Bondster

Naštěstí mezi námi existují lidé, kteří se nebojí investovat peníze. Nicméně možností, jak své úspory zhodnotit je několik a vybrat si, může být i nadlidský úkol. Podívejte se na jednu z možností, a tím je společnost Bondster.

O co jde?

Jde o společnost, která se zaobírá tím, že poskytuje peníze na půjčky a to zejména pro podnikatele. Tato společnost zejména propojuje vás, kteří chcete investovat své peníze s těmi, kteří poskytují půjčky. Jde o peer to peer půjčky, které jsou ve většině případů, zajištěné nemovitostí. Výnos je také slušný a to nad 10 %.

Vzhled webových stránek

Pokud se podíváme na webové stránky společnosti Bondster, mile vás překvapí jasný a stručný vzhled, který je velmi přehledný. Najdete tam několik záložek, pod kterými se skrývají další informace.

  • Aktuální investice
  • O investování
  • Statistika
  • Poskytovatelé

Aktuální investice

V záložce aktuálních investic najdete několik možností, ze kterých si můžete vybrat. Jsou tam vyobrazené úvěry, na které je momentálně potřeba vybrat nějaké peníze. Kromě toho tam zjistíte, s jakým úrokem můžete počítat a také částka, která ještě potřeba k dofinancování.

O investování

Záložka O investování nabízí možnost podívat se na to, jak celá investice funguje. Najdete tam velmi pěkně zpracovanou grafiku, která k pochopení naprosto postačí. Jde především o to, že si žadatel, který chce půjčit peníze, půjčí od poskytovatele. Tento poskytovatel pak nabídne půjčku společnosti Bondster, kde si investor vybere, do které z nabídek chce investovat. Když je půjčka v běhu, dlužník posílá jednotlivé splátky poskytovateli a Bondster poté zasílá splátku a úroky samotnému investorovi. Kromě toho se v této záložce dozvíte také, jaké je:

  • Zajištění a
  • Likvidita
  • Jaké jsou poplatky
  • Jak začít investovat

Statistika

Velmi dobrým ukazatelem toho, že Bondster je ověřená společnost, je dostupná statistika. Z té se dozvíte, že počet investorů poměrně hodně stoupá. Například v současné době investuje přes 6500 investorů, ale ve stejném měsíci před rokem to bylo pouhých 477 investorů. Stejný poměr platí v případě proinvestovaných peněz, kdy v červenci letošního roku šlo o částku více než 18 milionů korun. V letošním roce pak částka stoupla na neuvěřitelných 464 milionů korun.

Poskytovatelé

Investoři jistě chtějí vědět, kam jejich peníze putují, proto v sekci poskytovatelů najdete všechny úvěrové společnosti, na které se dlužníci mohou obracet. Všichni poskytovatelé vyžadují, aby úvěr byl zajištěn nemovitostí. V případě, že dlužník nemůže splácet, jeho nemovitý majetek pak bude prodán. Investor se tak nemusí bát toho, že o své peníze přijde.

Další záložky

Na webových stránkách společnosti Bondster pak také najdete ještě další záložky, které stojí za prohlédnutí. Zejména jde o záložku O nás, kde se dozvíte veškeré informace o této společnosti, stejně tak uvidíte, kdo ve firmě pracuje. Pokud vám tyto informace nebudou stačit, můžete se podívat na články, které o společnosti Bondster pojednávají. Na stránkách nechybí ani nejčastější dotazy a samozřejmě i odpovědi.

Závěr

Pokud přemýšlíte nad tím, jak zhodnotit peníze, společnost Bondster je určitě dobrou volbou. Peer to peer půjčky jsou čím dál více oblíbenější a je pravděpodobné, že je lidé budou vyhledávat čím dál více. Na druhou stranu jde o zajištěné půjčka, kde máte jistotu, že se vám vrátí peníze zpět. Zkuste pomoci podnikatelům splnit si své sny. Pokud vám stále v hlavě visí nějaké otazníky, určitě se podívejte na kontakty a firmu sami oslovte se svými dotazy. Najdete tam telefon, email i adresu. Zkuste tyto půjčky s velkým výnosem a nebudete litovat. Nechte své peníze vydělávat, je to jednoduché.

Máte zkušenosti se společností Bondster? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 10.7.2019

5 3 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lifi

Jsem spokojený s transparentností a spolehlivostí platformy Bondster. Díky tomu, že mám detailní informace o půjčkách mám pak úplný přehled o svém portfoliu. Pro mě je důležité samozřejmě výnosnost mého investování a tady vidím, že mám dobré výnosy při přiměřeném riziku.

Lukáš C.

Bondster nabízí možnost v podstatě stabilizovat finanční portfolio, protože v posledních letech byla situace velmi volatilní a to mohlo působit velké ztráty v portfoliu. U Bondsteru a obzvlášť, když zvolíte defenzivnější investiční strategii, tak jsou rizika mizivá a je tak možné inkasovat v celku vysoká zhodnocení i přes tuto volatilitu, která na trzích panovala.

AlesAL

Souhlasím s vámi. Také využívám platformu Bondster a jsem spokojený. Poskytuje mi dobrou možnost diversifikace portfolia a generování pasivních příjmů z investic do půjček. A co se týče konkrétních kritérií při výběru investic, tak já sleduji především úrokové sazby a ratingy úvěrů. Snažím se vybírat úvěry s atraktivními úrokovými sazbami a vyšším ratingem, což mi dává vyšší jistotu ohledně splacení půjček. 

Tom

Pro diverzifikaci portfolia skvělé místo. Do P2B investuji už kolem 3 let s tím, že jsem vyzkoušel už několik platforem a u Bondsteru mně vyhovuje právě to rozšíření na dvě tržiště, kdy můžu investovat v korunách, tak i v eurech, kde je velmi zajímavé zahraniční zastoupení poskytovatelů. Celkově když se ohlédnu tak mám poměrně stabilní výnosy, v korunách se mi to pohybuje kolem 7%pa a u eur je to něco málo přes 12%pa.

Štepán

Snadno použitelný web, kde pro investice není třeba mnoho, hlavně není třeba moc peněz, aby tu šlo fungovat. Mé první dojmy z platformy se stále nezměnily a mám Bondster za kvalitní platformu, když to vezmu, že vedle toho investuju ještě na dalších dvou podobných místech. 

Marty

Na Bonsteru už nejsem úplným nováčkem a stále držím na paměti, že každá investice nese jak své výhody, tak i určité riziko, s kterým je třeba počítat. Na Bondsteru si držím peníze a pravidelně investuji do zajištěných nabídek hlavně nemovitostmi. Pamatuju na to, že když jsem začínal, tak pro mě byla výhoda toho, že po mně nikdo nechtěl hnedka na začátku velký peníze, že vše jde od stovky, takže i když to třeba někdo chce jen zkusit jako začínající investor, tak na rozjezd ty drobný vždycky najde.

František

Ta platforma je vcelku zajímavá v tom, co nabízí a kolik přinese, mám tu vybraných několik konkrétních poskytovatelů od kterých si vybírám nabídky a investuju do nich. Tím že už tu peníze točím nějakou dobu, tak jsem z ručního investování přešel na autoinvest, který to oddře za mě a já za tu službu nic nedám.

Radim

Zhodnocováním peněz na Bondsteru jsem se dopracoval k zatím částečnému pasivnímu příjmu. Původně jsem začínal na menších částkách v řádu sta korun a dneska jsem tu schopný poslat i několik tisíc vzhledem k dobré výnosnosti. Kvůli srozumitelnosti to tu mohu doporučit i těm, co jsou v úplných začátcích, protože jsem tu začínal úplně stejně.

Dejv

Pro mě je pohodlný, že je to celý v češtině, nejsem mazák v jazycích, tak se tu s ničím nemusím trápit a honit překlady. Obraty se mi tu zatím líbí.

9
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex