Acema

Společnost Acema se již více než 20 let specializuje na oblast financí. Tato ryze česká značka byla založena v roce 2000.

Na svém počátku se orientovala primárně na zajištěné úvěry. V roce 2017 se stala hlavním partnerem evropské P2P platformy Bondster. Rok 2018 pak přinesl další změnu ve fungování společnosti, když Acema přišla s projektem pro podnikatele nazvaným Business Invest.

V současnosti patří tato značka mezi přední představitele segmentu nebankovního financování. K dnešnímu dni má kolem 17 000 klientů. Od roku 2018 je oficiálním držitelem povolení ČNB, díky čemuž se zařadila mezi licencované poskytovatele nebankovních úvěrů.

Činnost ACEMA Credit Czech, a. s.

Acema je zaměřena na poskytování rychlých nebankovních úvěrů podnikatelům, ale i soukromým osobám.

Půjčit si můžete až 50 milionů korun, spotřebitelské půjčky jsou limitovány částkou 100 tisíc korun. Svým klientům Acema poskytuje úrok od 6,9 % p.a. Díky těmto parametrům se společnost řadí k dlouhodobě nejvýhodnějším poskytovatelům nebankovních půjček na současném trhu.

Peníze lze získat už do 48 hodin. Během vyřizování půjčky vás nezatíží složitá administrativa nebo velké množství dokumentů. Navíc nemusíte osobně chodit na pobočku. Vše lze vyřídit po telefonu nebo online.

Podnikatelské úvěry:

  • Úvěr bez ručení Business Invest
  • Úvěr s ručením Business
  • Zpětný leasing
  • Developerský úvěr

Úvěr bez ručení Business Invest

Produkt je určen pro podnikatele s obratem převyšujícím 1 milion korun. Výhodou tohoto úvěru je to, že není nutné ručit nemovitostí či jiným majetkem.

Úvěr s ručením Business

Úvěr s ručením Business je určen pro podnikatele. Ručí se libovolným majetkem movitým či nemovitým. Půjčit si můžete až 50 milionů korun, předností tohoto finančního produktu je rychlé splácení a nízký úrok. Důležitou předností je také možnost nastavit si odlišný systém splátek než běžné anuitní splácení. Splácet se dá i sezónně. Případně si splátky můžete odložit až o 3 měsíce.

Zpětný leasing

Zpětný leasing je nestandardní řešení pro ty, kteří disponují nemovitostí a banka jim již není schopna vyjít vstříc ohledně poskytnutí úvěru. Acema poskytuje individuální přístup i v takto atypických situacích.

Developerský úvěr

Tento úvěr je určen pro podnikatele, jejichž záměrem je výstavba, koupě či následná rekonstrukce nemovitostí, přičemž hlavním záměrem je tyto nemovitosti prodat nebo pronajímat.

Spotřebitelské půjčky:

  • Půjčka na cokoli/konsolidace
  • Americká hypotéka
  • Nemovitost bez dluhu

Půjčka na cokoli/konsolidace

Půjčka na cokoli je úvěr v maximální výši až 8 milionů korun. Jde o úvěr zajištěný nemovitostí. Jeho předností jsou nízké splátky, které je možné si rozložit až do 20 let. Získané prostředky lze použít skutečně na cokoli.

Americká hypotéka

Americká hypotéka má formu půjčky bez pravidelných měsíčních splátek, kterou splatíte až na jejím konci. Peníze lze opět použít k libovolnému účelu a současně celou dobu zůstáváte vlastníkem nemovitosti.

Nemovitost bez dluhu

Nemovitost bez dluhu je řešení, které je vhodné pro klienty s vyššími finančními závazky. Zajistí ochranu majetku před věřiteli. Získat můžete zálohu ve výši až 750 tisíc při podpisu smlouvy.

Investiční platforma Bondster

Druhým bodem činnosti značky Acema je oblast investování. Společnost umožňuje investování na partnerské investiční platformě Bondster.

Tento způsob investování zajistí bezpečné zhodnocení prostředků, ale i možnost vybudovat si pasivní příjem. Investovat je možné do úvěrů s výnosem 8–17 % ročně, což je výrazně více než nabídnou současné běžné spořicí účty.

Nabídka investičních příležitostí je u Bondster je velmi rozmanitá. Investovat lze v rámci krátkodobého i dlouhodobého investičního horizontu.

Máte zkušenosti se společností Acema? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 10. 10. 2021

Mohlo by vás zajímat

5 8 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dušan Suda

No zrovna minutová půjčka to není, ale vzhledem k tomu, že jsem žádal o několik set tisíc, tak se dá počítat, že to nějaký den pro potvrzení zabere. Komunikaci mají ale jinak zmáknutou, takže jsem věděl, co a jak se děje. Peníze pak od odsouhlasu a odhadu nemovitosti poslali do pár dnů. Za mě OK.

Otakar

Pár měsíců zpátky jsme se nepohodli s obchodním partnerem a došlo to do stavu, kdy jsem ho prostě chtěl vyplatit z firmy, abych měl klid. Z toho co jsem si našel, jsem se obrátil na Acemu, kdy byl celkový proces žádosti o půjčku relativně rychlý a snadný. A taky jsem hlavně nemusel absolvovat žádný martyrium s formalitami, který by třeba jinde daleko víc řešili. Acema mi poskytla možnost rychlého schválení a s tím peníze do několika dní. Úroková sazba je přijatelná v porovnání s jinými nebankovkami a servis má úroveň, za kterou se nemusí stydět.

Petr

Dneska už získat půjčku není nic složitého, tady jsou teda nějaký podmínky, který je třeba pro ní splnit, jako být třeba vlastníkem nějaké nemovitosti, ale kvůli požadované částce je to i vcelku pro mě pochopitelné. Splátkový kalendář jsem s nimi dal dohromady, abych to v klidu utáhnul a jim v podstatě nic nebránilo mi peníze poskytnout. 

Šiman

Spolupráce s nimi ohledně půjčky byla dobrá. Jako náhradní řešení za banku byli optimální. 

Aleš

Mám tu za sebou dvě zkušenosti, u první půjčky jsem byl neklidný jestli mně to schválí a když to prošlo, tak pak po několika letech, když jsem se na ně obrátil znovu, už jsem věděl do čeho jdu a bylo to s větším klidem a řekl bych, že už i s určitou jistotou, že to bude pro mě OK. Mám je za profíky, takže můžu i doporučit.

Mik

Půjčka pro mě byla nevyhnutelná a tihle byli ještě schopní půjčit, když jsem si myslel, že už to snad nikde nepůjde. Díky

Jindřich

Bylo to pro mě okrajový řešení, který jsem dlouho zvažoval, ale nakonec jsem do úvěrů kvůli firmě šel. Nebankovka ve výsledku ani nebyla tak špatný řešení, než jsem s nimi smlouvu uzavřel, tak jsem věděl o veškerých podmínkách i co mě to bude stát na vrch, takže to proběhlo celý v pořádku a jsem rád, že jsem se vyhnul jiným případným problémům.

Zdenek

Není to tak dlouho, co se ke mně dostala možnost zhodnocovat peníze rovnou u Acemy. Běžně jsem zvyklý posílat peníze přes platformu Bondster do jejich úvěrů, protože mají dobré výnosy, ale s touhle nabídkou mi zavolali jmenovitě a utáhli mě na lákavé podmínky a ojedinělou investiční příležitost s lukrativním ziskem.

Johnny

U acemy mám poměrně slušné výnosy, ale tohle by mě asi taky zajímalo víc.

Boršek

Navýsost spokojený, jak jsem tu dopadl s půjčkou a úrokem. Můžu tak rozšířit podnikání a nečekat další roky, než bych našetřil.

Roman

Jasně mi tu definovali podmínky úvěru za předpokladu, že budu ručit vlastní nemovitostí, což pro mě nebyl problém hlavně, že byli schopni zajistit domluvenou částku a neprotahovali její vyplacení kvůli nějakýmu papírování a lustrování všeho možného.

Václav

S menšími částkami tu člověk neuspěje, mají svoje hranice od kolika půjčují a toho se drží, já si u nich bral 400k a nebyl problém.

Danek

Neměl jsem tu problém ani s 200tis., kdy jsem si tu konsolidoval několik drobnějších půjček od známých, abych si to s nimi srovnal a měl čistý štít.

Pavel P.

Makám na živnost, takže oceňuju jejich přístup a že mi tu peníze byli schopný potvrdit do týdne a na to hnedka vyplatit. Furt si ale myslím, že jako člověk schopný si vydělat slušné peníze, který maká a je bezproblémový, bych měl mít šanci si k penězům přijít daleko snáž, což samozřejmě nemám nic tady k té půjčce, která mi ve výsledku pomohla a můžu tak doporučit jako alternativu. Ale moje dojmy jsou stále rozpačité.

Martin

Já se teda musím přiznat, že s Acemou nemám zkušenosti jako se společností od které bych si půjčoval peníze, ale mám s ní zkušenosti, jako s poskytovatelem úvěrů, do kterých pravidelně investuji peníze. Mají dobrou nabídku zajištěných úvěrů, takže se mi tím daří lépe rozložit moje finanční aktiva na více místech a roční výnosy nejsou vůbec špatné.

Křišťan

Nesoustředím se jen na úvěry od Acemy, ale mám tam nabídky i od jiných společností, každopádně těm jejím zajištěným podnikatelským jsem dával vždycky přednost kvůli dobrým výnosům a mám je konkretizovaný i v autoinvestu, aby se mi do nich investovalo.

Gábina V.

Mám dobrou zkušenost, protože půjčili i přesto, že už mám pár závazků jinde. Ale zvládám splácet, takže bez problémů.

Vendula

Já jsem tu splácela domluvenou částku po dobu šesti let a bez trápení, všechno poplacený a jsem happy 🙂

Ladislav Archman

Vrátil jsem se k nim i po letech kvůli půjčce, peníze mi od nich přišly opět dostatečně rychle, abych stihl zaplatit své lidi a nemusel nikoho propouštět.

Tomiš

Tak dneska dostat půjčku, je teda daleko složitější než bych čekal. Před lety jsem to klasicky řešil s bankou, tak jsem tam šel znovu, jenže ty teď dělali cavyky kvůli menší nesrovnalosti na jednom z mých účtů, takže mi jí opakovaně už dát nechtěli. U Acemy jsem s tou samou žádostí uspěl a bylo kolem toho i míň byrokracie než s tím mám spojený.

Luděk

Všechno se to vždycky posuzuje individuálně a to v bance a i tady. Taky jsem si s tím užil své, ale od Acemy mám teď už druhou půjčku, s první jsem neměl problém, tak to řeším opět s nimi.

J.Pávek

Žehlil jsem jejich půjčkou dluhy po exmanželce, co mi po ní zůstaly na památku. Z baráku se vystěhovala a nechala mi ho tak jak je, takže jsem ho tady akorát využil pro zástavu. Moje příjmy lítají nahoru dolů, což tady aspoň neřešili a na mojí žádost přistoupili.

Dalibor

Společník mi dal vale, takže jsem narychlo sháněl peníze jak ho vyplatit, abych ho víc nemusel řešit. Acema mi byla schopná žádost vyřídit celkem rychle s tím, že peníze jsem měl na účtu do několika dní.

pelich

Taky jsem u nich zažádal, dokonce mi to schválili a těch 200k, co mi hnedka u podpisu vyplatili v podstatě přese mě jen prošlo a já je hnedka uplatnil dál.

24
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex