Internetové bankovnictví – výhody, funkce a možnosti

Banky dnes využívá každý z nás. Samozřejmě každý v jiném rozsahu. U někoho je to úvěr, u dalšího spořicí produkt, u jiného ten investiční. Co ale máme společné, to je fakt, že v bance máme otevřený vlastní účet. Ten už dávno nemusíme spravovat nutně jenom prostřednictvím poboček. Zvládneme to i doma.
Umožní nám to internetové bankovnictví. To ke svým účtům nabídne téměř každý banka na našem trhu. Díky tomu máme možnost spravovat náš účet doslova odkudkoliv. Stačí nám k tomu počítač, notebook, tablet, nebo další zařízení, které se umí připojit k internetu. Co je samozřejmostí, to je vysoký stupeň zabezpečení, který má u každé banky několik fází. Vše proto, aby byly vaše peníze maximálně ochráněny.

Jaké má internetové bankovnictví výhody?

Než se podíváme na možnosti jednotlivých funkcí, které nabízí téměř každá banka, podívejme se také na několik klíčových výhod, které jsou s internetbankingem spojeny. Mezi tu hlavní patří úspora našeho času. Není nutné navštěvovat konkrétní pobočku, jelikož vše zvládneme vyřídit třeba i za pár vteřin. S tím souvisí také pozitivum, kterým je i to, že ušetříme také peníze. Zatímco za transakce zadané prostřednictvím bankovní pobočky musíme platit, internetové bankovnictví je nabídne zdarma, nebo za poplatky výrazně menší.

Jaké základní funkce internetbanking nabízí?

Bez ohledu na konkrétní banku je třeba říci, že základní funkce dnes nabídne každé internetové bankovnictví u jakékoliv banky. Co mezi tyto funkce patří konkrétně? Tou hlavní je zcela určitě možnost realizovat jednorázové platby. Je jedno, zda posíláme peníze v rámci ČR, nebo celého světa. Zadat platbu je otázka pár vteřin. Totéž platí i o trvalých platbách, stejně jako o možnosti, kdy sjednáváme povolení k inkasu. I to lze realizovat jednoduše online.
Nejsou to ale jenom platby, jelikož v rámci internetového bankovnictví můžeme také sledovat vše, co se našeho účtu týká. Můžeme být neustále v obraze a mít přehled o tom, zda platby odcházejí, jak mají, zda už přišla očekávaná platba, nebo zda se již připsal plánovaný úrok. To vše navíc vidíme v reálném čase, s možností najít konkrétní platbu, jakou hledáme.

Využívat lze i řadu nadstandardních funkcí

Jelikož základ mají všechny banky stejný, snaží se logicky získat zákazníky třeba tím, že nabídnou řadu doplňkových funkcí. Sem může patřit třeba možnost jednoduše požádat, stejně jako sjednat různé pojistné, spořicí, stejně jako úvěrové produkty. Internetové bankovnictví ale může být použito třeba i na to, abychom si prostřednictvím něho dobili náš mobilní telefon – tedy jeho kredit. I to můžeme provést jednoduše.

Nejenom k běžnému účtu

Internetbanking máme logicky spjatý jenom s naším běžným účtem. Není to ale jediná možnost, jelikož stejně tak můžeme v rámci dané platformy spravovat celou řadu dalších produktů. Mezi nejběžnější jsou možnosti spořicích účtů, díky kterým monitorujeme naše zhodnocení. Dále ale můžeme spravovat také náš úvěr. Dobrá cesta, jak sledovat odeslané splátky, zbývající částku, nebo jak nastavovat jednotlivé parametry – pokud nám to banka umožní. I to dnes není nic neobvyklého a většina bank to nabídne. Stejně tak může být internetové bankovnictví spojeno také s kreditními kartami, které jsou dnes zajímavými úvěrovými produkty.

Z počítače i mobilu

Nemusí to být nutně jenom klasické výpočetní zařízení, ze kterého budeme náš bankovní účet spravovat. Co je dnes oblíbenou cestou, to jsou mobilní telefony. Buď se můžeme setkat s tím, že je bankovnictví speciálně upraveno pro přístup z mobilů, nebo se setkáme i s klasickými aplikacemi. Ty mnohdy nesou označení smartbanking a nabídnou nejenom stejné funkce, ale nabídnou také stejné výhody. Na co nesmíme zapomínat, to je výhoda spojená s tím, že mobil tak máme kdykoliv u sebe a tak je samotná správa účtu ještě o něco dostupnější, než u klasické verze.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex