Aegon pojišťovna

Aegon pojišťovna je v segmentu tuzemských pojišťoven celkem unikátní. Své služby začala nabízet již v roce 2005 a tento stav trvá do dnešní doby. Už od doby svého vzniku se jedná o subjekt, který se na rozdíl od řady konkurentů začal ubírat jedním směrem, kterým je oblast životního pojištění. A to je i nadále stěžejním produktem pojišťovny Aegon. Tu lze považovat i za celkem velkého hráče, a to mimo jiné i díky tomu, že je součástí velké nadnárodní skupiny a nejde tak o žádnou malou tuzemskou firmu.

Aegon pojišťovna nabídne několik variací pojistek

I když na první pohled to může vypadat tak, že když Aegon pojišťovna nabídne jenom životní pojištění, tak bude její nabídka značně omezená, je opak pravdou. Musíme říci, že škála pojistných produktů, které vycházejí z tohoto druhu pojistné ochrany, je celkem rozmanitá. Mezi hlavní varianty patří:

 • Klasické životní pojištění Aegon
 • Pojištění pro děti
 • Pojištění dlouhodobé péče Aegon Care

Dané rozpětí produktů jasně ukazuje, že se Aegon pojišťovna dokáže specializovat na různý segment klientů a na jejich potřeby, i jejich situace. Tedy v podstatě od klientů nejmenších, v dětském věku, přes běžné osoby, až po ty nejstarší, které může daná ochrana také zajímat.

Aegon pojišťovna nabídne různé druhy fondů

Zajímavostí a kladem, kterým se Aegon pojišťovna může pyšnit, je také to, že umí nabídnout celkem rozmanité fondy investičních pojištění. Ty jasně potvrzují, že pojistné produkty nemusí být založeny jenom na ochraně, ale jsou i možností zhodnocení peněz. Těch nabídne Aegon celkem dost, jelikož fondů je hned na několik. S těmi dříve nabízenými je to bylo na několik desítek možností. Samozřejmostí je dělení fondů podle ceny, podle jeho typu, ale i podle rizikovosti a zhodnocení. I díky tomu mohli mít klienti k dispozici širokou škálu cest, kterou se mohli při snaze své peníze zhodnotit, konkrétně vydávat. Samozřejmostí je, že daná fondy jsou přímo pod správnou samotné pojišťovny.

Nová produktová řada Aegon Direct

Kromě klasiky umí Aegon pojišťovna přinášet i další pojistky, které patří v jejím portfoliu celkem nové. Cílem je nabídnout klientům nejenom komplexní ochranu v řadě jiných situací. Cílem je nabídnout jim i jistotu snadného sjednání. Produktová řada Aegon Direct je založena na tom, že dokáže omezit kontakt s pojišťovnou tím způsobem, že bude zajištěna možnost online sjednání, třeba z pohodlí domova. K dispozici jsou celkem tři kategorie, a to:

 • Pojištění pro případ dopravní nehody
 • Pojištění pro případ úrazu
 • Pojištění pro případ hospitalizace

Kladem u této nové produktové řady je mimo jiné i to, že smlouva začíná platit hned okamžikem připsání peněz, stejně jako je kladem i to, že samotné sjednání má klient sám ve svých rukou. V rámci online rozhraní si sám navolí, jaký rozsah, nebo jaké limity budou tím, co je požadováno.

Aegon přináší také program založený na odpovědnosti

Jeho název je Aegon Fit a je určený pro toho, kdo je odpovědný k sobě, ale i ke svému okolí. K dispozici jsou hned 4 varianty programu, které jsou označená jako Aegon Fit Prevence, Aegon Fit Sport, Aegon Fit Dárce a Aegon Fit BMI. V rámci daných jednotlivých programů je možné čerpat četné výhody. Ty se mohou podepisovat i na ceně samotné pojistky. Ten, co v rámci daných programů prokáže, že mu záleží na zdraví svém i na zdraví ostatních, může využívat zajímavých slev, a to ve výši i několika desítek procent. V tomto směru je pojišťovna celkem inovativní. Na rozdíl od konkurentů, které jenom zohledňují zdravotní stav a životní styl, umožní pravidelné kontroly a tím i možnosti založené na tom, že s lepším životním stylem bude cena životního pojištění klesat.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností Aegon pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

5 komentářů u „Aegon pojišťovna“

 1. Tato pojistovna slibuje,ale sliby chyby.Strasne lituji,ze jsme se tu pojistili. Mesicne je to penez a vysledek zadny.Premyslim jak to zrusit.

  Odpovědět
  • U pojišťovny aegon jsem byla několik let. Stalo mě to spoustu peněz. Po několika letech jsem v zahraničí prodělala akutní zánět žaludku a teprve tímto případem jsem zjistila, že pojišťovna najde sebemenší důvod k tomu, aby vám pojistku nevyplatila. Nepříjemný neosobní přístup asistenční služby a žádné plnění. Aegon rozhodně ne!

   Odpovědět
 2. nejhorší pojišťovna už nikdy vic to je jen okradani lidi ani česky mluvící člověka tam nenajdete hovoříte pouze se slovakama hnus!!

  Odpovědět

Napsat komentář