Investování do zlata

Zhodnotit své peníze dnes můžeme různými způsoby. Někdo volí třeba spořicí účty u bank, další zase termínované vklady a poté jsou tu ještě možnosti spojené s investováním. A jednou z takových je i investování do zlata. Dnes se jedná o poměrně jednoduchý a efektivní způsob, jak peníze zhodnocovat. I proto je dnes investování do zlata oblíbené nejenom u zkušených investorů, ale je oblíbené mimo jiné také u začátečníků. Pojďme se podívat, jaké vlastně existují možnosti.

Zlato nemusíme reálně držet

První a pravděpodobně nejjednodušší možnost je jeho nákup prostřednictvím různých brokerů. Je to stejné, jako pokud obchodujeme měnové páry, nebo třeba komodity. Takové investování do zlata nevyžaduje nic jiného, než mít dostatek finančních prostředků, za které zlato koupíme. To následně můžeme držet třeba několik dní, stejně jako několik týdnů, popřípadě i měsíce nebo roky. Vše v závislosti na tom, jakou konkrétní strategii volíme a jak aktuálně vypadá trh.

Investovat lze i do zlata fyzického

Nejenom zmíněná možnost je cestou, jak investování do zlata uskutečnit. Existuje ještě druhá varianta, a to investice do zlata fyzického. Tedy jde o situaci, kdy si ho skutečně kupujeme. A to třeba ve formě zlatých slitků, stejně jako ve formě cihliček. Následně toto zlato také držíme, a to po dobu, kterou máme nastavenou v rámci naší investiční strategie.

Jaké jsou výhody?

Především se týkají toho, že investování do zlata může být proces neustálý. Tedy můžeme tento drahý kov neustále nakupovat a můžeme tak neustále rozšiřovat naše zásoby a tím i zvyšovat množství zlata a tedy i mnohem více zhodnocovat naše peníze. Samozřejmě to vše do doby, než se zlato rozhodneme také prodat. Vzhledem k aktuálnímu vývoji trhu není problém najít poměrně velké množství kupců. Zde logicky vyzdviháváme první variantu investic, kdy nakoupené zlato prodáme jedním stiskem tlačítka. Prodat ale lze poměrně snadno i zlaté slitky, nebo cihličky.

Nejlepší jsou dlouhodobé investice

Pokud se k investicím do zlata něco váže, tak hlavně doporučované strategie. Dnes jsou doporučovány hlavně ty dlouhodobější, v rámci kterých máme na mysli situace, kdy zlato držíme po dobu alespoň 10 až 15 let. Během této doby tak lze dosáhnout poměrně zajímavého zhodnocení, nehledě na to, že během této doby poměrně dobře ochráníme naše finance před případnou inflací. Krátkodobé investování do zlata se totiž příliš nevyplatí, jelikož ceny se mění poměrně pomalu a skutečně dlouhodobě.

Pozor na výši investic

Důležité je také říci, že i když je investování do zlata velmi lákavé, měli bychom si uvědomit, kolik peněz vlastně chceme a můžeme investovat. Zde je třeba dát na rady odborníků a investovat pouze několik desítek procent našich volných prostředků. I při investování do zlata bychom totiž měli postupovat stejně, jako u celé řady různých investic, neměli bychom tedy vsázet vše na jednu kartu. Je totiž třeba rozložit rizika na několik možností. A to platí i zde. Je to tedy tou nejčastější chybou, kterou dnes dělají především začínající investoři.

Na vlastní pěst, ale i s pomocí firem

Investice do zlata můžeme realizovat dvěma hlavními způsoby. Tím prvním je to, že se do světa investic vydáme sami, takzvaně na vlastní pěst. Pokud máme dostatečné znalosti a zkušenosti, rozhodně to nemusí být pro většinu z nás žádným problémem. A to, i pokud chceme kupovat fyzické zlato. Naopak pokud tolik zkušeností nemáme, je samozřejmě lepší se obrátit na někoho zkušenějšího. Dnes existuje na trhu celá řada firem, které nám mohou pomoci zlato nakoupit a zprostředkovat dané obchody. Jednoduše jim dáváme peníze a ony nejenom realizují obchody, ale také naše zlato drží, popřípadě ho na náš pokyn také prodají. My se tak o nic nestaráme a jenom zhodnocujeme.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex