Česká podnikatelská pojišťovna

Česká podnikatelská pojišťovna je známá také pod označením ČPP. Datum jejího vzniku je spojeno s rokem 1995, konkrétně jeho podzimním obdobím. Po době svého založení byla poměrně známým hráčem na poli povinného ručení. Nyní jde o univerzální komerční pojišťovnu, která svým klientům umí nabídnout širokou škálu produktů, které mohou řešit jejich životní situace. Od roku 2005 je Česká podnikatelská pojišťovna součástí mezinárodní skupiny Vienna Insurance Group, což se pozitivně podepisuje na její velikosti a stabilitě.

Česká podnikatelská pojišťovna nabídne 5 hlavních segmentů

Škála pojistných produktů, které nabízí Česká podnikatelská pojišťovna je opravdu široká a lze je rozdělit do hlavní pětice, které odpovídají konkrétnímu požadavku a cíli daného klienta.

U pojištění  vozidel jasně dominuje dvojice hlavních variant, a to povinné ručení a havarijní pojištění. V případě pojištění majetku a odpovědnosti je nabízen nový produkt s názvem Domex, nebo Bytex. Cílem je zaměřit se na majitele domů nebo bytů a nabídnout jim komplexní pojistnou ochranu.

Cestovní pojistky nabídnou různé typy pojistek podle charakteru cesty, ale i podle požadavků klienta. Zajímavé jsou hlavně specifické produkty, jako Léto plus, Zima plus, nebo Golf plus.

Ochrana, ale i možnost spoření

Česká podnikatelská pojišťovna zaujme také segmentem životního a úrazového pojištění. Kromě klasiky nechybí ani produkty založené na možnosti ochrany se spořením. Stěžejním produktem je investiční životní pojištění, které je doplněno kapitálovým životním pojištěním.

Specifické služby pro podnikatele

Podnikatelský segment je celkem rozmanitý, a Česká podnikatelská pojišťovna ukazuje, že se mu umí přizpůsobit. Klasikou v portfoliu produktů je pojištění podnikatelů a průmyslu. Tento produkt doplňuje pojištění MaxiON. Vše uzavírá také trojice už poměrně specifických pojistných ochran, kam se řadí tyto:

 • Pojištění finanční způsobilosti dopravce
 • Pojištění úpadku cestovní kanceláře
 • Pojištění proti terorismu pro podnikatele a subjekty veřejné správy

Široká škála kontaktních míst

Není nic výjimečného, že ČPP nabídne i modernější a jednodušší postupy spojené se sjednáním pojistky. A to buď online, přímo skrz web ČPP.cz, nebo prostřednictvím telefonní linky 957 444 555. Vše doplňují i klasická kontaktní místa. Na fungují ve dvou variantách. A to ve formě konkrétních poboček České podnikatelské pojišťovny, a to ve formě podnikatelských kanceláří třetích stran, kde lze produkty této pojišťovny také sjednat. Díky tomu je v každém kraji na několik desítek míst, kde lze služby osobně poptat.

Důraz na jednoduchost

Nejenom díky tomu, že mnoho pojistných produktů umožní ČPP sjednat jednoduše online. Důraz na jednoduchost je spojený i s faktem, že prostřednictvím internetu lze zařídit a realizovat i řadu dalších věcí. Pro klienty je k dispozici klasický portál MojeČPP, který je doplněný také o mobilní aplikacím, která nese název Smart ČPP. Jistotou jsou i online dohledatelné náhledy pojistných smluv, nebo sledování stavu konkrétní online sjednané smlouvy. Díky tomu všemu se ČPP stává volbou těch klientů, kteří chtějí mít většinu věcí pod kontrolou doslova odkudkoliv.

Řada pravidelných ocenění

Jako dobrou volbu hodnotí pojišťovnu nejenom její stávající klienti. Jako dobrou volbu ji hodnotí třeba i odborná porota. Díky tomu se může ČPP pyšnit několika oceněními, které se jí povedlo za dobu působení na našem trhu posbírat. Je to třeba cena ve finanční anketě Zlatý měšec, popřípadě i v další, velmi podobné, která má název Zlatá koruna. Stejně tak se jedná o ceny spojené s anketou Pojišťovna roku. Opomenout nelze ani dílčí úspěchy některých zaměstnanců, které jsou spojeny s anketou nesoucí název Pojišťovák roku.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností ČPP? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

12 komentářů u „Česká podnikatelská pojišťovna“

 1. Měla jsem u ČPP pojistku na povinné ručení cca rok a u této pojišťovny už si nikdy nic pojišťovat nebudu jelikož když jsem zrušila pojistku o jediný den déle,tak si učtovali nehorázný peníze. ČPP jsou zloději a zatím nejhorší zkušenost co jsem kdy měla a nikdy nikomu doporučovat nebudu!!!

  Odpovědět
  • ČPP nejhorší pojišťovna co na našem trhu je, zaslali mi složenku na pojištění ale v dopise i na zelené kartě s jinou RZ v sms o informaci ze nemám uhrazeno taktéž dvakrát jsem je kontaktoval aby sjednali nahradu, přes sliby skutek utek teď vyhrožují výpovědi smlouvy ze nemám uhrazeno, neuhradil jsem pouze penale které si nauctovali. Jednání s lidma se rovná nadřazenosti

   Odpovědět
 2. Tuto pojišťovnu nikdy! Měl jsem sjedné pojištění odpovědnosti za škodu, které jsem platil 1x za rok, tudíž jsem si bohužel nevzpomněl, když mi nepřišla složenka. Dřív chodila normálně. Letos nepřišla, nepřišlo žádné oznámení ani do mailu, ani přes telefon. Najednou se objevil soudní příkaz s tím, že po opakovaném upomínání neuhrazené platby je vydán platební rozkaz s úhradou jak již zaniklého pojištění, tak i soudních nákladů. Koukal jsem jako blázen. Po komunikaci se zákaznickým centrem mi bylo jen sděleno, že smlouva zanikla a že to musím uhradit. Od jejich zastupujícího advokáta jsem se také nedozvěděl nic nového, řekl úplně to samé. To, že mi nepřišly žádné upomínky nikde nebrali v potaz, že prý mají uložené doporučenky! Ale já nic neobdržel, nic nepodepsal, tak jak je to možné? Skončilo to tím, že pokud neuhradím dluh, nabude žaloba právní moci. Jsou to opravdu neuvěřitelní hajzlové. Za žádných okolností nedoporučuji pojištění od této společnosti!

  Odpovědět
 3. Cpp nikdy více. Varují všechny před touto pojišťovnou. Neplní pojistné plnění jak má ale jak se jí to hodí.

  Odpovědět
 4. Tuto pojišťovnu již nikdy!!! Pobočka Kolín – neochota, neschopnost. Přístup ke klientům – tragedie. Již nikdy víc!!!

  Odpovědět
 5. Čpp je asi nejhorší pojišťovna jaká je. Byl jsem u nich 17 let, samozřejmě jen do doby, když jsem měl nehodu. Bohužel vyník nehody byl taky u čpp. Za totálku zaplatili jen půlku ceny auta. Vrak ještě nabízeli na nějakém pochybném webu, kam mají přístup jen mafiáni, kteří spravují bouračky a pradávají za nebourané. Když jsem si představil, že bych někdy zavinil nehodu a tihle mafiáni (čpp) by poškozenému hradili škodu jako mě, tak jsem okamžitě u nich skončil.

  Odpovědět
 6. Nejhorší poištovna co znám. Když jím platíte tak super, ale obráceně to bohužel nefunguje. Neuměj se chovat.

  Odpovědět
 7. Česká podnikatelská pojišťovna – nedoporučuji
  Na výpověď pojistné smlouvy kvůli prodeji skútru zaslanou doporučeně nereagují a po více než měsíci posílají výhružný mail s upomínkou o roční pojistné a s penále. Tak doufám, že jim těch pár korun za negativní reklamu stálo../

  Odpovědět
 8. Vidim že v tom nejsem sám bohužel i já mám velmi špatnou zkušenost s touto pojištovnou.Již rok řeším uhrazení škody na majetku a jak píší ostatní velmi špatná komunikace a nezajem toto řešit.Jak již popsali zde jiní pokud platíš si dobrý pokud žádáš nahrady na které máš nárok tak neotravuj.Bohužel je to tak.Jen by mně zajímalo jak nadřízení provadí kontroly jak jsou škodné události vubec řešeny.Hlavně že Vam pošlou šek na nové pojistné aby jste ho ihned uhradili.

  Odpovědět
 9. Zdravím, taktéž hrozná zkušenost.Životko,po zlomenině zápěstí mi oznámili že nemám nárok na nic.Prý to není úraz a na pracovní neschopnost mám nárok až dva roky po uzavření smlouvy ( prý strana 69 vlevo dole pojistné smlouvy) a to o tom neví ani makléř,ani vedoucí pobočky…Za 1800 měsíčně super úrazová…takže ruším veškeré smlouvy…

  Odpovědět
 10. ČPP nedoporučuji. Předpis o prodloužení smlouvy posílají 2 týdny před koncem smlouvy. Ovšem s tím, že jim musíte dát vědět minimálně 6 týdnů před koncem smlouvy, jestli chcete prodloužit, jinak automaticky prodlužují. Takže jste v pasti a musíte zaplatit i když zájem nemáte. Připravili mě i manželku takto o 1428 Kč. Tuto společnost nedoporučuji a dávám ruce pryč.

  Odpovědět

Napsat komentář