Kooperativa pojišťovna

Pojišťovna Kooperativa rozhodně není a tuzemském trhu žádným nováčkem. Jak je tu dlouho? Je to celých 27 let, po které nabízí klientům celé spektrum finančních produktů. Mezi klienty nepatří jenom soukromé osoby, jelikož mezi ně patří také živnostníci, stejně jako malé, ale i velké firmy. Kooperativa má aktuálně více než 2 miliony klientů, což z ní logicky dělá velkého hráče.

Zaujme také její celkové zázemí a velikost. To dokládá třeba i fakt, že aktuálně zaměstnává necelé 4 000 zaměstnanců, kde jasně převažují právě pracovníci, kteří s klienty sjednávají jednotlivé pojistné produkty. Pojišťovna je součástí skupiny ViennaInsurance Group, což výrazně podporuje její celkovou stabilitu, ale i fakt, že i díky tomu e velkým hráčem nejenom u nás, ale také v oblasti střední a dále ještě východní Evropy. V celé mateřské skupině je aktuálně na 50 dalších společností, které působí ve 25 zemích.

Výběr pojistek má Kooperativa skutečně velký

Důvodem, proč má Kooperativa poměrně širokou škálu klientů, je rozhodně také fakt, že dokáže nabídnout celkem velký výběr jednotlivých pojistek. Vše začíná klasikou, kterou je pojištění osob. Z této kategorie plyne i dnes poměrně populární varianta, která je označovaná jako životní pojištění. Když se podíváme na další možnosti, nabídne tato pojišťovna také:

  • Pojištění majetku
  • Pojištění odpovědnosti
  • Cestovní pojištění

Ani tím nekončí, jelikož vhod dokáže přijít také automobilistů, pro které je připraveno pojištění vozidel. Myslí i na segment podnikatelský. Zde nabídne produkty celkem specifické. Jedním z nich je rozhodně pojištění malých a středních podnikatelů. Dále nelze zapomínat ani na možnost pojištění průmyslu. Myslí se však i na různé instituce. Zde je zcela typickým produktem pojištění měst a obcí.

K dispozici je i online rozhraní pro klienty

Kooperativa je pojišťovnou, kterou lze označit za poměrně moderní a také pokrokovou. Jako samozřejmost nabízí možnost sjednat si řadu pojistek jednoduše online. To ušetří čas, starosti, ale také peníze. Opomíjet však nelze ani klientské rozhraní určené těm, které jsou u pojišťovny pojištění. Tedy mají zde aktivní smlouvu. Dané rozhraní nese název Kooportál a přináší několik možností. Těmi jsou:

  • Sledování online stavu řešené škody
  • Zobrazení zápisu pojištění vozidla
  • Prohlédnutí sjednané pojistné smlouvy

Dále je samozřejmě nechybí ani možnost jednoduché aktualizace uvedených osobních nebo kontaktních údajů, stejně jako zde nechybí ani možnost jednoduše a samozřejmě online kontaktovat pojišťovnu.

Dobrá dostupnost současným i novým klientům

Unikátní přístup pojišťovny Kooperativa je možné spojit i s tím, že nabízí mnoho možností, jak ji kontaktovat. K dispozici je telefonní linka, která není dostupná jenom ve všední den. Je dostupná každý den v týdnu, včetně soboty a neděle. Dále nechybí ani praktická možnost pro toho, kdo nechce utrácet svůj kredit. Ten může telefonní číslo zanechat a pojišťovna mu sama zavolá.

Samozřejmá je zde také možnost využít elektronické formy komunikace. Tedy napsat emailem. Zde je výhoda v tom, že Kooperativa nabízí jistotu odpovědi do 3 dní. Poslední možnost je spojena s návštěvou pobočky. Těch je po celé České republice celkem 300. Díky tomu je pojišťovna vždy na blízku, pokud je třeba osobní řešení problému.

Unikátní je i mobilní aplikace

Je doba, kdy jsou smartphony něčím zcela běžným. A proto se Kooperativa rozhodla připravit i mobilní aplikaci která má v mnohém ulehčit. Lze z ní snadno zavolat na linku pojišťovny, stejně jako nabídne rady a postupy související s řešením pojistné události. Aplikace Koop Asistent však nabídne i informace o dopravní situaci, či umí navigovat na nejbližší pobočku.

Máte zkušenosti se společností Kooperativa? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

1.6 8 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslav

Kratce.auto totalka po padu stromu.podklady v poradku,ackoliv odhadni cena pod,zadne protesty,jen zaplatit.likvidator to ma i pres 3 telefonaty na salamu.mesic si pujcuji auto abych neprisel o praci.chcete jejich pojistku?

Pavel

Tak tuhle pojišťovnu již taky nikdy více. Když jim člověk platí je vše v pořádku, ale když se něco stane, tak hledají kde co, aby nemuseli vyplácet odškodnění, prostě jeden velký hnus. Založil jsem si Flexi s nemocenskou, nastal problém, operace, 2,5 měsíce doma, šetření pojišťovny po 3 měsících, že jsem v období založení smlouvy neuvedl, že jsem diabetik – no nebyl jsem, po odvolání opět zamítnutí, že jsem nezaškrtl políčko o laboratorních testech na glukózu, prostě jen hledají hovna, aby nemuseli nic vyplácet, takže 23000 je v prdeli.
Již nikdy více tuhle zvrácenou a zlodějskou pojišťovnu.

Marcela

Jirka Jedna velká hrůza. Neustále požadují ty samé potvrzené lékařské zprávy, ve finále je tam pak zaměstnankyně spořitelny nepošle – nepochopitelné. Návštěva České spořitelny 7x, Kooperativy 3x, pořád to nestačí. Budu toto spoření zaručeně RUŠIT. Buď jde o to, aby člověk žádající o vyřízení pojistky to vzdal po všech těch nesmyslných návštěvách anebo zaměstnanci spořitelny i Kooperativy jsou zralí na PSYCHIATRII, jinak to neumím napsat. A to se spíš obě instituce snaží, aby u Chocholouška skončil pojištěnec. Neskutečný………..Nikdy, ale nikdy VÍCE

Kateřina Jandásková

Rušíme veškeré pojistky, celá rodina i naši známí. Jejich tabulky a nesmyslná opakovaná byrokracie. A ve výsledku pár korun. To už opravdu NE!

Eva Píšťková

Přidám taky něco Kooperativa FLEXI už nikdy více měla jsem úraz zlomený kotník měla jsem pojistku denní odškodné doba léčení úrazu 238 dní uznali mi jenom 56 dní vysvětlení ? prý maximální počet dní pro vyplacení je nejzávažnější diagnóza dle ocenění tabulek pro denní odškodné !!!! pojistku platím přes 10 let Takže jsou to lháři lichváři postupně ruším všechny pojistky

Last edited 1 rok před by Eva Píšťková
Michaela Malinská

už nikdy více, nespokojenost. Měla jsem u nich pojištění na auto, ze celou dobu jsem od nich nedostala žadnou slevu, to jsem prosím pěkně autem nebourala. Takže za mě už nikdy.

Mikešová Šárka

Dobrý den, nejsem pisatel recenzí,ale po přečtení většinou negativních zkušeností musím napsat moji. Dceři větev rozbila přední sklo u automobilu.Druhý den jsem nahlásila v 8 hod. ráno škodní událost. V 8:08 vše sepsáno. V 8:20 se ozval smluvní servis a v 11:30 auto opraveno. Nemám slov a spokojenost jak s pracovnicí Kooperativy, tak se servisem.

Petr

Hnus největší celá Kooperativa

Miroslav

Dobrý den, tak se musím bohužel taky podělit ze svým problémem, nejsem už nejmladší a tak jsem si pořídil FLEXI pojištění na úraz, nemoc a nemocenskou u České spořitelny a dobrý, vše plnili bez problémů, ale co to převzala Kooperativa jde to do kopru. Po čerpání pojistky mi odpověděli, že jsem často nemocný a proto mi jednostranně zrušili pojistku na nemocenskou bez upozornění nebo konzultace o navýšení pojištění. Tento způsob jednání pojišťovny považuji za neférový, ale po přečtení dostupných informací asi standartní postup. Pokud platíte je to dobře v momentě kdy potřebujete čerpat tak vám pojistku zruší. Člověk se snad pojišťuje kvůli tomu aby měl nějaké zabezpečení při úrazu a nemoci, ale stejně mu to nepomůže. A vrcholem byl telefonát s pojišťovnou, kde mi bylo sděleno, že se můžu odvolat proti rozhodnutí, ale na to mi odpoví jejich právníci.

Zdenka

Dobrý den, s pojišťovnou jsem velmi nespokojena a postupně ruším všechny smlouvy, které jsem zde uzavřela. Životní pojištění včetně úrazovky jsem uzavřela v r. 2006 a platím měsíčně 800,-Kč. V r. 2017 jsem měla těžkou nehodu a úraz sleziny, který je v jejích tabulkách nejvýše bodově hodnocen. Měla jsem problémy, aby mně vůbec plnění vyplatili a nakonec jsem dostala minimální částku. O rok později jsem měla autonehodu a byla jsem bohužel viníkem. Škoda na poškozeném vozidle byla policií odhadnuta na 5 tis., pojišťovnou na 20 tis. a nakonec si poškozená (majitelka auto dopravy, která má u Kooperativa pojištěny všechny služební vozy) nechala vyplatit 67 tis. Pojišťovna škodu sice v té době uhradila, ale nyní, po téměř čtyřech letech, chce po mně celou škodu zpětně uhradit + výdaje na advokáta, který vystavil platební rozkaz ( podotýkám, že alkohol ani žádné jiné porušení zde nefigurovalo). Ten byl mimochodem doručován opakovaně na adresu mého předchozího trvalého bydliště, které jsem před rokem měnila a na pojišťovnu stoprocentně hlásila, protože ostatní dokumenty od Kooperativy mi běžně chodí do nové schránky, popř. emailem. Nezbývá mi nic jiného, než podat odpor a jít s nimi do soudu :-,

Petr

Katastrofa nedoporucuji.7let platim pojisteni nemovitosti 13tis rocne bez plneni.Tento rok buhuzel 4plneni v celkove vysi 30tis ty zapaltili a poslali vypoved smlouvy..Nikam se nedovolate nikdo vam nic nerekne.Duvod nevim a ani se nejspi nedovim.

Roman

Samotní zaměstnanci okrádají tuto pojišťovnu ,tak se nedivím že se taky tak chovají ke klientům.

Mariis

Po té , co jsem si přečetla příspěvky, bych se chtěla podělit o svou pozitivní zkušenost , v našem případě s cestovním pojištěním vše dopadlo tak, jak bylo uvedeno ve smlouvě. Po té , co se u nás v Itálii porouchalo auto, tak si pro nás přijela odtahovka , pojišťovnou byl uhrazen hotel, bylo poskytnuté náhradní auto a po té , co jsme vyplnili refundační formulář, tak nám během 2 dnů byly poukázany peníze na účet. Opravdu ( až překvapivě ) velká spokojenost .

Dalibor Č

Očividně zaměstnanec pojišťovny…
Že vám není hanba…
S kooperativou jen ty nejhorší zkušeností!
Od doby co jsem u Generali České Pojišťovny nemám nejmenší problém! Přístup sto a jedna…

14
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex