Bohemia Energy

Bohemia energy

Společnost Bohemia Energy je možné charakterizovat jako takzvaného alternativního dodavatele. V této skupině patří zaručeně k těm největším u nás. A to mimo jiné i proto, že společnost známá také pod zkratkou BEe dodává nejenom elektřinu, ale dodává také plyn. A to primárně do domácností. Je tomu tak již od roku 2005, kdy došlo k oficiálnímu zvyku.

Nutno říci také to, že Bohemia Energy má i svou kontroverzní stránku. Ta je spojena primárně s podomním prodejem a často ne úplně čistými praktikami jednotlivých prodejců. Vlivem toho se může společnosti téměř nevědomky upsat i ten, kdo žádnou změnu dodavatele neplánoval. Aktuální počet zákazníků je v tuto chvíli odhadován na zhruba jeden milion domácností.

Elektřina od Bohemia Energy

Ta je považována za stěžejní produkt tohoto dodavatele, se kterým je spojena i řada kladů. Nejvíce určitě láká na cenu, kdy ze statistik vychází, že Bohemia Energy může pomoci ušetřit sumu, která v průměru odpovídá jedné měsíční záloze. Dále je možné získat jednorázovou odměnu ve výši 300 Kč. Ta je určena tomu, kdo svůj účet bude spravovat online.

K dispozici je dvojice tarifů, a to buď Benefit Plus, nebo také produkt Energie A++. Oba jsou spojeny i s výhodami toho, že sepsaná smlouva je na dobu neurčitou, nebo s výhodou toho, že případný přeplatek bude zasílán na bankovní účet a nebude rozpuštěný do budoucích záloh.

Plyn od Bohemia Energy

Společnost Bohemia Energy se rozhodla k tomu, že kromě elektřiny začne nabízet i plyn. I zde láká na výhodnější cenu, která může být spojena se slevou i ve výši jedné zálohy. Také u plynu jsou zvýhodněni lidé spravující vše online, a to odměnou 300 Kč. Nechybí ani jednoduchá změna, bez nutnosti papírování, nebo případné řešení komplikací skrz zákaznický servis. Produkty v segmentu plynu jsou dva a mají stejné označení, jako u elektřiny. Tedy Benefit Plus a dále Energie A++.

Nejenom pro domácnosti

U nich Bohemia Energy přímo začínala a ty tvoří také největší počet klientů. Je to dáno i využíváním takzvaného podomního prodeje. Běžní občané však nejsou jedinými klienty. Firma dokáže přijít s nabídkou dodávky elektřiny a plynu jak pro podnikatelský a veřejný sektor, tak i v případě, kdy už se mluví o celkem specifickém velkoodběru. Zaměřuje se tak na všechny druhy zákazníků.

Zákazníci jsou odměňováni

První odměna ve výši 300 Kč je určena pro toho, kdo se rozhodne využít online platformy a vše si v rámci Bohemia Energy spravovat online. Dále jsou klienti motivováni k tomu, aby služby BEe doporučovali dále. Třeba svým známým. Pokud ten uzavře smlouvu na dodávku elektřiny nebo plynu, dostane stávající klient odměnu za doporučení ve výši 500 Kč. Zkrátka nepřijde ani nový klient, který byl doporučen, jelikož i ten se může na odměnu těšit, a to ve stejné sumě, zúčtované v prvním vyúčtování.

Pouze jedno zákaznické centrum

Snaha Bohemia Energy je spojena s tím, aby si lidé sjednali smlouvy online, nebo prostřednictvím zákaznických linek – popřípadě ve svých domovech, prostřednictvím podomního prodeje. I případné problémy a změny se řeší na dálku. Tomu odpovídá i fakt, že zatímco řada konkurentů otevírá mnohá zákaznická centra, tak Bohemia Energy má jenom jedno jediné. Najdete ho v hlavním městě České republiky, konkrétně na Praze 1. Jinde není osobní kontakt možný.

Cesta do fotovoltaiky

Celkem zajímavou novinkou v segmentu nabízeních služeb a produktů je oblast fotovoltaiky. Zde Bohemia Energy nabízí komplexní řešení fotovoltaických elektráren na klíč. K dispozici je trojice variant označovaných jako S-Power, a to s doplňkovým názvem Mini, Midi, popřípadě Maxi. Cílem je zajistit lidem soběstačnost, ale vytvořit i zdroj energie, která bude následně vykoupena.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností Bohemia Energy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Bohemia Energy
3.4 (68%) 180 vote[s]

94 Comments on Bohemia Energy

 1. S Bohemia Energy jsem za těch pár let co u nich jsem ušetřil už slušnou částku, cena se stále drží na výhodné úrovni, takže mívám přeplatky. Vyúčtování probíhá normálně, proto tuto firmu doporučuji.

  • Musím říct, že nás Bohemka přesvědčila. Komentáře na její adresu je lepší nečíst, jelikož ti co jsou spokojeni se většinou se svými pozitivy nedělí a užívaj si je. Nicméně proč se nepodělit. Čekalo nás rozrůstání se rodiny, k čemuž neodmyslitelně patří i větší spotřeba energií, takže i růst ceny. Spousta lidí mi tvrdilo, že přechod k alternativci mi pomůže sundat nějakou tu korunu dolů, načež jsme dostali doporučení na Bohemii. Takže jsme si nechali udělat propočet, který mi by oko ukázal, že cena bude reálně opravdu o nějakou stovku nižší. Řekl jsem si ok, do toho jdu a jsem rád, že jsem se osobně přesvědčil, že firma není tak mizerná jak se o ní všude píše. Zatím odebíráme rok a vše probíhá za standardních podmínek, nic zvláštního nezaznamenáváme.

   • Jako zkušenost bych si je přečetl, ale většinou jsou to negativní bolístky z let předchozích a za tich pět let co u firmy jsem a beru od nich obě komodity, bych řekl, že se už spoustu věcí u nich změnilo… a to k lepšímu, alespoň co se servisu a nově utvořených tarifů tejče.

    • Neduhy se najdou i dneska, ale ani mě to nepřekvapuje, lidi prostě nečtou, takže za to může lidská blbost. Já si zakládám na tom všechno bedlivě prostudovat a nehodit podpis jen tak na něco, ještě bych ve finále někomu upsal střechu nad hlavou. To samé bylo i tady a popasoval jsem se s tím i když ty mrňavý písmenka v podmínkách chtěly pomalu lupu, ale vím co tam stojí, takže jsem nové smlouvy a podmínky potvrdil. To co v nich bylo uvedeno dodržují, takže osobně mohu doporučit.

  • My jsme si byli pro radu u poradkyně a ta nám Bohemia energy doporučila ohledně cen i z hlediska toho, že je to velká stabilní firma. Takže se prý nebudem muset bát, že by jsme si třeba po půl roce museli na rychlo shánět novýho dodavatele, jelikož nevydrželi nátlak konkurence. Což mě přijde jako dobrý argument.

   • S domácností už jsem u nich skoro 6 let a nikdo to nevypadalo, že bych si musel hledat náhradu. To spíš jsem si říkal, jak v takovéto konkurenci můžou vznikat ještě další malé firmy, vždyť tihle „dominanti“ je hnedka musí převálcovat. No asi by to byla věc pro vedení diskuze.

    • Spíš zanikají, mám s jednou takovou vlastní zkušenosti a je to docela nepříjemná situace dostat se k dodavateli poslední instance a pak narychlo hledat náhradu. Bohemia energy mám zatím krátko, ale myslím si, že to bude daleko lepší řešení i podle toho co mi počítali za slevu.

  • Mně dali vybrat ze dvou produktových řad, buď to tarif garantující nižší cenu než má dominant na trhu či běžný s tím, že oba bych měl na dobu dvou let. Garanci jsem nebral té nevěřím, že by se mi vyplatila, trh jak se pohybuje, nesleduju, takže jsem raději vzal běžný, kde jsem měl taky slevu i když asi ne takovou.

   • Je to asi měsíc, co jsem si smlouvu vyřizoval a garance ceny mi byla zrovna doporučena, že nyní je to na trhu nejisté, takže je na ní vhodná doba. Dal jsem na radu odborníka, sám trh a jeho vývoj nesleduji, takže jsem si nechal poradit. Smlouvu mám taky na dobu dvou let. Takže mám na nějakou dobu vystaráno a jistotu, že se mě případná zdražení týkat nebudou.

    • Nevím no, mě to s tou garantovanou cenou přijde takový všelijaký, mě by se jim asi jen tak na tehle tarif nepodařilo překecat. Jako vím, že u minulého dodavatele to na mě zkoušeli přes nějaký dodatek ke smlouvě, ale taky jim to u mě neprošlo. Teď mám u Bohemia energy klasický tarif, s tím už mám svoje dobré zkušenosti a myslím si, že s ním vydržím i nadále.

  • Nám byla takhle doporučená od známých, co se k nim dostali prý přes prodejce. My tím že celý dům vytápíme přes elektřinu, tak nám takováto změna přišla hodně vhod a to nám původně bylo tvrzeno že u elektřiny jsou úspory mizivé a že se to v podstatě nevyplatí. A to u nás teda ani náhodou neplatilo, přibližně o čtvrtku platíme u Bohemia energy méně.

   • Taky jsme si u Bohemia Energy přišli na lepší ceny, na začátku jsem bojoval s trochu jinými názory v mojí hlavě, ale teď když jsme si už přišli na vlastní zkušenosti s firmou, máme jí už zapřaženou druhým rokem, tak vím, že jsem si je vybral dobře, takže jestli můžu radit, tak se na ně koukněte. Sleva docela rozdílná oproti velkým dodavatelům.

  • Souhlas, já je mám tři roky, narazili na mě při podomní obchůzce, bydlím v bytovce takže čtyři zvonky a byl jsem zrovna doma. Líbil se mi návrh ceny i možnost výhodné smlouvy na neurčito na kterou jsem se na rovinu zeptal. Nebýt tý a tý ceny, tak bych do toho jinak nešel, ale jak říkám mám je tři roky a slouží mi dobře.

   • Vždycky jde o tarif, takovéto velké firmy většinou mají v seznamu více tarifů k dispozici.  Takže je na vás co si zvolíte, já osobně beru ten nejlevnější a to je pro mě Jubileum Plus a ušetřit se mi s ním v porovnání podařilo.

   • Tak ani jeden z toho co tu uvádíte nemám, mně se to řídí podle burzovní ceny, takže je ta ceny pro mě neustále atraktivní a je celkem fajn pozorovat na stránkách Bohemia Energy graf, jak se ty ceny vyvíjí. Tak jednou měsíčně tam zabrousím.

  • Z pohledu dlouholetého odběratele a zákazníka Bohemia energy musím říct, že i přes občasné nešvary, co jsem o nich četl, tak jako s poskytovatelem služeb s nimi nemám problém. Energie stejnak musím brát a jestliže si můžu vybrat, tak konkurenci, když je levnější rád ji využiji. Přece nebudu za blbce a nebudu dobrovolně přihlížet tomu jak tu připlácím za stejnou energie větší prachy, tady aspoň ušetřím.

 2. Taky mám s Bohemia Energy pozitivní zkušenosti, mají o dost levnější elektřinu než většina dodavatelů, u plynu ty rozdíly nejsou tak výrazné, ale pořád jsou levnější. Vyšli mi v internetové srovnávací kalkulačce jako skoro nejlevnější, taky jsem přihlížel k tomu, že jsou velcí, to by mělo mít vliv na jejich stabilitu. U malých dodavatelů nemůžete vědět, kdy budou muset zavřít krám.

  • Já když na ně teda teďka koukal, tak teda nejlevnější rozhodně nebyli a spíš byli řazený někde v půlce celý tabulky. Ale je teda pravda, že ti co je předběhli, tak byli založený nedávno a ztotožňuji se s vašim názorem, že u malých dodavatelů nemůžeme vědět, kdy budou muset zavřít krám. Takže už jen z tohodle principu bych si dal svoje energie raději pod bohemia energy a bylo by mi jedno, že bych si nějakou korunu třeba připlatil, hlavně když bych to měl všechno pod stabilním zázemím.

   • Vždycky záleží na tom co člověk hledá a co je pro něj prioritní, někdo si žádá nejnižší cenu bez ohledu na to jestli poskytující firma má vůbec perspektivu k tomu, aby se na již tak rozrostlém trhu dokázala udržet, viz teďka jeden alternativec, kterému odebrali licenci a bude muset ukončit aktivitu, či si raději nějakou tu korunu připlatí, jak tvrdíte vy a bude mít jistotu stabilního zázemí se zajetou firmou. Zrovna včera jsem toto téma probíral s otcem po telefonu, že u něj opět někdo byl a nabízel mu sluncem zalitou nabídku, říkal, že nic neměnil, že tich pár korun, co by prý ušetřil ho už nevytrhne, hlavně když to bude mít celý v klidu, nebude muset nic řešit a zůstane tam kde je. Takže BE proč ne..

    • Myslím, že jsem našel co jsem potřeboval.. Mám u Bohemia Energy smlouvu na neurčito, smluvní podmínky bez sankcí a jediná taková hlavní podmínka co tam visí, že když budu chtít zmizet jinam tak mi to bude trvat 3 měsíce než mě pustí, ale s tím problém nemám, to je klasika u těhle smluv.

     • No momentálně tak nějak není ani ke komu měnit, když jsou nejlevnější na trhu, teďka si leda vždycky pohoršíš. Takže není co řešit!

 3. Jde o levného dodavatele a byl jsem mile překvapen jejich vstřícným servisem. Mám menší firmu, ale výdaje na energie jsou nemalé, tak jsem se snažil na trhu najít schopného dodavatele, dobře mi poradili a vyšli mi vstříc s řešením na míru.

  • Spíš bych řekl, že je to takový průměr než úplně levný dodavatel, to si myslím, že dostanete i levnější nabídku na trhu, ale jde o to co od dodavatele chcete a očekáváte a jestli nemáte obavu, například z případného úpadku společnosti, která to pod nátlakem konkurence neunese. V poslední době se to děje celkem často.

   • Ježíš, vy to tu hrotíte, normální dodavatel, cena standardní když je k tomu smlouva na dva roky, dokonce bych řekl, že jsem dostal k úvazkové smlouvě lepší cenu, než kdybych si vzal tu volnou smlouvu, ale to je asi pak na diskuzi s jejich obchodníky. S tím co jsem od nich dostal jsem v cajku.

    • Já se taky občas nestačím divit, co jsou lidi schopný řešit. Skoro mi to přijde jako zbytečné mrhání časem. 😀 Samozřejmě že když je smlouva datovaná tak vychází líp, ale dneska už jsou u Bohemia Energy takové možnosti, že zajímavější cenu lze získat na dobu neurčitou. Mám tu smlouvu a v platnosti jí mám ještě 3/4 roku a zatím ok.

 4. Zkušenosti s Bohemia energy mám spíš pozitivní, jejich ceny jsou vážně nízké, jen jsem nebyl moc moudrý z rozpisu vyúčtování, ale to jsem si vysvětlil na zákaznické lince, kde mi ochotně poradili, můj názor je, že jde o kvalitního dodavatele.

  • Já si od nich nechávám zasílat jen to zjednodušené vyúčtování a bohatě mi to stačí. Takhle hnedka vím jestli mám přeplatek nebo nedoplatek a nemusím se prokousávat tou hromadou čísel. Musím však na zuby zaťukat, že zatím to vždycky byly spíše přeplatky.

  • Oni ho mají celkem dobře vysvětlený na stránkách, podle toho jsem se řídil já, když jsem se snažil dohledat celkovou spotřebu. Teď už mi přijde, že se v něm dokážu zorientovat celkem bez problému a i si najít údaje jako v jakým období jakou spotřebu jsem měl.

 5. Vzhledem k tomu, že se mi podařilo s nimi ušetřit, tak jim rád napíši dobrou referenci. Smlouvu jsem uzavíral s jejich obchodníkem a i když jsem byl zprvu rozpačitý, tak po argumentech jsem se rozhodl podepsat smlouvu.

  • Já to mám tak, co firma to jiná zkušenost, protože co jsme měl velké firmy původně tak ty měli servis jak už byly léty zajetý promakaný, pak jsem samozřejmě podlehl nátlaku trhu a vyzkoušel i malého alternativce, od kterého jsem za chvíli utekl, protože to bylo podle mě u nich ještě nedomáklé a teď co jsem tady u bohemia energy, tak si nestěžuji.. alternativec a systém servisu i chodu celkově promáklý.

 6. Přišel k nám jejich obchodní zástupce a lanařil nás k nim, že budeme mít lepší ceny atp. Nemyslel jsem si, že potřebuju přecházet k jinému dodavateli, ale nasadil mi brouka do hlavy. Nakonec jsem si spočítal kolik bych ušetřil a nebylo o čem dál přemýšlet. Druhý den jsem jim zavolal a za pár měsíců jsem už bral energie od nich. A opravdu jsem ušetřil to co mi slíbili. Doporučuju.

  • Nás na tuhle myšlenku taky přivedl až obchoďák, nikdy jsme se o to víc nezajímali jelikož je to pro nás celé španělská vesnice, a proto nás myšlenka úspory zaujala. Shodou okolností u nás byl taky pán od bohemky a vše co nám povídal nám dávalo hlavu a patu. Takže jsme s ním smlouvu uzavřeli na dva roky. Akorát máme po prvním vyúčtování a pánova slova se potvrdila, elektřinu i plyn máme o několik stovek levnější, takže naše první změna se nám vyplatila a jsme určitě spokojení.

  • Také je mohu doporučit. Společnost Bohemia Energy dodává elektřinu do celého našeho domu, slevy jsme pocítili už dvěma roky, kdy jsme pod ně přestoupili. Někteří sousedi, kteří se bavíme, tak si změnu taky pochvalují, stížnosti jsem v podstatě nezaznamenal, všichni svítíme, takže není divu.

 7. Koukám, že tu všichni píšete o Bohemia Energy dobře, jsem rád že máme všichni stejný názor. Jak píšete, s Bohemii se velmi jednoduše dá šetřit. Prostě se jen přehlásíte jinam a je to.

 8. Myslím, že si kladné recenze píší sami, mrkněte na mraky negativních zkušeností jinde na netu. Jsou jich stovky…

  • No já bych spíše řekla, že ty hromady negativních příspěvku putují od konkurenčních firem, kterým se nelíbí její výhodnější ceny a tím pádem odliv zákazníků.

   • Souhlasím, nevím kam na to ty lidi chodí, mám je přes 4 roky, dostal jsem se k nim v roce 2013 a do dnešního dne jsem s nimi neměl jediný výstup. A když už teda narazím na něco negativního, tak je to většinou staršího data, ale sám jsem s nimi za dobře páč mi spolehlivě dodávají bez odpojení.

    • Copa odliv, ale já jsem u nich třeba zjistila, že když si to k nim dám obojí tak i za tu jakoby sdruženou dodávku dostanu větší slevu. A podle mě celkem dost lidí, si to chce nechat pohromadě pod jednou firmou, aby to měli líp organizovaný.

 9. Jedna z nejzkurvenějších společností na trhu v ČR, která umožňuje podepsat smlouvu na odběr energií i nevlastníkům daných nemovitostí s garancí pokuty 6500Kč za odběrové místo. Smlouva je zrušitelná pouzte do 14ti dnů a poté na dva roky bez šance odejít!!!!!
  V podmínkách bod jedna garance nižší ceny plynu či elektřiny platí na dva až deset let dle doby sjednání, bod pět garance se nevztahuje na nové zákazníky??????????? To je co za megasračkovou podmínku, která není uvedena na smlouvě, ale na jejich stránkách??????

 10. Nedopatřením jsem podepsala smlouvy k mým 14 pronajatým bytům v Praze (které se souhlasem jejich majitelů dále podnajímám) u BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. Od těchto smluv chci odstoupit pro podvod (už je po zákonném termínu na odstoupení). Podvod podle mého názoru spočíval v tom, že se mi vnutil do bytu a za Bohemia Energy jako zástupce prezentoval jiný člověk, než který byl ve smlouvě jako zprostředkovatel a záměrně mi dal podepsat tablet (resp. elektronickou smlouvu na tabletu) tak, abych si nevšimla, že se podepisuji k jinému zástupci. Důkaz k tomu mám, protože jsem si zkopírovala jeho občanský průkaz i průkazku od Bohemia Energy. Ve smlouvách s Bohemia Energy je však uveden zástupce jiný. Navíc tento člověk po mně chtěl bez dokladu 3 000 Kč prý kvůli tomu, že s těmi 3 000 Kč vyřídí přechod od současného dodavatele ihned bez sankcí. Nakonec jsem ty 3 000 Kč od zprostředkovatele vymohla zpět tak, že mi je vložil na účet s uvedením svého jména. Bohemia Energy na můj dopis o odstoupení reagovala tak, že mi neodpověděla, ale pokusila se vybrat z mého účtu 217.800 Kč jako sankci za odstoupení od smlouvy – toto mi sdělila moje banka. Mám šanci se BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. zbavit, aniž bych utrpěla škodu? PhDr. Helena Hofmannová – praha@konys.cz, 721 621 333, http://www.konys.cz (právně podloženou radu uhradím).

 11. My jsme Bohemii vypovídali, když jsme se stěhovali a no problem. Vyplnili jsme jim formulář, co jsme si stáhli u nich na stránkách a poslali ho doporučeně. Výpověď dopisem akceptovali a víc po nás nechtěli. Takže celkem snadné vyřízení.

  • Michale a proč když jste se stěhovali, tak proč jste si je nevzali s sebou na novou adresu? Já to takhle udělal a řekl bych, že s tím bylo dohromady míň starostí, než to celý rušit a hledat se pak zas s někým novým, takhle mám sebou ověřenou firmu a můžu v podstatě navázat, tam kde jsem skončil. Tak třeba pro příště..

 12. Já od nich dostal 1400,- za převedení bráchy s manželkou. Ukázal jsem jim naše faktury, jak to bylo u původního dodavatele a jak se nám daří teďka pod Bohemia energi a celkem zírali, jaký to je finanční rozdíl, že se stejným propálením energií můžeme platit i o něco míň. Tak na nás dali a převedli elektriku i plyn zároveň. Byl to přínos pro obě strany.

  • Taky jsem nějakou takovou akci zaregistroval na stránkách, že běží snad až do konce roku. Ale přijde mi divný, abych kvůli sedmi stovkám někoho uháněl aby, měnil dodavatele. Tohle si myslím, že je věc, kterou byl měl každý zvážit sám. Jsem rád, že jsem narazil na dobrého dodavatele, ale kvůli penězům to hnedka cpát každýmu asi opravdu nebudu.

   • Nemusíte ho někomu cpát, ale můj kamarád se třeba poohlížel po novém, tak jsem mu to podal jako návrh a přineslo to službu nám oběma, jemu slevu s novým dodavatelem a mě zas za ty jeho energie 14stovek.

  • Zdravím, nevíte jestli je tahle akce ještě spuštěná? Můj táta chce měnit dodavatele a usmyslel si, že by šel k Bohemia Energy jako mám já, protože jsem mu říkal kolik mi vraceli. O téhle akci jsem se však dozvěděl až tady, tak by mě to zajímalo..

 13. Zdravím, s dodavatelem bohemia energy jsme za necelé 3 roky neměli jediný konflikt, spíš naopak, byli nám po ruce, když jsme potřebovali vyřešit přepis energií ze mě na dceru. Takže jsem spokojený nejen s jejich servisem a nasazením onu záležitost vyřešit, ale i s cenovou úrovní, která vychází stále v plusových hodnotách.

  • U nás se dodavatel přepisoval z mojí matky na mou osobu a veškerý přepis vypadal asi ,tak že jsme jim poslali dokumenty vytištěné z jejich stránek a to bylo celé. Celé jsme to vyřídili pře korespondenci aniž bychom k nim museli podniknout jedinou návštěvu, což je pro mě dneska velká úleva hlavně úspora času, když jsou takové to možnosti.

  • Taky jsme řešili s nimi papírování, ale pomohli nám s ním, vše jsme jim doložili naskenováním a oni už to zařídili. Bohemia energy můžu doporučit, servis od nich fakt super, a když byl problém že něco chybělo, tak hned volali. Jsem s nimi schopný vše vyřešit i na dálku přes počítač.

 14. Dobrý den, ráda bych se tu poptala, jaké máte aktuální zkušenosti s dodavatelem Bohemia energy. Jak zjistím jestli je poskytovatel cenově výhodnější? V domě topíme přímotopy a Bohemia energy má prý výhodný tarif D45d. A když se přechází k jinému poskytovateli, tak se mění i el. hodiny?

  • Dobrý den, Julie, vyzkoušejte kalkulačku na portálu tzb-info, kde nemusíte zadávat nic ze svých osobních údajů, aby jste se dostala k nějakému výsledku. Co jsem se díval, tak je od Bohemie aktuálně pro přímotopy výhodný tarif Jubileum plus, ale samozřejmě hodně záleží na tom, od koho byste přecházela, od toho se ta úspora potom hodně odvíjí. Nicméně tu máte alespoň jistotu finančně pevného zázemí. Co se týče měřidel, tak ty spravuje váš distributor a do těch dodavatel nijak nezasahuje.

   • Tak tak, souhlas, s měřidly nemá váš dodavatel žádné do činění, takže žádnou přeinstalaci očekávat nemusíte. A pokud přecházíte od dominantního dodavatele, tak se vám přechod jistě vyplatí a je skoro jedno jestli je to Bohemia energy či jiná firma, ale je fakt co uvádí pan Bohumil, že u Bohemia energy máte alespoň jistotu pevného zázemí. Ohledně firmy vám však zkušenost nejsem schopný poskytnout.

  • Já u Bohemia energy jsem, už přes rok. Jinak, pokud jde o zkušenosti.. nejlevnější sice nejsou, spíš je to takový průměr, ale smlouva je na dobu neurčitou, tak jsem to u nich chtěl zkusit kvůli tomu, že jsem se ne úplně pohodl s mým původním dodavatelem a na ně jsem viděl v bedně reklamu, která mě zaujala.

  • Hodiny dodavateli nepatří, to je věc distributora. Bohemiu energy máme teďka třetí léto a za mě teda patří pořád k cenově výhodným. Nech si to propočíst a uvidíš.

  • Nejdražší dodavatel plynu? Tak to nevím na jakou kalkulačku jste se díval, ale já když se kouknu na kalkulačku tzb-infa, což je specialista, tak je tam u plynu vidím na 2. příčce. Jedou cenu podle burzy, takže není divu, že ten tarif A++ je tak vysoko.

  • Já si dovolím nesouhlasit, záleží i na jiných faktorech, jako v jakém jste distrib. území a jakou máte spotřebu, já u nich mám taky jeden z tich novějších tarifů, žádný standardní a drahý to nemám, přihlížel jsem i na to, že k jejich pobočce mám blízko, tak nemusím využívat internetové kanceláře a zajdu si to osobně vyřídit.

 15. Bohemia Energy entity může mít ceny jaké chce, ale pokud její zástupci obcházejí staré lidi, lžou jim, že jsou od ČEZu, předstírají telefonát se synem, na kterého se důchodkyně v pečovatelském domě odvolává a porušují přitom zákaz podomního prodeje, tak s takovouhle neseriozní společností nikdy. Kdo takovýmhle způsobem uzavírá smlouvy, nemůže být seriozní partner pro dlouhodobý smluvní vztah.

  • Možná kdyby jste s nimi ten smluvní vztah měl, tak by jste některé z vašich mínění přehodnotil. Já u nich mám smlouvy uzavřené už skoro 5 let a to na dvou odběrných místech a když jsem s nimi párkrát něco řešil, tak vždy se to vyřešilo tak, aby spokojenost byla na obou stranách. Řeším sebe, svoje účty a ne lidi kolem, oni se o mě taky nestarají..

 16. Tak na tom srovnávači tzb-info.cz pěkně kecají ! Podívejte se sami , kteří dodavatelé vám vypadnou a srovnejte si jejich aktuální ceníky a zjistíte, že je to jinak než uvádí celá slavná kalkulačka 😀

  • Nemyslím si, že je to tak úplně pravda, co tu píšete. S Kalkulačkou tzbčka mám vlastní zkušenost, na konci 2015 jsem přes ní přecházel k Bohemia Energy na tarif Jubileum, kvůli tomu že topím el.proudem, a cenově to odpovídalo tomu, co se mi tam ukázalo. Tarif je pro mě úspornější. A přesně jak tu v jenom příspěvku píše pan Luboš, tak by to měl být specialista a kalkulačka by tak měla být na stejné úrovni jako ta od samotného erú.

   • Mám pocit, že od nich taky máme tenhle tarif, ale stopro si jistý nejsem, to je ale jedno, podstatné je to, že když jsme si to k nim přendali, tak s námi byl neustále někdo v kontaktu a finančně jsme o cosi ušetřili.

 17. Třeba u té kalkulačky by mě i zajímalo z čeho počítají cenu, když ani dodavatel na daný produkt neudí ceník a jen individuálně ? Na srovnávači Vám uvádí jen tarify na které člověk nikdy nedosáhne.

  • To jste dobrej, že těm internetovej kalkulačkám věříte, já jsem jí chtěl vyzkoušet jednou a přišlo mi to celý nějaký divný, už jen v tom, že po mě vyžadovala osobní údaje a ty se mi jen tak nechce někam vypisovat, aby mě pak někdo otravoval. Takže jsem si radějc došel přímo k poradci, kterýmu jsem nadiktoval svoje požadavky a ten mi pak jako nejlíp odpovídající a cenově levnou vyhodnotil Bohemii energii s tim jejich produktem energie A++. Takže taďka už jen čekám až mě připojí.

  • Zkoušel a nefunguje, určitě to byl zas nějaký ten srovnávač, který vyhodil to co se jemu hodilo do kapsy. Jako už tu pár lidí zmiňovalo, tak taky zastávám férovost porovnávače na tzb, ten už mám lety ozkoušený a dal jsem na něj i naposledy, kdy jsem si hledal novýho dodavatele k plynu. Je to spolehlivý a mám teď přes něj tady Bohemia Energy a jak jsem tomu nejdřív nevěřil, tak cena je opět taková jako mi na něm bylo ukázáno, takže spokojenost s obojím.

 18. Roční úspora z loňského roku mi vyšla na necelé tři tisíce, čekal jsem že to bude daleko víc, ale i tohle se hodí. Smlouva se mi následující rok bude blížit ke konci ,tak uvidím jak dál, pokud budou vracet i po letošku, tak to vidím na prodloužení, protože jinde bych asi o moc líp nepořídil, tak proč si dělat zbytečný starosti.

 19. S Bohemia Energy mám přímou zkušenost a to jak v odebíráním plynu tak i v komunikaci s jejich telefonistkami. Komunikace přímá bez robota, u meilu odezva nejdéle do druhého dne, platby jdou přímo k nim, protože mají několik účtů takže odchod téměř okamžitý, mají i mojí banku.

  • Zdravím, já jsem smlouvu na rok rušil ve 14 denní lhůtě po podpisu smlouvy a to u Bohemia Energy prošlo v pořádku. Ono je pak ještě jedno období kdy to lze rušit a to je právě pak až do 15. dne od zahájení dodávky, takže to je to co se vás patrně týká, podle toho co píšete.

   • Ano je to tak a nebo v průběhu to jde jen za situace, že by změnili podmínky či zvedli ceny, ale to si myslím, že není aktuální, protože v tabulce jsou teď nejlevnějším dodavatelem, takže se nich spíše  dá ušetřit, než naopak. 

 20. Dobrý den, rád bych tu s někým rozebral a prodiskutoval přepis odběrného místa u Bohemia Energy. Moje máma bydlí už rok sama v dvougeneračním domě, tak jsme se rozhodli za ní přestěhovat a v rámci toho jsme se dohodli, že bych veškeré smlouvy nechal předělat na mé jméno, aby s tím již ona neměla starosti. Bohemia Energy si chceme ponechat, protože ona s nimi neměla v rámci těch let žádné problémy a ročně jí i nějakou hrstku vraceli, takže pro dům jsou v pořádku. Můžu teda poprosit někoho kdo to s nimi již řešil, aby se mi tu ozval? Děkuji.. Kovalský

  • Zdravím, máte několik možností, buď si zavolejte do Bohemie, co máte v plánu a oni vám rovnou pošlou formuláře k tomu potřebné a nebo si je stáhněte z jejich stránek. Pokud jde jen o změnu osoby tak to není nic obtížného. Osobně bych jim tam zavolal, je to nejschůdnější cesta.

 21. Bohemia Energy už mám teď podruhé jednou jsem jí zrušil, protože jsem myslel, že pro mě bude jiná nabídka výhodnější, ale po roce jsem se nechal převést zpátky, protože tomu tak absolutně nebylo a ba naopak se mi cena zvedla. Takže jsem to zrušil a vrátil se k Bohemia Energy, kde jsem se pak po tom roce dostal ještě k lepšímu tarifu, co zrovna zřídili. Takže ne vždycky jak se věci tváří tak doopravdy jsou.

 22. BE slušný jedníná a dobré ceny, mnohem lepší než současný nenaraný dodavatelé. Jejich nový produkt co nabízejí na prodejní lince je naprosto skvělý, super cena bez závazku.

 23. Ta slohová formulace tady je mega trapná. Je do očí bijící, že pozitivní recenze píše jeden člověk. Od Bohemia Energy (překupníků energií) mi trvalo přes tři měsíce papírování a uhánění, než jsem vypověděl smlouvu. Chovají se normálně dokud platíte, jakmile chcete odejít, to zažijete čoromoro. Zloději s podvodníci, za všechno hned pokuty a výhružky, Vemte si raději normálního dodavatele a výrobce, typu ČEZ, EON, PRE. Rozhodně ne tuhle špínu …

 24. Výpověď smlouvy trvá standardně 3 měsíce, nechápu na co si tu stěžujete. Taková je i změna dodavatele, sám jste tím musel projít pokud jste někdy k BE přecházel. U nich je alespoň fér, že všechno za zákazníka vyřeší.

 25. Co se mě týče, do Bohemia energy bych už nešel. Dva měsíce před vypršením smlouvy jsem byl nucen z důvodu stěhování smlouvu vypovědět a milá Bohemka mi napařila sankci 6000 za el. a 6000 za plyn. Tedy daleko víc, než kolik bych zaplatil za ty dva měsíce na zálohách. Sice drahá zkušenost, ale aspoň už vím, že to jsou zloději a podvodníci, se kterýma se již nikdy nezapletu a když někdy s okolím řeším dodavatele energií, každého před touto bandou varuji

  • Tak to nic moc, my se taky stěhovali a BE jsme měli už od předchozího dodavatele a s majitelem bytu jsme se domluvili, že dodavatele rušit nebudeme akorát ho přepíšeme zas na nového nájemníka co přijde po nás a ten ať si to pak udělá podle svého uvážení. Takže v podstatě jsme se vyhnuli rušení smlouvy a BE nám přepis jakoby mezi nájemníky v pořádku uznala.

 26. U Bohemia Energy mi po predchozi negativni zkusenosti s dodavatelem prijde, ze tady si zakaznika konecne i vazi, a ne jen ze honem ho ziskat a pak uz me nezajima. Do kontaktu s nimi clovek zas tak casto neprijde, ale kdyz uz neco potrebuje, tak jsou slusni, snazi se to vyresit a netrva to vecnost. Jsem u nich od roku 2013 a letos jsem si k nim prevedl i chalupu, nabidli mi snizeni ceny i u dosavadniho produktu a aspon nemusim resit dva dodavatele.

 27. Byli jsme ujišťování, že máme nejlevnější nabídku na trhu, Bohemia Energy nás však přesvědčila o opaku a dala nám ještě levnější tarif. Bylo to pouze za cenu změny dodavatele, ale i to Bohemia Energy udělala zadarmo za nás.

 28. Nebudu se tady nijak zbytečně rozepisovat, už tady k Bohemia energy bylo řečeno více než dost. Bohemia energy není jediným mým dodavatelem, když firmy porovnám tak každá má svá plus a mínus, kdyby mi Bohemie nevyhovovala, dávno už bych jí vyměnil, malé problémy se s nimi řeší poměrně v klidu, ty velké mě naštěstí žádné nepotkaly. S cenou jsem u nich pokojen a více nepotřebuji řešit.

 29. Tak mi připadá, že většinu komentářů zde psali zástupci Bohemia Energy, je to všechno jako by to psal jeden člověk.

 30. Nabidky maji pěkné ale horši je ta zkušenost.Když maji vracet tak se jim moc nechce a 30dni jim nic neříká.Nikoho nechci hanit .Každy to pozná a vlastni kuži

  • A máte s nimi sjednaný, že vám to budou vracet třeba složenkou, já jen že je možný, že u nich máte vedeno, aby vám to rozpočítali do dalších záloh, protože my jsme u nich teďka měli přeplatek druhým rokem a pokaždé jsme měli peníze do 20. na účtu, tak jak nám stálo v dopisu.

 31. Podpora ze strany Bohemia energy mě opravdu potěšila, ještě na konci roku jsem viděl tak říkajíc rudě, ale výchozí řeší a možnost změny na lepší tarif to zažehnaly. Původní plán změny dodavatele zažehnán a pokračuje se dál.

  • Mám podobnou zkušenost, ačkoliv jsem v něco podobného doufal, tak to docela předčilo má očekávání, z výběru co nám dali ,tak jsem vybrali řadu kde budem platit tolik, že to pak vyjde jako bychom měli jeden měsíc bez zálohy, zadarmo. To si myslí, že je celkem rozumná varianta, než co bychom platili jinak.

 32. Dobry den, dnes prisly udajne zastupci Cezu ze jdou na kontrolu meraku po hadce z nich vylezlo ze jsou z Bohemia energy a chteji abych usetril na coz jim s..u. Po privolani policie utekli a doporucuji vsem hned si vsechny u dveri vyfotit pak smejdy najdou rychle

 33. S Bohemia Energy mám velmi špatné zkušenosti. Pokud Vás lákají jako nového zákazníka, zmiňují samé výhody, vše podložené čísly, takže máte dojem, že opravdu v porovnání s konkurencí ušetříte a smlouvu podepíšete. Jakmile Vás „lapí“, končí jakékoliv slušné jednání.
  Ve smlouvě mám stanovenou výši roční zálohy (při nezvýšené spotřebě), zálohu v domluvené výši si inkasovali jeden rok,
  další rok si navýšili o 100% bez uvedení důvodu (spotřeba nezvýšena!), při telefonické reklamaci na zákaznické lince mě
  bylo řečeno, že se „výše zálohy může změnit, ale oni s tím už teď
  nic neudělají“! S tímto „vysvětlením“ se nehodlám spokojit a tak „tahanice“ pokračují, jejich jednání je velmi arogantní. Varuji
  před touto firmou!

  • Mně se osvědčila k nahlášení záloh a žádosti o jejich změnu ta webová kancelář, takřka pokaždé (2x) se mi přes ní požadavek podařil kladně vyřídit. Takže pokud nejste spokojení, tak bych to zkusil touto cestou, pro mě je to snazší i v tom, že se nerad s někým hadrkuji a toto je pro fajn řešení.

 34. 2.2.2019 vkládáme do datové schránky BEE ukončení bez data na 3 OPM různých klientů, víme ze zkušenosti, že BEE reaguje cca po třech měsících, přesto to 25.3. preventivně přes datovku urgujeme. Dnes 3.5. nám BEE zaslala poštou sámo, že každé odběrné místo zvlášť akceptaci bez data s jejich oblíbenou větou: akceptováno k datu výročí, zákazník obdrží datum výpovědi dopisem. Jen podotýkám, že datum vytvoření tohoto dopisu je 24.4. takže to 2 týdny někde leželo. Také jsme 22.2. posílali jedno OPM na Comfort energy a zatím bez odezvy, no mají ještě 14 dnů čas. BEE a spol si slovíčko v zákoně „neprodleně sdělí“ překládá: do 3 měsíců sdělíme, že zákazníkovi sdělíme. No, ještě že mají ten svůj KODEX !!!!!!!!!!!!

 35. The worse ever company, in case of short delay you will get a fine of 24000 CZK

  Je to nejhorší společnost, v případě krátkého zpoždění dostanete pokutu ve výši 24 000 Kč

 36. Až po zvážení nabídky řeším samotnou firmu jako takovou. Můj kamarád to třeba nechápe, ale nač se zabývat firmou, když mi jejich nabídka nevyhovuje, zbytečná ztráta času. Bohemia energy za mnou přišla až domů, vyslechl jsem si předně co nabízí a jak to u nich funguje. Ve smlouvě byla řada věcí také uvedena co jsem třeba v jiných smlouvách ani neviděl, takže to už také mnohé značí. Jako ne příliš náročný zákazník jsem to vzal, protože mi to dávalo smysl a co víc, mám to i o něco levnější.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*