Direct pojišťovna

Direct pojišťovna

Direct pojišťovna je spojena s celkem zajímavou minulostí. Ta se začala oficiálně psát v květnu roku 2007. To daná pojišťovna začala na tuzemském trhu oficiálně působit, a to pod vlastníkem, kterým byla firma RSA. Tento stav trval až do června roku 2012, kdy bylo působení pojišťovny Direct ukončeno. Ne však natrvalo.Opětovně Direct pojišťovna vstoupila na náš trh v červnu roku 2015. Tentokrát už pod zcela novým majitelem, kterým je firma VIGO Investments.

Už v době začátku působení bylo cílem pojišťovny nabídnout hlavně jednoduchost. Patřila do skupiny těch, které měla méně poboček, jelikož umožňovala řešení mnoha věcí, i sjednání pojistek na dálku – primárně telefonicky. Tento koncept zůstal zachován a Direct pojišťovna se na maximální možnou jednoduchost soustředí stále.

Direct pojišťovna nabídne 6 pojistných segmentů

Velkým a jasným specifikem této pojišťovny je to, že je vedena jako neživotní. Od toho už se jasně odvíjí zaměření jednotlivých pojistných produktů. Ty jsou nabízeny nejenom běžným lidem, tedy soukromým osobám. Jsou nabízeny také podnikatelským subjektům – tedy osobám právnickým. Direct pojišťovna nabídne dlouhodobě tuto trojici pojistných produktů:

Jelikož vývoj pojišťovny jde neustále kupředu, musíme říci, že aktuálně je nabídka doplněna také trojicí novinek. Jedná se o pojištění majetku, dále se jedná o pojištění odpovědnosti, a dále poslední novinka, kterou je pojištění podnikání.

S důrazem na individuální přístup

Jednotlivé segmenty pojistek se pochopitelně dělí na několik konkrétních. U pojistky vozu třeba na havarijní pojištění, nebo na povinné ručení. Samozřejmostí je také možnost sestavit si pojistku podle konkrétních představ. A to v rámci rozsahů pojistného krytí a pojistného plnění, tak třeba i s ohledem na doplňkové služby. Samotná Direct pojišťovna k tomuto uvádí, že je vhodná volba jak pro toho, kdo hledá jenom základní pojistnou ochranu, tak je dobrou volbou i pro toho, kdo hledá rozsáhlou ochranu na doslova veškeré situace, které mohou nastat.

Rozsah pojistek potěší velkou i malou firmu

Když se podíváme na to, co nabídne Direct pojišťovna firemním klientům, je nutné říci, že nemohou být zklamané. Základem je nejenom klasické pojištění pro firmy, které může čítat různá rizika. Vše doplní i pojištění podnikání. Při správě většího vozového parku může přijít vhod pojištění flotil, vycházející ze standardní autopojistky. Ze segmentu pojištění majetku a také ze segmentu pojištění odpovědnosti zase vychází:

  • Pojištění bytových domů
  • Pojištění zdravotnických zařízení
  • Pojištění obcí a měst

Direct je pokrokovou pojišťovnou

Profilování pojišťovny směrem, který je zaměřen na neustálé zjednodušování a inovace se podepsal i na tom, že Direct pojišťovna získala v roce 2016 velmi zajímavou cenu, kterou jí udělil portál Chytrý Honza. Byla to Cena pokroku 2016, která jenom potvrdila to, že směr pojišťovny je ten správný. Hlavní důvod daného ocenění byl směr interně označovaný jako Paperless. Tedy snahu o omezení papíru a možnost sjednávat a vyřizovat vše potřebná na dálku, bez nutnosti složité administrativy.

Pouze 8 poboček

Pro ty, kteří vyhledávají možnost osobního sjednání, je pouhý osmice poboček, které Direct pojišťovna má, celkem nedostačující. Na druhu stranu tento počet plně odpovídá směru, kterým se tato pojišťovna vydává. Tedy směru, který je založený na tom, že vše lze vyřídit jednoduše na dálku, bez nutnosti jakýchkoliv osobních návštěv.

Kromě daných poboček je k dispozici i síť obchodních partnerů. Tedy nezávislých míst firem nebo jednotlivců, které nabízejí pojistné služby a u kterých je možné produkty od pojišťovny Direct také sjednat. Těchto míst je v celé zemi na několik desítek.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností Direct pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

4 Comments on Direct pojišťovna

  1. Mám s nimi špatné zkušenosti. Vytekl mi benzin plnicím hrdlem nádrže. Protože to bylo v Německu, řešili to požárníci. Účet za jejich zásah byl asi čtyři tisíce Kč. Direct plnění odmítnul z následujících kuriozních důvodů. Povinné pojištění škod z provozu motorových vozidel se nevztahuje na neodbornou manipulaci a technické závady. Později, zřejmě na něčí radu, po mé stížnosti, prohlásili, že pojištění se nevztahuje na parkování vozidla. V současnosti záležitost řeší ČOI. NEDOPORUČUJI. U directu si platíte pouze klidné spaní.

  2. S touto pojišťovnou mám velmi špatnou zkušenost. Klientem pojišťovny mi byla způsobena škoda na vozidle, kterou jejich mobilní technik řádně zdokumentoval, určil díly /způsobené pojistnou událostí/ na výměnu, ale likvidátor si toto upravil k obrazu svému a jeden, finančně nákladný díl, neuznal, což nehápu. Jeden zaměstnanec pojišťovny, který to vidí na vlastní oči, řekne ano a druhý,který to vidí na fotkách, řekne ne. Celou záležitost také předám kontrolním orgánům.

  3. Tato pojišťovna je banda šmejdů, které si zaplatí opravdu člověk co hledá opravdu levné povinné na auto, ale tím to končí jelikož když jejich klient způsobí nehodu nebo někoho nabourá (můj případ a má zkušenost) tak přesně jak bylo řečeno v jiných komentářích přijede likvidátor nafotí, zdokumentuje celý vůz sepíše to s vámi poté odjede x-měsíců to řeší že je musíte pomalu každý měsíc urgovat, že se stále nic neděje a ve finále vám přijde odpověď od jiného likvidátora, který u vozidla nebyl kde vám píše že neproplatí ani korunu a nabídnou vám odkup autovraku když už dávno je auto odvezené a zlikvidované. Prostě nejhorší pojišťovna ever. Zakázal bych takový zku**ený pojišťovny a kompletně bych je ukončil. Direct nedoporučuji nikomu kdo hledá povinné ručení pokud chtějí ušetřit práci lidem do kterých a teď to nikomu nepřeji, ale stát se to může nabourají protože pojišťovně platí za nic, která to vyřeší tak že se nazobají prachů a ostatní nám polibte.

    • Mozna byste si nemel plest pojmy s dojmy. Ten, co si jezdi zdokumentovat vozidlo je mobilni technik, ktery ma opravdu na starosti dokumentaci vozidla a poskytne Vam jakysi odhad skody, ale je to pouze odhad. Ten ktery potom skodu nadale zoracovava a likviduje je likvidator. Tolik k tomu, jak pisete ze prijede jeden likvidator-ten neco rekne, a pak jiny co tam nebyl rekne neco jineho. Likvidatori opravdu nemaji cas na to jezdit jeste fotit auta

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*