Direct pojišťovna

Direct pojišťovna

Direct pojišťovna je spojena s celkem zajímavou minulostí. Ta se začala oficiálně psát v květnu roku 2007. To daná pojišťovna začala na tuzemském trhu oficiálně působit, a to pod vlastníkem, kterým byla firma RSA. Tento stav trval až do června roku 2012, kdy bylo působení pojišťovny Direct ukončeno. Ne však natrvalo.Opětovně Direct pojišťovna vstoupila na náš trh v červnu roku 2015. Tentokrát už pod zcela novým majitelem, kterým je firma VIGO Investments.

Už v době začátku působení bylo cílem pojišťovny nabídnout hlavně jednoduchost. Patřila do skupiny těch, které měla méně poboček, jelikož umožňovala řešení mnoha věcí, i sjednání pojistek na dálku – primárně telefonicky. Tento koncept zůstal zachován a Direct pojišťovna se na maximální možnou jednoduchost soustředí stále.

Direct pojišťovna nabídne 6 pojistných segmentů

Velkým a jasným specifikem této pojišťovny je to, že je vedena jako neživotní. Od toho už se jasně odvíjí zaměření jednotlivých pojistných produktů. Ty jsou nabízeny nejenom běžným lidem, tedy soukromým osobám. Jsou nabízeny také podnikatelským subjektům – tedy osobám právnickým. Direct pojišťovna nabídne dlouhodobě tuto trojici pojistných produktů:

Jelikož vývoj pojišťovny jde neustále kupředu, musíme říci, že aktuálně je nabídka doplněna také trojicí novinek. Jedná se o pojištění majetku, dále se jedná o pojištění odpovědnosti, a dále poslední novinka, kterou je pojištění podnikání.

S důrazem na individuální přístup

Jednotlivé segmenty pojistek se pochopitelně dělí na několik konkrétních. U pojistky vozu třeba na havarijní pojištění, nebo na povinné ručení. Samozřejmostí je také možnost sestavit si pojistku podle konkrétních představ. A to v rámci rozsahů pojistného krytí a pojistného plnění, tak třeba i s ohledem na doplňkové služby. Samotná Direct pojišťovna k tomuto uvádí, že je vhodná volba jak pro toho, kdo hledá jenom základní pojistnou ochranu, tak je dobrou volbou i pro toho, kdo hledá rozsáhlou ochranu na doslova veškeré situace, které mohou nastat.

Rozsah pojistek potěší velkou i malou firmu

Když se podíváme na to, co nabídne Direct pojišťovna firemním klientům, je nutné říci, že nemohou být zklamané. Základem je nejenom klasické pojištění pro firmy, které může čítat různá rizika. Vše doplní i pojištění podnikání. Při správě většího vozového parku může přijít vhod pojištění flotil, vycházející ze standardní autopojistky. Ze segmentu pojištění majetku a také ze segmentu pojištění odpovědnosti zase vychází:

  • Pojištění bytových domů
  • Pojištění zdravotnických zařízení
  • Pojištění obcí a měst

Direct je pokrokovou pojišťovnou

Profilování pojišťovny směrem, který je zaměřen na neustálé zjednodušování a inovace se podepsal i na tom, že Direct pojišťovna získala v roce 2016 velmi zajímavou cenu, kterou jí udělil portál Chytrý Honza. Byla to Cena pokroku 2016, která jenom potvrdila to, že směr pojišťovny je ten správný. Hlavní důvod daného ocenění byl směr interně označovaný jako Paperless. Tedy snahu o omezení papíru a možnost sjednávat a vyřizovat vše potřebná na dálku, bez nutnosti složité administrativy.

Pouze 8 poboček

Pro ty, kteří vyhledávají možnost osobního sjednání, je pouhý osmice poboček, které Direct pojišťovna má, celkem nedostačující. Na druhu stranu tento počet plně odpovídá směru, kterým se tato pojišťovna vydává. Tedy směru, který je založený na tom, že vše lze vyřídit jednoduše na dálku, bez nutnosti jakýchkoliv osobních návštěv.

Kromě daných poboček je k dispozici i síť obchodních partnerů. Tedy nezávislých míst firem nebo jednotlivců, které nabízejí pojistné služby a u kterých je možné produkty od pojišťovny Direct také sjednat. Těchto míst je v celé zemi na několik desítek.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností Direct pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Direct pojišťovna
3.2 (63.64%) 33 votes

Napiš první komentář

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*