Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna logo

Jenom málo lidí by neznalo pojišťovnu, která nese název Allianz. Hned na samotný úvod je třeba říci, že je členem největšího světového koncernu, který nese podobný název, a to Allianz Group. Zde je pojištěno více než 80 milionů lidí ve více než 70 zemích. To jasně ukazuje na celkovou velikost celé skupiny, pod kterou spadá i tuzemská část.

Samotná pojišťovna Allianz, která působí v naší zemi, vznikla již v roce 1993 a je tak jasným potvrzením toho, že má dostatek zkušeností v celém segmentu pojišťovnictví. Potvrzují to i čísla, která říkají, že celkově pojišťovna sjednala již více než 10 milionů různých pojistných smluv. I toto číslo ji díky tomu řadí na třetí místo na našem trhu. Primárně se specializuje na segment motoristů, stejně jako majitelů nemovitostí a dále cestovatelů. Ti mají u pojišťovny více než 1,2 milionu sjednaných smluv. Doplněny jsou podnikatelským segmentem. Důvěru této pojišťovně dává přes 100 000 firem i živnostníků.

Pojistit se u Allianz lze v celé řadě různých oblastí

Jak díky své velikosti, tak i díky své historii dokáže Allianz nabídnout pojistné produktu pro skutečně širokou škálu různých klientů, napříč oblastmi. Jelikož je dostupná škála pojistek poměrně rozmanitá, je vše členěno do různých oblastí, podle potřeb konkrétní osoby, nebo firmy. Mezi nejpopulárnější oblasti patří pojistky, které souvisí:

 • S cestováním
 • S provozem domova
 • S nemovitostí a domovem
 • S odpovědností

Dále nelze zapomínat ani na celou řadu dalších věcí, a těmi je pojištění, které souvisí také s lidským životem. Dále nelze zapomínat ani na oblasti penze. To jenom potvrzuje fakt, že Allianz má rozptyl možností svých produktů skutečně velmi bohatý a tedy velmi zajímavý.

Nechybí zajímavé produkty na míru

Zatímco mnoho konkurenčních pojišťoven se snaží o to, aby nabízeli pro všechny klienty jednotné produkty, jde Allianz zcela jinou a dá se říci že také unikátní cestou. Chce být ke svým klientům primárně spravedlivá. Například u životního pojištění jsou požadovány informace, jako je nejenom věk, ale i výška a váha, stejně jako informace o tom, zda je člověk kuřák nebo nikoliv. U pojištění vozu zase rozhoduje i celkový roční nájezd. Kdo jezdí minimálně, ten má jistotu, že bude u Allianz i málo platit, jelikož je u něh riziko pojistné události mnohem menší, než u lidí cestujících pravidelně.

Myslí se i na možnost zhodnocení a uložení peněz

Allianz je unikátní také tím, že kromě klasických pojistných produktů přináší i další, které souvisí se světem financí a tím, že je možné peníze ukládat, stejně jako je možné peníze také zhodnocovat. Díky tomu ukazuje, že ve spolupráci s řadou dalších partnerů ve skupině Allianz Group dokáže nabídnout vše, co si současný člověk žádá. Sem patří:

 • Spořicí účet
 • Běžný účet
 • Stavební spoření

Pobočky, stejně jako možnost online sjednání

Pokud jde o možnost sjednat si určitý pojistný produkt, nabídne Allianz hned několik možností. Základem je určitě možnost osobního jednání a osobního vyřízení. Zde je možné vydat se hned dvěma směry. Tím prvním je varianta založená na návštěvě pobočky. Ta druhá je spojena s oslovením konkrétního poradce.

Dále nechybí ani důraz a nejjednodušší a také nejmodernější řešení. A tím je možnost sjednat si většinu nabízeních pojistek jednoduše online. Výhody to přináší nejenom v tom, že je to rychlé. Nechybí ani finanční výhodnost, stejně jako maximální jednoduchost. Ti, kteří již smlouvu u Allianz mají, jistě ocení i to, že jim je k dispozici také online portál s názvem Moje Allianz, kde mohou přehledně vidět vše, co se týká konkrétních smluv nebo požadavků. Dalším kladem je také existence praktické mobilní aplikace pro nové i stávající klienty.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností Allianz pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

2 Comments on Allianz pojišťovna

 1. nedoporucuji.vyhnout se obloukem.tahanice pri proplaceni vytrzeni zubu v rakousku,neskutecne natahovani a vymlouvani nakonec predano k soudu!

 2. Ty nejhorší – odškodňují úraz podle jejich tabulek – ne podle opravdové doby léčby
  – zlomený nárt jsem včetně přesné dokumentace od lékaře léčila 3 měsíce
  /bez rehabilitace/ a dostala jsem zaplaceno pouze 49 dnů – protože podle jejich
  tabulek je toto doba za kdy nárt sroste – navíc tyto tabulky jsou platné od 1.10.2014 a já uzavírala smlouvu dříve, ale mají tam odstavec,že se
  podmínku mohou během trvání měnit – změny jsou na webu,tak si to mám hlídat
  *čekám na vyjádření rekl.oddělení a pak navštívím úřad na ochranu spotřebitele
  OPRAVDU POZOR

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*