Partners

Partners

Česká společnost Partners Financial Services a.s, jak zní její oficiální název, působí na českém trhu od začátku roku 2007. Za více než 10 let fungování se její jméno dostalo do povědomí široké veřejnosti a aktuálně je dokonce tou největší finančně poradenskou společností působící v ČR, s bezmála půl milionem klientů. Pokud bychom se na její úspěch měli podívat řečí ekonomických čísel, tak v loňském roce dosáhla více než miliardového ročního obratu. V současnosti firma Partners zaměstnává 1 477 finančních poradců, kteří za celou dobu její existence sepsali dohromady již více než 2 miliony smluv. 

Tato společnost je zároveň řídící osobou v čele koncernu Partners, jehož součástí jsou i čtyři další firmy, konkrétně: 

 • Partners investiční společnost, a.s. 
 • Partners media, s.r.o. (finmag.cz, penize.cz a časopis Finmag) 
 • Partners akademie, s.r.o.  
 • Partners Financial Services Polska, S. A. 

Jak zde probíhá proces poskytování finančního poradenství? 

Jak již předcházející řádky naznačují, tak primární aktivitou Partners je poskytování finančního poradenství. Jak tedy tento proces, jehož výstupem by mělo být zefektivnění ekonomického stavu klienta, probíhá?  

Prvotní kontakt mezi ním a společností Partners probíhá zpravidla telefonicky, kdy dochází k sjednání nezávazné osobní schůzky, na té pak přichází na řadu analýza jeho osobních financí (např. bilance příjmů a výdajů). Poté poradce Partners vypracuje finanční plán, který následně klientovi představí na dalším setkání, kde je mu rovněž poskytnut dostatečný prostor pro otázky, připomínky a případně i na návrhy změn. Výsledkem tohoto setkání (případně až některého dalšího, záleží na složitosti případu) typicky bývá sepsání smlouvy. 

Jaké produkty si je možné u Partners sjednat? 

Mezi takto nejčastěji sjednávané produkty se řadí stavební spoření, finančně poradenská společnost Partners totiž spolupracuje s většinou stavebních spořitelen, díky čemuž je schopna zajistit velmi výhodné podmínky nejen u nových, ale i stávajících smluv. 

Oblíbenými produkty jsou pak též životní pojištění a penzijní připojištění. V Partners si jsou totiž moc dobře vědomi toho, že život je pln nástrah, na které je třeba být předem připravený, a tak ve své nabídce mají i širokou škálu těchto pojištění, jmenovitě například rizikové životní pojištění či investiční životní pojištění.  

Dalším produktem, který si je možno u Partners sjednat je hypoteční úvěr. Finanční poradci před jeho uzavřením srovnají nabídky hypoték všech velkých bank a vyberou z nich tu pro klienta nejvýhodnější. Následně ještě může dojít k prodloužení splatnosti hypotečního úvěru nad maximální bankou poskytovanou dobu, díky čemuž vzniká větší prostor pro vytváření rezerv a případné předčasné splacení hypotéky. Partners uvádějí, že na každém milionu hypotéky dokáží tímto způsobem ušetřit zákazníkovi až 150 000 Kč. 

Mezi další nabízené produkty této společnosti patří například: 

 • možnost investice do předních světových fondů (Aberdeen, BNP Paribas, Fidelity, Pioneer, Franklin Templeton atd.) 
 • neživotní pojištění (např. pojištění nemovitosti, pojištění odpovědnosti za škodu, povinné ručení a havarijní pojištění) 
 • zřízení běžného účtu Partners U Konto  
 • pojištění firemního majetku 

Jaká je má osobní zkušenost s touto společností? 

S touto společností jsem přišel do styku přibližně před půl rokem, kdy jsem sháněl co možná nejvýhodnější hypotéku. Dal jsem na radu svého známého, jenž měl právě v tomto ohledu pozitivní zkušenost s Partners. Nyní se mezi spokojenou klientelu řadím už i já. 

Vše totiž probíhalo přesně tak, jak bylo slibováno a jak jsem očekával. Mnou zvolený finanční poradce mě pak potěšil seriózním jednáním a osobním přístupem. No a výše sjednané roční úrokové sazby u hypotéky, o niž mi šlo především, dokonce zcela předčila má očekávání. Na základě osobní zkušenosti tedy mohu tuto společnost bezvýhradně doporučit. 

Máte zkušenosti se společností Partners? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 5.5.2019

Nezapomeňte na hodnocení

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasů: 8

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první!

17 Comments on Partners

 1. Řešil jsem s finančním poradcem z Partners refinancování mé hypotéky. Celý proces netrval dlouho. Poradce byl ve většině směrech velmi rychlý a komunikativní. Poskytl mi nabídky, které byly výrazně lepší, než nabízené skrze banku. Za sebe doporučuji.

  • Dobrý den Honzo, čtu si vaší zkušenost a mohu jen přitakat. Ono celkově ti poradci mají mnohem větší rozsah, vědí na koho se obrátit a seženou tím pro vás nejvhodnější produkt.

 2. Měli jsme nějaké problémy s pojistkou, kterou měl manžel uzavřenou už před lety. Potřebovali jsme aby v pojistce byly možné úpravy, ale to jsme před tím nevěděli. Pojišťovací agent z vaší společnosti nahlédl do smlouvy a už je to v řešení. Doporučím.

  • My jsme u nich pojistku teď řešili čerstvě kvůli koroně a dost nám pomohli se vyznat v těch podmínkách, aby to pro nás bylo postavený co nejlíp.

 3. Scházíme se s odborníkem z partners neformálně a řešíme co by se dalo zlepšit. Nemám žádný závěr, ale aktuálně mohu říct, že jsem spokojená. Přístup je na úrovni a má nám co nabídnout.

 4. Finančný poradca mi vysvetlil veľa dôležitých faktov, ktorým som sa prv toľko nevenoval. Chcem zaistiť rodinu a za tým si taktiež idem. Tip som dostal od kolegyne z práce.

 5. Ze začátku jsem byla spíše nedůvěřivá. Ale na první schůzce kterou jsem měla, mi poradce sedl, nechtěl semnou uzavírat žádné smlouvy, do ničeho mě nenutil. Byla a je to pro mě příjemná zkušenost. Vím jak tyhle služby fungují na vlastní kůži. Jako první se vrhneme do vypracování mého finančního plánu a od toho se odrazíme. Je to teprve chvilka co jsme ve spojení a v nějakém kontaktu ale těším se z toho.

 6. S odstupem času jsem si všimla, že naše poradkyně se nám snaží najít vždy nejvýhodnější nabídku a cestu. Za sebe tyto její služby mohu doporučit. Měli jsme kontakt a doporučení od známé a to nám pomohlo ve výběru. Je pravda, že někdy malinko vázne komunikace, ale vždy je řešení na jedničku.

  • Já jsem takhle vyměnila našeho původního poradce, nabral si tolik klientely, že pak měl co dělat, aby měl čas se nám věnovat na 100%. Asi rok máme novou poradkyni od Parners, starší dáma, ale na sjednané schůzky chodí čas a připravená.

 7. Půl roku se nám táhlo schválení hypotéky. Musím říct, že to byla docela frustrující doba. Když jsme to v rodinném kruhu probírali, tak nám sestra doporučila svou finanční poradkyni, která právě pracuje pro partners a řekla nám ať jí zkusíme kontaktovat, jestli by se s tím nedalo něco udělat a celý proces urychlit. Vzhledem k tomu, že to bylo přes doporučení tak byla schůzka v poměrně rychlém intervalu. Hypotéku máme schválenou, nám to nezabralo víceméně žádný čas. Vše bylo zařízeno a za to musím poděkovat i touto formou. Holeček Petr.

 8. Vše je o lidech. Já jsem narazil na kvalitního poradce z partners, který semnou spolupracuje intenzivně a vše je o důvěře. Mám od něj pokaždé vše na míru.

 9. Poprvé jsem využil služeb finanční poradce. Upozornil nás na spoustu zajímavostí ohledně naší předešlé pojistky a řekl nám jak se dá upravit. A díky refinancování hypotéky nám ušetřil spoustu peněz. Děkujeme.

 10. Také již nějakou dobu využíváme jejich služeb, líbí se mi, že poradce nechodí jen s jedním řešením, ale vždy předloží několik návrhů, které nám okomentuje a my si podle svých preferencí můžeme vybrat. Je třeba však říct, že důvěru jsme neměli v poradenství ihned, ale postupně jsme si jí vybudovali.

 11. Asi před půl rokem jsem u nich na pobočce řešila pojištění nemovitosti a havarijko. Dneska mi pro úpravy už stačilo jim jen zavolat.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*