Přehled P2P půjčkových portálů – recenze, zkušenosti a diskuze

P2P půjčkové platformy jsou vhodnou investiční příležitostí pro každého, kdo má volné finanční prostředky a nechce je držet v bance. Ne nadarmo se říká, že peníze by měly pracovat a ne jen tak ležet. Nicméně je dobré vědět, že ne každá služba je tak super, jak na první pohled vypadá. Je důležité si nejprve zjistit co nejvíce informací o společnosti samotné, o podmínkách investování a o investičních rizikách, kterými se žádná služba určitě chlubit nebude.

Proč investovat do P2P půjček?

Peer to peer půjčování je jednoduchá platforma pro jednotlivce, kteří požadují půjčku od finančních zdrojů mimo bankovní instituce. Věřitelé a P2P investoři jsou tvořeni obyčejnými lidmi, kteří jsou ochotni převzít část půjčky.

Peníze jsou shromažďovány od různých osob, přičemž každá z nich přebírá určité procento půjčky. Do jedné půjčky může investovat několik investorů a pokud je zajímavá, může být vyřízená do několika hodin. Investoři jsou poté placeni měsíčním úrokem na základě úrokové sazby a jejich procentního podílu na úvěru.

Investoři si mohou vybrat, kolik peněz jsou ochotni investovat do jednotlivých úvěrů. Různé platformy mají různé limity minimální a maximální částky, kterou můžete vložit do samotného úvěru. Také si můžete vybrat, do kolika úvěrů budete současně investovat, takže si můžete své finance rozložit podle rizika, výše úroku apod.

S investováním do P2P půjček získáte větší zhodnocení peněz, než když vám budou ležet na spořícím účtu v bance. S chytrou strategií můžete běžně dosáhnout zhodnocení 8 – 10%, o čemž se vám v bance může jen zdát.

P2P platformy v České republice

Zonky

Zonky určitě znáte z televizních obrazovek. Zonky je populární platforma pro půjčování peněz mezi lidmi navzájem. Na jedné straně zájemce o půjčku, který potřebuje výhodně půjčit, na straně druhé investor, který má zájem zhodnotit své volné finanční prostředky. Zonky umožňuje za poplatek sjednání půjčky mezi oběma stranami a právně kryje tuto finanční transakci.

Recenze investování na Zonky

Web: www.zonky.cz

Ferratum P2P

Nabízíme možnost podílet se na bezpečných a již schválených půjčkách. Na stejných úvěrech se podílí také Ferratum Group. Tento druh atraktivních investic byl dříve dostupný pouze pro velké investory, dnes z nich můžete mít prospěch i vy.

Recenze Ferratum P2P

Web: www.ferratump2p.cz

Bankerat

Bankerat.cz je největším portálem pro poskytování a administraci P2P půjček v České republice.

Web: www.bankerat.cz

Banking Online

U Banking Online platíte za administraci půjčky 0,8 % z každého peněžitého plnění ze strany Vydlužitele, tj. v případě řádného splácení z každé měsíční splátky. Investice se Vám navíc vrací průběžně, na měsíční bázi. Své prostředky můžete znovu investovat a znásobit tak výnosnost investice.

Web: www.banking-online.cz

Prestito

Portál Prestito.cz Vám umožňuje vyhledat si tu správnou aukci přesně podle Vaši požadavků a zpřístupní aplikaci pro poskytnutí půjčky Vámi vybrané protistraně.

Web: www.prestito.cz

Žlutý meloun

Kolektivní půjčky ve světe už více než deset let úspěšně fungují a jsou plnohodnotnou alternativou investování. Dnes tento trh dosahuje objemu stovek miliard USD a jedním z nejrychleji rostoucích průmyslů. Žlutý meloun se připojil k tomuto fin-tech boomu již v roce 2012 a má za sebou významné zkušenosti a solidní výsledky.

Web: www.zlutymeloun.cz

P2P platformy v Evropě

Mintos

Mintos je lotyšská tržní platforma, která spojuje investory s lidmi, kteří hledají levnější úvěr, než jim může poskytnout jejich banka. Jedná se o jednoduchou a transparentní alternativu k bankovnímu systému.

V Mintosu mohou investoři vložit své peníze do hypotečních úvěrů, zajištěných půjček na automobily, půjček pro malé podniky a nezajištěných půjček z celé Evropy. Minimální investice do jedné půjčky je 10 EUR.

Recenze investiční společnosti Mintos

Web: www.mintos.com

Twino

Twino je lotyšská společnost, která se specializuje na nezajištěné spotřebitelské úvěry. Z kontinentálních evropských platforem je společnost Twino jedinečná tím, že také nabízí investice v britských librách.

Recenze společnosti Twino

Web: www.twino.eu

Lendy / Saving Stream

Lendy usnadňuje developerským společnostem získat překlenovací a stavitelské úvěry. Jedná se obvykle o krátkodobé úvěry obvykle na dobu kratší než jeden rok, které jsou zajištěny komerční nemovitostí.

Recenze společnosti Lendy

Web: lendy.co.uk

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex