Připojištění čelního skla

Jedním z dalších připojištění je připojištění čelního skla. Sjednává se k povinnému nebo havarijnímu pojištění. Asi před 10 lety bylo běžné, že řidič takové to připojištění neměl. Při odlétnutí kamínku a rozbití předního skla stačilo, aby dojel viníkovo auto a nechal si od viníka podepsat, že souhlasí s tím, že kamínek odlétl z jeho vozu a způsobil škodu. Nyní již ale řidiči nebývají ochotni protokol o nehodě podepsat, protože pojistná událost se negativně odráží na výši bonusu a přiznání nehody je může přijít pěkně draho. Navíc pojišťovny přestaly uznávat souhlas a většinou napíší poškozenému dopis, že viník nemohl vidět, že kamínek odlétl právě z jeho auta. Abyste se této nepříjemné situaci vyhnuli, je lepší si sjednat připojištění čelního skla.

Především je potřeba zvážit, jakou pojistnou částku si na čelní sklo sjednat. Nejnižší částka je 4000 Kč. Ale je to limit, který se vztahuje na 1 rok, to znamená, pokud rozbijete sklo v dubnu, vyčerpáte limit, v říjnu již Vám pojišťovna nic nezaplatí. Částka by měla zahrnovat nejenom sklo, ale i práci na výměně. Pokud si sjednáte nízký limit a samotné sklo bude stát víc, musíte rozdíl zaplatit sami.

Některé pojišťovny mají u pojištění čelního skla spoluúčast. Tohle je dobré si rozmyslet ještě před sjednáním smlouvy, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni.
Pokud prasklinka není příliš velká, pojišťovny nabízí i službu scelení skla. Přijede za Vámi technik do místa bydliště a sklo za hodinku scelí.
Nejčastější limity pojištění skel se používají 5000 za přibližně 900 Kč nebo 10 000 za 1800 Kč bez spoluúčasti.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex