Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna
Poštovní spořitelna

Nejenom do klasické banky, ale i na poštu si můžeme přijít vyřídit bankovní účet, nebo další s ním spojené produkty. Tou možností je Poštovní spořitelna, dnes hlavně propagovaná pod obchodní značkou Era. Výhody této banky jsou samozřejmě jasné, a to obrovské množství kontaktních míst, tedy poboček, které mají velice dobrou otevírací dobu. To jasně vede k tomu, že Poštovní spořitelna patří mezi nejdostupnější banky, jaké na trhu najdeme. S tím souvisí také fakt, že Era nabídne i řadu produktů, které oceníme nejenom v rámci správy našich financí.

Klasické účty a spořící produkty

To hlavní, co nám Poštovní spořitelna umožní sjednat, je samozřejmě klasický bankovní účet. Ten můžeme otevřít velmi jednoduše, a to na kterékoliv pobočce. Určený je pro každého, kdo dosáhl již 10 let věku. Mezi pozitiva patří i dostatek karet, nebo elektronické bankovnictví a jednoduchá správa. S účtem ale mohou souviset i spořící produkty, díky kterým úročíte své finance každý měsíc, ale peníze máte stále k dispozici k tomu, abyste je mohli používat. A to vše bez zbytečných poplatků, v rámci Era červeného konta.

Půjčky a úvěry

Poštovní spořitelna nám ale může půjčit také peníze. A to především na naše bydlení, jelikož v tomto směru je tím klíčovým produktem právě hypotéka. Jednoduché vyřízení nebo nízká úroková sazba. To je jenom zlomek výhod, které Poštovní spořitelna nabídne. Vše ale doplňuje také klasickými půjčkami, které lze získat bez zajištění, na cokoliv a také na pobočce.
Dále to je ale i výhodné pojištění, které nemusí souviset jenom s využívanými službami, ale může souviset také s naší domácností. Vše podporují o doplňkové služby s výhodnější nabídkou mezinárodních plateb, různé CashBack služby a další cesty k tomu, proč je Poštovní spořitelna vhodná i pro náročnější klientelu, které hledá to, co jí ostatní banky nemusejí nabízet.

Poštovní spořitelna (Era) nabízí tyto služby

Účty
– Era osobní účet

Spoření a investice
– Era červené konto
– Era spořicí účet
– Era první konto
– Vkladní knížka
– Era termínovaný vklad
– Dětská vkladní knížka
– Poštovní investiční program
– Stavební spoření

Bydlení
– Era hypotéka
– Era půjčka na bydlení
– Stavební spoření

Pojištění
– Penzijní připojištění
– Životní pojištění
– Cestovní pojištění
– Pojištění k platebním kartám
– Pojištění k Era kreditce

Půjčky
– Era půjčka
– Era kontokorent

Máte zkušenosti se společností Poštovní spořitelna? Podělte se o ně s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

16 Comments on Poštovní spořitelna

 1. Era je banda darebáků a podvodníků. Dostal jsem se do mínusu 0,81 haléřů kvůli výpisu,ačkoliv jsem měl zřízené internetové bankovnictví a tudíž mi neměli chodit žádné výpisy.A ti darebáci po mě chtěli kvůli 81.haléřům zaplatit pokutu 400kč.Nikomu nedoporučuji tuto banku.

  • Nejhorší služby i banka! Založili jsme první konto dítěti, ted jsme rušili. Průtahy, neochota, vypadalo to, ze nám penize snad vubec nevydají ! Dostali jsme je az po měsíci a pul ( maji na vyplacení mesic! ) po několika reklamacích. Tam uz nikdy nic!

   • Dobrý den rád bych se zeptal jak jste postupovala při rušení účtu. Taky chci zrušit účet a nikde nevidím žádnej formulář… díky

 2. Ke je možno si stěžovat na nefunkční bankomat v Orlové u Bille. Od 26.6 každému klientovi hlásí , že má nefunkční kartu a u jiných bank jde na ni vybírat. Proč zůstavat u banky kde nelze používat její kartu a musíte platit za výběr u jiných bank. Karty jsou v pořádku, nepoškrábáne ale pořád hlási nefunkční karta pro tento bankomat i když jste tam celých 5 let vyzvedával bez problému.

 3. Poprvé jsem šla vložit na účet peníze někomu jinému do Poštovní spořitelny. Zaměstnanci mají asi v popisu práce obtěžovat lidi a nabízet jim jiné produkty. Zpovidat je , kde mají půjčku , banku atd. Nikde jsem se s Tím nesetkala. jen tam. Hruza

 4. Jejich bankovní specialista na poště mi kromě nastavení jiné služby než jsem chtěl, také zrušil 2 faktorové zabezpečení bez mého vědomí! Takže opravdu hrůza, obzvláště na poštách a to i v případě takzvaných bankovních a pojišťovacích specialistů.

 5. Nešlo vybírat z účtu, ačkoli jsem tam peníze měl. V bance (tzn. na poště) mi řekli, že mám zřejmě zablokovaný účet, ale nedovedly vysvětlit proč vlastně, ani poradit co s tím. Patrně nejméně spolehlivá banka na trhu.

 6. Tragédie, tragédie, tragédie a tragédie. V 21. století jsem si myslel, že pozůstatky bankovnictví socialistického ražení již nenajdu. Pobočky, kde zaměstnanci netuší, co se po nich chce… Plusem je, že se aspoň omluví, že sami vědí, že nic nevědí a jsou si vědomi, že banka sama nic neumí. Pro důchodce asi fajn, mají času hodně, pro té, kteří chtějí fungovat, nikdy!!! Nejhorší zkušenost, už nikdy!!! Doufám… Kdyby šlo dát mínusové body, tak za mne -100

 7. Hnus, hnus. Zlodeji nejvetsi. Za vse penize za vyber, vedeni. Bankomaty zadny, na poste vyber za prachy. Jste nejhorsi banka ktera tu je a nejvetsi zlodeji. Chudaci ty co pro vas musi.pracovat. odpor..

 8. Odcházíte od naší banky jinam ? A proč? Zbláznil jste se? A čekání ve frontě se zapáchajícími spoluobčany..no..já volím jinak

 9. Musim se pripojit k dalsim nespokojenym klientum teto predrazene pseudobanky. Ma babicka s dedou ma taky ucet u postovni sporitelny a kdyz jsem videla ty vsechny predrazene poplatky, tak jsem babicku ihned upozornila, ze ne v kazde bance musi platit cca 400kc mesicne za par transakci. Je to smutne, jak tato banka zneuziva stare lidi. Pripomina mi to hyeny, ktery prodavaj duchodcum predrazene kastroly, deky a tak podobne. Nyni mame vybrany ucet u konkurence a babicka se tam vejde do 80kc mesicne takze usetri za rok temer 4000kc na poplatcich, oproti postovni sporitelne, ktera je specialista na desitky drahych poplatku temer za vse!

  • Nemalé peníze putují do Belgie, takže banka nebude mnohé klienty proaktivně informovat, aby přešli na jinou, lepší variantu. Přičemž mají pro seniory účet zdarma. Zaměstnanci jsou vizitkou banky, ale dnešní svět přeje mladým proaktivním a dravým managerům, ženám 90-60-90. Je to hnus, velebnosti.

 10. Dnes jsem po cca 27 letech u nich rušil účet na základě nesouhlasu s dalším navýšením poplatků. A s takovou arogancí jsem se už dlouho nesetkal. Žádné „to nás mrzí, že po tolika letech odchazíte“ a „co můžeme udělat, abyste zůstal“. Pán mi „naznačil“, že kdybych nebyl hloupý a požadal o zrušení poplatků, už dávno jsem měl účet zdarma a že tedy jestli chci zůstat. A když jsem to odmítl, že už mam účet zadrma jinde a bez smlouvání, byl ještě arogantnější. A jestli mu tam hned nechám kartu. Přitom výpovědní lhůta je měsíc a celou tu dobu by měl jak účet, tak karta fungovat. Takmjsem se ho zeptal, jestli by k té kartě nechtěl i PIN. Jinak samotné zrušení jsem podepisoval na „tiskopise“ velikosti složenky a jako potvrzení pro mě, jsem dostal ústřižek ještě menší, než je ústřižek složenky. V dnešní době naprostá ubohost.
  Ale vše zlé, je k něčemu dobré. Alespoň mám jasno, že jsem se rozhodl správně.

  • Retence banka zřejmě již neposkytuje, má dost klientů. Já jsem teda zrušení podepisoval na tabletu, zřejmě záleží na vybavení pobočky. I když je to úsměvné, v jakých mnohdy luxusních budovách banky jsou. Kolik jste hradil po uzavření účtu? CO výpis, strhli si za něj? Viz moje zkušenost.

 11. Účet jsem zrušil po cca 20 letech, Poštovní účet byl zdarma po splnění podmínek, rušil jsem jej na pobočce. Dříve, než tam půjdete, zrušte si pro jistotu veškeré příkazy a nastavení v IB. Dále udělejte i nucený obrat, abyste měli účet zdarma. Rád bych upozornil všechny, kteří budou účet rušit. Nevěřte, že je zrušení „zdarma“, jako poděkování za věrnost si totiž banka účtuje 30Kč za papírový výpis a když se bráníte, že jste nebyl obeznámen, že poslední výpis bude zpoplatněn dle ceníku, tak se ohání VOP a hned několika brožurama. Nerozumím tomu, proč poslední výpis nepošlou emailem, když výpisy chodily do emailu, ne do IB. A když už ho teda zasílají poštou (jinak to nejde), tak proč ne na vlastní náklady??? Je snad chyba klienta, že banka nemá dotáhnuté procesy? Oni Vám budou tvrdit, že zrušení účtu je zdarma, ale jaksi pomlčí o tom, že stejně zaplatíte 30Kč za papírový výpis. Naštěstí jsem tam měl zůstatek 200Kč, takže jsem se nedostal do mínusu.

 12. Tento měsíc prostě vůbec neposlali výpis z účtu. Minulý měsíc manželce
  poslali n ovou platební kartu a spletli č.p. Pošta to doručila na jinou
  adresu. Přitom to tam mají všechno správně. Tlupa neschopných pracovníků.
  Dodnes výpis z účtu nemám-

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*