5 zaručených způsobů jak zvýšit objem vašich peněz

Nemusíte zrovna vydělávat miliony, abyste měli dostatek peněz na uskutečnění svých snů nebo prostě jen na pohodlný život bez finančních problémů. Tady jsou nejlepší způsoby, díky kterým nebudete mít hluboko do kapsy.

Osvojte si dobře ceněnou dovednost

Vybírejte si vzdělání s ohledem na možnosti uplatnění  ̶  dnes nemají nouzi o práci (a tudíž peníze) především absolventi technických oborů, kteří navíc dobře ovládají jeden nebo více světových jazyků. Pokud už máte dávno po škole, nezoufejte  ̶  vždy můžete změnit profesi, zvláště pokud se v té stávající cítíte málo finančně ohodnoceni. Pak už nezbývá nic jiného než zmapovat pracovní trh a najít si vhodný rekvalifikační kurz.

Snižte náklady hlavních kategorií, za které nejevíce utrácíte

  • bydlení

Výdaje za bydlení patří mezi nejvyšší životní náklady. Na druhou stranu právě za nájem můžete ročně ušetřit velké částky peněz. Uskromněte se a najděte si podnájem v malé garsonce nebo spolubydlení, kdy se o nájem podělíte s více lidmi.

  • jídlo

Naučte se vařit a připravovat si jídlo doma. Vařte vždy z čerstvých kvalitních surovin a do práce si s sebou v krabičce noste obědy i něco malého na svačinu. Také omezte návštěvy restaurací a hospod  ̶  to raději pozvěte přátelé k vám domů a něco dobrého jim uvařte.

  • doprava

Zapomeňte na auto nebo motorku a začněte se dopravovat veřejnou městskou dopravou, pěšky nebo na kole. K dopravě na delší vzdálenosti vám poslouží vlak či autobus. Nezapomínejte se informovat o možných slevách a zákaznickém jízdném, abyste tak za cestování co nejvíce ušetřili. Další levnou variantou dopravy je spolujízda, stačí si najít někoho, kdo jede vaším směrem a přispět mu na benzín.

Staňte se minimalisty

Přestaňte kupovat to, co ke svému životu nezbytně nepotřebujete. Už žádné nejnovější technologické výstřelky nebo šatník plný nejnovějších módních trendů. Spokojte se s málem, přestaňte neustále toužit po zbytečných materiálních věcech a vychutnejte si svobodu, kterou s sebou minimalistický způsob života přináší.

Nakupujte z druhé ruky

Před každým nákupem si zjistěte, zda by daná věc nešla pořídit z druhé ruky. Oblečení můžete snánět v secondhandech, které často nabízí luxusnější kousky než běžné oděvní řetězce. Elektroniku a další spotřební zboží často naleznete na různých internetových serverech, na kterých lidé za zlomek ceny prodávají věci, které již nepotřebují a vám se ještě mohou hodit.

Počkejte, než budete mít rodinu a děti

Pokud se nemůžete dočkat doby, kdy založíte vlastní rodinu tak prosím s chutí do toho! Jestliže ale tuto touhu zatím nepociťujete, počkejte a ještě chvíli se užívejte osobní nezávislost a malé životní náklady.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex