Hypoteční banka

Jak už napovídá sám název této banky, není klasickou bankovní institucí, kam byste mohli vyrazit zřídit si účet, nebo kam byste mohli vyrazit třeba pro klasickou půjčku. Pokud je totiž něčím Hypoteční banka skutečně charakteristická, tak je to v první řadě tím, že se specializuje výhradně na hypotéky. Sama se označuje jako specialista právě na daný typ půjčky a tak je jasné, že se postupně stává i oblíbenou možností u těch žadatelů, kteří mají zájem tento typ půjčky logicky využít.

Pobočky i internet

Samozřejmě pobočky, které Hypoteční banka má, jsou rozesety po celém území naší země. Právě s nimi a s jejich bankovními poradci budete v případě žádosti o hypotéku jednat. První krok ale můžete zvládnout i online, jelikož banka umožní vyřízení hypotéky právě touto cestou. Stačí si jenom nakombinovat to, co budete potřebovat. Tedy cenu nemovitosti a výši úvěru, ale i dobu splácení. Následně můžete využít i podrobného výpočtu, který je prvním krokem k potvrzení žádosti. Zajímavé je v tomto směru to, že pokud se budete déle rozmýšlet, bude vám Hypoteční banka garantovat onu úrokovou sazbu po dobu celých 30 dní. I to je jedna z výhod, kterou nabídne.

Široká škála hypoték

To, v čem je Hypoteční banka také unikátní, to je určitě i nabídka hypoték, kterou má k dispozici. V ní tak najdete možnosti, jako je financování koupě nebo stavby domu, možnost koupě bytu klasického i družstevního, nebo možnost koupě pozemku. Vše doplňuje i takzvaná Americká hypotéka, která je v dnešní době alternativou té klasické. A to v tom smyslu, že k ručení vyžaduje nemovitost, ale získané peníze lze využít skutečně na cokoliv, bez nutnosti dokládat konkrétní účel. A jak vlastně vaše hypotéka v průběhu splácení vypadá, to lze pozorovat prostřednictvím online administrace, kterou Hypoteční banka svým klientům také nabízí, a to proto, aby byly vždy v obraze.

Hypotéka a hypoteční úvěr

Chcete-li si pořídit vlastní bydlení, ale nemáte dostatečnou hotovost, nejlepším a osvědčeným řešením je hypoteční úvěr. Jde o nejpoužívanější způsob jak si pořídit vlastní byt, dům, pozemek nebo si zrekonstruovat a zmodernizovat stávající bydlení.

Hypotéka je úvěr zajištěný zástavním právem na nemovitost. Jde o účelový úvěr, který slouží pouze k nákupu nemovitosti. O hypotéku může zažádat každý občan České republiky, který je plnoletý a má trvalé bydliště na území České republiky. Podmínkou je stálý zaměstnanecký poměrem s dostatečným příjmem. Žadatel nesmí být ve zkušební ani výpovědní lhůtě.

Výše hypotéky závisí na hodnotě nemovitosti a obvykle se jedná o 70 % hodnoty nemovitosti. Existují však i 100% hypotéky.

Velmi moderním typem je tzv. Americká hypotéka. Jedná se o kombinaci hypotečního úvěru se spotřebitelským úvěrem a zde není třeba sdělovat účel, peníze lze použít na cokoli.

Máte zkušenosti se společností Hypoteční banka? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

2 komentáře u „Hypoteční banka“

  1. Já jsem si užila s HB tedy velkou parádičku. Před cca 11 lety jsem u nich vzala hypotéku (bohužel tehdy dost špatný období na hypo) a měla jsem ve smlouvě i spoludlužitelku, asi 6 let se splácelo OK cca 12 000 (=cca 860 000), jenže pak přišel krach rodinné firmy, nezvládalo se splácet a já šla do inso s tím, že hypo měla nemovitostí zajištěnou pohledávku, takže barák šel do dražby. Zbytek na hypo byl cca 1 650 000 v době kdy mi začala insolvence, dům se prodal za 1 800 000 a v době kdy se prodal zbývalo cca 1 530 000. Nezbylo nám nic, protože zbytek padl na nějaké poplatky inso správci. Nicméně hypo banky sem se asi tisickrat ptala na ruzne podrobnosti o dluhu, kdy probehne prevod pene, jestli tedy souhlasí to, že to pokryje celoy dluh, atd atd. (btw. prodej nemovitosti byl v 6-2018 a penize se převedli 11-2018 taky cool). No to je fuk.. Takže já mám splaceno, ale mojí ručitelce na hypo stále strhávají peníze, tak pátráme dál, co se děje? Vždyť pohledávka byla splacená ve 100%. Nikdo pořádně nedokázal říct co a jak, částky o kterých mluvil inso správce, hypo banka a exekutor se totálně míjely.. Nakonec jsme se dozvěděli, že tam zbývá uhradit cca další půl milion (asi bez 3 tisic), protože mojí insolvencí byla zafixovaná určitá částka, ale aby se milá hypoteční banka neošidila o úroky, tak je účtovala mé ručitelce, která do inso nešla, za celou dobu ji neprisel zádny vypis nic. Když jsem se zeptala hypo banky proč nás na toto neupozornili tak prej „to není jejich povinnost“. Ano chápu, jejich povinnost je jen okrádat lidi. Spoustu lidí může říct – nevědomost neomlouvá, ale to je blbost, člověk využívá různé služby, když přijdete do čajovny, taky vám řeknou o daném čaji různé informace, abyste věděli, jestli je to vhodný čaj pro vaši momentální chuť a to jde jen o bl*ej čaj. Účtují si nehorázné úroky, za to, že není jejich povinnost vám říct dvě věty navíc. Jenže ti zaměstnanci na to totiž ani nesmí upozorňovat. Prostě o háčkách se nesmí podávat info. Já tuto společnost řadím k tzv. šmejdům. Dokud platíš v pohodě, seš OK, ale jakmile se dostaneš do potíží, tahle společnost ti pomůže do pekla.

    Odpovědět
  2. Aktuální zkušenost s touto bankou – účtují si poplatek 500 Kč jen za to, že Vám sdělí za jakých podmínek můžete úvěr doplatit. Takže např. zaplatíte 500 Kč za to, že Vám sdělí, že Vám ani neodúročí budoucí splátky a součástí bude další poplatek/penále za ukončení, což samozřejmě nevyužijete.
    S touhle bankou opravdu již nikdy více!!! Mám zkušenost i s jinými bankami a zcela odlišné jednání a přístup.

    Odpovědět

Napsat komentář