Práce z domu a výdělek přes internet část 2. Blogování

Když začínáte pracovat na svém blogu, sype se na vás ze všech stran tolik informací o tom, jak to dělat správně, že se z příjemné kratochvíle stává velice frustrující záležitost. Říkáte si, jak si na tohle vůbec může někdo najít čas? Vždy je skoro nemožné přitáhnout návštěvníky!

Všichni víme, že blogování není ušlechtilá a dobročinná činnost, ale způsob, jak se zviditelnit. Děláme to proto, že chceme, abychom byli slyšet a získali si respekt. Je však jasné, že až tak jednoduché to nebude. Nejen, že je těžké získat návštěvnost, ale ještě těžší z ní mít i peníze.

Problém je v tom, že většina lidí ignoruje základní pravidla online marketingu. Když je zanedbáte, bude pro vás o to těžší získat vůbec nějaké zisky. I v případě, že uděláte všechno správně a budete se držet osvědčených strategií, je to i tak běh na dlouhou trať.

5 zlatých pravidel blogování

Než se pustíme do různých způsobů a cest, jak nechat svůj blog vydělávat, podíváme se na základní pravidla blogování. Ať už jste začátečníky a svůj blog jste zrovna rozjeli, nebo už se delší čas potýkáte s nízkou návštěvností, tyto rady vám časem pomohou dostat se na výsluní. Bez nich je téměř nemožné přilákat větší množství návštěvníků.

1. Ústřední téma

Každý blog potřebuje něco, na co se bude zaměřovat. Musíte si zvolit specifický průmysl, téma či problematiku, o které budete opakovaně psát. Nesnažte se pokrýt co nejširší spektrum informací, časem totiž zjistíte, že odbíhání k nesouvisejícím tématům vám odežene cílovou skupinu. Lidé navštěvují blogy, aby doplnili prázdná místa ve vlastních vědomostech a to dostanou jen tehdy, pokud se budete na dané téma stále soustředit. Nezapomínejte zvolit správná klíčová slova, která dokonale vystihují vaše téma.

2. Kvalita

Většina lidí si myslí, že blogování je hlavně o častém zveřejňování velkého množství obsahu. Což ale většinou nefunguje. Obsah musí být především kvalitní, dobře napsaný, důkladný a ověřený. Zakládá se na nějaké studii? Nezapomeňte uvést odkaz.

Kvalitu nesmíte nikdy zanedbat, pokud hodláte svůj blog monetizovat.

3. Hodnota

Váš blog musí mít pro návštěvníky nějakou hodnotu. Co byste mohli naučit ostatní? V čem se vyznáte? Vytvářejte podrobné návody, informujte, přikládejte videa a ostatní média, abyste lidem pomohli vaše téma skutečně pochopit. Právě tato hodnota je klíčovou složkou jakéhokoliv podnikání, ale blogování nejvíce.

4. Zapojení návštěvníků

Nabádá váš blog lidi k tomu, aby strávili nějaký čas nejen čtením článků, ale i sledováním videí nebo psaním názorů do komentářů? Čím víc dokáže váš obsah zapojit publikum, tím větší je pravděpodobnost, že vám jednou vydělají peníze. Bez určitého zaujetí a nadšení návštěvníků se vám monetizace pravděpodobně nepodaří.

5. Autorita

Jakou máte autoritu? Jak moc jste ve svém oboru známí? Čím více autority totiž máte, tím rychleji můžete svůj blog monetizovat. Například: pokud vás na sociálních sítích sleduje mnoho lidí, velice rychle přitáhnete pozornost i na svůj blog. Jako expert či třeba autor bestselerů nepotřebujete řešit skoro nic.

Monetizování vašeho blogu

Jsou desítky a desítky způsobů, jak na monetizaci blogu, ale existuje 8 klíčových metod, které vám pomohou získat příjem.

1. Affiliate marketing

Tento způsob je jedním z nejpopulárnějších, zejména pokud zrovna začínáte a nemáte produkty ani služby, které byste mohli prodávat. Jediné, co musíte udělat, je vybudovat obsah, který bude v souladu s jakoukoliv affiliate nabídkou, kterou si vyberete.

Pokud jste se rozhodli založit například blog s fitness tématikou, snadno si najdete affiliate parntery, kteří prodávají přípravky na snížení váhy. Jakmile je obsah hotový a připravený přilákat lidi, kteří se o fitness zajímají, propagace a prodej těchto produktů vám pomůže vytvořit téměř automatizovaný pasivní příjem.

2. Reklamy

Pokud si myslíte, že přidáním některých PPC reklam na váš blog si zajistíte jistý příjem, rozhodně na to zapomeňte alespoň do té doby, než vaše návštěvnost překročí alespoň 10 000 za den (a i v tomto případě mluvíme o příjmech velice malých). Smysl to má až v případě, že překročíte hranici 100 000 návštěvníků za den.

Ještě ale není vše ztraceno. Můžete se pokusit použít grafické reklamy a zajistit si tím lepší a výhodnější podmínky, než s klasickými PPC reklamami.

3. Emailový marketing

Tato metoda je jednou z nejvýkonnějších, nejprve ale potřebujete samozřejmě lidi. Ať už propagujete svůj blog kdekoliv a jakkoliv, využijte populární marketingové platformy (Abwer, ConvertKit či InfusionSoft) k vytvoření systémů, bez kterých emailový marketing nerozjedete.

Vytvořením spojení se svými čtenáři můžete efektivně generovat zisky nejen za pomocí nabízení vlastních produktů, ale i produktů vašich affiliate partnerů.

4. Prodej knih

Knihy nabízí poměrně rychlý způsob jak získat peníze v vašeho blogu. Nabídněte e-knihu, která bude napsaná na základě obsahu z vašeho blogu. Tvorba není nijak složitá a pokud jste si zvolili téma, se kterým se mnoho lidí potýká, nebude problém ani její prodej.

5. Prodej kurzů

Prodej digitálních online kurzů je jednou z dalších cest, jak profitovat na svém blogu. Vytvořte intuitivní a praktické kurzy, které budou pro návštěvníky představovat skutečnou hodnotu a s pomocí automatických prodejů máte další pasivní příjem.

Kurzy jsou skvělou pomocí pro publikum hlavně v oboru technologií, digitálního marketingu a grafického designu. Oblíbené jsou ale i v oblastech financí, akcí a investic. Najděte téma, ve kterém jste opravdu dobří a ještě než začnete tvořit, udělejte malý průzkum konkurence. Pak už je snadné nabídnout něco nového, co by na trhu zaujalo víc, než ostatní.

6. Prodávejte digitální produkty

Na svém blogu můžete efektivně prodávat jakýkoliv druh digitálních informací, dokud souhlasí s jeho obsahem. Může se jednat o kombinace videí, návodů, PDF souborů, softwarových komponent a mnoha dalších. Vytvořte to, co lidé potřebují a budete překvapeni, kolik peněz mohou tyto produkty vydělat na vašem blogu.

7. Prodávejte coachingové služby

Vidíte správně, pokud se vám zdá, že internetový coaching už infiltroval snad každou oblast internetu. Na vašem blogu se ale jistě bude jednat o lukrativní službu. Ať už ze sebe uděláte kariérního poradce nebo pomůžete zákazníkům rozjet byznys, rozhodně se váš příjem značně zvýší.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex