3E – Europe Easy Energy

SPOLEČNOST EUROPE EASY ENERGY UKONČILA ČINNOST

Poměrně komplikovaný název má tato společnost, kterou lze zařadit do skupiny alternativních dodavatelů energií. Stále ji lze považovat za nováčka, jelikož doba jejího vzniku je datována k roku 2011. Od té doby se ale firma 3E – Europe Easy Energy vyvíjela a celkem rostla, díky čemuž se může těšit ze vzrůstajícího počtu zákazníků. Konkrétní číslo, které je s firmou spojeno, se pohybuje okolo hodnoty 65 000 odběrných míst. A to v rámci celé České republiky, jelikož 3E nemá konkrétní geografickou působnost.

3E – Europe Easy Energy klade důraz na jednoduchost

Toto ji dost možná odlišuje od konkurence. Primárně je třeba podotknout, že smlouvy od Europe Easy Energy jsou bez závazků, s klasickou výpovědní lhůtou. Dalším kladem je i to, že samotná smluvní dokumentace je maximálně jednoduchá a obchodní podmínky se vejdou na jednu jedinou stránku. To je celkem jasným unikátem.

Společnost získala několik ocenění

O tom, že se jedná o férového a dobrého poskytovatele rozhodně svědčí fakt, že získala hned několik ocenění, které jenom potvrzují to, že se noví i stávající zákazníci nemají čeho bát. Pokud jde o první dvě ocenění, tak se týkaly roku 2016 a dále 2017, kdy byla společnost dobře ohodnocen a časopisem dTest, a to v souvislosti s aukcemi energií. Zapomínat nelze také na ocenění z roku 2018, které vydal internetový srovnávač energií a na základě hodnocení férovosti přiřkl společnosti 3E – Europe Easy Energy titul nejférovější dodavatel roku 2018.

Dodávka elektřiny

Ta je jasným a stěžejním produktem. Nabídka je založena hlavně na tom, že klienti mohou získat jak nízkou cenu, tak i kvalitní služby. Tomu odpovídá třeba produkt eDomácnost, která láká právě na příznivé sazby bez skrytých poplatků. Dále je k dispozici i produkt s označením eFirma. Ten je už podle názvu určený pro firemní klientelu, kde může být samozřejmostí individuální nabídka na míru, a to pro malé, ale i opravdu velké firmy.

Dodávka plynu

Od 3E – Europe Easy Energy lze využívat také plyn. A to i pod jednou smlouvou, společně s elektřinou. I zde je nabídka produktů stejná, jako u ní. Základem je produktová řada určená pro domácnosti, s názvem eDomácnost. Nechybí ale ani individuální nabídka firmám nazvaná také úplně stejně, a to eFirma.

3E – Europe Easy Energy nabídne i další služby

Není to jenom klasická dodávka plynu a elektřiny, kterou dodavatel 3E – Europe Easy Energy nabízí. Opomíjet nelze ještě další dvojici celkem zajímavých služeb. První je oblast fotovoltaiky, které je spojena s energetickou nezávislostí. Firma umí nejenom nabídnout, ale i zrealizovat řešení založené na využití energie ze slunce. To může přinést nejenom úspory a soběstačnost, ale i zisk, jelikož přebytečnou elektřinu umí vykupovat.

Dále nelze opomíjet ani takzvané asistenční služby, které jsou k dispozici. Celkem jsou rozděleny do tří balíčků. A to s názvy Basic, Top a dále Plus. Jsou určené k řešení různých situací, které mohou v domácnosti nastat. Třeba v souvislosti s poruchou, zdravotním problémem, ale i řadou dalších situací, které následně pomáhá řešit asistenční služba, která zajistí odstranění problémů.

Primárně online

Kdo má zájem o novou smlouvu, změnu, nebo cokoliv jiného, může k tomu využít jak emailové kontakty, tak zákaznické administrativní rozhraní. Stejně tak je možné využít kontaktu s telefonní zákaznickou linkou. Pokud by se jednalo o potřebu osobní návštěvy, existuje v ČR jenom jedno místo, které toto umožní. Je to zákaznické centrum na Praze 1, konkrétně v ulici Na Poříčí. Jiná zákaznická centra 3E – Europe Easy Energy v naší zemi nenajdete. V porovnání s konkurencí v segmentu alternativních dodavatelů to není nic neobvyklého.

Máte zkušenosti se společností Europe Easy Energy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

SPOLEČNOST EUROPE EASY ENERGY UKONČILA ČINNOST

Mohlo by vás zajímat

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
27 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav

POZOR, na 3E, přesto že Vám nabídnou slušnou cenu s fixací na 24měsíců, nyní jednostraně vypovídají tyto smlouvy a nechutně zdražují. Takže kdyby cena klesala, tak Vy pod sankcí nemůžete odejít, ale když se cena zvedá oni Vás klidně vypoví, není to první špatná zkušenost s 3E, definitivnbě NEDOPORUČUJI!!!

Kryštof Šikl

Firma si uchovala svůj seriózní přistup a i přestože se na nás žene zdražování ze všech stran, je v současné době schopná nabídnout poměrně dobrou cenu tarifu.

Pavel

Bohužel tomu již tak není a chovají se už jako Bohemia Energy. Již mi přišly dodatky na plyn i elektřinu a ty podmínky se mi zdají dost příšerné. Hlavně, že nás celá EU žene do elektrifikace čehokoliv počínaje zahradní technikou a konče automobily. Máte někdo od 1.10.2021 podobnou zkušenost se zasláním dopisu s dodatkem ke smlouvě s fixací? Jak budeme, jako zákazníci, dále postupovat?

Jakub

Taky mi to dali vědět a jak to tak sleduju, kde se co děje, tak jsem se rozhodl u nich zůstat, protože jako fakt nestojím o to přijít teďka o dodavatele, když už někteří ani nepřijímají nový. Je to blbý co se děje, ale snažím si udržet chladnou hlavu a myslím si ve výsledku, že ty ceny jinde porostou ještě výš, že tohle strop fakt není. Takže já dávám kotvu.

Milan

Mám u 3E již několik let jak plyn, tak elektriku. Když jsem v srpnu zjistil, že se dramaticky mění ceny energií, tak jsem si zafixoval obojí smlouvou na 3 roky (produkt  eDomácnost BONUS 36), který vstoupil v platnost 16.8.2021.
Koncem září mi však od nich přišel dopis, ve kterém mi sdělují, že musejí nakupovat energie draho a že mi nezbývá nic jiného, nežli přejít na jimi doporučované ceny, aktuálně se odvíjející od cen na energetické burze, případně na cenu silové elektřiny ve výši 4.114,- Kč/MWh. Třetí možnost je od smlouvy o dodávkách energie odstoupit a hledat si jiného dodavatele. Odvolávají se na nové Všeobecné obchodní podmínky (VOP), které začnou platit od 1.11.2021, ovšem smlouva (Dodatek smlouvy) byl uzavřen v době platnosti starých VOP.
Mám za to, že takto jednostranně nemůže dodavatel změnit nebo vypovědět smlouvu, když je pro něj momentálně nevýhodná. Podle mých znalostí se retrospektiva v našem právu neuznává a proto není možné dříve uzavřené smlouvy jednostranně změnit. Je to stejné jako kdybych si koupi jízdenku z Prahy do Ostravy a v Pardubicích by přišel průvodčí a řekl by mi, že buď připlatím nebo z vlaku vystoupím.
Zatím tedy píšu odmítavé dopisy a čekám jak se situace vyvine.
Jestli má někdo obdobné zkušenosti a našel už nějaké řešení, tak prosím napište.

Andrea

Vždycky to může být ještě lepší, ale v podstatě za tu krátkou dobu roku, co je mám, nemám nic konkrétního na co bych poukázala, že by mi vadilo. Vyúčtování mají přehledný a přeplatek mi poslali asi do dvou týdnů na účet.

Petr

Dobrý den, moje aktuální zkušenost je taková, že se k firmě po třech letech zase vracím, protože mi opět byli schopný nabídnout lepší cenu a jak pracují vím už z minulosti.

Standa

V pátek jsem měl větší problém se dovolat než při pondělku, kdy bych očekával, že bude mnohem větší nával na infolinku. Jinak super rychlá pomoc s dokumenty ohledně přihlášení nový adresy k odběru.

Petra Jankovcová

Když jsem k nim přecházela, všechno jsem nechala na nich, zařídili mi to.

Danina

Já jsem u nich prvně smlouvu uzavírala online. Snažím se veškerý kontakty který pro mě nejsou vyloženě důležitý minimalizovat, tak jsem využila téhle jejich možnosti a dalo se to zvládnout. Ani mě pak neotravovali, že by potřebovali něco dokládat nebo doplňovat, vše co bylo třeba jsem jim hnedka vyplnila a změnu z toho zařídili.

Milada

Dobrý dodavatel elektřiny.

Katka Kichnerová

My zas u nich máme jen plyn a taky si nestěžujem 🙂

Marcela

Mají jednoduše obchodní podmínky na jednu A4řku, bez potřeby lupy na čtení.

Milan Bez.

Za to co u nich ročně necháme je servis si myslím na dobré úrovni.. kdy infolinka je zadarmo a veškerý servis je u nich celkově v online podání a to je pro mě víc vyhovující než se někam tahat.

S.Šiling

O tom jsem se přesvědčil až když jsem měl problém s vyúčtováním za co stojí jejich tzv. zákaznický servis. Neposlali mě k šípku a řešili to hnedka potom co jsem jim poslal podnět co se mi nezdá. Čísla byly správně akorát já jsem to blbě počítal.

Roman

Za to co jím platím, jsou jejich služby odpovídající, jsem s tím spokojený.

Zita

Jo, přístup dodavatele odpovídá požadavkům a mojim potřebám.

Josef Soukup

Řešil jsem s nimi energie přes telefon a v klidu, šlo mi hlavně o domluvu záloh, kdy jsem nevěděl co jsem si s nimi potvrdil ve smlouvě, tu svojí jsem totiž někde založil a teď když jsem jí nutně potřeboval, tak je k nenalezení.

Marek

Po skončení smlouvy jsme přišli pod 3E s elektřinou a plynem. Měli jsme je předtím od sebe, tak se mi líbilo, že tady je budu mít za dobrou cenu pohromadě. 

Karel Tondl

Taky jsme a moc a proto jsme k nim po prvním ověřeném vyúčtování nechali převést i chatu, kde trávíme zbytek léta. 

Vašek Horny

My je vysoutěžili v aukci dTestu a máme je i po skončení aukční nabídky, kdy jsme si je nechali pro dobrý ceny přímo od nich. Byl jsem překvapený, jak jednoduše je to u nich vedený a podaný.

Ondřej

Já tu akci s nimi tenkrát prošvihnul když byla, tak jsem se domluvil přímo s 3E bez dtestu a i tak jsem se dostal na celkem fajn ceny. Na letošek aukci zatím nevyhlásili, nebo..??

Milan

Nic jsem zatím nezaregistroval, asi už od toho upustili nebo nevím. My je měli naposledy z aukce 2018 a pak už máme od nich klasický tarif, co jsme s nimi po skončení aukce domluvili. Ta cena se nám zatím u nich drží celkem dobrá musím říct.

Radim

Ta aukce dtestu pro nás byla vodítkem, když jsme si vybírali firmu, protože jsme si říkali, že ti by do toho s jen tak ledajakou firmou nešli. V podstatě asi i díky tomu jsme energie dali k nim a jsme spokojeni.

Antonín

My se k nim teďka vracíme, když jsem zjistil že umí zařídit i výkupy, právě dřív jsme je měli z týhle aukce a to proběhlo všechno v pořádku, vím, že tam to bylo hodně přísný, tak jsem si je právě teďka vybral nově k FVE.

David Valeš

My jsme k Europe Easy En. přehodili plyn i elektřinu. Smlouvu jsme si zašli zařídit přímo k nim do centra, kde se nás jala celkem vtipná referentka. Byla ochotná a dokázala i pěkně poradit, co je pro nás vhodné a co zas ne. Líbí se mi, že ty jejich smlouvy jsou takové jednoduché, když jsem to projížděl, tak mi tam nepřišlo nic pochybnýho.

Jarda Pavelec

To mi ne, využili jsme jejich kalkulačky přes kterou jsme pak rovnou nabídku poptali, netrvalo to ani hodinu a ozvala se nám od nich nějaká slečna a sepsala to s námi. Ještě jsme teda od ní dostali kalkulaci, kterou jsme si pak potvrdili.

27
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex
()
x