Akcie společnosti Netflix (NFLX): Vyplatí se do nich investovat?

Jak si Netflix vede na poli služeb streamování videí a jsou akcie Netflixu (NFLX) aktuálně výhodnou investicí? Dozvíte se v následujícím článku.

O společnosti Netflix

Společnost Netflix začínala velmi skromně – jako videopůjčovna DVD, které disky zasílala poštou. Od té doby se však rozrostla v giganta v oblasti služeb pro streamování videa. Netflix si brzy uvědomil potenciál stre2amování videa a přešel na model založený na předplatném, přičemž jeho příjmy po této transformaci exponenciálně rostly a vystřelily z 1,36 miliardy USD na přibližně 25 miliard USD – a to za něco málo přes deset let.

Akcie Netflixu se 1. října 2021 vyšplhaly na své historické maximum, vytlačily se na téměř 700 USD za akcii, ale od té doby klesly téměř o 50 %. Pojďme se povívat na to, zda jsou akcie NFLX výhodnou investicí v roce 2022.

Netflix je lídrem na trhu

Díky skvělému potenciálu růstu je NFLX jednou z nejlepších akcií, které lze v roce 2022 koupit. Zatímco cena akcií Netflixu od svého opojného maxima ke konci roku 2021 značně klesla, krátkodobé propady jsou často považovány za skvělé příležitosti k nákupu, zvláště pokud je společnost dobře zavedená na trhu a má významný potenciál do budoucna, což je rozhodně i případ Netflixu.

Netflix má oproti jiným streamovacím platformám značnou výhodu a to samo o sobě je dostatečným důvodem ke koupi NFLX. Netflix má například výhodu „prvního na trhu“, také dokázal agresivně utrácet za obsah a má vynikající marketingovou strategii. Netflix má rovněž značný podíl i viditelnost na trhu a je obvykle první streamovací službou, kterou by se jednotlivci rozhodli předplatit. Netflixu se také podařilo udržet náskok před konkurencí, což z něj činí atraktivní příležitost pro investory.

Akcie Netflixu nyní mají prostor pro růst

Pokles ceny akcií a rostoucí uživatelská základna je dostatečným důvodem k investici do NFLX. Čísla nelžou, a přestože zprávy o zpomalení úpisů vyděsily investory, bližší zkoumání odhalí, že ještě zdaleka není vše ztraceno.

Ve třetím čtvrtletí roku 2021 se Netflixu podařilo přidat 4,4 milionu nových předplatitelů. Toto číslo bylo podstatně vyšší než předpokládaných 3,5 milionu předplatitelů, které Netflix doufal přidat. Naproti tomu ve 4. čtvrtletí došlo k nepatrnému poklesu s 8,3 miliony nových předplatitelů oproti předpokládaným 8,5 milionům. Zpomalení otřáslo investory, což vedlo ke značnému poklesu ceny akcií. Když se však podíváme na větší časový úsek, s 8,3 miliony nových předplatitelů dosáhl Netflix celkově 221 milionů předplatitelů, což představuje meziroční nárůst o 8,9 %, přičemž meziroční tržby rovněž vzrostly o více než 16 %. Čísla ukazují, že akcie NFLX jsou dobrou koupí, pokud hledáte dlouhodobou investici.

Atraktivní ocenění Netflixu

Výnosy Netflixu rostou poměrně rychle, což má pozitivní dopad na cenu akcií. Cena akcií Netflixu po zveřejnění zprávy o výsledcích zaznamenala značný pokles. Jak Netflix pokračuje v růstu, můžeme očekávat pomalejší, ale konzistentní růst cen akcií.

Platforma má stále obrovskou příležitost k mezinárodnímu růstu. Netflix ukončil rok 2021 se záporným volným peněžním tokem ve výši 154 milionů USD a očekává se, že v roce 2022 vytvoří kladný volný peněžní tok, což naznačuje, že společnost dosáhla pevných finančních základů. Pamatujte, že Netflix má stále velký adresný trh, což znamená, že si zachovává potenciál znovu urychlit růst svých předplatitelů, takže se akcie NFLX v roce 2022 jeví jako skvělá investice.

Jsou akcie NFLX předražené?

Zatímco akcie dosáhly maxima v roce 2021, nedávné ocenění by mohlo představovat příležitost ke koupi.

Netflix měl v roce 2021 na trhu poměrně dobrý výkon, daleko překonal své konkurenty a zaznamenal kumulativní růst kolem 16 %. Konkurenční akcie zaznamenaly mnohem nižší výnosy. Zatímco na začátku roku 2022 došlo k poklesu ceny akcií a vzdalování se od jejich vrcholu, existuje prostor pro to, aby se cena odrazila a opět se posunula výše. Tento růstový potenciál je dalším faktorem, který zvyšuje šanci vysokých výnosů z investice do akcií NFLX.

Jsou akcie NFLX dobrou investicí?

Na základě předpovědi ceny akcií společnosti Netflix a technické analýzy je zřejmé, že akcie si budou dlouhodobě vést lépe. Jejich úspěšné vedení služeb nepochybně povede k celkovému zvýšení hodnoty Netflixu.

NFLX se může potenciálně zotavit v roce 2022, přičemž se očekává, že společnost letos vytvoří kladný volný peněžní tok. Platforma se také snaží proniknout na dříve nevyužité trhy. Analytici se shodují, že jsou akcie NFLX dobrou investicí, přičemž se očekává, že cena se někdy ve 2. čtvrtletí 2022 vyšplhá na přibližně 550 USD.

5 1 vote
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex