Bohemia Energy

Společnost Bohemia Energy je možné charakterizovat jako takzvaného alternativního dodavatele. V této skupině patří zaručeně k těm největším u nás. A to mimo jiné i proto, že společnost známá také pod zkratkou BEe dodává nejenom elektřinu, ale dodává také plyn. A to primárně do domácností. Je tomu tak již od roku 2005, kdy došlo k oficiálnímu zvyku.

Nutno říci také to, že Bohemia Energy má i svou kontroverzní stránku. Ta je spojena primárně s podomním prodejem a často ne úplně čistými praktikami jednotlivých prodejců. Vlivem toho se může společnosti téměř nevědomky upsat i ten, kdo žádnou změnu dodavatele neplánoval. Aktuální počet zákazníků je v tuto chvíli odhadován na zhruba jeden milion domácností.

Elektřina od Bohemia Energy

Ta je považována za stěžejní produkt tohoto dodavatele, se kterým je spojena i řada kladů. Nejvíce určitě láká na cenu, kdy ze statistik vychází, že Bohemia Energy může pomoci ušetřit sumu, která v průměru odpovídá jedné měsíční záloze. Dále je možné získat jednorázovou odměnu ve výši 300 Kč. Ta je určena tomu, kdo svůj účet bude spravovat online.

K dispozici je dvojice tarifů, a to buď Benefit Plus, nebo také produkt Energie A++. Oba jsou spojeny i s výhodami toho, že sepsaná smlouva je na dobu neurčitou, nebo s výhodou toho, že případný přeplatek bude zasílán na bankovní účet a nebude rozpuštěný do budoucích záloh.

Plyn od Bohemia Energy

Společnost Bohemia Energy se rozhodla k tomu, že kromě elektřiny začne nabízet i plyn. I zde láká na výhodnější cenu, která může být spojena se slevou i ve výši jedné zálohy. Také u plynu jsou zvýhodněni lidé spravující vše online, a to odměnou 300 Kč. Nechybí ani jednoduchá změna, bez nutnosti papírování, nebo případné řešení komplikací skrz zákaznický servis. Produkty v segmentu plynu jsou dva a mají stejné označení, jako u elektřiny. Tedy Benefit Plus a dále Energie A++.

Nejenom pro domácnosti

U nich Bohemia Energy přímo začínala a ty tvoří také největší počet klientů. Je to dáno i využíváním takzvaného podomního prodeje. Běžní občané však nejsou jedinými klienty. Firma dokáže přijít s nabídkou dodávky elektřiny a plynu jak pro podnikatelský a veřejný sektor, tak i v případě, kdy už se mluví o celkem specifickém velkoodběru. Zaměřuje se tak na všechny druhy zákazníků.

Zákazníci jsou odměňováni

První odměna ve výši 300 Kč je určena pro toho, kdo se rozhodne využít online platformy a vše si v rámci Bohemia Energy spravovat online. Dále jsou klienti motivováni k tomu, aby služby BEe doporučovali dále. Třeba svým známým. Pokud ten uzavře smlouvu na dodávku elektřiny nebo plynu, dostane stávající klient odměnu za doporučení ve výši 500 Kč. Zkrátka nepřijde ani nový klient, který byl doporučen, jelikož i ten se může na odměnu těšit, a to ve stejné sumě, zúčtované v prvním vyúčtování.

Pouze jedno zákaznické centrum

Snaha Bohemia Energy je spojena s tím, aby si lidé sjednali smlouvy online, nebo prostřednictvím zákaznických linek – popřípadě ve svých domovech, prostřednictvím podomního prodeje. I případné problémy a změny se řeší na dálku. Tomu odpovídá i fakt, že zatímco řada konkurentů otevírá mnohá zákaznická centra, tak Bohemia Energy má jenom jedno jediné. Najdete ho v hlavním městě České republiky, konkrétně na Praze 1. Jinde není osobní kontakt možný.

Cesta do fotovoltaiky

Celkem zajímavou novinkou v segmentu nabízeních služeb a produktů je oblast fotovoltaiky. Zde Bohemia Energy nabízí komplexní řešení fotovoltaických elektráren na klíč. K dispozici je trojice variant označovaných jako S-Power, a to s doplňkovým názvem Mini, Midi, popřípadě Maxi. Cílem je zajistit lidem soběstačnost, ale vytvořit i zdroj energie, která bude následně vykoupena.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností Bohemia Energy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

56 komentářů u „Bohemia Energy“

 1. Podpora ze strany Bohemia energy mě opravdu potěšila, ještě na konci roku jsem viděl tak říkajíc rudě, ale výchozí řeší a možnost změny na lepší tarif to zažehnaly. Původní plán změny dodavatele zažehnán a pokračuje se dál.

  Odpovědět
  • Mám podobnou zkušenost, ačkoliv jsem v něco podobného doufal, tak to docela předčilo má očekávání, z výběru co nám dali ,tak jsem vybrali řadu kde budem platit tolik, že to pak vyjde jako bychom měli jeden měsíc bez zálohy, zadarmo. To si myslí, že je celkem rozumná varianta, než co bychom platili jinak.

   Odpovědět
  • Jeden telefonát před koncem smlouvy mi vždycky stačí, abych si s nimi domluvil lepší podmínky na další rok. Někomu to možná za tu starost nestojí, ale já jsem si v tom našel způsob jak ušetřit.

   Odpovědět
 2. Dobry den, dnes prisly udajne zastupci Cezu ze jdou na kontrolu meraku po hadce z nich vylezlo ze jsou z Bohemia energy a chteji abych usetril na coz jim s..u. Po privolani policie utekli a doporucuji vsem hned si vsechny u dveri vyfotit pak smejdy najdou rychle

  Odpovědět
  • Dnes už se po barákách nechodí, když si to jde dneska na internetu během pár minut všechno zjistit. Bohemii sice mám, ale je to jen kvůli tomu, že mě vyšla nejlíp a zařídil jsem si to na vlastní pěst. 

   Odpovědět
 3. S Bohemia Energy mám velmi špatné zkušenosti. Pokud Vás lákají jako nového zákazníka, zmiňují samé výhody, vše podložené čísly, takže máte dojem, že opravdu v porovnání s konkurencí ušetříte a smlouvu podepíšete. Jakmile Vás „lapí“, končí jakékoliv slušné jednání.
  Ve smlouvě mám stanovenou výši roční zálohy (při nezvýšené spotřebě), zálohu v domluvené výši si inkasovali jeden rok,
  další rok si navýšili o 100% bez uvedení důvodu (spotřeba nezvýšena!), při telefonické reklamaci na zákaznické lince mě
  bylo řečeno, že se „výše zálohy může změnit, ale oni s tím už teď
  nic neudělají“! S tímto „vysvětlením“ se nehodlám spokojit a tak „tahanice“ pokračují, jejich jednání je velmi arogantní. Varuji
  před touto firmou!

  Odpovědět
  • Mně se osvědčila k nahlášení záloh a žádosti o jejich změnu ta webová kancelář, takřka pokaždé (2x) se mi přes ní požadavek podařil kladně vyřídit. Takže pokud nejste spokojení, tak bych to zkusil touto cestou, pro mě je to snazší i v tom, že se nerad s někým hadrkuji a toto je pro fajn řešení.

   Odpovědět
  • To mu se mi moc nechce věřit, protože zálohy kopírujou spotřebu, mně to vždycky vychází +/- s drobným přeplatkem nebo nedoplatkem, ale za pět let co u nich jsem, jsem nikdy neměla tak rapidní nárůst. A jak už je tu řečeno, dá se s tím lehce operovat v osobním účtu na netu.

   Odpovědět
 4. Já se taky občas nestačím divit, co jsou lidi schopný řešit. Skoro mi to přijde jako zbytečné mrhání časem. 😀 Samozřejmě že když je smlouva datovaná tak vychází líp, ale dneska už jsou u Bohemia Energy takové možnosti, že zajímavější cenu lze získat na dobu neurčitou. Mám tu smlouvu a v platnosti jí mám ještě 3/4 roku a zatím ok.

  Odpovědět
 5. 2.2.2019 vkládáme do datové schránky BEE ukončení bez data na 3 OPM různých klientů, víme ze zkušenosti, že BEE reaguje cca po třech měsících, přesto to 25.3. preventivně přes datovku urgujeme. Dnes 3.5. nám BEE zaslala poštou sámo, že každé odběrné místo zvlášť akceptaci bez data s jejich oblíbenou větou: akceptováno k datu výročí, zákazník obdrží datum výpovědi dopisem. Jen podotýkám, že datum vytvoření tohoto dopisu je 24.4. takže to 2 týdny někde leželo. Také jsme 22.2. posílali jedno OPM na Comfort energy a zatím bez odezvy, no mají ještě 14 dnů čas. BEE a spol si slovíčko v zákoně „neprodleně sdělí“ překládá: do 3 měsíců sdělíme, že zákazníkovi sdělíme. No, ještě že mají ten svůj KODEX !!!!!!!!!!!!

  Odpovědět
 6. The worse ever company, in case of short delay you will get a fine of 24000 CZK

  Je to nejhorší společnost, v případě krátkého zpoždění dostanete pokutu ve výši 24 000 Kč

  Odpovědět
  • A to se ještě divíte, když jste se zpozdil, takhle by reagovala každá jiná firma. Tady vás aspoň upozorní a sankci nedávají hned.

   Odpovědět
 7. Až po zvážení nabídky řeším samotnou firmu jako takovou. Můj kamarád to třeba nechápe, ale nač se zabývat firmou, když mi jejich nabídka nevyhovuje, zbytečná ztráta času. Bohemia energy za mnou přišla až domů, vyslechl jsem si předně co nabízí a jak to u nich funguje. Ve smlouvě byla řada věcí také uvedena co jsem třeba v jiných smlouvách ani neviděl, takže to už také mnohé značí. Jako ne příliš náročný zákazník jsem to vzal, protože mi to dávalo smysl a co víc, mám to i o něco levnější.

  Odpovědět
  • No abych se právě nemusel lovit v podmínkách, tak vždycky požaduju smlouvu na neurčito u který vím jak to chodí a nepotřebuju dodržovat žádný pevně stanovený data. Bohemka už je teď taky nějakou dobu nabízí tak jsme u nich šli taky do týhle formy smlouvy a cena nebyla vůbec špatná.

   Odpovědět
 8. A co by podle Vas melo probihat nestandartne? Je to pouze ucastnik trhu (dodavatel) ne distributor. Elektrinu Vam porad dodava Cez nebo Eon. Poznateto az pri vyuctovani nebo v pripade pravnich tahanic

  Odpovědět
 9. Je to určitě dobrý řešení, co tu navrhujete, ale v první řadě bych zkusil, jestli o ně nebude mít zájem budoucí nájemník. I pro něj si myslím, že by to bylo jednodušší řešení. Ale samozřejmě pokud je chcete mít nadále tak to chápu. My to u nich už máme taky několik let a jen měníme za lepší tarify, podle aktuálnosti a ceny.

  Odpovědět
 10. Jsou teďka nejlevnější, takže je vyzkouším a v průběhu roku uvidím jak s nimi dál. To je i výhoda toho, že jsem se nemusel upsat na několik let, jako to po mně vyžadovali jinde.

  Odpovědět
  • Já u nich mám smlouvu na rok, ale ani mi to neva, protože s tím mám domluvenou cenu, kterou mám fixovanou po celou dobu a až potom roce se mi přehodí tarify. A co jsem si zjišťoval, tak Energie A++ se pak odvíjí od ceny na velko trhu, tak tomu dám možná taky šanci, ale to zatím nebudu předbíhat.

   Odpovědět
 11. Z pohledu dlouholetého zákazníka mohu říct, že se nám změna k Bohemia energy již mnoho násobně vyplatila. Protože jsme to dělali hlavně kvůli snížení, tak jsme na internetu nějakou dobu hledali. Dneska jsme u nich už 6 let a jsem s výsledky vyúčtování spokojen.

  Odpovědět
 12. Mně vyřídili smlouvu přes telefon, nezabralo to víc jak 10minut a celkový pak vyřízení 3 měsíce. Všechno to za mě udělali, a ušetřili mi můj čas tak i peníze. Přesunul jsem elektřinu i plyn.

  Odpovědět
 13. Pracoval jsem tam, takže vím. BE nabízí dobrý produkt špatným způsobem. Všechny ty tanečky a kravinky okolo by byly naprosto zbytečné, kdyby se celá BE začala chovat jako normální dospělí lidé a ne parta ziskuchtivých dětí. Nevím, jak reagují na zákaznické bázi, ale co se týče pohledu z pozice zaměstnance, je to katastrofa. Ovšem pokud někdo uzavírá smlouvy jen na základě hezkého pokecu s obchoďákem, asi si svoje problémy vlastně zaslouží.

  Odpovědět
  • PS. Možná by bylo pěkné, kdyby sem přestali psát pozitivní recenze ti boti nebo ten markeťák od BE nebo co to je… je to trapné a průhledné.

   Odpovědět
  • Jo, na tom odkazu co jste sem dal, tak jsem vyplnil poměrně jednoduchý formulář, na základě kterýho se mi pak ozvala jejich operátorka. Kterou jsem celkem důkladně vyzpovídal, ale v podstatě jsem se nedozvěděl nic jiného než to, co jsem si už byl před tím schopný najít na internetu. Z mého pohledu jsou ty ceny ok, proto jsem s ní smlouvu vyplnil a k podpisu mi jí přivezl kurýr. Ceny i tak budu sledovat a před koncem uvidím jak dál, jestli půjdu o dům dál nebo zůstanu. Celkem zajímavé čtení jsem k tomu, ale i dalším tarifům našel tady http://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/19338-jake-nabidky-si-vybrat-u-elektriny-pro-sviceni. Tak nějak mě to v mém rozhodnutí pak i utužilo.

   Odpovědět
  • Nevím, co konkrétně tu od lidí chcete slyšet, podle těch stránek, co jste sem hodil je to za ty peníze dobrý. A zkušenosti? Tak asi jasný, že když budete notorický neplatič tak se firma ozve, kdo by to toleroval..

   Odpovědět
   • Z těch tarifů, co jsme u nich mohli vybírat, mi přišel tenhle jako nejlepší v tom smyslu, že má i dobré pokračování po uplynutí právě toho Startu. A upřímně rád mám jasno i do budoucna.

    Odpovědět
  • Start++ nemám, tam je u toho fixace ceny, vybral jsem si rovnou tarif Energie A++, u který je cena podle burzy, takže je stále podle ní aktuální a podle mě tak i nespravedlivější.

   Odpovědět
   • Taky mám tuhle řadu s měsíčním poplatkem vychází teď jako jeden z nejvýhodnějších tarifů.

    Odpovědět
  • Ten tarif jsem měl není to tak dlouho, ale byl jen na omezenou dobu jednoho roku a teď se mi to nahradilo tarifem Energie A++, se kterým jsem zatím spokojený, papíry o účtování dostávám po měsíci do meilu jak je to podle trhu a zatím sleduju jeho celkem pozitivní vývoj.

   Odpovědět
 14. Bohemia energy je klasická vychcaná česká firma. Raději zvolte zahraničního dodavatele. Bohužel trestní právo je na grázly z Bohemky co v tom umí chodit krátké. Pokud můžete ruce od nich pryč.

  Odpovědět
  • Naprostý souhlas, neskutečné jednání, lhaní. Komunikace na úrovni pouťových kolotočářů.

   Odpovědět
 15. Mám u nich jedno místo asi už 4 roky a abych pravdu řekl, skoro o nich nevím, na podepsání smlouvy už si skoro nepamatuju, přechod proběhl automaticky, od tý doby jednou za rok fa a email s novým ceníkem. Akorát teď před koncem roku jsem s nimi řešil změnu tarifu, ale to jsme se jen dohodli co a jak bude a jestli s tím vším souhlasím. Důležitý je, že jsou schopný dodávat a účtovat obě energie za dobrý peníze a víc fakt neřeším.

  Odpovědět
 16. Neurčovali nám co máme dělat, ale pomohli nám rozhodnout se a ukázali kudy se máme odebrat při řešení FTV.

  Odpovědět
  • Od nich máme fotovoltaiku na klíč a s dotací nám pomohl týpek od nich, sám bych to nechtěl řešit ani za mák.

   Odpovědět
 17. Jsou to energetický ŠMEJDI !!… Když jsem chtěl od nich odejít, obrátila se jejich přívětivost v klasickou aroganci šmejdů. Musel jsem se obrátit na Energetický Regulační Úřad a ty mě poradili, jak od těch šmejdů odejít v zákonné lhůtě. Ty jejich obstrukce s odchodem byli na hranici šikany!

  Odpovědět
 18. Chválím, za prodloužení smlouvy příznivější sleva, takhle by to mohlo fungovat i jinde než jen tady.

  Odpovědět
 19. Neférovost a neschopnost této firmy je do nebes volající. Vyhněte se této firmě. Sdělil jsem přesné informace pro přepis smlouvy a jejich zaměstnanec mi navrhl špatně smlouvu. Samozřejmě jsem souhlasil, protože jsem počítal, že ví, jak výpověď podat, když je to jeho práce. Podal jsem stížnost a odpověď byla pouze přes email. Přezkoumali jsme nahraný rozhovor a sice jste našemu zaměstnanci sdělil správné informace, ale následně jste souhlasil s jeho neschopností. Počkejte rok u stávajícího drahého poskytovatele plynu, bude mě to stát 10 000 kč navíc a po roce se ozvěte a my se pokusíme Vám nabídnout zajímavou nabídku, protože už uplynula doba pro podání opravené výpovědi, protože my jsme podali špatnou výpověď těsně před jejím uplynutím a ne hned, kdy jsme od Vás obdrželi podepsanou výpověď a tím by jsme stihli ještě znovu poslat opravenou výpověď. Lyška v televizní reklamě pěkně kecá.

  Odpovědět
 20. V návaznosti na sebe jsme u nich měli letos již po třetí levnější fakturu než u dodavatele předchozího. Je to příjemný pocit vědět, že i přesto, že se cena všude zvedá, neplatit víc než je třeba.

  Odpovědět
 21. Nikdy více.Pokud jste spokojeni není co řešit.Problém nastane pokud chcete odejít.
  1 změna ceny Její zveřejnění si musíte pohlídat na jejich webu Nejméně 10 dnů před účinností doručit BE odstoupení od smlouvy, ale ne na formuláři ukončení smlouvy který mají na webu.
  2 výpovědní smlouva ze zákona tří měsíční U BE začíná běžet 1 den následující čtvrtletí Takže doručená 1.1 znamená ukončení 30.6
  3 Pokud ukončujete kvůli stěhování nebo např. končíte s provozovnou v pronájmu musíte sehnat někoho kdo Vaši smlouvu s BE se stejným objemem převezme(tak jsem se chytil já) nebo nastupují pokuty až do plné výše vašich odběrů
  4 Call centrum Tak tam se nedovíte nic Od 19.12 jsem se snažil vztah s BE ukončit Žádosti jsem posílal přes web kancelář a vždy správnost ověřoval na call centru Podle operátora vždy v pořádku a za několik dnů přišlo zamítnutí pro nesplnění podmínek které už nikdo nespecifikoval
  5 Mezitím utekl čas na odstoupení z důvodu zdražení i konec čtvrtletí
  Takže mi nakonec ukončili smlouvu Klasicky 3 měsíce ze zákona a 3 měsíce k prvnímu dni následujícího čtvrtletí k 30.6.2020

  Odpovědět
 22. S Bohemia energy máme smlouvu podepsanou od roku 2016, kdy jsme se s nimi domluvili na konkrétním tarifu, ale ten už za tu dobu skončil a my u nich přešli na další produkt. Měli jsme na výběr, takže jsme nebyli omezeni pouze jednou jedinou nabídkou jako tomu bylo jinde. Na domluvu si s nimi za ty roky stěžovat nelze, vždy jak bylo možno vyšli vstříc i když jsme si třeba na vyřízení požadavku počkali týden, ale bylo to v období vystavování vyúčtováních tak jsme to tak nějak chápali. 

  Odpovědět
 23. Změna v jejich podání proběhla v pořádku, ze strany Bohemia energy jsme byli o celkovém průběhu informováni a byl zajištěn přesun od obou původních dodavatelů na jednu adresu.

  Odpovědět
  • Taky jsme to nechali zařizovat podobným stylem. I když si raději věci zařizuju sám, tak tady jsem jim to velice rád přenechal kvůli časové úspoře a vše ok.

   Odpovědět
 24. Jak se zvedaly ceny, tak jsme doma hledali jiný řešení, aby pro nás faktura nebyla zbytečně předražená. Volala jsem na infolinku Bohemia Energy, kde jsem se s jejich asistentkou domluvila na konkrétním tarifu, který mi ještě při hovoru překontrolovala jak by vystupoval v porovnání s našim původním. Nám šlo hlavně o celkovou úsporu, ceny nám nic moc neřeknou, ale v porovnání jsme zjistili že vyjde Bohemia líp a proto jsme to nechali přepsat k nim.

  Odpovědět
  • Magdo, kvůli nižším cenám už je máme taky delší dobu, nejdřív v bytě a teď i na baráku. O přesun se nám postarali sami oni.

   Odpovědět
 25. Od loňska u nich mám cenu na rok, letos se to bude měnit na ceny podle spotového trhu a ten co jsem se díval a zjišťoval si okolnosti, tak zatím graficky vychází hodně v náš prospěch.

  Odpovědět
  • Já jsem se přes zpětný zavolání spojil se svým nejbližším obchodním zástupcem. Původně jsem chtěl taky volat jim, ale tohle se mi nabídlo, takže jsem byl rovnou ve spojení s konkrétní osobou a to pro mě bylo mnohem příjemnější, že jsem věděl kdo se pak se mnou spojí.

   Odpovědět
 26. Taky se podělím s mojí poslední zkušeností, kdy jsem se ze svý hlouposti zpozdil se zálohou a oni poslali upomínku, na základě který jsem si na to vzpomněl a obratem to uhradil. Naštěstí byli natolik taktní, že po mě nechtěli žádnou pokutu za tu zprávu, což je daleko lepší varianta než u mýho předchozí dodavatele, kde jsem platil několik stovek za upomínání. 
   

  Odpovědět
 27. Po letošním roce jsem s vyúčtováním od nich opravdu spokojený. Loni mi upravili zálohy a letos ještě něco vraceli.

  Odpovědět
 28. Doporučil bych si důkladně přečíst VOP, před podepsáním smlouvy……úpis ďáblu !!! Odstavec K bod 8. 9. 10. Na ukončení Smlouvy dohodou není právní nárok a každá žádost bude individuálně posouzena.

  Odpovědět
 29. Doporučil bych si důkladně přečíst VOP, před podepsáním smlouvy……úpis ďáblu !!! Odstavec K bod 8. 9. 10. Na ukončení Smlouvy dohodou není právní nárok a každá žádost bude individuálně posouzena. A další body ve VOP !!! Sankce za ukončení/odejití od spol. BE atd.

  Odpovědět
 30. Přešel jsem k nim kvůli ceně a smlouvě na dobu neurčitou, dneska marně hledám důvod proč bych měl jít jinam, když mi tady ceny klesají a neplatím tu nic navíc.

  Odpovědět
  • Energy mám a vím svoje, takže pokud s nimi chcete uzavřít smlouvu, tak doporučuju na dobu neurčitou, protože dneska už to neznamená, že se s ní pojí horší cena. Viz jejich ceník se kterým jsem tak v pohodě.

   Odpovědět
 31. Akorát vybírám dodavatele a prostudoval jsem si i jejich ceníky a ostatní kolem, já nejsem žádné odborník, ale mají to spracovaný poměrně dobře, že to není taková změť čísel a dá se v tom zorientovat.

  Odpovědět
 32. Dvacka mě fakt nezruinuje, částka o kterou mi zvedli zálohy při přeplatku 82 korun za elektřinu. Spotřebu jsem čekal vyšší, takže jsem mnohem víc v klidu.

  Odpovědět

Napsat komentář