Cyrrus

Společnost Cyrrus je na českém trhu více jak 20 let a zabývá se investováním a zhodnocováním investicí. Během této doby se společnost ocitla v několika krizích, nicméně, jak sama uvádí, poučila se z nich. Cyrrus si zakládá především na osobním přístupu a jde jí o to, abyste vy, jako investoři, byli spokojení. Zajímá se o obchod jak v Česku, tak v zahraničí a to zejména v Německu a USA.

Webové stránky jsou pro zkušené investory

Webové stránky jsou celkem přehledné, nicméně pro člověka, který tomuto tématu příliš nerozumí, jsou tak trochu zmatečné. Pokud chcete investovat své peníze, pomůže vám v tom váš osobní makléř, se kterým je možné si domluvit schůzku. Společnost Cyrrus je především obchodník a to s licencí. Obchoduje s cennými papíry. Patří mezi největší makléřské společnosti v zemi a má také několik dceřiných společností, mezi které patří:

 • Cyrrus FX
 • Cyrrus Advisory
 • Cyrrus Corporate Finance

Cyrrus FX, specialista na zahraniční platby

Tato dceřiná společnost zprostředkuje zahraniční platby jednoduše a bez jakýchkoliv bankovních poplatků. Tyto platby můžete sledovat přes internetové bankovnictví a je jedno, jestli potřebujete zaslat malou částku, nebo nějakou větší. V neposlední řadě je potřeba zmínit, že vám k tomu stačí váš bankovní účet.

Cyrrus Advisory, dotační portál

Tato dceřiná společnost provozuje jeden z největších portálů o dotacích. A vybrat si také můžete z několika kategorií, jako jsou podnikání a inovace, zaměstnanost, výzkum, vývoj a vzdělávání, nebo životní prostředí a mnoho dalších. Na webových stránkách najdete aktuální výzvy a filtrovat také můžete dotace podle oborů. Web vám pomůže s:

 • zpracováním žádosti o dotaci
 • monitoringem a získáním dotace
 • organizací výběrového řízení

Cyrrus Corporate Finance

Cyrrus Corporate Finance je další dceřinou společností a jejím úkolem je pomoci s hledáním investora, prodej nebo nákup společností, dražba a zpeněžení majetkových podílů.

Jak investovat?

Na webových stránkách společnosti Cyrrus také najdete několik záložek, které jistě stojí za zmínku. První záložkou je „ aktuálně z trhů“, kde najdete všechny potřebné informace o tom, co se na burzách děje. Je zde poměrně velké množství článků. V další záložce „ investujte se Cyrrus“ se dozvíte, jak a kam uložit své volné finanční prostředky. Dozvíte se zde také, že společnost v roce 2019 mění strukturu investičních strategií. Nově tak bude možné investovat třemi způsoby. Zejména jde o produkt Moje strategie, kde je investování ušité přímo na míru investorovi, druhou možností je Pravidelné investování, kde se investorovi zhodnocují vložené prostředky během delšího časového horizontu. Třetí strategií je samostatné obchodování, které je určeno pro investory, kteří již mají nějakou investiční zkušenost.

Na webových stránkách najdete samozřejmě i další záložky, například s názvem Píše se o nás, můžete si tak o této společnosti s dlouhou tradicí přečíst nezávislé články, které vám mohou pomoci s orientací.

Vzdělávací akce

Praktickou záložkou jsou Webináře. Co to znamená? Že ať už jste investorem začátečníkem nebo pokročilým investorem, můžete se zúčastnit nejrůznějších vzdělávacích akcí a na tomto místě najdete ty, které zrovna probíhají. Pokud se chcete dozvědět ještě více informací, můžete se podívat na kontakty a spojit se přímo s firmou. V neposlední řadě si prostřednictvím internetových stránek můžete také domluvit schůzku. Máte volné prostředky? Pak se určitě podívejte na společnost Cyrrus, která se touto problematikou zabývá opravdu dlouho a investování opravdu rozumí. Nenechte své peníze jen tak ležet a nechte je vydělávat. Není to zas tak složité, jak se může zdát.

Máte zkušenosti se společností Cyrrus? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 10.7.2019

27 komentářů u „Cyrrus“

 1. Bohužel musím zanechat negativní komentář.

  Nelíbí se mi marketingové praktiky firmy Cyrrus. Dvouletý certifikát od Cyrrusu mi prodělal 9% investované částky. To je život, s tím se musí při rizikovějších investicích počítat. Dopálil mě ale email od paní makléřky Černé s informací, že návratnost investice byla pro mě 101% a ať investuji dál. Metodika výpočtu „návratnosti“ zřejmě obsahovala i poplatky, co měsíčně strhávají za vedení účtu. Tyto poplatky si mimochodem v průběhu platnosti certifikátu zvýšili způsobem, že celkový zisk by byl ve finále poloviční, i kdyby „certifikát vyšel“. Jsem prakticky laik, co se týče investování prostřednictvím makléřských firem, o poplatcích jsem se mohl a měl předem informovat. Nemůžu tvrdit, že informace o poplatcích zamlčují, ve smluvních podmínkách (malým písmem dole) jsou. Pravdou ale je, že při lovení nových klientů se jakékoliv zmínce o poplatcích umně vyhýbají a klienta nechávají v přesvědčení, že renta 15% vyplacená během dvou let trvání certifikátu znamená opravdu 15% (a ne 6%, jak tomu reálně bylo po zdanění a odečtení poplatků). Netroufám si tvrdit, zdali-je či není jednání společnosti CYRRUS nezákonné. Rozhodně je ale velice nemorální a potencielní klienty tímto varuji. Toliko moje zkušenost.

  Odpovědět
  • ||Cyrrus je jedna z krkavčích firem.Poplatky za jenom pouhé vedení účtu činí od 600 do 800 korun měsíčně.Mám tam akcie .Žádné pohyby a dividendy sotva ba spíš méně pokryjí poplatky.Dal jsem výpověď,ale klasicky klacky pod nohy.Těsně po ukončení smlouvy se ozvali a že je potřeba ještě toto a toto.Prostě natahují akcionáře a těží jenom z poplatků.
   Nikomu nedoporučuji tuto spolěčnost.Je to banda darebáků na ukor jiných

   Odpovědět
  • Jediné, co je ze strany Cyrrusu ke klientovi komunikováno jsou poplatky. A to polatky za vše. Jsem rád, že jsem s nimi ukončil spolupráci. Už do bylo na hraně podání trestního oznámení, kde nechtěli vyplatit peníze. Rozhodně si nespojujte představu z filmu o firmách, které investují na burze a probíhá nějaká interakce se zákazníkem. Jen dejte prachy Cyrrusu a neptejte se 🙂

   Odpovědět
 2. Rovněž musím chování firmy hodnotit velmi negativně. Největším problémem jsou velmi vysoké poplatky, které jsou klientovi často zamlčovány či málo zdůrazňovány. Stejně tak informace o rizicích jsou bagatelizovány. Výrazně lepší je investovat např. skrze podílové fondy, s Cyrrusem jsem jen přišel o peníze.

  Odpovědět
  • Díky Josefe, doufám, že nespokojených hlasů bude přibývat. Trousím svůj negativní komentář, kudy chodím. Snad to co nejvíc lidí odradí. Jak jsem psal výše, nemám problém s prodělanými penězi. S tím je třeba u takto rizikových investičních nástrojů počítat. Vadí mi především výrazná jednostranná změna podmínek v průběhu trvání certifikátu (investice). Kdyby tyto podmínky byly takto nastaveny od začátku, nikdo soudný, kdo si umí spočítat 1+1, by do certifikátu neinvestoval ani korunu. To mi vadí. A taky samozřejmě to, že o poplatcích Vám na začátku neřeknou ani slovo. Fuj. A aby toho nebylo málo, nakonec Vám Vaše osobní bankéřka odešle email, že Vaše investice měla návratnost 101%, (čili zisk 1%)když si sám spočítáte, že to ve skutečnosti bylo 91% (čili ztráta 9%). Čistokrevná lež jako věž. Třikrát fuj a nikdy víc.

   Odpovědět
 3. Teď jsem zjistil, při přečtení posledního výpisu, že mi naúčtovali další poplatek přes 2.000Kč za „předčasné vystoupení ze strategie“. Certifikát měl platnost 2 roky, po dvou letech a jednom měsíci jsem se domohl zpět alespoň zbytku svých peněz a oni tomu říkají PŘEDČASNÉ vystoupení ze strategie? A samozřejmě nezmůžu nic. Probuďte mě někdo, nebo mi řekněte, že to celé je jeden velký špatný vtip.

  Odpovědět
 4. Dobrý den, mají dokonce tu drzost strhávat vám poplatky i za to ,že peníze u nich pouze leží a nemáte koupený žádný certifikát ani akcii, takže místo úročení zůstatku by vám vesele za nějaký čas vyčistili účet.

  Odpovědět
 5. Ted treba ted nabizeji strukturovany produkt,ktery muze vydelat +18% anebo maximalne muzete ztratit max 70% vlozeneho kapitalu. Kdyz pocitame jejich mesicni poplatek za zvolenou strategii ,ktery si vemou vzdy tj 0.25% p.m tj za 2 roky rekneme 24*0.25% = 6%, tudiz dva roky nemuzete na sve penize sahnout a pote vam Cyrrus vrati v rozmezi +12% az -64%. Daleko jednodusi je si otevrit trading platformu eToro, dat vse na jednu akcii a nastavit takeprofit na +12% a stoploss na -64%. Co je tady vyhoda, ze pokud akcie vystreli muzete to kdykoliv uzavrit. U Cyrrusu budou resit zda jste vydelali nebo ne az na konci tech 2 let!!! Co se bude dit behem toho a nejake zmeny ve vasi investici vas budou jen stat penize za pokuty,sankce,poplatky.

  Odpovědět
 6. Chceš-li příjít o peníze – investuj s cyrrusem. Nic víc se ktomu nedá dodat !!!
  P.S. Jejich investiční poradci umí jenom kecat ale kloudně neporadí a ani se o Vás nestarají.

  Odpovědět
 7. Z vlastni zkusenosti mohu rict, ze Cyrrus jsou obycejni podvodnici. Jde jim jen o to, abyste jim podepsali peclive napsanou smlouvou odkazujici na jejich ceniky poplatku. Jak se chytnete, tak vas pomalu ale jiste zdimaji. O nic jineho jim nejde, naprosto bezkrupolozni, nemoralni atd. Sice neprodavaji hrnce, ale jinak jasne znaky smejdu , pozor na ne!

  Odpovědět
 8. Mám akcie u tohoto čehosi.
  Výše divident z těchto akcií ani nepokryje poplatky za jakési vedení i když nejsou žádné pohyby.
  Výpověď už je nachystána.

  Odpovědět
 9. Díky pánové za komentáře. Zvažuji, že bych pracoval pro nějakou makléřskou firmu typu Cyrrus, nabírají teď makléře na jobs.cz, ale rád bych dělal poctivou práci, tedy takovou, která by byla pro klienty přínosná. Máte nějaký typ na lepší společnost než je Cyrrus? Děkuji. Co třeba BH Securities?

  Odpovědět
 10. Jak tak čtu ty komentáře, asi velmi záleží na makléři. Já investoval do certifikátu u cyrrusu a po odečtení všech poplatků jsem za rok 5% v plusu. Ano, poplatky mají o něco vyšší než konkurence ale musím říct, že jsem zatím se službami cyrrusu spokojen.

  Odpovědět
 11. Osobně mám s Cyrrusem zkušenost pozitivní. Ano, poplatky jsou o něco vyšší, každopádně zhodnocení mého certifikátu rozhodně převyšuje to, co jsem vydělal u běžného stavebka nebo investic různých „poradců“.

  Odpovědět
 12. Při investování je potřeba si uvědomit, že člověk nikdy nemá záruku, že zhodnotí své peníze. Osobně jsem u Cyrrusu investoval a jsem v plusu, nepochybuju ale o tom, že existují i lidé, kterým jejich investice nedopadla podle očekávání.

  Odpovědět
 13. S Cyrrusem jsem se setkal dvakrát, jednou kolem roku 2010 a následně před nedávnem asi 2018. Firma za tu dobu prošla vývojem a poměrně hodně se změnila, komunikace s firmou je taky na lepší úrovni a některé nabízené produkty mi přijdou na dnešní dobu velmi dobré.

  Odpovědět
 14. Ahoj všichni, jsem investor se středními zkušenostmi. Navíc podnikám, tak nemám moc čas sledovat své investice. Ale nedávno jsem, podrobně kouknul, jak to mám s Cyrrusem a polil mne studený pot… I když podle makléře stále vydělávám, tak poplatky mne stáží pod nulu zisku. Ještě tu nikdo nenapsal, možná si toho ani nevšiml, že když náhodou, na nějakém produktu vyděláte, tak si ještě strhnou, od jisté výšky,4% za nadprůměrný výnos!!!!! Nevím třeba, proč mám platit 1,9% ročně za to, že jsem, přes ně, koupil akcie…. Takže pozor na to. Teď nabízí Top Picks a jedním z titulů je Gilead Sciences, kde píší, že tato společnost měla velmi úspěšný rok, ale její akcie klesly, dle přiloženého grafu, z 80 na 60… Co k tomu dodat… Takže pozor!!!!!!!

  Odpovědět
 15. Nejsem spokojen s touto firmou. Za dobu mého spojení s ní jsem přišel o značnou část mého majetku. Makléři, např. pan Krejčí, jsou velmi schopní manipulátoři. Končím a varuji každého potencionálního investora. Bohužel se nelze kontaktovat s nikým z vedení firmy. POZOR!!!!!!!!!!!!!

  Odpovědět
 16. Investoval jsem s firmou cyrrus 7 let.Za tu dobu,kdy bylo snažší investováním více vydělat než prodělat jsem byl mínus téměř 30 %.V okruhu mých známých je pár lidí,co investují také s cyrrusem.Výsledek úplně stejný.Všichni hluboko v mínus.“Makléři“ jednají neseriozně. Záměrně zamlčují klientům spoustu informací.Při dlouhodobé „spolupráci“ hrozí reálně vynulování ůčtu.Osobně nevěřím ,že je někdo schopen při dlouhodobém „investování“s touhle frmou dosáhnout kladného výsledku.Rozhodně v žádném případě nedoporučuji s touhle firmou jakkoliv investovat.

  Odpovědět
 17. reakce na : Vladimír Kubíček ze dne 29.1.2021-12.37Naprosto souhlasím.Na moji výpověď v roce 2020 poslanou doporučeně nebylo záměrně vůbec reagováno.Reakce byla až na výpověď napsanou právníkem.Pozitivním komentářům vůbec nevěřte.Nedoporučuji s firmou jakkoliv investovat.

  Odpovědět

Napsat komentář