Kooperativa pojišťovna

Kooperativa pojišťovna logo

Pojišťovna Kooperativa rozhodně není a tuzemském trhu žádným nováčkem. Jak je tu dlouho? Je to celých 27 let, po které nabízí klientům celé spektrum finančních produktů. Mezi klienty nepatří jenom soukromé osoby, jelikož mezi ně patří také živnostníci, stejně jako malé, ale i velké firmy. Kooperativa má aktuálně více než 2 miliony klientů, což z ní logicky dělá velkého hráče.

Zaujme také její celkové zázemí a velikost. To dokládá třeba i fakt, že aktuálně zaměstnává necelé 4 000 zaměstnanců, kde jasně převažují právě pracovníci, kteří s klienty sjednávají jednotlivé pojistné produkty. Pojišťovna je součástí skupiny ViennaInsurance Group, což výrazně podporuje její celkovou stabilitu, ale i fakt, že i díky tomu e velkým hráčem nejenom u nás, ale také v oblasti střední a dále ještě východní Evropy. V celé mateřské skupině je aktuálně na 50 dalších společností, které působí ve 25 zemích.

Výběr pojistek má Kooperativa skutečně velký

Důvodem, proč má Kooperativa poměrně širokou škálu klientů, je rozhodně také fakt, že dokáže nabídnout celkem velký výběr jednotlivých pojistek. Vše začíná klasikou, kterou je pojištění osob. Z této kategorie plyne i dnes poměrně populární varianta, která je označovaná jako životní pojištění. Když se podíváme na další možnosti, nabídne tato pojišťovna také:

 • Pojištění majetku
 • Pojištění odpovědnosti
 • Cestovní pojištění

Ani tím nekončí, jelikož vhod dokáže přijít také automobilistů, pro které je připraveno pojištění vozidel. Myslí i na segment podnikatelský. Zde nabídne produkty celkem specifické. Jedním z nich je rozhodně pojištění malých a středních podnikatelů. Dále nelze zapomínat ani na možnost pojištění průmyslu. Myslí se však i na různé instituce. Zde je zcela typickým produktem pojištění měst a obcí.

K dispozici je i online rozhraní pro klienty

Kooperativa je pojišťovnou, kterou lze označit za poměrně moderní a také pokrokovou. Jako samozřejmost nabízí možnost sjednat si řadu pojistek jednoduše online. To ušetří čas, starosti, ale také peníze. Opomíjet však nelze ani klientské rozhraní určené těm, které jsou u pojišťovny pojištění. Tedy mají zde aktivní smlouvu. Dané rozhraní nese název Kooportál a přináší několik možností. Těmi jsou:

 • Sledování online stavu řešené škody
 • Zobrazení zápisu pojištění vozidla
 • Prohlédnutí sjednané pojistné smlouvy

Dále je samozřejmě nechybí ani možnost jednoduché aktualizace uvedených osobních nebo kontaktních údajů, stejně jako zde nechybí ani možnost jednoduše a samozřejmě online kontaktovat pojišťovnu.

Dobrá dostupnost současným i novým klientům

Unikátní přístup pojišťovny Kooperativa je možné spojit i s tím, že nabízí mnoho možností, jak ji kontaktovat. K dispozici je telefonní linka, která není dostupná jenom ve všední den. Je dostupná každý den v týdnu, včetně soboty a neděle. Dále nechybí ani praktická možnost pro toho, kdo nechce utrácet svůj kredit. Ten může telefonní číslo zanechat a pojišťovna mu sama zavolá.

Samozřejmá je zde také možnost využít elektronické formy komunikace. Tedy napsat emailem. Zde je výhoda v tom, že Kooperativa nabízí jistotu odpovědi do 3 dní. Poslední možnost je spojena s návštěvou pobočky. Těch je po celé České republice celkem 300. Díky tomu je pojišťovna vždy na blízku, pokud je třeba osobní řešení problému.

Unikátní je i mobilní aplikace

Je doba, kdy jsou smartphony něčím zcela běžným. A proto se Kooperativa rozhodla připravit i mobilní aplikaci která má v mnohém ulehčit. Lze z ní snadno zavolat na linku pojišťovny, stejně jako nabídne rady a postupy související s řešením pojistné události. Aplikace Koop Asistent však nabídne i informace o dopravní situaci, či umí navigovat na nejbližší pobočku.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností Kooperativa? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Kooperativa pojišťovna
3.2 (63.57%) 28 vote[s]

15 Comments on Kooperativa pojišťovna

 1. Co se týče moji zkušeností s Kooperativou tak je to jedním slovem katastrofa.
  U Kooperativy jsme měli pojištění v rámci leasingu u Škodovky.
  Zaměstnanci, se kterými jsem se u nich setkala jsou arogantní a absolutně neumějí jednat se zákazníkem.
  Stalo se to, že jsem srazila srnu. Auto bylo pojízdné, tak jsem ho mohla dovést do servisu.
  Na opravu jsme čekali 3 týdny. Podle smlouvy jsme měli nárok na náhradní vozidlo po dobu 20 dní v případě, že bude auto opravované v domovském servise. (což bylo) V případě, že to bude v jakémkoliv jiném autorizovaném servisu Škodovky i tak nám vzniká nárok na náhradní auto po dobu 10 dní.
  Auto nám bylo půjčeno na dva dny s tím, že mají rozpůjčování aut naplánováno a pro nás jednoduše nezbylo.
  Za tyto dva dny byla sazba cca 3000,–. (v případě plných 20 dní by se jednalo o částku cca 30 tis.)
  Po asi měsíci nám přišel dopis od Kooperativy, že nám nevznikl nárok na náhradní vozidlo, takže tyto 3000,– máme uhradit my.
  Zaměstnanci neustále jako kolovrátek opakovali, že by jsme na náhradní auto nárok měli jen v případě, že oprava přesáhne 8 normohodin.
  Nic takového jsme ve smlouvě nenašli, nehledě na to, že auto jsme k dispozici neměli celé tři týdny a nikdo nám to nijak nekompenzoval.
  Výše pojistky byla 17 700,–/rok, za mě je to dost vysoká pojistka na to aby pojišťovna zafungovala při nějakém problému.
  A to jsem se ještě po telefonu od jednoho ze zaměstnanců dozvěděla, že pojistka není svojí vyšší nijak přemrštěná tak co bych čekala.

  Co jim tedy nemůžu upřít tak alespoň zaplatili opravu auto po srážce se srnou bez jakýchkoliv problémů.

  Závěrem tuto pojišťovnu určitě nedoporučuji. Od více lidí jsem slyšela, že mají nejvyšší rušivost pojistek vůbec, což po této zkušenosti chápu.

 2. Pojištění u této pojišťovny se vyplatí jen jejím zaměstnancům. Doufám, že za naše peníze mají pěkné odměny. Téměř 10let jsem jako součást pojištění hypotéky platila i pojištění na nemoc a pobyt v nemocnici. A teprve loni jsem si dovolila onemocnět se spondilodiscitidou (zánět meziobtarlové ploténky a obratlů) a jaké bylo překvapení že mi nic nevyplatily. Záda přece mají ve výjímce. Nikdo se s vámi osobně bavit nechce, pouze si dopisují. Paní je určitě odborník na svém místě, když splete i několik událostí do jedné a diagnozám taky vůbec nerozumí. Stačí jí číselná diagnóza( nevím proč chtějí veškerou dokumentaci, nečtou jí)a podle tabulky to vyhodnotí. A jako další raritka, po okamžité výpovědi ještě měsíc platíte navíc. KOOPERATIVA JE NESERIÓZNÍ POJIŠŤOVNA.

 3. obyčejná sviňárna – můj konkrétní případ – na nohejbale mi praskla achillova šlacha – odpověď pojišťovny, když jsem chtěl po 3 měsících nemocenské plnění: ruptura achillovy šlachy je běžná věc, která se může stát i při chůzi „viz. naše podmínky strany 85 drobným písmem, takže se nejedná o úraz, ale běžnou věc… většinou nejsem sprostý, ale tady tyhle kurwy si nic jiného nezaslouží…

 4. Mometálné je řeší Čoi. Dělají pojistné podvody na klientech Doklady dopravních nehod jich nezajímají vymýšlí si svoje domněnky ,jen aby poškodily své klienty. Pokud se nedáte .tak vám pošlou pobočky pojišťoven , kde múžete podat výpověď. Mám u niçh pojišténé dvě auta obě prošly havárií.Po první nebyl žádný společný záznam pouze,jeden pán povídal …najel mi v proti směru dopruhu nedostal jsem ani korunu .V druhém případě záznam o nehodě je ,ale pojišťovna si ji upravila podle sebe, tak že jsme po roce nedostaly ani korunu.

  • Dobrý den, ten pán povídal že jste mu najel do pruhu?Nebo Vám ten pán najel do pruhu? Nicméně záznam o dopraví nehodě musíte vy automaticky sepsat pro pojišťovnu vždy když se něco stane mezi dvěma účastníky silničního provozu a požadujete pojistné plnění, v tomto případě pokud jste nehodu zavinil vy a pán byl poškozený jde to z vašeho povinného ručení poškozenému, a Vám se propláci škoda na Vašem vozidle z havarijního pojištění pokud ho máte, v opačném případě kdy jste poškozený vy funguje to stejně, z pánova povinného ručení, pokud Vás naboural se kryje škoda na Vašem voze, tedy od pojišťovny kterou on využívá a na jeho z havarijního. .

    • Jasně najel do mého pruhu jasně to zaškrtil a podepsal. Jinak by mu ne proplatili škodu. Pokud jsem měl rozbité levé přední světlo a pokud mi tím zabránil v jízdě ve svém pruhu .jednalo se o levotočivou hlavní cestu, kde byla vedena vedlejší cesta .Pán který jel pohlavní si před zatáčkou najel do protisměru místo toho,aby se držel ve svém pruhu .

     • Tenkrát když se to stalo , tak jsem jim řekl, že co dělají je podvod a paní mi řekla aď to o dokážu. I pár let má záznam z nehody a vyjádření z pojišťovny, že to tak je, společný záznam o nehodě jich nezajímá , protože druhá strana po měsíci vypověděla něco jiného než podepsala pár minut po nehodě. A pojišťovna tvrdí , že pokud ujel od místa nehody a zastavil jinde což taky zakreslil , nemůže být vynen za nehodu proto mu byla vyplacena celá částka.

 5. Dobrý debn,

  přidávám se k hodnotícím. Z mé strany jsem zažila zklamání a tímto chci upozornit další klienty této pojišťovny. Mám pojištěnou domácnost i nemovitost. Došlo k prasknutí odpadního potrubí kdesi v zemi a ve zdi. Abychom příčinu nalezli, museli jsme velkou část koupelny rozbourat. 5 let po rekonstrukci, takže jistě chápete, že jsem z toho nešťastná. Okamžitě jsem pojišťovnu Kooperativa kontaktovala. V okamžiku, kdy jsem ze své vůle zaslala fotodokumentaci, volala likvidátorka. A už jsem jen koukala. Na náhradu škody nemám nárok, protože nemám potrubí pojištěné zvlášť(což je nový produkt, o kterém nemám tušení). Ve snu by mne nenapadlo, že mi rozbouranou koupelnu neuhradí!

 6. Dobrý den,
  tak já mám pro změnu kladnou zkušenost. Hodně cestuji do zahraničí, a to Škodou Felicia (1998). Před 3 týdny jsem se vracela z Norska a ve Švédsku na dálnici se mi auto porouchalo. Volala jsem tedy Global Assistance (pojištěno u Kooperativy) a byl mi zařízen bezplatný odtah do blízkého servisu. Tam, po zjištění, že auto nejde do 48h opravit, mi byl nabídnut odvoz auta zdarma do ČR a proplacení 75 eur za nocleh. Odtahovka přijela hned druhý den ráno a krátce po půlnoci vyložili auto u servisu v místě mého bydliště a mě přímo u domu. Byla jsem překvapená, jak rychle mi pomohli (vše se navíc dělo o víkendu) a nadšená, že tam nebylo žádné skryté překvapení a i to ubytování, které jsem si na místě platila sama, mi bylo po odeslání naskenované účtenky proplaceno. Mám asistenční program 40/44.

 7. Pojišťovna Kooperativa, katastrofa – protahují vyplacení pojistné události již přes 8 měsíců. Neustálé emaily po 14 dnech že Vyplacení bude tehdy a tehdy. V den Vyplacení 2 minuty před pracovní dobou opětovný email s prodloužením o 14 dní.

 8. jsou to zloději, měl jsem úraz – ruptura dvouhlavého svalu na ruce, nemocenská, dva a půl měsíce, na každý den jsem měl nárok- 200 kč. vyplatili mi slabší polovinu, budu žádat o přešetření, pojistku co nejdříve ruším, NENALEŤTE PODVODNÍKŮM

 9. Bohužel na to, že člověk roky pravidelně posílá peníze obyčejným zlodějům přijde až ve chvíli, kdy se opravdu něco stane. Platila jsem poctivě několik let pojištění na auto, první asi 2 roky navíc i havarijní, které jsem potom zrušila. Pojišťovna, aniž by mě o tom informovala, místo zrušení havarijního pojištění na staré smlouvě, vygenerovala smlouvu novou. Cca 6 let bez jediné nehody, no tento rok jsem se dostala do smyku na sněhu a měla jsem vážnou nehodu, při které bylo auto úplně na odpis. Pojišťovna hradí odtah, ale vyproštění a parkovné v odtahovce už ne. Mně bylo naučtováno 100,-Kč na den, což při vážném úrazu, kdy si dlouho poležíte v nemocnici a ještě déle pak doma, naroste na hodně slušnou částku a aby toho na vás nebylo málo, okamžitě vám strhnou bonus za důvěru (sleva na pojištění), o kterém ani nevíte, že čerpáte. No a nakonec se dozvíte, že na přeplatek na pojistném třeba 11měsíců, má nárok pojišťovna a vy neuvidíte ani korunu.

 10. Není nejlevnější, ale peníze jsem měl po úrazu za několik dní na účtu po nahlášení a doložení papírů.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*