5 způsobů, jak dostat z e-shopu maximum

Česká republika se chlubí zajímavým prvenstvím. S více než 40 tisíci e-shopy je rájem e-commerce. Celkový obrat každoročně stoupá a předpokládá se, že na konci letošního roku atakuje hranici 200 miliard Kč. Průměrný Čech přitom ročně utratí téměř 9 tisíc Kč a v průměru si objedná dva produkty na jednu objednávku. Pokud máte pocit, že váš e-shop patří spíše k podprůměru a nevíte si rady se zvýšením obratu, vyzkoušejte následující tipy.

1. Budujte vztahy se zákazníky

Menší e-shopy sice nemají obrovský rozpočet na marketing, ale oproti velkým hráčům mohou zabodovat flexibilitou a dynamikou. Jistě víte, co je CRM systém – začněte s ním pracovat a využívejte zákaznická k zlepšení celkové úrovně vašeho servisu. Ukážete-li zákazníkům, že si jich vážíte a stojíte o ně, rádi se k vám vrátí.

Provozovat e-shop a nemít CRM je jako řídit auto bez volantu. Software využijete při plánování e-mailingových kampaní, ale také pro projektové řízení a související oblasti.

2. Ukažte zákazníkům, co nakupují ostatní

Aplikace jako Fomo, umožňují přidání widgetu s informacemi o nákupech ostatních zákazníků v reálném čase. Technika využívá fenoménu social proof. Z analýzy společnosti Nielsen vyplynulo, že 92 % nakupujících dá na doporučení svých známých. A věří také recenzím a hodnocení cizích lidí, což můžete využít ve svůj prospěch.

3. Strach z promeškané příležitosti

Měli jste někdy strach, že zmeškáte příležitost k výhodnému nákupu? Jedná se o tzv. syndrom FoMO (z angl. akronymu Fear of Missing Out) a opět jde o efektivní nástroj online marketingu. Budete-li zákazníky urgovat informacemi o počtu zbývajících produktů, krátícím se času právě probíhající akce apod., vyvoláte v nich obavu z promeškání výhodného nákupu.

4. Přemlouvejte k nákupu pop-up oknem

Když už se vám na web podaří nahnat návštěvníky, byla by škoda o ně přijít. Pro ty, kteří nenakoupí, připravte neodolatelnou nabídku a naservírujte jim ji prostřednictvím pop-up okna.

5. Odměňujte ty, kteří vás doporučí

Programy odměn sice nejsou horkou novinkou, ale stále fungují víc než dobře. Motivujte zákazníky, aby vás doporučili rodinným příslušníkům, přátelům nebo kolegům v práci a dejte jim za to slevu nebo jiný bonus.

1 komentář u „5 způsobů, jak dostat z e-shopu maximum“

Napsat komentář