Partners

Česká společnost Partners Financial Services a.s, jak zní její oficiální název, působí na českém trhu od začátku roku 2007. Za více než 10 let fungování se její jméno dostalo do povědomí široké veřejnosti a aktuálně je dokonce tou největší finančně poradenskou společností působící v ČR, s bezmála půl milionem klientů. Pokud bychom se na její úspěch měli podívat řečí ekonomických čísel, tak v loňském roce dosáhla více než miliardového ročního obratu. V současnosti firma Partners zaměstnává 1 477 finančních poradců, kteří za celou dobu její existence sepsali dohromady již více než 2 miliony smluv. 

Tato společnost je zároveň řídící osobou v čele koncernu Partners, jehož součástí jsou i čtyři další firmy, konkrétně: 

  • Partners investiční společnost, a.s. 
  • Partners media, s.r.o. (finmag.cz, penize.cz a časopis Finmag) 
  • Partners akademie, s.r.o.  
  • Partners Financial Services Polska, S. A. 

Jak zde probíhá proces poskytování finančního poradenství? 

Jak již předcházející řádky naznačují, tak primární aktivitou Partners je poskytování finančního poradenství. Jak tedy tento proces, jehož výstupem by mělo být zefektivnění ekonomického stavu klienta, probíhá?  

Prvotní kontakt mezi ním a společností Partners probíhá zpravidla telefonicky, kdy dochází k sjednání nezávazné osobní schůzky, na té pak přichází na řadu analýza jeho osobních financí (např. bilance příjmů a výdajů). Poté poradce Partners vypracuje finanční plán, který následně klientovi představí na dalším setkání, kde je mu rovněž poskytnut dostatečný prostor pro otázky, připomínky a případně i na návrhy změn. Výsledkem tohoto setkání (případně až některého dalšího, záleží na složitosti případu) typicky bývá sepsání smlouvy. 

Jaké produkty si je možné u Partners sjednat? 

Mezi takto nejčastěji sjednávané produkty se řadí stavební spoření, finančně poradenská společnost Partners totiž spolupracuje s většinou stavebních spořitelen, díky čemuž je schopna zajistit velmi výhodné podmínky nejen u nových, ale i stávajících smluv. 

Oblíbenými produkty jsou pak též životní pojištění a penzijní připojištění. V Partners si jsou totiž moc dobře vědomi toho, že život je pln nástrah, na které je třeba být předem připravený, a tak ve své nabídce mají i širokou škálu těchto pojištění, jmenovitě například rizikové životní pojištění či investiční životní pojištění.  

Dalším produktem, který si je možno u Partners sjednat je hypoteční úvěr. Finanční poradci před jeho uzavřením srovnají nabídky hypoték všech velkých bank a vyberou z nich tu pro klienta nejvýhodnější. Následně ještě může dojít k prodloužení splatnosti hypotečního úvěru nad maximální bankou poskytovanou dobu, díky čemuž vzniká větší prostor pro vytváření rezerv a případné předčasné splacení hypotéky. Partners uvádějí, že na každém milionu hypotéky dokáží tímto způsobem ušetřit zákazníkovi až 150 000 Kč. 

Mezi další nabízené produkty této společnosti patří například: 

  • možnost investice do předních světových fondů (Aberdeen, BNP Paribas, Fidelity, Pioneer, Franklin Templeton atd.) 
  • neživotní pojištění (např. pojištění nemovitosti, pojištění odpovědnosti za škodu, povinné ručení a havarijní pojištění) 
  • zřízení běžného účtu Partners U Konto  
  • pojištění firemního majetku 

Jaká je má osobní zkušenost s touto společností? 

S touto společností jsem přišel do styku přibližně před půl rokem, kdy jsem sháněl co možná nejvýhodnější hypotéku. Dal jsem na radu svého známého, jenž měl právě v tomto ohledu pozitivní zkušenost s Partners. Nyní se mezi spokojenou klientelu řadím už i já. 

Vše totiž probíhalo přesně tak, jak bylo slibováno a jak jsem očekával. Mnou zvolený finanční poradce mě pak potěšil seriózním jednáním a osobním přístupem. No a výše sjednané roční úrokové sazby u hypotéky, o niž mi šlo především, dokonce zcela předčila má očekávání. Na základě osobní zkušenosti tedy mohu tuto společnost bezvýhradně doporučit. 

Máte zkušenosti se společností Partners? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 5.5.2019

5 2 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
39 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Elias

Dobrý den. Možná je to jen můj osobní názor, ale v dnešní době je podle mě velmi těžké sehnat nějaké poradce, kteří se vám jen nesnaží vnutit co potřebují. Tady u Partners tomu to tak není. Velmi si cením přístupu a věnovanému času ze strany vašeho odborníka. Vyřízení hypotéky pod jeho vedením bylo velmi rychle a ve výsledku i jednoduché. Děkujeme. 

Krystina

Hodně jsem se ptala abych všemu rozuměla. S vaším poradcem je spolupráce velmi příjemná. Měla jsem obavy uplně zbytečně. A proto za sebe velice ráda doporučuji. 

Andrea

S odstupem času jsem velice ráda, že jsem nechala nahlednout do svých výdajů a příjmů. Poradce mi ve všem udělal pořadek.

Freedy

Finanční poradce z Partners, se kterým spolupracujeme už 8 let mi pokaždé poskytne podrobné informace a zodpoví všechny mé otázky. V dnešní době si myslím, že mít někoho kdo vám v tomhle umí poradit a nedělá to jen kvůli penězům, ale protože mu záleží na klientech je dar.

Patrik99

Dobrý den, zdejším finančním poradcům jsem ze začátku uplně nedůvěřoval a nevěděl jsem, jestli nějaká spolupráce vůbec klapne. K mému překvapení se poradce osvědčil jako opravdový profík, který svou práci dělá pro dobro klienta. Fungujeme spolu cca 3 roky a za tu dobu jsem už poznal jaký je to člověk.

Jaroslav

Vyzkoušel jsem na doporučení partners market. Mé očekávání to splnilo. Zdědil jsem nějaké peníze a rozhodl jsem se pro investice, poradce semnou strávil hodně času a vše mi důkladně vysvětloval. Jsem rád, že jsem se takhle rozhodl.

Daniel

Dobrý den Jaroslave, mohu se zeptat jaké investice vám byli doporučeny, nebo alespoň v jakém zaměření a jak dlouho s poradcem spolupracujete? O investování se v poslední době také zajímám, myslím si, že doba je na to velice vhodná, ale asi bych byl raději kdybych to s někým mohl prokonzultovat, rád si nechám poradit od zkušenějších.

Jaroslav

Jestli vám můžu poradit Danieli, tak kontaktujte nějakého jejich investičního poradce a vše s ním proberte. Je tam hodně rozhodujících faktorů, kolik investic, na jak dlouho, v jaké výši a podobně a on Vám to už vysvětlí do detailu a nasměruje.

Karel

Finanční poradenství u této společnosti Partners jsem vyzkoušel na vlastní kůži a za sebe musím říct, že jsem udělal dobře. Poradce byl rychlý, komunikativní a věděl co nám nabídnout na míru.

Kateřina

S poradcem z vaší firmy Partners spolupracujeme s manželem už léta. Za tu dobu se toho hodně změnilo, ale přístup je stále stejný. Voláme si a aktualizujeme naše stávající smlouvy a hlavně máme vše pod kontrolou což je pro mě velká úleva.

Anna Peskova

Finanční poradkyně nás sama upozornila na refinancování naší hypotéky. Děkujeme za tuto péči.

PavlínaP.

Nás finanční poradce z Partners také upozornil na refinancování naší hypotéky. Bez něj bychom si toho ani nevšimli a ušetřil nám tím nějaké peníze. Jsem rád, že jeho služeb využíváme s rodinou u léta.

LubomirH.

Dlouho jsem přemýšlel nad investicemi. Chtěl jsem někoho schopného a spolehlivého na koho se mohu obrátit. Investuji s partners zatím krátce ale už teď vidím, že to nese své ovoce.

Radka

S manželem využíváme služeb finančního poradce už cca 8 let. Za tu dobu jsme poznali, kde nám peníze utíkají a naopak. A za těch 8 let se naše finanční fungování velmi zlepšilo.

Adam Heršl

Stejná zkušenost, produkty mám sjednané tak že mě samotnému by se to asi nikdy nepovedlo udělat takhle dobře, je dobré mít poradce který v tomto umí poradit.

Michal

Zařídil všechny produkty tak aby pro mě byli co nejvýhodnější, což jsem přesně potřeboval, takže tohle poradenství klidně doporučím dál.

Bernard

Se svým Partners poradcem jsem dlouhodobě spokojen, všechny mé produkty mi zařídil on a podle mě jsou pro mě víc než výhodné, sám bych si to takhle asi nevyřídil.

Antonín Lebeda

S Partners zkušenosti mám. Poprvé jsem měl poradce se kterým jsem sjednal životní pojištění, pak jsem kontakt na nějakou domu omezil. Tento rok jsem ale volal na pobočku znovu, a ujala se mě poradkyně která mi mnohem více sedí, hlavně z lidské stránky, člověk asi musí narazit na toho pravého poradce, je to člověk od člověka, s touto poradkyní se mi mnohem lépe komunikuje.

Radana

Souhlasím, vždycky je to o člověku, taky jsem 2-3 prostřídala, všichni moc šikovní co se týče poradenství, ale až ten poslední je ten „pravý“ pro mě, komunikace s ním je pro mě o mnohem jednodušší.

Arnošt

Je pro mě mnohem pohodlnější mít poradce který má přehled o mých příjmech a výdajích a umí mi tak nabídnout produkty které jsou mě na míru.

Kateřina

Jsem ráda že náš poradce se mnou komunikoval i jenom přes telefon díky všem těm opatřením, ale i tak mi dokázal dobře poradit jak s touto situací naložit.

Monika Bartůňková

Jako rodina přes ně máme sjednaných více produktů, jako je stavebko, životko, penizjko, a myslím si že sami bychom si to takhle výhodně nesjednali.

Dia

Tak to je dobrý, my u nich máme zatím jen životní pojištění pro manžela, ale chtěli bychom s nimi řešit i spoření, ale nejspíš budeme čekat až se zase nějakým způsobem uvolní opatření, přece jenom teď potřebujeme každou korunu…doufám teda že to nebude trvat další rok tahle korona.

Radek

Nejvíce jsme uvítali poradce v době kdy jsme řešili hypotéku, a byli nám dost k ruce, máme to teď výhodný a zafixovaný na co nejdelší dobu.

Martin V.

Hypotéku jsme s nimi řešili taky, sjednali nám jí výhodně. Teď zvažujeme ještě stavební spoření, ale to uvidíme jak se bude teď tahle doba vyvíjet, možná to necháme až po novém roce, přece jenom jestli naše vláda zase všechno zavře, tak peníze budou hodně potřeba.

Jan L.

Já přes Partners mám sjednanou životní pojistku a penzijní připojištění. Životko jsem měl už před tím, ale platil jsem randál úplně zbytečně, penzijko jsem neměl ale už bylo na čase začít řešit trošku více dopředu. Vtipný je že oboje mě vychází na stejnou částku jako předtím životko samotné, s tím že to co mám sjednaná teď je mnohem výhodnější.

Vojta Strojsa

Nad tím penzijkem taky teď hodně přemýšlím, asi bych si rád poslechl jak výhodný by to pro mě bylo. Od karantény jsem se svým poradcem nemluvil, jenom jednou jsem mu volal aby mi řekl co a jak dělat v té situaci co byla abych všechno zvládl a hodně mě uklidnil, ale asi by nebylo špatný se s ním zase potkat.

Pavlína

Taky nám s financemi pomohli. Manžel potřeboval životní pojistku ale nechtěl za ní platit tisíce, takže nám nabídli takovou kterou má přesně na míru a peníze za to chtějí docela dobré.

Josef H.

Z mé zkušenosti jsou schopni poradit ohledně financí a docela i nabídnout zajímavý produkty.

Simona

My jsme u nich pojistku teď řešili čerstvě kvůli koroně a dost nám pomohli se vyznat v těch podmínkách, aby to pro nás bylo postavený co nejlíp.

Tereza

Asi před půl rokem jsem u nich na pobočce řešila pojištění nemovitosti a havarijko. Dneska mi pro úpravy už stačilo jim jen zavolat.

Coron

No, nevím kamarádka tam pracovala a prý dost velké vymývání mozků.

Luděk

Také již nějakou dobu využíváme jejich služeb, líbí se mi, že poradce nechodí jen s jedním řešením, ale vždy předloží několik návrhů, které nám okomentuje a my si podle svých preferencí můžeme vybrat. Je třeba však říct, že důvěru jsme neměli v poradenství ihned, ale postupně jsme si jí vybudovali.

Radek

Poprvé jsem využil služeb finanční poradce. Upozornil nás na spoustu zajímavostí ohledně naší předešlé pojistky a řekl nám jak se dá upravit. A díky refinancování hypotéky nám ušetřil spoustu peněz. Děkujeme.

Dannny

Vše je o lidech. Já jsem narazil na kvalitního poradce z partners, který semnou spolupracuje intenzivně a vše je o důvěře. Mám od něj pokaždé vše na míru.

PetrHoleček

Půl roku se nám táhlo schválení hypotéky. Musím říct, že to byla docela frustrující doba. Když jsme to v rodinném kruhu probírali, tak nám sestra doporučila svou finanční poradkyni, která právě pracuje pro partners a řekla nám ať jí zkusíme kontaktovat, jestli by se s tím nedalo něco udělat a celý proces urychlit. Vzhledem k tomu, že to bylo přes doporučení tak byla schůzka v poměrně rychlém intervalu. Hypotéku máme schválenou, nám to nezabralo víceméně žádný čas. Vše bylo zařízeno a za to musím poděkovat i touto formou. Holeček Petr.

Tamara

S odstupem času jsem si všimla, že naše poradkyně se nám snaží najít vždy nejvýhodnější nabídku a cestu. Za sebe tyto její služby mohu doporučit. Měli jsme kontakt a doporučení od známé a to nám pomohlo ve výběru. Je pravda, že někdy malinko vázne komunikace, ale vždy je řešení na jedničku.

Jitka Kalíková

Já jsem takhle vyměnila našeho původního poradce, nabral si tolik klientely, že pak měl co dělat, aby měl čas se nám věnovat na 100%. Asi rok máme novou poradkyni od Parners, starší dáma, ale na sjednané schůzky chodí čas a připravená.

VěraCilkova

Ze začátku jsem byla spíše nedůvěřivá. Ale na první schůzce kterou jsem měla, mi poradce sedl, nechtěl semnou uzavírat žádné smlouvy, do ničeho mě nenutil. Byla a je to pro mě příjemná zkušenost. Vím jak tyhle služby fungují na vlastní kůži. Jako první se vrhneme do vypracování mého finančního plánu a od toho se odrazíme. Je to teprve chvilka co jsme ve spojení a v nějakém kontaktu ale těším se z toho.

39
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex
()
x