Conseq Finance

Tato společnost jménem Conseq Finance byla založena v roce 1994 a od té doby se také značně proměnila. Nejdříve šlo o společnost, která především obchodovala s cennými papíry a ve stejném roce, jako byla založena, jí byla udělena licence od Ministerstva financí. Jak už to v podnikání bývá, nejdříve šlo a záměr třech lidí, kterým jistě nechyběla především odvaha. Později se tým o jednoho člena rozšířil. Po prvním roce fungovaná se však společnost řadila mezi dobré obchodníky. O rok později se pak společnost stala také účastníkem na aukcích státních dluhopisů. Jak se společnost postupně rozrůstala, tak také rozšiřovala spektrum svého působení. V současné době se Conseq zaobírá nejen cennými papíry, ale také firemními financemi nebo podílovými fondy.

Přehlednost webových stránek

Když se podíváte na webové stránky společnosti Conseq Finance, najdete tam několik věcí, které by vás mohly zaujmout. Na úvodní stránce se vám zobrazí novinky především z tohoto odvětví. V záložkách pak najdete poměrně hodně informací, které by vám mohly přijít vhod. Kromě jiného tam najdete:

  • Dobře popsanou společnost
  • Její historii
  • Základné údaje
  • Obchodní partnery

Ale také mnoho jiného. Zmíněné položky se vám zobrazí po rozkliknuti záložky „home“. V následujících záložkách najdete hesla jak investovat, podílové fondy, dluhopisy, portfolia, penze, speciální produkty, wealth management a můj Conseq.

Jak investovat?

Společnost Conseq na svých webových stránkách pod záložkou „ Jak investovat“ nabízí několik možností, jak můžete zhodnotit své peníze. Jde především o investování do vlastních fondů, ale také do fondů obchodních partnerů. Mezi hlavní produkty patří:

  • Classic Invest
  • Active Invest
  • Horizont Invest
  • Private Invest

Produkt Classic Invest nabízí možnost výběru z podílových fondů a investoři zde mohou řídit své portfolio, kromě toho, můžete investovat buď jednorázově, nebo pravidelně. U produktu Active Invest je vhodný pro ty, kteří raději přenechají řízení portfolia na společnosti Conseq a opět je zde možnost investovat pravidelně nebo jednorázově. Horizont Invest je vhodný zejména pro investory, kteří dávají přednost pravidelnému a dlouhodobému investování. Posledním produktem je Private Invest, který složí především pro individuálně obhospodařované portfolio.

Podílové fondy

V záložce „ podílové fondy“ naleznete seznam všech podílových fondů. Dozvíte se, zda jde o podílový fond dluhopisový nebo akciový. Z velkého množství si můžete vybrat pomocí filtrů. Filtrovat fondy tak můžete podle toho, v jaké měně by měl být, nebo podle investiční společnosti a v neposlední řadě podle toho, do kterých aktiv fond investuje.

Horizont Invest

V záložce Portfolia najdete podrobnější informace o produktu Horizont Invest, který podle slov společnosti Conseq ,je inspirován životem. Má několik výhod. Zejména jde o pravidelné investování zejména do akciových fondů a postupem času se zhodnocují úspory investora. Na začátku je tak investice rizikovější, čím je ale starší, tím více chrání ložené finance. Kromě toho si může klient navrhnout i časový horizont.

Conseq je stabilní společnost

Jde o stabilní společnost, která je na českém trhu více jak 20 let a jedná se ryze českou společnost. Pokud se podíváte na názory klientů, zjistíte, že s Conseq je většina spokojená a jde v tomto případě o dobrou možnost, jak investovat naspořené peníze. Na internetových stránkách také najdete několik možností, jak se zapojit to týmu Conseq. V neposlední řadě jsou k dispozici veškeré kontakty na společnost, stejně tak seznam obchodních partnerů. Pokud chcete zhodnotit své peníze, Conseq Finance patří mezi velmi dobré možnosti.

Máte zkušenosti se společností Conseq? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 10.7.2019

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
34 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
DaviD

Jsem ve fondech s „pomocí“ poradců Partners od roku 2008 vložené investice cca 165 000 Kč pravidelným vkladem. Slibované zhodnocení 4-10 procent. Realita?

Hodnota odkupu k 1.4.2022.
80750 Kč
Toliko k zhodnocení…

Pavel

Bohužel bych problém viděl spíše u poradců z Partners. Jako každý fond se to musí hlídat. Já vybíral prostředky už 2x, protože mám Dynamický fond. O to by se měl starat Váš finanční poradce, nebo Vy sám.

Miloslav Pospíšil

Dobrý den všem, kteří se vyjadřovali ke zkušenostmi se společností Conseq.Přečetl jsem si všechny diskuse. Většina vyjadřuje zklamání se svými investicemi a de facto zklamání se společností Conseq v horizontu proběhlých 5 měsíců až 1 roku. Což je velmi krátká doba. Jakákoliv investice v čase více či méně kolísá. U všech cca 1500 podílových fondů správců z celého světa, které Conseq nabízí je u nich uvedená minimální doporučená doba trvání – tedy držení investice. Bývá od 5 – 10 let a v té době se hodnota během 1 roku může jak zvýšit , tak i snížit o 15 – 20 %. Pokud to nevidíte v náhledu do tohoto fondu, měl Vás na to Váš finanční poradce upozornit. Každý z Vás kteří jste uzavřeli s Conseqem smlouvu jste podepsali Investiční dotazník. Tak se na něj podívejte co jste podepsali !.Podle dat za posledních 100 let průměrná výkonnost akciových fondů v délce trvání 10 let je cca 8 – 10 % ročně.
Než někam peníze investujete dobře si přečtěte do čeho, čemu rozumíte, ujistěte se na jak dlouho dobu a tuto dobu dodržte. A hlavně diverzifikujte. V neposlední řadě oprašte trojčlenku ze 4. třídy a složený úrok z 9. třídy. Hlavně se vzdělávejte, čtěte, dávejte věci do souvislostí. Conseq Vám nabízí cestu. Hledejte dobrého nezávislého finančního poradce.
M.P.

Honza

S negativním hodnocením pana Libora se zcela ztotožňuji. Po započtení vstupního poplatku a inflace jsem v těžkém mínusu. Peníze bych jim už v životě nesvěřil.

Roman

Dobry den. Fondy od Conseq me zarizoval kamarad od Partners a zatim jsem spokojeny. Po roce a pul od zalozeni vlozeno 90 000 minus 15 000 manipulacni poplatek a nyni hodnota portfolia je 85 000. Takze minus 5000 v dobe korony je slusny vysledek. Smouvu mam na 10 let, takze verim ze do pul roku budu na penezich co jsem tam vlozil, a pote zbyvajicich 8 let budu vydelavat.

Jakub

tak to nevíš o čem mluvíš, spořící účet s ani ne jedním procentem? 4 roky není žádný horizont, možná se kouknout někam, jak funguje pravidelná a dlouhodobá investice….Ach jo…

Veronika

Dobrý den, tež jsem se nechala napálit! O
Platím sice jen 500 měsíčně, ale i tak jsou to pro mě velké peníze a lituji, že jsem si raději nespořila sama. Ted řeším , jak to vypovědět a kolik a jestli mi vubec něco zbyde. Muj poradce mi radí jít raději do mincí, ale už ničemu nevěřím!

Dušan Hřebecký

Přispěji také svou zkušeností- když pominu předražené poplatky, na které de facto jsem přistoupil tím, že jsem u nich od léta 2013 začal investovat (moje blbost), jejich mizernou výkonností v době, kdy akciový trh letěl vzhůru (raději se neptat, jakou mají výkonnost, když se na trhu moc nedaří, i když jsou odvětví, kde naopak díky covidu akcie letí nahoru- toto není případ jejich fondů), tak mě doslova dojímá jejich zkostnatělost a byrokracie. Vzhledem k tomu, že jsem po pár měsících změnil běžný účet (u české banky), vycestoval natrvalo do zahraničí a nyní po 7 letech pravidelných, měsíčních platbách z „nového“ běžného účtu, kdy mi došla trpělivost se „zhodnocováním“, se rozhodl všechny investice ukončit a vybrat, nastal problém. Narazil jsem na to, že u formuláře (všechny u nich jen papírovou formou!) změny účtu nemám úředně ověřený podpis. Co naplat, že mají dvoufázově zabezpečenou „aplikaci“ (přes heslo a autorizační kód prostřednictvím SMS zprávy)- v ní nemůžete aktivně nic udělat- žádná změna adresy, či vašeho běžného účtu- když banku, kterou jste uvedl při založení účtu u Conseq za x let spoření zanikla, a vy platíte x let z jiného účtu a na něj chcete peníze převést. Co naplat, že je veden na vaše jméno, telefonní číslo mobilu i e-mail, se kterým s nimi komunikujete je stejné, musíte podle nich jet pro kulaté razítko na český zastupitelský úřad (nic jiného ze zahraničí neakceptují) v době striktních omezení pandemie covidu.
Pro mě osobně to činí 1.400km. Že se Vám to zdá absurdní? Ne, toto je Conseq Investment Management, a.s. RUCE OD NICH PRYČ!

Martin

Conseq jsem mel vice nez 5 let – vysledna ziskovost akcii (v unoru, pred vypuknutim Covid pandemie) kolisala kolem nuly, nicmene se zapoctenim vsech poplatku byla -6%. Je to nefunkcni produkt/sluzba a ukoncil jsem to, penize si nechal vyplatit a zacal si investovat sam a jsem si jisty, ze to zvladnu lepe nezli oni, kteri se zivi na poplatcich, ktere dostanou kazdopadne – sve maji jiste vzdy a to je velmi spatny zaklad… celkove mne tato spolecnost velice zklamala. Honosne a cetne reklamy, ale naprosto neodpovidaji tomu, co by klientovi meli prinest.

Marcel

V roce 2017 vloženo 500 000 + 12tis. poplatek nyní hodnota 460 000-je to zlodějna.

henry

Conseq podvodníci! Dnes jsem koukal a úrok -21% a tento dobytek mne okradl o 30 000,- Úroky před tím 1%. max. 3,5% jednou a není vyjímkou -1% několikrát. Lituji toho, že jsem to nedal zase na stavebko.

Kilián

My to u nihc máme a zatím OK.

Horymír

Výborná zkušenost, po tom co investuji od roku 2015 a naštěstí jen na 5 let jsem byl v únoru akorát tak na 0. Bohužel přišla panika s příchodem viru a rázem jsem byl 10k v mínusu. Prohlédl jsem si detailněji výpisy a je to samý poplatek za správu. Tak to máme vstupní poplatek, inflace, poplatek za správu . . a řekl jsem si ne. Nakoupil jsem si knihy, hledal a youtube a začal investovat. Pochopil jsem, že tito lidé nemají zájem abychom vydělali, hlavně že si vydělají oni. Proto už žádné podílové fondy, které jsou předražené. Nakupuji akcie a ETF a konečně jsem v plusu. Lidi nenechte si s*át na hlavu, čím dříve začnete sami tím rychleji se vám ušlý zisk vrátí!

Pavel Dobiáš

Zdravím. Dělám to stejně. Přeji hodně štěstí. Dobiáš Pavel

Martin

Přidávám vlastní zkušenost Conseq Horizont vyvážený: Láduju tam, tedy „investuju“ 7 let po 3000 Kč měsíčně = vklad 252.000 Kč, aktuální „hodnota portfolia“ činí celých 190.111 Kč. Tzn. po 7 letech ztráta přes 30%. Svádí to na koronera, to je ale nesmysl, protože podle měsíčních výpisů to v létě a na podzim 2019 vypadalo poměrově-procentuálně úplně stejně. Když v době historicky největší prosperity od roku 2013 do 2019 dokážou vygenerovat čistou ztrátu přes 30% vložených prostředků, jak to asi bude vypadat v nejbližších měsících a příštích letech, kdy ten propad se dá očekávat opravdu drastický?! Je to banda zlodějů a já jsem naivní blbec, který naletěl. Smlouvu končím a jenom doufám, že než to stihnu, tak se zůstatek nepropadne tak, že jim ještě budu muset doplácet (_!_)

Robert

CONSEQ NEDOPORUČUJI. Snad si toto někdo přečte a pokud to odradí aspoň jednoho člověka tak jedině dobře. Při pohledu na graf v této společnosti jsem velmi smutný. Když jsem se pomalu začínal dostávat na hodnotu co jsem investoval (a to na konci spoření), tak pád během dvou dní o deset tísíc. Určitě by to dle mého poradce bylo díky krizi koronaviru …. Podotýkám, že ani před touto krizí jsem nebyl ani na svých investicích !!! Uzavření této investice má jedinou výhodu a to pro vašeho poradce, který dostane nemalé všimné … Za mě tedy velké zklamání a co jsem četl i na jiných forech, neznám nikoho kdo by s investicemi u společnosti CONSEQ byl v plusu !!! NEDOPORUČUJI tedy!

Jiří

Dobrý den,

Jen bych chtěl reagovat, že Conseq není špatný. Má spoustu horších fondů, ale také spoustu dobrých. Mám desítky klientů, kteří jsou v plusu. Ano chápu, pokud se k vám přifaří idiot a ráčí se nazývat finančním poradcem a neví absolutně nic o investicích a jen pěkně blábolí, tak to potom to tak dopadá.

Pokud by zde měl někdo zájem to zkonzultovat a najít řešení jak v consequ investovat, tak aby byl v plusu rád mu poradím klidně na dálku a bez dalších poplatků, protože je mi upřímně líto lidí, kteří naletí nezkušeným a neférovým rádoby poradcům.

Email na mě : jirka.capek@centrum.cz

josefschon

Dobrý den rád bych si snad nechal poradit když máte větší zkušenosti co radíte s conseqem nebo jak postupovat děkuji za odpověd pepa

Jarka

Takže se přidám i já. Také nás hypoteční poradce přesvědčil o výhodnosti tohoto investování. Nemám ráda riziko, takže zvolil fond vyvážený.
Dnes po 3 letech od založení: Vklady 115500,-, z nich zaplacen vstupní poplatek 25217,- a hodnota k dnešnímu dni 82347,- Kč. Zatím silný prodělek. V tuhle chvíli nemám ani odvahu to vypovědět.

Jakub

Na vašem místě bych tak ale učinil. Vzhledem k vývoji světové situace to nevypadá nejlépe. Lepší přijít o 30,000 než o 100,000. Podle mě se najdou i lepší aktiva, která vám tuto ztrátu budou schopna nahradit. Určitě bych nedoufal, že se vám to v této investici ještě vrátí. Pokud by vás zajímalo více, vše rád vysvětlím.

Jakub

Investuji již 3 roky (tedy v období, kdy trhy rostou) a po celou dobu jsem v mínusu. By mě zajímalo, kdo tam ty naše prostředky investuje. I moje babička by dokázala peníze více zhodnotit. CONSEQ vůbec nedoporučuji.

Miloš

Finanční poradci jsou moderní šmejdi oblbnou deset lidí a za provizi jedou na měsíc do Itálie na dovolenou odkud přitáhnou akorát viry 5 let spoření stálo 135000 a letos jsem to stačil prodat za 105000 už nikdy

Jaroslava

prosím a jak se to dá prodat nebo zrušit ?máme podobnou zkušenost za 6 let, dostane člověk vůbec něco zpět pokud to neprodá jako vy?
Jaroslava

Miloš

Není nikdo kdo by byl v zisku jen jsem prodělal vstupní poplatek 30000 a z jedné vložené koruny mám rázem asi šedesát haléřů opravdu výborný zisk za pět let

Ilona

užvěřím jen stavebku, penzijnímu a dluhopisům, žádné investování, berou si jen poplatky ,těch řečí-když ptáčka lapají…jsem naštvaná i na sebe, že jsem naletěla,už nikdy,hlavně, že oni mají provizi

šlik

a co myslíte že je penzijko ? (pokud teda nemáte to staré)…Investování….

Jakub

Tak to nevím jestli jste vložila důvěru na to správné místo. Většina stavebních spoření nepokrývá ani inflaci, takže člověk na konci je stále v mínusu. Penzijní připojištění jsou v podstatě dluhopisy (státní). Když se ale podíváme na zadluženost států, tak tato situace není udržitelná. Dřív nebo později přijde oddlužení. A to může buď formou státního bankrotu, masivní inflace a následně měnové reformy, popřípadě tzv. odpouštěním dluhů což by ale odnesli opět věřitelé, což jsou lidé vlastnící dluhopisy – penzijka. Pokud by vás zajímalo více informací, rád vám vše vysvětlím.

Jitka

Bohužel patřím mezi ty, kteří se nechali přemluvit na tento způsob spoření, zaplaceno 95.000,-, zůstatek 72.000,- Kč, uzavřeno 2013, poplatek celkem 25.000,-Kč. Nelíbí se mi to a raději budu investovat do stavebního spoření a nebo nechávat peníze na spořícím účtu, alespoň nepříjdu o to, co jsem vložila

Jakub

Stavební spoření se v dnešní době již také nevyplatí. Úroky nepokryjí ani inflaci. Většina stavebních spoření je v mínusu. Stejně tomu je se spořícími účty popřípadě s důchodovým připojištěním. Pokud člověk nechá peníze jen tak na účtě, inflace se postará o to, aby ztratily hodnotu. Za posledních 24 let peníze ztratily přes 50% své kupní síly. A nyní, kdy všechny centrální banky tisknou peníze a pumpují je do ekonomiky tak hrozí velmi vysoká inflace. Pokud by Vás zajímalo, jak s proti inflaci a ztrátě kupní síly uchránit majetek, rád Vám vše vysvětlím.

Ilona

Mám stejnou špatnou zkušenost, za 2,5 roku žádný zisk,ztráta 9 tis, už jsem dala výpověd,zlaté dluhopisy

Jakub

Podle mě ani dluhopisy nejsou nejmoudřejší volba v období téměř nulových úrokových sazeb.

Aleš

Dnes mi přišel výpis, tak se také přidám. Horizont Invest od 06.2015. Zaplaceno bez vstup. poplatku 52×2000 = 104.000, hodnota portfolia 88.000. Zisk MÍNUS 16.000. Takže ihned volám fin.poradce a s tímto končím.

Zuzka

Za 5 let spoření mám to, co jsem do fondu dala. ale mínus polatek. takže já jsem proinvestovala.

Šárka

Tak já jsem na tom stejně… a jelikož, má to samé uzavřené i manžel, tak jsme přišli celkem o 16 000 Kč na poplatku. Před rokem a půl nás do toho uvrtala „velmi dobrá známá“, které jsem důvěřovala, domnívala jsem se, že má zkušenosti, věnovala se dlouho finančním službám a v pojišťovnictví a s jakým přesvědčením nám to nabízela.Navíc si ještě k tomu pozvala další „odbornici“, hrůza! Provizi asi měla zajímavou, když se tak snažila přesvědčit. Nás do toho namočila a ve velmi krátké čase od Consequ odešla. Věřím, že sama se zlanařit nenechala, podvodnice jedna….nevím, zda není lepší smlouvu vypovědět….

34
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex