly, takže máte dojem, že opravdu v porovnání s konkurencí ušetříte a smlouvu podepíšete. Jakmile Vás „lapí“, končí jakékoliv slušné jednání.
  Ve smlouvě mám stanovenou výši roční zálohy (při nezvýšené spotřebě), zálohu v domluvené výši si inkasovali jeden rok,
  další rok si navýšili o 100% bez uvedení důvodu (spotřeba nezvýšena!), při telefonické reklamaci na zákaznické lince mě
  bylo řečeno, že se „výše zálohy může změnit, ale oni s tím už teď
  nic neudělají“! S tímto „vysvětlením“ se nehodlám spokojit a tak „tahanice“ pokračují, jejich jednání je velmi arogantní. Varuji
  před touto firmou!

  • Mně se osvědčila k nahlášení záloh a žádosti o jejich změnu ta webová kancelář, takřka pokaždé (2x) se mi přes ní požadavek podařil kladně vyřídit. Takže pokud nejste spokojení, tak bych to zkusil touto cestou, pro mě je to snazší i v tom, že se nerad s někým hadrkuji a toto je pro fajn řešení.

 21. Já se taky občas nestačím divit, co jsou lidi schopný řešit. Skoro mi to přijde jako zbytečné mrhání časem. 😀 Samozřejmě že když je smlouva datovaná tak vychází líp, ale dneska už jsou u Bohemia Energy takové možnosti, že zajímavější cenu lze získat na dobu neurčitou. Mám tu smlouvu a v platnosti jí mám ještě 3/4 roku a zatím ok.

 22. 2.2.2019 vkládáme do datové schránky BEE ukončení bez data na 3 OPM různých klientů, víme ze zkušenosti, že BEE reaguje cca po třech měsících, přesto to 25.3. preventivně přes datovku urgujeme. Dnes 3.5. nám BEE zaslala poštou sámo, že každé odběrné místo zvlášť akceptaci bez data s jejich oblíbenou větou: akceptováno k datu výročí, zákazník obdrží datum výpovědi dopisem. Jen podotýkám, že datum vytvoření tohoto dopisu je 24.4. takže to 2 týdny někde leželo. Také jsme 22.2. posílali jedno OPM na Comfort energy a zatím bez odezvy, no mají ještě 14 dnů čas. BEE a spol si slovíčko v zákoně „neprodleně sdělí“ překládá: do 3 měsíců sdělíme, že zákazníkovi sdělíme. No, ještě že mají ten svůj KODEX !!!!!!!!!!!!

 23. The worse ever company, in case of short delay you will get a fine of 24000 CZK

  Je to nejhorší společnost, v případě krátkého zpoždění dostanete pokutu ve výši 24 000 Kč

 24. Až po zvážení nabídky řeším samotnou firmu jako takovou. Můj kamarád to třeba nechápe, ale nač se zabývat firmou, když mi jejich nabídka nevyhovuje, zbytečná ztráta času. Bohemia energy za mnou přišla až domů, vyslechl jsem si předně co nabízí a jak to u nich funguje. Ve smlouvě byla řada věcí také uvedena co jsem třeba v jiných smlouvách ani neviděl, takže to už také mnohé značí. Jako ne příliš náročný zákazník jsem to vzal, protože mi to dávalo smysl a co víc, mám to i o něco levnější.

 25. A co by podle Vas melo probihat nestandartne? Je to pouze ucastnik trhu (dodavatel) ne distributor. Elektrinu Vam porad dodava Cez nebo Eon. Poznateto az pri vyuctovani nebo v pripade pravnich tahanic

 26. Je to určitě dobrý řešení, co tu navrhujete, ale v první řadě bych zkusil, jestli o ně nebude mít zájem budoucí nájemník. I pro něj si myslím, že by to bylo jednodušší řešení. Ale samozřejmě pokud je chcete mít nadále tak to chápu. My to u nich už máme taky několik let a jen měníme za lepší tarify, podle aktuálnosti a ceny.

 27. Jsou teďka nejlevnější, takže je vyzkouším a v průběhu roku uvidím jak s nimi dál. To je i výhoda toho, že jsem se nemusel upsat na několik let, jako to po mně vyžadovali jinde.

  • Já u nich mám smlouvu na rok, ale ani mi to neva, protože s tím mám domluvenou cenu, kterou mám fixovanou po celou dobu a až potom roce se mi přehodí tarify. A co jsem si zjišťoval, tak Energie A++ se pak odvíjí od ceny na velko trhu, tak tomu dám možná taky šanci, ale to zatím nebudu předbíhat.

 28. Z pohledu dlouholetého zákazníka mohu říct, že se nám změna k Bohemia energy již mnoho násobně vyplatila. Protože jsme to dělali hlavně kvůli snížení, tak jsme na internetu nějakou dobu hledali. Dneska jsme u nich už 6 let a jsem s výsledky vyúčtování spokojen.

 29. Pracoval jsem tam, takže vím. BE nabízí dobrý produkt špatným způsobem. Všechny ty tanečky a kravinky okolo by byly naprosto zbytečné, kdyby se celá BE začala chovat jako normální dospělí lidé a ne parta ziskuchtivých dětí. Nevím, jak reagují na zákaznické bázi, ale co se týče pohledu z pozice zaměstnance, je to katastrofa. Ovšem pokud někdo uzavírá smlouvy jen na základě hezkého pokecu s obchoďákem, asi si svoje problémy vlastně zaslouží.

  • PS. Možná by bylo pěkné, kdyby sem přestali psát pozitivní recenze ti boti nebo ten markeťák od BE nebo co to je… je to trapné a průhledné.

  • Jo, na tom odkazu co jste sem dal, tak jsem vyplnil poměrně jednoduchý formulář, na základě kterýho se mi pak ozvala jejich operátorka. Kterou jsem celkem důkladně vyzpovídal, ale v podstatě jsem se nedozvěděl nic jiného než to, co jsem si už byl před tím schopný najít na internetu. Z mého pohledu jsou ty ceny ok, proto jsem s ní smlouvu vyplnil a k podpisu mi jí přivezl kurýr. Ceny i tak budu sledovat a před koncem uvidím jak dál, jestli půjdu o dům dál nebo zůstanu. Celkem zajímavé čtení jsem k tomu, ale i dalším tarifům našel tady http://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/19338-jake-nabidky-si-vybrat-u-elektriny-pro-sviceni. Tak nějak mě to v mém rozhodnutí pak i utužilo.

  • Nevím, co konkrétně tu od lidí chcete slyšet, podle těch stránek, co jste sem hodil je to za ty peníze dobrý. A zkušenosti? Tak asi jasný, že když budete notorický neplatič tak se firma ozve, kdo by to toleroval..

  • Start++ nemám, tam je u toho fixace ceny, vybral jsem si rovnou tarif Energie A++, u který je cena podle burzy, takže je stále podle ní aktuální a podle mě tak i nespravedlivější.

 30. Bohemia energy je klasická vychcaná česká firma. Raději zvolte zahraničního dodavatele. Bohužel trestní právo je na grázly z Bohemky co v tom umí chodit krátké. Pokud můžete ruce od nich pryč.

  • Naprostý souhlas, neskutečné jednání, lhaní. Komunikace na úrovni pouťových kolotočářů.

 31. Mám u nich jedno místo asi už 4 roky a abych pravdu řekl, skoro o nich nevím, na podepsání smlouvy už si skoro nepamatuju, přechod proběhl automaticky, od tý doby jednou za rok fa a email s novým ceníkem. Akorát teď před koncem roku jsem s nimi řešil změnu tarifu, ale to jsme se jen dohodli co a jak bude a jestli s tím vším souhlasím. Důležitý je, že jsou schopný dodávat a účtovat obě energie za dobrý peníze a víc fakt neřeším.

 32. Neurčovali nám co máme dělat, ale pomohli nám rozhodnout se a ukázali kudy se máme odebrat při řešení FTV.

 33. Jsou to energetický ŠMEJDI !!… Když jsem chtěl od nich odejít, obrátila se jejich přívětivost v klasickou aroganci šmejdů. Musel jsem se obrátit na Energetický Regulační Úřad a ty mě poradili, jak od těch šmejdů odejít v zákonné lhůtě. Ty jejich obstrukce s odchodem byli na hranici šikany!

 34. Chválím, za prodloužení smlouvy příznivější sleva, takhle by to mohlo fungovat i jinde než jen tady.

 35. Neférovost a neschopnost této firmy je do nebes volající. Vyhněte se této firmě. Sdělil jsem přesné informace pro přepis smlouvy a jejich zaměstnanec mi navrhl špatně smlouvu. Samozřejmě jsem souhlasil, protože jsem počítal, že ví, jak výpověď podat, když je to jeho práce. Podal jsem stížnost a odpověď byla pouze přes email. Přezkoumali jsme nahraný rozhovor a sice jste našemu zaměstnanci sdělil správné informace, ale následně jste souhlasil s jeho neschopností. Počkejte rok u stávajícího drahého poskytovatele plynu, bude mě to stát 10 000 kč navíc a po roce se ozvěte a my se pokusíme Vám nabídnout zajímavou nabídku, protože už uplynula doba pro podání opravené výpovědi, protože my jsme podali špatnou výpověď těsně před jejím uplynutím a ne hned, kdy jsme od Vás obdrželi podepsanou výpověď a tím by jsme stihli ještě znovu poslat opravenou výpověď. Lyška v televizní reklamě pěkně kecá.

 36. V návaznosti na sebe jsme u nich měli letos již po třetí levnější fakturu než u dodavatele předchozího. Je to příjemný pocit vědět, že i přesto, že se cena všude zvedá, neplatit víc než je třeba.

 37. Nikdy více.Pokud jste spokojeni není co řešit.Problém nastane pokud chcete odejít.
  1 změna ceny Její zveřejnění si musíte pohlídat na jejich webu Nejméně 10 dnů před účinností doručit BE odstoupení od smlouvy, ale ne na formuláři ukončení smlouvy který mají na webu.
  2 výpovědní smlouva ze zákona tří měsíční U BE začíná běžet 1 den následující čtvrtletí Takže doručená 1.1 znamená ukončení 30.6
  3 Pokud ukončujete kvůli stěhování nebo např. končíte s provozovnou v pronájmu musíte sehnat někoho kdo Vaši smlouvu s BE se stejným objemem převezme(tak jsem se chytil já) nebo nastupují pokuty až do plné výše vašich odběrů
  4 Call centrum Tak tam se nedovíte nic Od 19.12 jsem se snažil vztah s BE ukončit Žádosti jsem posílal přes web kancelář a vždy správnost ověřoval na call centru Podle operátora vždy v pořádku a za několik dnů přišlo zamítnutí pro nesplnění podmínek které už nikdo nespecifikoval
  5 Mezitím utekl čas na odstoupení z důvodu zdražení i konec čtvrtletí
  Takže mi nakonec ukončili smlouvu Klasicky 3 měsíce ze zákona a 3 měsíce k prvnímu dni následujícího čtvrtletí k 30.6.2020

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*