Jak si na brigádě vydělat co nejvíce aneb bez praxe nejsou koláče

Jak si na brigádě vydělat co nejvíce peněz
Jak si na brigádě vydělat co nejvíce peněz

Prázdniny jsou již v plném proudu a většina studentů středních a vysokých škol si přivydělává nějakou brigádou, avšak ne mnoho z nich je s tou svou spokojeno. Nejčastějším problémem bývají malé peníze.

Často se stává, že brigádníci pracují s větším úsilím než stálí zaměstnanci, a přesto nedosáhnou ani na polovinu jejich hodinové mzdy a o prémiích, které čekají na dlouhodobé pracovníky, si mohou nechat jen zdát.

Ono úsilí totiž není všechno. Důvod, proč zaměstnavatelé neplatí brigádníkům velké peníze, je zřejmý. Studentům prostě a jednoduše schází praxe v oboru, tudíž nemohou vykonávat žádnou složitější (a tedy i více placenou) činnost, takže jim nezbývá nic než dělat špatně placené doplňkové práce.

Jak si tedy sehnat onu kýženou dobře placenou brigádu? Řešením je systematický postup. I když je samozřejmě lákavé skočit po jakékoliv „jednorázovce“ s velkým platovým ohodnocením na hodinu, v dlouhodobém součtu se to rozhodně nevyplatí. Mnohem lepší je obstarat si dostatečné znalosti a osvojit si určité schopnosti v konkrétním oboru, nebudete totiž pak mít problém najít si dobře placené „brigošky“ každé léto.

Tady je 5 kroků, jak postupovat:

1) Zvolte si odvětví, jakým se chcete ubírat. Mělo by vás bavit a měli byste být ochotni pohybovat se v něm nejlépe každé prázdniny po celou dobu studia. Nezáleží na tom, jestli je to stavebnictví, práce se dřevem, účetnictví, gastronomie či strojírenství.

2) Neváhejte sepsat a poslat svůj životopis firmám, které mají něco společného s vámi zvoleným oborem a nabídněte jim své služby. Dejte si záležet na všech detailech a ukažte, že jste tím pravým, koho hledají. Jednoduchá matematika říká, že čím více firem kontaktujete, tím větší je šance na úspěch.

3) Jestliže patříte k těm, co se dosud práci úspěšně vyhýbali, je dobré sáhnout po jakékoliv nabídce i za cenu toho, že si nepřijdete na velké peníze, investujete totiž do budoucnosti!  Ti, jejichž curriculum vitae neobsahuje pouze jméno a příjmení, ale i nějakou pracovní zkušenost, si přijdou na větší výdělek.

4) Když už práci seženete, snažte se. Získávejte cenné zkušenosti. Časem se z 60 korun stane korun 80, později i 100 a víc. Jen se nebát o ně říct. Ale pozor – musíte pracovat tak, abyste si zvýšení platu zasloužili.

5) Pokud vládnete cizím jazykem a nebojíte se vycestovat, neváhejte a zkuste si pracovat i v jiné zemi. V zahraničí si mnohdy přijdete na 2-3x větší peníze.

V případě, že se těchto rad budete držet, vysoký výdělek se dříve či později dostaví!

Nezapomeňte na hodnocení

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první!

Napiš první komentář

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*