Allianz pojišťovna

Jenom málo lidí by neznalo pojišťovnu, která nese název Allianz. Hned na samotný úvod je třeba říci, že je členem největšího světového koncernu, který nese podobný název, a to Allianz Group. Zde je pojištěno více než 80 milionů lidí ve více než 70 zemích. To jasně ukazuje na celkovou velikost celé skupiny, pod kterou spadá i tuzemská část.

Samotná pojišťovna Allianz, která působí v naší zemi, vznikla již v roce 1993 a je tak jasným potvrzením toho, že má dostatek zkušeností v celém segmentu pojišťovnictví. Potvrzují to i čísla, která říkají, že celkově pojišťovna sjednala již více než 10 milionů různých pojistných smluv. I toto číslo ji díky tomu řadí na třetí místo na našem trhu. Primárně se specializuje na segment motoristů, stejně jako majitelů nemovitostí a dále cestovatelů. Ti mají u pojišťovny více než 1,2 milionu sjednaných smluv. Doplněny jsou podnikatelským segmentem. Důvěru této pojišťovně dává přes 100 000 firem i živnostníků.

Pojistit se u Allianz lze v celé řadě různých oblastí

Jak díky své velikosti, tak i díky své historii dokáže Allianz nabídnout pojistné produktu pro skutečně širokou škálu různých klientů, napříč oblastmi. Jelikož je dostupná škála pojistek poměrně rozmanitá, je vše členěno do různých oblastí, podle potřeb konkrétní osoby, nebo firmy. Mezi nejpopulárnější oblasti patří pojistky, které souvisí:

  • S cestováním
  • S provozem domova
  • S nemovitostí a domovem
  • S odpovědností

Dále nelze zapomínat ani na celou řadu dalších věcí, a těmi je pojištění, které souvisí také s lidským životem. Dále nelze zapomínat ani na oblasti penze. To jenom potvrzuje fakt, že Allianz má rozptyl možností svých produktů skutečně velmi bohatý a tedy velmi zajímavý.

Nechybí zajímavé produkty na míru

Zatímco mnoho konkurenčních pojišťoven se snaží o to, aby nabízeli pro všechny klienty jednotné produkty, jde Allianz zcela jinou a dá se říci že také unikátní cestou. Chce být ke svým klientům primárně spravedlivá. Například u životního pojištění jsou požadovány informace, jako je nejenom věk, ale i výška a váha, stejně jako informace o tom, zda je člověk kuřák nebo nikoliv. U pojištění vozu zase rozhoduje i celkový roční nájezd. Kdo jezdí minimálně, ten má jistotu, že bude u Allianz i málo platit, jelikož je u něh riziko pojistné události mnohem menší, než u lidí cestujících pravidelně.

Myslí se i na možnost zhodnocení a uložení peněz

Allianz je unikátní také tím, že kromě klasických pojistných produktů přináší i další, které souvisí se světem financí a tím, že je možné peníze ukládat, stejně jako je možné peníze také zhodnocovat. Díky tomu ukazuje, že ve spolupráci s řadou dalších partnerů ve skupině Allianz Group dokáže nabídnout vše, co si současný člověk žádá. Sem patří:

  • Spořicí účet
  • Běžný účet
  • Stavební spoření

Pobočky, stejně jako možnost online sjednání

Pokud jde o možnost sjednat si určitý pojistný produkt, nabídne Allianz hned několik možností. Základem je určitě možnost osobního jednání a osobního vyřízení. Zde je možné vydat se hned dvěma směry. Tím prvním je varianta založená na návštěvě pobočky. Ta druhá je spojena s oslovením konkrétního poradce.

Dále nechybí ani důraz a nejjednodušší a také nejmodernější řešení. A tím je možnost sjednat si většinu nabízeních pojistek jednoduše online. Výhody to přináší nejenom v tom, že je to rychlé. Nechybí ani finanční výhodnost, stejně jako maximální jednoduchost. Ti, kteří již smlouvu u Allianz mají, jistě ocení i to, že jim je k dispozici také online portál s názvem Moje Allianz, kde mohou přehledně vidět vše, co se týká konkrétních smluv nebo požadavků. Dalším kladem je také existence praktické mobilní aplikace pro nové i stávající klienty.

Máte zkušenosti se společností Allianz pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

1.3 7 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda

Allianz pojišťovna je jedna VELKÁ TRAGÉDIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už nikdy více!!!!!!!!!!!!!!

Jaroslav

Jsou to zloději, každý rok Vám jen přibude částka na placení, jinak služby naprd

Bohumil Cepek

Časy kdy patřila Allianz mezi TOP a bez problémů řešila škodní případy pominuly.
Zjednodušeně řečeno: klienta má za podvodníka a sama se chová jako loupežník. “Když otáčka lapají, pěkně mu zpívají.” Zkušenost z opakovaného poškození zateplené fasády obytného domu.

David

Neproplacene čelní sklo, zamítnutí události pojišťovnou Allianz

Terezie Jursová

Naprosto šílené. Pojišťovna je aktivní pouze pokud žádá peníze. Poté neposkytne ani základ. Nelze s nimi komunikovat, slíbí, splní špatně, takže znovu a znovu. NEDOPORUČUJI. Sjednala jsem si pojištění jen na půl roku, po třech měsících žádostí o zaslání zelené karty pořád nic. Tedy už dvakrát poslali, jednou chtěli zaplatit znovu částku, která je již zaplacená, podruhé byla zelená karta neplatná. Naštěstí příliš nejezdím. Komunikaci si archivuji a pak se budu bránit. Preventivně dávám zrovna výpověď. Ale má to cenu, takto se s nimi zatěžovat? Jednoznačně nejhorší, naprosto neseriózní pojišťovna. Trestala bych i ty, kteří ji doporučí!

SadGud

V tomto případě jsme jako poškození z viny pojistníka právě u Allianz. Číslo škodní události lze doložit. Všude inzerují likvidaci do 10 dní od doložení veškeré požadované dokumentace. A poté, světe div se, se i po více jak 16 dnech nic neděje. Na infolince Vám řeknou, že to zaurgují – to slíbíli 2x a zase nic!! Holt dobrý oddíl!!

Stanislav Šebela

Špatná zkušenost i při prodloužené záruce na elektrospotřebič. Informujte se v obchodě u které pojišťovny to je připojistěné. Allianz nebrat!!!

LudvíkKoapčka

Jsou to prolhaný lidi,úmyslně mi poslali špatně vytištěnou zelenou kartu (2x)pak chtějí abyste dali výpověď,ale zaplacenou částku vám vrátí pokrácenou údajně za běžící pojištění,které úmyslně udělali špatně.
RADÍM ZDE NIC NEPOJIŠŤOVAT!!!

Eva

Allianz nedoporučuji!!! Mam u nich dlouhá leta pojištěn byt i dum i auto bezskodni průběh. Letos v červnu jsem hlásila kroupy které mi poskodily strechu. Pojišťovna nereagovala začali řešit až v listopadu kdy jim můj právník vyhrožoval soudem. Likvidaci řeší již 3 urednik stále posílám fota a sháním svědky. Likvidátor se prijel podívat až 25.rijna!!! Kdy již byla střecha téměř opravena. Další tahanice a po měsíci mi oznámil že jsem si střechu asi poškodila sama že není prokazatelné že poskodily kroupy. Ruším u nich všechny pojistky.

zrno vaclav

jsou to zloději kteří si myslí že mohou všechno a proto vyhněte se jim jak jen to jde daleko

Petr

Jednání pojišťovny hraničí nechci říkat se zlodějnou. Nemožnost kontaktovat pojišťovnu emailem. Pro komunikace je určena klasická černá díra. Naopak od pojišťovny chodí maily bez možnosti odpovědi. Nemožnost změnit pojistku. Naštěstí jsem zatím nemusel řešit škodní událost. Nejhorší komunikace co jsme zažil.

Elena

Hrůza, zrušit smlouvu s touto pojišťovnou je skoro nad lidské síly. Neochota a neustálé zamítání skončilo nakonec mým úspěchem. Do poslední chvíle se drželi jako klíšťata a snažili se mě obrat o co to jen šlo. Přitom jsem vždy řádně platila a nikdy jsem neměla škodní událost. Ruším všechny pojistky a s touto institucí už nechci mít nikdy nic společného!!

12
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex