Allianz pojišťovna

Jenom málo lidí by neznalo pojišťovnu, která nese název Allianz. Hned na samotný úvod je třeba říci, že je členem největšího světového koncernu, který nese podobný název, a to Allianz Group. Zde je pojištěno více než 80 milionů lidí ve více než 70 zemích. To jasně ukazuje na celkovou velikost celé skupiny, pod kterou spadá i tuzemská část.

Samotná pojišťovna Allianz, která působí v naší zemi, vznikla již v roce 1993 a je tak jasným potvrzením toho, že má dostatek zkušeností v celém segmentu pojišťovnictví. Potvrzují to i čísla, která říkají, že celkově pojišťovna sjednala již více než 10 milionů různých pojistných smluv. I toto číslo ji díky tomu řadí na třetí místo na našem trhu. Primárně se specializuje na segment motoristů, stejně jako majitelů nemovitostí a dále cestovatelů. Ti mají u pojišťovny více než 1,2 milionu sjednaných smluv. Doplněny jsou podnikatelským segmentem. Důvěru této pojišťovně dává přes 100 000 firem i živnostníků.

Pojistit se u Allianz lze v celé řadě různých oblastí

Jak díky své velikosti, tak i díky své historii dokáže Allianz nabídnout pojistné produktu pro skutečně širokou škálu různých klientů, napříč oblastmi. Jelikož je dostupná škála pojistek poměrně rozmanitá, je vše členěno do různých oblastí, podle potřeb konkrétní osoby, nebo firmy. Mezi nejpopulárnější oblasti patří pojistky, které souvisí:

 • S cestováním
 • S provozem domova
 • S nemovitostí a domovem
 • S odpovědností

Dále nelze zapomínat ani na celou řadu dalších věcí, a těmi je pojištění, které souvisí také s lidským životem. Dále nelze zapomínat ani na oblasti penze. To jenom potvrzuje fakt, že Allianz má rozptyl možností svých produktů skutečně velmi bohatý a tedy velmi zajímavý.

Nechybí zajímavé produkty na míru

Zatímco mnoho konkurenčních pojišťoven se snaží o to, aby nabízeli pro všechny klienty jednotné produkty, jde Allianz zcela jinou a dá se říci že také unikátní cestou. Chce být ke svým klientům primárně spravedlivá. Například u životního pojištění jsou požadovány informace, jako je nejenom věk, ale i výška a váha, stejně jako informace o tom, zda je člověk kuřák nebo nikoliv. U pojištění vozu zase rozhoduje i celkový roční nájezd. Kdo jezdí minimálně, ten má jistotu, že bude u Allianz i málo platit, jelikož je u něh riziko pojistné události mnohem menší, než u lidí cestujících pravidelně.

Myslí se i na možnost zhodnocení a uložení peněz

Allianz je unikátní také tím, že kromě klasických pojistných produktů přináší i další, které souvisí se světem financí a tím, že je možné peníze ukládat, stejně jako je možné peníze také zhodnocovat. Díky tomu ukazuje, že ve spolupráci s řadou dalších partnerů ve skupině Allianz Group dokáže nabídnout vše, co si současný člověk žádá. Sem patří:

 • Spořicí účet
 • Běžný účet
 • Stavební spoření

Pobočky, stejně jako možnost online sjednání

Pokud jde o možnost sjednat si určitý pojistný produkt, nabídne Allianz hned několik možností. Základem je určitě možnost osobního jednání a osobního vyřízení. Zde je možné vydat se hned dvěma směry. Tím prvním je varianta založená na návštěvě pobočky. Ta druhá je spojena s oslovením konkrétního poradce.

Dále nechybí ani důraz a nejjednodušší a také nejmodernější řešení. A tím je možnost sjednat si většinu nabízeních pojistek jednoduše online. Výhody to přináší nejenom v tom, že je to rychlé. Nechybí ani finanční výhodnost, stejně jako maximální jednoduchost. Ti, kteří již smlouvu u Allianz mají, jistě ocení i to, že jim je k dispozici také online portál s názvem Moje Allianz, kde mohou přehledně vidět vše, co se týká konkrétních smluv nebo požadavků. Dalším kladem je také existence praktické mobilní aplikace pro nové i stávající klienty.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností Allianz pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

11 komentářů u „Allianz pojišťovna“

 1. nedoporucuji.vyhnout se obloukem.tahanice pri proplaceni vytrzeni zubu v rakousku,neskutecne natahovani a vymlouvani nakonec predano k soudu!

  Odpovědět
 2. Ty nejhorší – odškodňují úraz podle jejich tabulek – ne podle opravdové doby léčby
  – zlomený nárt jsem včetně přesné dokumentace od lékaře léčila 3 měsíce
  /bez rehabilitace/ a dostala jsem zaplaceno pouze 49 dnů – protože podle jejich
  tabulek je toto doba za kdy nárt sroste – navíc tyto tabulky jsou platné od 1.10.2014 a já uzavírala smlouvu dříve, ale mají tam odstavec,že se
  podmínku mohou během trvání měnit – změny jsou na webu,tak si to mám hlídat
  *čekám na vyjádření rekl.oddělení a pak navštívím úřad na ochranu spotřebitele
  OPRAVDU POZOR

  Odpovědět
 3. Špatná zkušenost a nedoporučuji! Nevím jak v jiných oblastech pojištění, ale v oblasti cestovního pojištění a případného storna zájezdu – za mě katastrofa! Bohužel ihned ze začátku těhotenství jsem měla komplikace a odlet prostě nebyl možný – miminko bylo v ohrožení života. Paní na telefonické infolince mi sdělila, že nebude žádný problém s vrácením peněz za zájezd (i když mají těhotenství ve výjimkách pojištění) a že stačí doložit pouze lékařská zpráva. Tak se stalo a k mému nemilému překvapení byla celá pojistná událost zamítnuta právě z důvodu, že těhotenství spadá do výjimek (pro mě to byl v mém stavu velký stres). K tomuto mylnému informování ze strany paní na infolince se mi absolutně nikdo nevyjádřil. Dodala jsem tedy další lékařskou zprávu o mém zdravotním stavu (jiná diagnóza), pojišťovna si ode mě vyžádala výpis z lékařské dokumentace (která je od doktora za poplatek – samozřejmě ten Vám nikdo ze strany pojišťovny neproplatí). Po odeslání uplynuly 3 týdny, až mi došla trpělivost a do pojišťovny zavolala. Zaměstnanec, který se zabýval naší pojistnou událostí, byl dva týdny na pracovní neschopnosti a pak jednoduše na vyřízení zapomněl. Do dnes by asi jinak nebyla naše událost vyřízena. Nicméně celá událost po 2 měsících byla konečně kladně vyřízena. Samozřejmě naše spoluúčast 20% nás opět velice nemile překvapila (ale to jako jediné přikládám za chybu ze strany cestovní kanceláře jako špatné informování o pojištění). Celá situace pro mě byla velice nepříjemná a stresující, jak jsem již zmínila. Služby pojišťovny Allianz již nikdy nevyužijeme.

  Odpovědět
 4. Hrůza, zrušit smlouvu s touto pojišťovnou je skoro nad lidské síly. Neochota a neustálé zamítání skončilo nakonec mým úspěchem. Do poslední chvíle se drželi jako klíšťata a snažili se mě obrat o co to jen šlo. Přitom jsem vždy řádně platila a nikdy jsem neměla škodní událost. Ruším všechny pojistky a s touto institucí už nechci mít nikdy nic společného!!

  Odpovědět
 5. Jednání pojišťovny hraničí nechci říkat se zlodějnou. Nemožnost kontaktovat pojišťovnu emailem. Pro komunikace je určena klasická černá díra. Naopak od pojišťovny chodí maily bez možnosti odpovědi. Nemožnost změnit pojistku. Naštěstí jsem zatím nemusel řešit škodní událost. Nejhorší komunikace co jsme zažil.

  Odpovědět
 6. Allianz nedoporučuji!!! Mam u nich dlouhá leta pojištěn byt i dum i auto bezskodni průběh. Letos v červnu jsem hlásila kroupy které mi poskodily strechu. Pojišťovna nereagovala začali řešit až v listopadu kdy jim můj právník vyhrožoval soudem. Likvidaci řeší již 3 urednik stále posílám fota a sháním svědky. Likvidátor se prijel podívat až 25.rijna!!! Kdy již byla střecha téměř opravena. Další tahanice a po měsíci mi oznámil že jsem si střechu asi poškodila sama že není prokazatelné že poskodily kroupy. Ruším u nich všechny pojistky.

  Odpovědět
 7. Jsou to prolhaný lidi,úmyslně mi poslali špatně vytištěnou zelenou kartu (2x)pak chtějí abyste dali výpověď,ale zaplacenou částku vám vrátí pokrácenou údajně za běžící pojištění,které úmyslně udělali špatně.
  RADÍM ZDE NIC NEPOJIŠŤOVAT!!!

  Odpovědět
 8. Špatná zkušenost i při prodloužené záruce na elektrospotřebič. Informujte se v obchodě u které pojišťovny to je připojistěné. Allianz nebrat!!!

  Odpovědět
 9. V tomto případě jsme jako poškození z viny pojistníka právě u Allianz. Číslo škodní události lze doložit. Všude inzerují likvidaci do 10 dní od doložení veškeré požadované dokumentace. A poté, světe div se, se i po více jak 16 dnech nic neděje. Na infolince Vám řeknou, že to zaurgují – to slíbíli 2x a zase nic!! Holt dobrý oddíl!!

  Odpovědět
 10. Naprosto šílené. Pojišťovna je aktivní pouze pokud žádá peníze. Poté neposkytne ani základ. Nelze s nimi komunikovat, slíbí, splní špatně, takže znovu a znovu. NEDOPORUČUJI. Sjednala jsem si pojištění jen na půl roku, po třech měsících žádostí o zaslání zelené karty pořád nic. Tedy už dvakrát poslali, jednou chtěli zaplatit znovu částku, která je již zaplacená, podruhé byla zelená karta neplatná. Naštěstí příliš nejezdím. Komunikaci si archivuji a pak se budu bránit. Preventivně dávám zrovna výpověď. Ale má to cenu, takto se s nimi zatěžovat? Jednoznačně nejhorší, naprosto neseriózní pojišťovna. Trestala bych i ty, kteří ji doporučí!

  Odpovědět

Napsat komentář