Fondee.cz

V nejisté době jsou finanční rezervy nutností. Navíc už nestačí jen spořit, ale je nutné naučit se prostředky účelně zhodnotit. Jak na to s Fondee?

K čemu slouží Fondee

Fondee je nový typ investování. Hlavní výhodou je, že portfolio si může každý investor poskládat na míru a současně nemusí disponovat tolika zkušenostmi.

Maximálně si lze vybrat z nabídky 14 Exchange-traded fund neboli ETF. Česky se označují jako burzovně obchodované fondy a jedná se o nástroje kapitálového trhu. Považovat je lze za moderní nástroje, které jsou snadno dostupné. Proto jsou mezi investory stále rozšířenější.

Výhodou je možnost investovat i nižší částky. Investovat lze s částkou již od 1000 Kč, optimem je však částka 10 000 Kč. Investovat lze též jednorázově. V případě, že už nechcete portfolio dále spravovat, můžete jej prodat a získat snadno výnos z investice. Očekávaný výnos může dosáhnout až 7,95 %, jak ukazují historické výnosy.

Jak se do Fondee zaregistrovat

Samotné založení účtu trvá přibližně 15 minut. Na vstupu se od vás bude vyžadovat založení účtu, tedy registrace. Rovněž musíte vyplnit investiční dotazník, který odhalí, jakým typem investora jste. Výsledek dotazníku je však pouze nápovědou a vy se můžete rozhodnout pro jiný typ.

Otevření svého účtu u Fondee následně dokončíte registrací u brokera. K tomu budete potřebovat doklad totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas) a stejný e-mail, který jste používali při registraci ve Fondee.

Jak sestavit investiční portfolio

Investiční portfolio je nutné zvolit na míru konkrétnímu profilu investora. V zásadě je tak nutné se primárně rozmyslet, jaký výnos očekává a jakou míru rizika z toho plynoucí je investor ochoten nést. Také v případě ETF platí, že čím vyšší je výnos, tím stoupá i riziko.

Téměř 50 % investice tvoří ETF, která jsou zaměřená na evropské a americké hlavní indexy. Skrze ně pak investování probíhá do společnosti jako Apple, Amazon, Microsoft, Nestle, Allianz a Siemens, uvádí přímo Fondee.

Samotný investor si však jednotlivé tituly vybírat nemusí, ale volí si některé z předpřipravených portfolií právě na podkladu požadovaného výnosu. Díky tomu je postup investování rychlý a intuitivní.

Pokud si jste vědomi rizik, která investování přináší, dá se říci, že investování s Fondee je zcela bezpečné, neboť tato služba vlastní povolení od ČNB.

O projektu Fondee

Značka Fondee se zrodila v roce 2017, tehdy ještě jako Square Share s.r.o. O rok později se už společnost přejmenovala na Fondee.

Cílem platformy Fondee je především stát se uživatelsky přívětivou a přiblížit tak investování co nejširšímu okruhu běžných lidí.

Hlavním úkolem Fondee je nejen přimět lidi k investování, ale v rámci zvýšení finanční gramotnosti vysvětlit, že ponechávání prostředků na bankovním účtu není vždy optimální, neboť vložené peníze ztrácejí na hodnotě.

Tento projekt vznikl jako start up, o který se jeho zakladatelé starají dodnes. Oba mají bohaté profesní zkušenosti ve finančním sektoru a oba jsou vystudovaní ekonomové. Eva studovala ekonomii na Cambridge a na IES v Praze a Honza vystudoval ekonomii na LSE v Londýně a na IES v Praze.

Sami zakladatelé, kteří spolu sdílí i soukromý život, neboť jsou manželským párem, navíc odkrývají, jak prostřednictvím platformy investují. Celý projekt je proto maximálně transparentní.

Kolik stojí služby Fondee

Jednoduchost a otevřenost dokladuje i poplatková politika. Počítat tak můžete pouze s poplatkem ve výši 0,9 % ročně za správu portfolia, poplatkem zhruba ve výši 0,15 % ročně za ETF. Přesnou výši ovlivňuje složení portfolia. Žádnými dalšími poplatky není služba zatížena.

Ve srovnání s podílovým fondem tak může investor ušetřit i desítky tisíc korun. Vyššími poplatky je zatíženo rovněž investování do akcií, Fondee je tak výhodnější i při porovnání s nimi.

Máte zkušenosti se společností Fondee? Podělte se o ně s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Recenze publikována 18.10.2020

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Fondee – Jednoduché a srozumitelné i pro začátečníka, pěkné zhodnocení, žádný vstupní a výstupní poplatek, možno začít s vkladem 1000 Kč. Vyzkoušen i výběr prostředků a peníze máte ještě ten den připsané na účtu. Pro vyzkoušení možno využít kod PZMRITJZ při registraci a máte 3 měsíce investování bez poplatků.

Zdenek

My máme s manželkou obojí, jak Fondee, tak Portu. Vzhledem k nízkému poplatku dětského účtu (jen 0,25% ročně) jsme zřídili Portu i oběma našim dětem. Snad jim to časem něco vydělá.
Pokud chcete někdo vyzkoušet investování Fondee nebo Portu s benefitem na čtvrt roku zdarma, stačí se zaregistrovat přes moji pozvánku níže:

Portu:
https://www.portu.cz/?pozvanka=kuglerz1027
Fondee:
https://www.fondee.cz/?referral=LBJIGYHC

Registrací přes moji pozvánku získáte Vy i já první 3 měsíce zcela bez poplatku. Přeji úspěšné investování ať už s Fondee nebo Portu. Ať se daří 🙂

Petr

Fondee aktuálně dostalo pokutu od ČNB ve výši 150 000 Kč za svůj systém!! Spolehlivá alternativa je Portu, které má nyní program pro dlouhodobé investory. Možno ušetřit až 40% poplatků za správu portfolia. Kdo chce jen vyzkoušet, stačí užít zvací kod vlcekp629D a máte 3 měsíce zcela bez poplatků. Přeji úspěšné investování.

Tomáš

Velmi dobrá zkušenost s Fondee. Jednoduché, srozumitelné i pro začátečníka, žádné vstupní a výstupní poplatky, stačí začít s vkladem 1000 Kč a hlavně možno kdykoli vystoupit, když potřebujete své peníze. Kdo chce vyzkoušet, tak s kódem PZMRITJZ při registraci máte 3 měsíce investování bez poplatků.

4
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex