Kooperativa pojišťovna

Pojišťovna Kooperativa rozhodně není a tuzemském trhu žádným nováčkem. Jak je tu dlouho? Je to celých 27 let, po které nabízí klientům celé spektrum finančních produktů. Mezi klienty nepatří jenom soukromé osoby, jelikož mezi ně patří také živnostníci, stejně jako malé, ale i velké firmy. Kooperativa má aktuálně více než 2 miliony klientů, což z ní logicky dělá velkého hráče.

Zaujme také její celkové zázemí a velikost. To dokládá třeba i fakt, že aktuálně zaměstnává necelé 4 000 zaměstnanců, kde jasně převažují právě pracovníci, kteří s klienty sjednávají jednotlivé pojistné produkty. Pojišťovna je součástí skupiny ViennaInsurance Group, což výrazně podporuje její celkovou stabilitu, ale i fakt, že i díky tomu e velkým hráčem nejenom u nás, ale také v oblasti střední a dále ještě východní Evropy. V celé mateřské skupině je aktuálně na 50 dalších společností, které působí ve 25 zemích.

Výběr pojistek má Kooperativa skutečně velký

Důvodem, proč má Kooperativa poměrně širokou škálu klientů, je rozhodně také fakt, že dokáže nabídnout celkem velký výběr jednotlivých pojistek. Vše začíná klasikou, kterou je pojištění osob. Z této kategorie plyne i dnes poměrně populární varianta, která je označovaná jako životní pojištění. Když se podíváme na další možnosti, nabídne tato pojišťovna také:

 • Pojištění majetku
 • Pojištění odpovědnosti
 • Cestovní pojištění

Ani tím nekončí, jelikož vhod dokáže přijít také automobilistů, pro které je připraveno pojištění vozidel. Myslí i na segment podnikatelský. Zde nabídne produkty celkem specifické. Jedním z nich je rozhodně pojištění malých a středních podnikatelů. Dále nelze zapomínat ani na možnost pojištění průmyslu. Myslí se však i na různé instituce. Zde je zcela typickým produktem pojištění měst a obcí.

K dispozici je i online rozhraní pro klienty

Kooperativa je pojišťovnou, kterou lze označit za poměrně moderní a také pokrokovou. Jako samozřejmost nabízí možnost sjednat si řadu pojistek jednoduše online. To ušetří čas, starosti, ale také peníze. Opomíjet však nelze ani klientské rozhraní určené těm, které jsou u pojišťovny pojištění. Tedy mají zde aktivní smlouvu. Dané rozhraní nese název Kooportál a přináší několik možností. Těmi jsou:

 • Sledování online stavu řešené škody
 • Zobrazení zápisu pojištění vozidla
 • Prohlédnutí sjednané pojistné smlouvy

Dále je samozřejmě nechybí ani možnost jednoduché aktualizace uvedených osobních nebo kontaktních údajů, stejně jako zde nechybí ani možnost jednoduše a samozřejmě online kontaktovat pojišťovnu.

Dobrá dostupnost současným i novým klientům

Unikátní přístup pojišťovny Kooperativa je možné spojit i s tím, že nabízí mnoho možností, jak ji kontaktovat. K dispozici je telefonní linka, která není dostupná jenom ve všední den. Je dostupná každý den v týdnu, včetně soboty a neděle. Dále nechybí ani praktická možnost pro toho, kdo nechce utrácet svůj kredit. Ten může telefonní číslo zanechat a pojišťovna mu sama zavolá.

Samozřejmá je zde také možnost využít elektronické formy komunikace. Tedy napsat emailem. Zde je výhoda v tom, že Kooperativa nabízí jistotu odpovědi do 3 dní. Poslední možnost je spojena s návštěvou pobočky. Těch je po celé České republice celkem 300. Díky tomu je pojišťovna vždy na blízku, pokud je třeba osobní řešení problému.

Unikátní je i mobilní aplikace

Je doba, kdy jsou smartphony něčím zcela běžným. A proto se Kooperativa rozhodla připravit i mobilní aplikaci která má v mnohém ulehčit. Lze z ní snadno zavolat na linku pojišťovny, stejně jako nabídne rady a postupy související s řešením pojistné události. Aplikace Koop Asistent však nabídne i informace o dopravní situaci, či umí navigovat na nejbližší pobočku.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností Kooperativa? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

13 komentářů u „Kooperativa pojišťovna“

 1. Pojišťovna Kooperativa, katastrofa – protahují vyplacení pojistné události již přes 8 měsíců. Neustálé emaily po 14 dnech že Vyplacení bude tehdy a tehdy. V den Vyplacení 2 minuty před pracovní dobou opětovný email s prodloužením o 14 dní.

  Odpovědět
 2. jsou to zloději, měl jsem úraz – ruptura dvouhlavého svalu na ruce, nemocenská, dva a půl měsíce, na každý den jsem měl nárok- 200 kč. vyplatili mi slabší polovinu, budu žádat o přešetření, pojistku co nejdříve ruším, NENALEŤTE PODVODNÍKŮM

  Odpovědět
 3. Bohužel na to, že člověk roky pravidelně posílá peníze obyčejným zlodějům přijde až ve chvíli, kdy se opravdu něco stane. Platila jsem poctivě několik let pojištění na auto, první asi 2 roky navíc i havarijní, které jsem potom zrušila. Pojišťovna, aniž by mě o tom informovala, místo zrušení havarijního pojištění na staré smlouvě, vygenerovala smlouvu novou. Cca 6 let bez jediné nehody, no tento rok jsem se dostala do smyku na sněhu a měla jsem vážnou nehodu, při které bylo auto úplně na odpis. Pojišťovna hradí odtah, ale vyproštění a parkovné v odtahovce už ne. Mně bylo naučtováno 100,-Kč na den, což při vážném úrazu, kdy si dlouho poležíte v nemocnici a ještě déle pak doma, naroste na hodně slušnou částku a aby toho na vás nebylo málo, okamžitě vám strhnou bonus za důvěru (sleva na pojištění), o kterém ani nevíte, že čerpáte. No a nakonec se dozvíte, že na přeplatek na pojistném třeba 11měsíců, má nárok pojišťovna a vy neuvidíte ani korunu.

  Odpovědět
 4. Není nejlevnější, ale peníze jsem měl po úrazu za několik dní na účtu po nahlášení a doložení papírů.

  Odpovědět
 5. U moji životní pojistce mám připojištění závažného onemocnění- mrtvice, rakovina,…atd. v zimě jsem prodělala mrtvici. Podstoupila ct, magnetickou rezonanci- kde byla odhalena. KOOP tvrdi, že i když je to napsáno na xy zprávách, že jsem nebyla na Ct ani mg.rezonanci a tudíž jsem onemocnění neprodělala.( byla v nemocnici při hospitalizaci) Stalo se to 9.2. Nyni je 2.7.dopis, že jsem neprodělala mozkovou mrtvici a nemam narok na pojistné plnění, dle jejich odborníků od stolu, co nečtou lékařské zprávy – předávám právníkům, aby se o to postarali. A dále budu medializovat…

  Odpovědět
 6. Celkově velmi špatná zkušenost s touto pojišťovnou. Na emaily neodpovídají, komunikují pouze poštou (!). Například upozornění na neuhrazené pojistné posílají poštou týden před limitem pro penále – zřejmě proto abyste si upomínku nestihli včas vyzvednout na poště a platili penále. Na reklamace neodpovídají. Tato pojišťovna zaspala dobu. Nedoporučuji.

  Odpovědět
 7. Mám cestovní pojištění, odjel sem do zahraničí, kde jsem byl okraden (Holandsko), dovezu vše potřebné pro vyřízení škody, protokoly od policie ale chtějí přeložit? To mi chcete říct, že tak velká společnost jako Kooperativa, která disponuje tlumočníky snad ze všech jazyků, chce přeložit pár stránek Holandštiny? A jak na to pouhý smrtelník, který neumí daný jazyk? Směšné.. to mám ted shánět překlad, který mě bude stát stovky ne-li tisíce? Za mě toto jednání není adekvátní. Příště už zařídím pojistku u jiné pojištovny.

  Odpovědět
 8. Po té , co jsem si přečetla příspěvky, bych se chtěla podělit o svou pozitivní zkušenost , v našem případě s cestovním pojištěním vše dopadlo tak, jak bylo uvedeno ve smlouvě. Po té , co se u nás v Itálii porouchalo auto, tak si pro nás přijela odtahovka , pojišťovnou byl uhrazen hotel, bylo poskytnuté náhradní auto a po té , co jsme vyplnili refundační formulář, tak nám během 2 dnů byly poukázany peníze na účet. Opravdu ( až překvapivě ) velká spokojenost .

  Odpovědět
  • Očividně zaměstnanec pojišťovny…
   Že vám není hanba…
   S kooperativou jen ty nejhorší zkušeností!
   Od doby co jsem u Generali České Pojišťovny nemám nejmenší problém! Přístup sto a jedna…

   Odpovědět
 9. Katastrofa nedoporucuji.7let platim pojisteni nemovitosti 13tis rocne bez plneni.Tento rok buhuzel 4plneni v celkove vysi 30tis ty zapaltili a poslali vypoved smlouvy..Nikam se nedovolate nikdo vam nic nerekne.Duvod nevim a ani se nejspi nedovim.

  Odpovědět
 10. Dobrý den, s pojišťovnou jsem velmi nespokojena a postupně ruším všechny smlouvy, které jsem zde uzavřela. Životní pojištění včetně úrazovky jsem uzavřela v r. 2006 a platím měsíčně 800,-Kč. V r. 2017 jsem měla těžkou nehodu a úraz sleziny, který je v jejích tabulkách nejvýše bodově hodnocen. Měla jsem problémy, aby mně vůbec plnění vyplatili a nakonec jsem dostala minimální částku. O rok později jsem měla autonehodu a byla jsem bohužel viníkem. Škoda na poškozeném vozidle byla policií odhadnuta na 5 tis., pojišťovnou na 20 tis. a nakonec si poškozená (majitelka auto dopravy, která má u Kooperativa pojištěny všechny služební vozy) nechala vyplatit 67 tis. Pojišťovna škodu sice v té době uhradila, ale nyní, po téměř čtyřech letech, chce po mně celou škodu zpětně uhradit + výdaje na advokáta, který vystavil platební rozkaz ( podotýkám, že alkohol ani žádné jiné porušení zde nefigurovalo). Ten byl mimochodem doručován opakovaně na adresu mého předchozího trvalého bydliště, které jsem před rokem měnila a na pojišťovnu stoprocentně hlásila, protože ostatní dokumenty od Kooperativy mi běžně chodí do nové schránky, popř. emailem. Nezbývá mi nic jiného, než podat odpor a jít s nimi do soudu :-,

  Odpovědět
 11. Dobrý den, tak se musím bohužel taky podělit ze svým problémem, nejsem už nejmladší a tak jsem si pořídil FLEXI pojištění na úraz, nemoc a nemocenskou u České spořitelny a dobrý, vše plnili bez problémů, ale co to převzala Kooperativa jde to do kopru. Po čerpání pojistky mi odpověděli, že jsem často nemocný a proto mi jednostranně zrušili pojistku na nemocenskou bez upozornění nebo konzultace o navýšení pojištění. Tento způsob jednání pojišťovny považuji za neférový, ale po přečtení dostupných informací asi standartní postup. Pokud platíte je to dobře v momentě kdy potřebujete čerpat tak vám pojistku zruší. Člověk se snad pojišťuje kvůli tomu aby měl nějaké zabezpečení při úrazu a nemoci, ale stejně mu to nepomůže. A vrcholem byl telefonát s pojišťovnou, kde mi bylo sděleno, že se můžu odvolat proti rozhodnutí, ale na to mi odpoví jejich právníci.

  Odpovědět

Napsat komentář