AXA pojišťovna

Nejde o žádného nováčka na trhu. AXA pojišťovna má oficiální název AXA Management Services s.r.o. a jde o společnost, která začala své služby poskytovat v roce 1998. Tehdy ještě pod názvem jiným. Vše se změnilo až později, kdy se stala členem silné mezinárodní skupiny AXA. To se výrazně podepsalo jak na velikosti portfolia, tak i celkové stabilitě.

Dnes můžeme říci, že jak AXA pojišťovna, tak i samotná domovská společnost realizují jednotlivé zprostředkovatelské služby hned v několika oblastech, které jsou zacíleny jak na segment soukromých osob, tak i na segment podnikatelský. Kdy se na výčet jednotlivých oblastí podíváme, patří sem zaměření na:

 • Penzijní připojištění
 • Pojišťovnictví
 • Stavební spoření
 • Výdej platebních karet

Nabídku má AXA pojišťovna rozdělenou do jasně definovaných segmentů

Jak jsme uvedli výše, je třeba říci že nabídka jednotlivých produktů je opravdu bohatá a jasně ukazuje, že se AXA pojišťovna nezaměřuje jenom na oblast pojišťovnictví. Ta ale dominuje, což dokládá hned několik produktů, kam můžeme zařadit ty, které se týkají:

 • Lidského života
 • Automobilu
 • Domova
 • Cestování

Dále však nelze opomíjet důležitý fakt, kterým je to, že se AXA specializuje i na produkty, které jsou spojeny s finanční ochranou a zhodnocením peněz. Sem patří třeba velmi populární životní pojištění, nebo také produkty související se spořením na důchod. Vše je doplněno také klasickým investováním. Financí se týká ještě poslední odnož v portfoliu, a to segment úvěrových produktů. Varianta pro ty, kteří potřebují půjčit peníze.

Důraz na využití internetu je jasně patrný

AXA pojišťovna si je jasně vědoma trendu, který je spojený s tím, že lidé hledají so možná nejvíce jednoduchosti, s čímž také souvisí možnosti sjednání a vyřízení co nejvíce věcí online. Objevuje se zde nejenom možnost snadno nahlásit škodu nebo jinou pojistnou událost, v rámci webových stránek.Nechybí zde ani možnost sjednat si online pojištění, a to bez nutnosti návštěvy pobočky, stejně jako bez nutnosti setkávat se se zaměstnancem pojišťovny. Unikátní je také takzvaná online platba, která usnadní a také urychlí možnost placení, která je s jednotlivými smlouvami přímo spojená.

Toto všechno doplňuje také klientský portál, který nese označení Moje AXA. Ten je určený pro všechny klienty společnosti AXA Management Servicess.r.o Najít zde mohou nejenom řadu dostupných informací o sjednaných produktech, ale mohou zde najít také možnosti jednoduchého kontaktu, či možnosti nahlášení pojistných událostí, či zde mohou být k dispozici i formuláře pro různé změny.

Pobočky jsou po celé republice

Když je AXA pojišťovna porovnána s řadou jiných velkých pojišťoven, je třeba říci, že poboček má podstatě méně. Ty jsou sice ve všech krajích, ale jejich celkový počet v rámci republiky je pouze několik desítek. Na druhou stranu to jde ruku v ruce s tím, že AXA nabízí bohaté možnosti využití online formulářů a online klientského portálu, kdy se dá řada věcí realizovat z pohodlí domova. Kdo se přesto rozhodně přijít osobně, může přijít jak bez ohlášení, tak je mu k dispozici i možnost toho, že si na pobočce s konkrétním specialistou domluví návštěvu na jasně daný den a jasně danou hodinu.

Nechybí ani aplikace

AXA Pojišťovna má k dispozici také aplikaci s názvem AXA Drive. Nutno však říci, že nejde o aplikaci spojenou s klasickou nabídkou a možností kontaktu. Jde o aplikaci, která je určena motoristům, kterým pomáhá sledovat jejich jízdu a celkové tempo a stylů ježdění. Jedná se tedy o aplikaci, která má za cíl spíše učit a vychovávat řidiče. Nejde tedy o aplikaci, která by rozšiřovala klasické internetové rozhraní, které je určené novým či stávajícím klientům.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností AXA pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

25 komentářů u „AXA pojišťovna“

 1. Dobrý den AXa nikdy výc , prodali jsme auto , zaslal jsem jim výpověď a kupní smlouvu a odpovědi z Axa prý to nejde musím doložit tp , což nelze ten má nový majitel i s plnou mocí, 8 hodin a 20 emailú jsem to musel řešit , třeba u ČSOB stačí jen výpověď a smlouva e-mailem a za 10 minut hotovo , prostě jednoduché u Axa nelze ,neumým si představit , kdybych chtěl řešit škodu, dobře si rozmyslete AXa povinné ručení.

  Odpovědět
 2. Řešení pojistné události v rámci cestovního pojištění u AXA byl šok. Asistenční linka je zcela nefunkční, nebylo možné se na ni dovolat. Následně se pojišťovna vymlouvala na to, že pojistná událost nebyla neprodleně nahlášena. AXU již nikdy, ani žádný její produkt. Divím se, že mají ještě licenci.

  Odpovědět
 3. Tak jsem recenzím výše moc nevěřil, než jsem zažil vyřizování pojistné události u této pojišťovny, katastrofa, katastrofa a zase jenom katastrofa, nechali mě shánět potvrzení od mechanika, že spotřebič nejde opravit, od EONu jsem už potvrzení měl, když jsem vše posháněl a odeslal, tak byla pojistná událost zamítnuta, protože mé pojištění domácnosti na tento druh škody není sjednáno, to nevěděli na začátku pojistné události ??
  Toto byla poslední zkušenost s touto pojišťovnou, ihned podány výpovědi i u ostatních pojistek.

  Odpovědět
 4. Jsem velice nespokojena se službami pojišťovny AXA. Když jsem odnesla na pobočku Vinohradská, žádost o vyplacení investovaných peněz do životního pojištění, dozvěděla jsem se v rozporu s dopisem zaslaném pojišťovnou, že mne chybí ověření podpisu, i když podle dopisu na mojí částku nebylo potřeba. Je zvláštní, že v dobře hodnocené pojišťovně (bronzová pečeť) neví pravá, co dělá levá.
  Dále je zarážející, že za osm let investovaných peněz, dostane klient méně než pojišťovně v dobré víře půjčil. To není dobrá vizitka hospodaření.
  Administrativní pracovnice na přepážce neví, jak klienta vyřadit z databáze pojišťovny?! Tyto zkušenosti mne stačily, AXA nikdy více.

  Odpovědět
 5. Povinne ruceni s pripojistením predniho skla nikdy vice od AXA Pojistovny.Na lince 292292292 neschopne operatorky se vzdelanim 0 naucene ty same fraze opakovat stale dokola.Auto me stalo ve znackovem servisu 2 dny a nikdo se nenamahal po nekolika urgencich poslat likvidatora na nafoceni predniho skla.Komunikace priserna,AXA pojistovne se velkym obloukem vyhnete.

  Odpovědět
  • Tak to je přesně i můj případ. V podstatě banální záležitost: liška na dálnici (130 km/hod) bezprostředně vběhne pod auto. Pod 8-mi hodinách vyzvánění se stal zázrak a dovolal jsem se na operátorku, které jsem vše nahlásil. Ta mě ale vcelku šokovala dotrazem,proč jsem se té lišce nevyhnul. A to mělo být pro mě první varování. Nicméně jsem auto předal do autorizovaného servisu. Servisní technik auto prohlédl, převzal a čekalo se na likvidátora. Je pravda, že přišel druhého dne, jen se zběžně podíval a odešel. Přišel mi zápis, ve kterém ale nebyly všechny položky, které byly zničeny. Čekalo se na druhý příchod likvidátora. Moudře se podíval a něco si poznamenal. Když jsem obdržel zápis z druhé prohlídky, tak mi bylo až mdlo. Zase tam nebylo všechno. Takže auto si spokojeně stojí už 4.týdny v servisu a čekáme zase na pana všemocného. Už mám připravenou výpověď. AXA NIKDY.

   Odpovědět
 6. Nejhorší pojišťovna na trhu zruší vám smlouvu .a pak vám napíšou železo s internimi pravidly jejich společnosti.hulvati .arogance sama.jen nemít u nich.skodni událost.hned s vami ukončí pojištění.. axa nikdy více!!!!!!

  Odpovědět
  • Bohužel s pojišťovnou mám také negativní zkušenost. Rušila jsem v listopadu životní pojistku a teď mi přišlo že mám ještě nedoplatek, ať ho uhradím.. Žádný výpis jak slibovali do teď nepřišel. Odmítám jim platit jakkekoliv další finance. Z pojistky jsem neviděla ani korunu za celou dobu jsem ji ani nevyužila, nasypala tam pres 20tis a vesele bych jim měla platit dál.. V České pojišťovně kde jsem také rusila pojistku žádný problém nebyl. Jo

   Odpovědět
 7. Nedoporucji!!! V pripade ukonceni pojistky na povinne ruceni ze strany klienta odmitaji vracet preplatky! Prodluzuji lhuty a komunikaci, hledaji cesty jak vam
  Penize nevratit a to i navzdory tomu, ze porusuji smluvni podminky. Lhutu si nastavi casove schvalne tak, aby vam preplatek vyprsel. Komunikace priserna, klientsky servis 0. Mam zkusenosti asi s 5ti pojistovnami. Toto je zarucene ma prvni a posledni s Axa!! Uprimne varuji ostatni.

  Odpovědět
 8. Nikdy víc AXA-toto sedí nejvíc, jsou to neskuteční darebáci, kteří hledají důvody, aby nemuseli nic vyplácet. Jejich kontrolním orgánem je ČNB, tam se obracejte, protože s nimi jinak nehnete, musí se mluvit o jejich špinavých praktikách. Komunikace je jenom přes lidi, kteří nic neví, na nikoho dalšího nemají telefon a hlavně jejich likvidátoři jsou totální mimoni….placeni asi od toho kolik lidí naštvou

  Odpovědět
 9. Krajně nespokojen, navíc ve spojení se společností „Klik“ jen ….doplňte si raději každý sám dle svého naturelu…příští povinné ručení s nimi již v žádném případě neobnovím a varuji i další

  Odpovědět
 10. Nejhorší pojišťovna jaká existuje, dělají děsné průtahy. Nepružná pojišťovna, již přes měsíc čekáme na auto, které je v opravně již opraveno, ale pojišťovna není schopná tam dodat podklady, abychom mohli dostat auto zpět. Prý to může trvat až 3 měsíce. S touto pojišťovnou končíme a již nikdy víc.

  Odpovědět
  • Moniko nezoufej me stoji auto doma v garazi jiz 3 mesice mam pripojisteni srazka se zveri to se stalo po deseti dnech prijel likvidator vse nafotil a odeslal na pojišťovnu zlodějskou AXA po tydnu prisel dopis ze pojistnou událost neuznavaji není zjevna srazka se zveri bohužel divocaka jsem nedohnal . K nehode prijela policie CR vse sepsala a nafotila a fotky na mou zadost odeslala na pojišťovnu a stále nic .Neustale tam volam operátorka mi rekne ze to bude urgovat na likvidatora to uz trva mesic a nic, asi likvidator zemrel oni o tom nevi.
   Takze krome povodni je to nejhorsi co me potkalo AXA nikdy!!!!!!

   Odpovědět
   • Bohužel s pojišťovnou mám také negativní zkušenost. Rušila jsem v listopadu životní pojistku a teď mi přišlo že mám ještě nedoplatek, ať ho uhradím.. Žádný výpis jak slibovali do teď nepřišel. Odmítám jim platit jakkekoliv další finance. Z pojistky jsem neviděla ani korunu za celou dobu jsem ji ani nevyužila, nasypala tam pres 20tis a vesele bych jim měla platit dál.. V České pojišťovně kde jsem také rusila pojistku žádný problém nebyl.

    Odpovědět
 11. Řeším s nimi dopravním nehodu mé mamky – poškozené při této dopravní nehodě. Mám pocit, že si ze mne dělají legraci a všemi způsoby se mě snaží odradit, abych se dále snažila o náhradu škody. Teď již vím, že si Pojišťovnu AXA rozhodně nikdy nezvolím jako svoji pojišťovnu – to by bylo výhodnější se nepojišťovat vůbec.

  Odpovědět
 12. AXA je příšerná pojišťovna.Zadržování přeplatků a bezdůvodné každoroční navyšování ceny pojistného pov. ručení 500-1000 Kč.Počítají s tím, že klient nemá čas na ukončení smlouvy a zajištění nové, ale v dnešní době lze vše do pul hodiny zvládnut, jen musíte dodržet 2měsíční výp. dobu před placením dalšího období. Já osobně si tuto „práci“ dávám ročně a jsem spokojen. Přeplatek z 2x zaplaceného pojistného jsem vymáhal 3 měsíce!!!!!!!!!!!!!

  Odpovědět
 13. Bohužel jsem tyto komentáře nečetl před tím než jsem se jim upsal. Nechtějí ukončit smlouvu na prodané auto bez kopie velkého OTP nestačí jim kupní smlouva s novým majitelem. Lumpové nehorázní.

  Odpovědět
 14. Mám s Axou také špatné zkušenosti. Vše popřou a neuznají.

  Dne 1.8. jsem uzavřela smlouvu na povinné ručení Dne 16.8. jsem prodala automobil (nový majitel uzavřel svou pojistku). Dne 20.8. zápis změny majitele do TP. Dne 20.9. žádost o ukončení smlouvy s pojišťovnou na základě prodeje auta. Pojišťovna mi ukončila smlouvu až ke dni 1.10. Prý ukončení dle zákona o pojištění vozidel je do konce měsíce od nahlášení změny pojišťovně. Nesmysl. Jiné pojišťovny automaticky ruší pojistku ke dni prodeje automobilu. Zákon jasně uvádí, že pojistka se ruší ke dni zániku smlouvy (což je prodej, nikoli nahlášení pojišťovně) a že pojišťovna je povinna od tohoto dne peníze vrátit. Zákon dále uvádí, že pojistitel má nárok na pojištění ještě do konce měsíce od zániku pojištění, ale pouze právo, nikoli povinnost. A i tak by to do konce měsíce bylo do konce měsíce srpna a ne do konce září. Nevím, proč bych měla měsíc a půl navíc platit pojištění cizímu člověku, který navíc ještě od koupi (16.8.) platil pojistku za to auto duplicitně také. Pojistka měla trvat pouze 16 dnů (od sjednání do prodeje), max 20 dnů (od sjednání do zápisu v TP) a Axa trvala na tom, že pojistka měla trvat dva měsíce. Předám to už svému právníkovi a vím, že jsem v právu, ať si tedy pak náklady uhradí Axa. Nejhorší domluva i co vím od známých.

  A ještě když jsem s nimi jednala, spletli si pojistné smlouvy a chtěli mi rušit pojistku na úplně jiné vozidlo, přestože jsem jim v žádosti do hlavičky přehledně uvedla typ vozidla a další info. Na štěstí jsem si všimla včas, že propletli čísla smluv. To zrušení se mělo týkat auta, jehož majitelem i pojistitelem byla moje firma a byl to Mercedes a oni malém zrušili pojistku, která byla na mé jméno (ne na společnost) a šlo o BMW. Tedy jiný pojistitel i jiná značka auta. Nechápu, jak to mohli takto domotat.

  Odpovědět
 15. Dobrý den, mám také s touto společností velmi špatné zkušenosti. Vůbec se u nich nezkoušejte pojistit, pokud nechcete vyhodit peníze jen tak oknem. Měla jsem u nich životku, pojištění pro případ invalidity a nemoci + měla jsem připojištěného syna, když jsem uplatňovala pojistnou událost na syna, vše bylo OK, jakmile jsem uplatňovala na sebe (jednalo se o vyšší částku) zrušili mi pojistku (tedy na mě i na syna) s tím, že jsem porušila nějaký bod ve smlouvě a neuvedla jsem celý zdravotní stav, tím mě zaniká celá smlouva a bude mi vráceno pojistné (to bylo zhruba dva roky placeno), ovšem nyní mě poslali pojistné pouze za 3 měsíce, prostě výsměch jo a na pojistné z pojistky mohu rovnou zapomenout. Takovým by měli vzít licenci a zákaz provozování. Je to nehoráznost.

  Odpovědět
  • Dobrý den mám úplně stejnou zkušenost a to zdravotní dotazník vyplňovala obvodní lékařka a když jsem byla na operaci a měli zaplatit pracovní neschopnost 3 měsíce a pobyt v nemocnici začaly hledat výmluvy , že jsem neuvedla celý zdravotní stav, přitom operace neměla s mým předchozím stavem nic společného .Nakonec mně zrušily část pojistky(platila jsem 4 roky) nemoc a invaliditu zbytek nechaly , ale o ten zbytek já nestojím . Podala jsem se svým poradcem odvolání ,tak čekám ,ale moc tomu nevěřím

   Odpovědět
 16. Neproplácí srážku se zvěří, pozor na AXA, nepomůže i přivolaná policie ke střetu.
  Jen vybrat peníze .
  Po opravě vám zašle zamítací dopis.
  Nechci mít nic společného z touto pojišťovnou, jsou to gauneři.
  Toto se děje jen v ČR ,, mají dobré právníky
  Tak si to dobře promyslete
  Děkuji za pozornost

  Odpovědět
 17. Když jsem nezaplatil pojištění, které mi doměřili (protože se jejich dopis ke mně nedostal), předali to rovnou právníkům, kteří si naúčtovali vymáhání. Kdyby mi zavolali, nebo poslali maila, měli to tam dávno. Tohle opravdu není prozákzanický přístup. NEVER MORE!

  Odpovědět
 18. Přístup této pojišťovny k mojí osobě tedy poškozenému, kdy nejsou schopni po dvou měsících zlikvidovat událost z povinného ručení viníka nehody, zaslat servisu krycí dopis, při které šlo jen o „plechy“ se škodou 80 000 Kč, považuji za tristní. Vše co chtěli tak dostali obratem, např. zajet za jejich technikem, poslat fota poškození atd. Navíc mlžili o fotkách dílů od servisu, když tvrdili, že nic nedostali, ale mail zaslaný servisem je důkazem o nepravdě. Do dnešního dne jsem nepsal žádné recenze, ale na tento ústav to dělám. Pozitivní fakt není a rozesílám jí na „všechna nádraží“. Nejsem jejich klient a fakt nikdy nebudu, doporučuji všem aby se pojišťovně AXA obloukem vyhnuli. Je mi z nich trapně.
  Přeji každému z tohoto spolku, kdo měl a stále má s mým poškozením co do činění, ať ho potká minimálně to samé.

  Odpovědět

Napsat komentář