Partners

Česká společnost Partners Financial Services a.s, jak zní její oficiální název, působí na českém trhu od začátku roku 2007. Za více než 10 let fungování se její jméno dostalo do povědomí široké veřejnosti a aktuálně je dokonce tou největší finančně poradenskou společností působící v ČR, s bezmála půl milionem klientů. Pokud bychom se na její úspěch měli podívat řečí ekonomických čísel, tak v loňském roce dosáhla více než miliardového ročního obratu. V současnosti firma Partners zaměstnává 1 477 finančních poradců, kteří za celou dobu její existence sepsali dohromady již více než 2 miliony smluv. 

Tato společnost je zároveň řídící osobou v čele koncernu Partners, jehož součástí jsou i čtyři další firmy, konkrétně: 

 • Partners investiční společnost, a.s. 
 • Partners media, s.r.o. (finmag.cz, penize.cz a časopis Finmag) 
 • Partners akademie, s.r.o.  
 • Partners Financial Services Polska, S. A. 

Jak zde probíhá proces poskytování finančního poradenství? 

Jak již předcházející řádky naznačují, tak primární aktivitou Partners je poskytování finančního poradenství. Jak tedy tento proces, jehož výstupem by mělo být zefektivnění ekonomického stavu klienta, probíhá?  

Prvotní kontakt mezi ním a společností Partners probíhá zpravidla telefonicky, kdy dochází k sjednání nezávazné osobní schůzky, na té pak přichází na řadu analýza jeho osobních financí (např. bilance příjmů a výdajů). Poté poradce Partners vypracuje finanční plán, který následně klientovi představí na dalším setkání, kde je mu rovněž poskytnut dostatečný prostor pro otázky, připomínky a případně i na návrhy změn. Výsledkem tohoto setkání (případně až některého dalšího, záleží na složitosti případu) typicky bývá sepsání smlouvy. 

Jaké produkty si je možné u Partners sjednat? 

Mezi takto nejčastěji sjednávané produkty se řadí stavební spoření, finančně poradenská společnost Partners totiž spolupracuje s většinou stavebních spořitelen, díky čemuž je schopna zajistit velmi výhodné podmínky nejen u nových, ale i stávajících smluv. 

Oblíbenými produkty jsou pak též životní pojištění a penzijní připojištění. V Partners si jsou totiž moc dobře vědomi toho, že život je pln nástrah, na které je třeba být předem připravený, a tak ve své nabídce mají i širokou škálu těchto pojištění, jmenovitě například rizikové životní pojištění či investiční životní pojištění.  

Dalším produktem, který si je možno u Partners sjednat je hypoteční úvěr. Finanční poradci před jeho uzavřením srovnají nabídky hypoték všech velkých bank a vyberou z nich tu pro klienta nejvýhodnější. Následně ještě může dojít k prodloužení splatnosti hypotečního úvěru nad maximální bankou poskytovanou dobu, díky čemuž vzniká větší prostor pro vytváření rezerv a případné předčasné splacení hypotéky. Partners uvádějí, že na každém milionu hypotéky dokáží tímto způsobem ušetřit zákazníkovi až 150 000 Kč. 

Mezi další nabízené produkty této společnosti patří například: 

 • možnost investice do předních světových fondů (Aberdeen, BNP Paribas, Fidelity, Pioneer, Franklin Templeton atd.) 
 • neživotní pojištění (např. pojištění nemovitosti, pojištění odpovědnosti za škodu, povinné ručení a havarijní pojištění) 
 • zřízení běžného účtu Partners U Konto  
 • pojištění firemního majetku 

Jaká je má osobní zkušenost s touto společností? 

S touto společností jsem přišel do styku přibližně před půl rokem, kdy jsem sháněl co možná nejvýhodnější hypotéku. Dal jsem na radu svého známého, jenž měl právě v tomto ohledu pozitivní zkušenost s Partners. Nyní se mezi spokojenou klientelu řadím už i já. 

Vše totiž probíhalo přesně tak, jak bylo slibováno a jak jsem očekával. Mnou zvolený finanční poradce mě pak potěšil seriózním jednáním a osobním přístupem. No a výše sjednané roční úrokové sazby u hypotéky, o niž mi šlo především, dokonce zcela předčila má očekávání. Na základě osobní zkušenosti tedy mohu tuto společnost bezvýhradně doporučit. 

Máte zkušenosti se společností Partners? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 5.5.2019

29 komentářů u „Partners“

 1. Řešil jsem s finančním poradcem z Partners refinancování mé hypotéky. Celý proces netrval dlouho. Poradce byl ve většině směrech velmi rychlý a komunikativní. Poskytl mi nabídky, které byly výrazně lepší, než nabízené skrze banku. Za sebe doporučuji.

  Odpovědět
  • Dobrý den Honzo, čtu si vaší zkušenost a mohu jen přitakat. Ono celkově ti poradci mají mnohem větší rozsah, vědí na koho se obrátit a seženou tím pro vás nejvhodnější produkt.

   Odpovědět
 2. Měli jsme nějaké problémy s pojistkou, kterou měl manžel uzavřenou už před lety. Potřebovali jsme aby v pojistce byly možné úpravy, ale to jsme před tím nevěděli. Pojišťovací agent z vaší společnosti nahlédl do smlouvy a už je to v řešení. Doporučím.

  Odpovědět
  • My jsme u nich pojistku teď řešili čerstvě kvůli koroně a dost nám pomohli se vyznat v těch podmínkách, aby to pro nás bylo postavený co nejlíp.

   Odpovědět
 3. Scházíme se s odborníkem z partners neformálně a řešíme co by se dalo zlepšit. Nemám žádný závěr, ale aktuálně mohu říct, že jsem spokojená. Přístup je na úrovni a má nám co nabídnout.

  Odpovědět
 4. Finančný poradca mi vysvetlil veľa dôležitých faktov, ktorým som sa prv toľko nevenoval. Chcem zaistiť rodinu a za tým si taktiež idem. Tip som dostal od kolegyne z práce.

  Odpovědět
 5. Ze začátku jsem byla spíše nedůvěřivá. Ale na první schůzce kterou jsem měla, mi poradce sedl, nechtěl semnou uzavírat žádné smlouvy, do ničeho mě nenutil. Byla a je to pro mě příjemná zkušenost. Vím jak tyhle služby fungují na vlastní kůži. Jako první se vrhneme do vypracování mého finančního plánu a od toho se odrazíme. Je to teprve chvilka co jsme ve spojení a v nějakém kontaktu ale těším se z toho.

  Odpovědět
 6. S odstupem času jsem si všimla, že naše poradkyně se nám snaží najít vždy nejvýhodnější nabídku a cestu. Za sebe tyto její služby mohu doporučit. Měli jsme kontakt a doporučení od známé a to nám pomohlo ve výběru. Je pravda, že někdy malinko vázne komunikace, ale vždy je řešení na jedničku.

  Odpovědět
  • Já jsem takhle vyměnila našeho původního poradce, nabral si tolik klientely, že pak měl co dělat, aby měl čas se nám věnovat na 100%. Asi rok máme novou poradkyni od Parners, starší dáma, ale na sjednané schůzky chodí čas a připravená.

   Odpovědět
 7. Půl roku se nám táhlo schválení hypotéky. Musím říct, že to byla docela frustrující doba. Když jsme to v rodinném kruhu probírali, tak nám sestra doporučila svou finanční poradkyni, která právě pracuje pro partners a řekla nám ať jí zkusíme kontaktovat, jestli by se s tím nedalo něco udělat a celý proces urychlit. Vzhledem k tomu, že to bylo přes doporučení tak byla schůzka v poměrně rychlém intervalu. Hypotéku máme schválenou, nám to nezabralo víceméně žádný čas. Vše bylo zařízeno a za to musím poděkovat i touto formou. Holeček Petr.

  Odpovědět
 8. Vše je o lidech. Já jsem narazil na kvalitního poradce z partners, který semnou spolupracuje intenzivně a vše je o důvěře. Mám od něj pokaždé vše na míru.

  Odpovědět
 9. Poprvé jsem využil služeb finanční poradce. Upozornil nás na spoustu zajímavostí ohledně naší předešlé pojistky a řekl nám jak se dá upravit. A díky refinancování hypotéky nám ušetřil spoustu peněz. Děkujeme.

  Odpovědět
 10. Také již nějakou dobu využíváme jejich služeb, líbí se mi, že poradce nechodí jen s jedním řešením, ale vždy předloží několik návrhů, které nám okomentuje a my si podle svých preferencí můžeme vybrat. Je třeba však říct, že důvěru jsme neměli v poradenství ihned, ale postupně jsme si jí vybudovali.

  Odpovědět
 11. Asi před půl rokem jsem u nich na pobočce řešila pojištění nemovitosti a havarijko. Dneska mi pro úpravy už stačilo jim jen zavolat.

  Odpovědět
 12. Taky nám s financemi pomohli. Manžel potřeboval životní pojistku ale nechtěl za ní platit tisíce, takže nám nabídli takovou kterou má přesně na míru a peníze za to chtějí docela dobré.

  Odpovědět
 13. Já přes Partners mám sjednanou životní pojistku a penzijní připojištění. Životko jsem měl už před tím, ale platil jsem randál úplně zbytečně, penzijko jsem neměl ale už bylo na čase začít řešit trošku více dopředu. Vtipný je že oboje mě vychází na stejnou částku jako předtím životko samotné, s tím že to co mám sjednaná teď je mnohem výhodnější.

  Odpovědět
  • Nad tím penzijkem taky teď hodně přemýšlím, asi bych si rád poslechl jak výhodný by to pro mě bylo. Od karantény jsem se svým poradcem nemluvil, jenom jednou jsem mu volal aby mi řekl co a jak dělat v té situaci co byla abych všechno zvládl a hodně mě uklidnil, ale asi by nebylo špatný se s ním zase potkat.

   Odpovědět
 14. Nejvíce jsme uvítali poradce v době kdy jsme řešili hypotéku, a byli nám dost k ruce, máme to teď výhodný a zafixovaný na co nejdelší dobu.

  Odpovědět
  • Hypotéku jsme s nimi řešili taky, sjednali nám jí výhodně. Teď zvažujeme ještě stavební spoření, ale to uvidíme jak se bude teď tahle doba vyvíjet, možná to necháme až po novém roce, přece jenom jestli naše vláda zase všechno zavře, tak peníze budou hodně potřeba.

   Odpovědět
 15. Jako rodina přes ně máme sjednaných více produktů, jako je stavebko, životko, penizjko, a myslím si že sami bychom si to takhle výhodně nesjednali.

  Odpovědět
  • Tak to je dobrý, my u nich máme zatím jen životní pojištění pro manžela, ale chtěli bychom s nimi řešit i spoření, ale nejspíš budeme čekat až se zase nějakým způsobem uvolní opatření, přece jenom teď potřebujeme každou korunu…doufám teda že to nebude trvat další rok tahle korona.

   Odpovědět
 16. Jsem ráda že náš poradce se mnou komunikoval i jenom přes telefon díky všem těm opatřením, ale i tak mi dokázal dobře poradit jak s touto situací naložit.

  Odpovědět
 17. Je pro mě mnohem pohodlnější mít poradce který má přehled o mých příjmech a výdajích a umí mi tak nabídnout produkty které jsou mě na míru.

  Odpovědět
 18. S Partners zkušenosti mám. Poprvé jsem měl poradce se kterým jsem sjednal životní pojištění, pak jsem kontakt na nějakou domu omezil. Tento rok jsem ale volal na pobočku znovu, a ujala se mě poradkyně která mi mnohem více sedí, hlavně z lidské stránky, člověk asi musí narazit na toho pravého poradce, je to člověk od člověka, s touto poradkyní se mi mnohem lépe komunikuje.

  Odpovědět
  • Souhlasím, vždycky je to o člověku, taky jsem 2-3 prostřídala, všichni moc šikovní co se týče poradenství, ale až ten poslední je ten „pravý“ pro mě, komunikace s ním je pro mě o mnohem jednodušší.

   Odpovědět
 19. Se svým Partners poradcem jsem dlouhodobě spokojen, všechny mé produkty mi zařídil on a podle mě jsou pro mě víc než výhodné, sám bych si to takhle asi nevyřídil.

  Odpovědět

Napsat komentář