AXA pojišťovna

Nejde o žádného nováčka na trhu. AXA pojišťovna má oficiální název AXA Management Services s.r.o. a jde o společnost, která začala své služby poskytovat v roce 1998. Tehdy ještě pod názvem jiným. Vše se změnilo až později, kdy se stala členem silné mezinárodní skupiny AXA. To se výrazně podepsalo jak na velikosti portfolia, tak i celkové stabilitě.

Dnes můžeme říci, že jak AXA pojišťovna, tak i samotná domovská společnost realizují jednotlivé zprostředkovatelské služby hned v několika oblastech, které jsou zacíleny jak na segment soukromých osob, tak i na segment podnikatelský. Kdy se na výčet jednotlivých oblastí podíváme, patří sem zaměření na:

  • Penzijní připojištění
  • Pojišťovnictví
  • Stavební spoření
  • Výdej platebních karet

Nabídku má AXA pojišťovna rozdělenou do jasně definovaných segmentů

Jak jsme uvedli výše, je třeba říci že nabídka jednotlivých produktů je opravdu bohatá a jasně ukazuje, že se AXA pojišťovna nezaměřuje jenom na oblast pojišťovnictví. Ta ale dominuje, což dokládá hned několik produktů, kam můžeme zařadit ty, které se týkají:

  • Lidského života
  • Automobilu
  • Domova
  • Cestování

Dále však nelze opomíjet důležitý fakt, kterým je to, že se AXA specializuje i na produkty, které jsou spojeny s finanční ochranou a zhodnocením peněz. Sem patří třeba velmi populární životní pojištění, nebo také produkty související se spořením na důchod. Vše je doplněno také klasickým investováním. Financí se týká ještě poslední odnož v portfoliu, a to segment úvěrových produktů. Varianta pro ty, kteří potřebují půjčit peníze.

Důraz na využití internetu je jasně patrný

AXA pojišťovna si je jasně vědoma trendu, který je spojený s tím, že lidé hledají so možná nejvíce jednoduchosti, s čímž také souvisí možnosti sjednání a vyřízení co nejvíce věcí online. Objevuje se zde nejenom možnost snadno nahlásit škodu nebo jinou pojistnou událost, v rámci webových stránek.Nechybí zde ani možnost sjednat si online pojištění, a to bez nutnosti návštěvy pobočky, stejně jako bez nutnosti setkávat se se zaměstnancem pojišťovny. Unikátní je také takzvaná online platba, která usnadní a také urychlí možnost placení, která je s jednotlivými smlouvami přímo spojená.

Toto všechno doplňuje také klientský portál, který nese označení Moje AXA. Ten je určený pro všechny klienty společnosti AXA Management Servicess.r.o Najít zde mohou nejenom řadu dostupných informací o sjednaných produktech, ale mohou zde najít také možnosti jednoduchého kontaktu, či možnosti nahlášení pojistných událostí, či zde mohou být k dispozici i formuláře pro různé změny.

Pobočky jsou po celé republice

Když je AXA pojišťovna porovnána s řadou jiných velkých pojišťoven, je třeba říci, že poboček má podstatě méně. Ty jsou sice ve všech krajích, ale jejich celkový počet v rámci republiky je pouze několik desítek. Na druhou stranu to jde ruku v ruce s tím, že AXA nabízí bohaté možnosti využití online formulářů a online klientského portálu, kdy se dá řada věcí realizovat z pohodlí domova. Kdo se přesto rozhodně přijít osobně, může přijít jak bez ohlášení, tak je mu k dispozici i možnost toho, že si na pobočce s konkrétním specialistou domluví návštěvu na jasně daný den a jasně danou hodinu.

Nechybí ani aplikace

AXA Pojišťovna má k dispozici také aplikaci s názvem AXA Drive. Nutno však říci, že nejde o aplikaci spojenou s klasickou nabídkou a možností kontaktu. Jde o aplikaci, která je určena motoristům, kterým pomáhá sledovat jejich jízdu a celkové tempo a stylů ježdění. Jedná se tedy o aplikaci, která má za cíl spíše učit a vychovávat řidiče. Nejde tedy o aplikaci, která by rozšiřovala klasické internetové rozhraní, které je určené novým či stávajícím klientům.

Máte zkušenosti se společností AXA pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
honza

Jen se připojuji ,že AXU nikdy ,ůplnej bizár,jednání ,lhůty ,kolega přes ně likviduje auto a hrůza největší

Lucie

Tuto pojišťovnu NIKDY!!!!!! Využili jsme služeb axa assistance. Záměčník nám ve finále poškodil dveře.
Sepsala jsem reklamaci, pořídila fotografie. Jejich stručné vyjádření bylo, že dle dodavatele k pochybení nedošlo a my dokonce souhlasili s poškozením dveří!!!! je jasné, že dodavatel neshodí sám sebe. Vyjádření k reklamaci trvá dlouho, na lince neochotní, nikde nic nevyřídíte. Zásadně NEDOPORUČUJI!!!!

Tomáš Macák

Tuhle pojištovnu opravdu ani zadarmo. Měl jsem u nich pojistene 3 auta. Komunikace tragická..výpověd pouze elektronicky..odpověd dříve jak za 30dní nečekejte. Auto už mám měsíc prodané a po měsíci mě přišla odpověd,že žádost o zrušení pojistky není podepsaná, takže vše znovu a čekat dalších 30dní. Operátor arogantní a dnes mi to dokonce sprostě zavěsil.

Jaroslava

Už půl roku se s nimi snažím ukončit pojištění bytu ale pořád se na něco vymlouvaj!!! Zatím to vypadá že pojištění budu muset platit do konce života protože je asi povinnost jim platit i když v tom bytě už několik měsíců nebydlím.

Pepa

Přístup této pojišťovny k mojí osobě tedy poškozenému, kdy nejsou schopni po dvou měsících zlikvidovat událost z povinného ručení viníka nehody, zaslat servisu krycí dopis, při které šlo jen o „plechy“ se škodou 80 000 Kč, považuji za tristní. Vše co chtěli tak dostali obratem, např. zajet za jejich technikem, poslat fota poškození atd. Navíc mlžili o fotkách dílů od servisu, když tvrdili, že nic nedostali, ale mail zaslaný servisem je důkazem o nepravdě. Do dnešního dne jsem nepsal žádné recenze, ale na tento ústav to dělám. Pozitivní fakt není a rozesílám jí na „všechna nádraží“. Nejsem jejich klient a fakt nikdy nebudu, doporučuji všem aby se pojišťovně AXA obloukem vyhnuli. Je mi z nich trapně.
Přeji každému z tohoto spolku, kdo měl a stále má s mým poškozením co do činění, ať ho potká minimálně to samé.

Eliška

Bohužel s pojišťovnou mám také negativní zkušenost. Rušila jsem v listopadu životní pojistku a teď mi přišlo že mám ještě nedoplatek, ať ho uhradím.. Žádný výpis jak slibovali do teď nepřišel. Odmítám jim platit jakkekoliv další finance. Z pojistky jsem neviděla ani korunu za celou dobu jsem ji ani nevyužila, nasypala tam pres 20tis a vesele bych jim měla platit dál.. V České pojišťovně kde jsem také rusila pojistku žádný problém nebyl. Jo

Matěj Novák

Když jsem nezaplatil pojištění, které mi doměřili (protože se jejich dopis ke mně nedostal), předali to rovnou právníkům, kteří si naúčtovali vymáhání. Kdyby mi zavolali, nebo poslali maila, měli to tam dávno. Tohle opravdu není prozákzanický přístup. NEVER MORE!

Petr Pajak

Neproplácí srážku se zvěří, pozor na AXA, nepomůže i přivolaná policie ke střetu.
Jen vybrat peníze .
Po opravě vám zašle zamítací dopis.
Nechci mít nic společného z touto pojišťovnou, jsou to gauneři.
Toto se děje jen v ČR ,, mají dobré právníky
Tak si to dobře promyslete
Děkuji za pozornost

Dana

Dobrý den, mám také s touto společností velmi špatné zkušenosti. Vůbec se u nich nezkoušejte pojistit, pokud nechcete vyhodit peníze jen tak oknem. Měla jsem u nich životku, pojištění pro případ invalidity a nemoci + měla jsem připojištěného syna, když jsem uplatňovala pojistnou událost na syna, vše bylo OK, jakmile jsem uplatňovala na sebe (jednalo se o vyšší částku) zrušili mi pojistku (tedy na mě i na syna) s tím, že jsem porušila nějaký bod ve smlouvě a neuvedla jsem celý zdravotní stav, tím mě zaniká celá smlouva a bude mi vráceno pojistné (to bylo zhruba dva roky placeno), ovšem nyní mě poslali pojistné pouze za 3 měsíce, prostě výsměch jo a na pojistné z pojistky mohu rovnou zapomenout. Takovým by měli vzít licenci a zákaz provozování. Je to nehoráznost.

Milena

Dobrý den mám úplně stejnou zkušenost a to zdravotní dotazník vyplňovala obvodní lékařka a když jsem byla na operaci a měli zaplatit pracovní neschopnost 3 měsíce a pobyt v nemocnici začaly hledat výmluvy , že jsem neuvedla celý zdravotní stav, přitom operace neměla s mým předchozím stavem nic společného .Nakonec mně zrušily část pojistky(platila jsem 4 roky) nemoc a invaliditu zbytek nechaly , ale o ten zbytek já nestojím . Podala jsem se svým poradcem odvolání ,tak čekám ,ale moc tomu nevěřím

medvidek-k

Tak to je přesně i můj případ. V podstatě banální záležitost: liška na dálnici (130 km/hod) bezprostředně vběhne pod auto. Pod 8-mi hodinách vyzvánění se stal zázrak a dovolal jsem se na operátorku, které jsem vše nahlásil. Ta mě ale vcelku šokovala dotrazem,proč jsem se té lišce nevyhnul. A to mělo být pro mě první varování. Nicméně jsem auto předal do autorizovaného servisu. Servisní technik auto prohlédl, převzal a čekalo se na likvidátora. Je pravda, že přišel druhého dne, jen se zběžně podíval a odešel. Přišel mi zápis, ve kterém ale nebyly všechny položky, které byly zničeny. Čekalo se na druhý příchod likvidátora. Moudře se podíval a něco si poznamenal. Když jsem obdržel zápis z druhé prohlídky, tak mi bylo až mdlo. Zase tam nebylo všechno. Takže auto si spokojeně stojí už 4.týdny v servisu a čekáme zase na pana všemocného. Už mám připravenou výpověď. AXA NIKDY.

vlada

Moniko nezoufej me stoji auto doma v garazi jiz 3 mesice mam pripojisteni srazka se zveri to se stalo po deseti dnech prijel likvidator vse nafotil a odeslal na pojišťovnu zlodějskou AXA po tydnu prisel dopis ze pojistnou událost neuznavaji není zjevna srazka se zveri bohužel divocaka jsem nedohnal . K nehode prijela policie CR vse sepsala a nafotila a fotky na mou zadost odeslala na pojišťovnu a stále nic .Neustale tam volam operátorka mi rekne ze to bude urgovat na likvidatora to uz trva mesic a nic, asi likvidator zemrel oni o tom nevi.
Takze krome povodni je to nejhorsi co me potkalo AXA nikdy!!!!!!

Eliška

Bohužel s pojišťovnou mám také negativní zkušenost. Rušila jsem v listopadu životní pojistku a teď mi přišlo že mám ještě nedoplatek, ať ho uhradím.. Žádný výpis jak slibovali do teď nepřišel. Odmítám jim platit jakkekoliv další finance. Z pojistky jsem neviděla ani korunu za celou dobu jsem ji ani nevyužila, nasypala tam pres 20tis a vesele bych jim měla platit dál.. V České pojišťovně kde jsem také rusila pojistku žádný problém nebyl.

Čestmír

Další záporná recenze. Jednají se mnou jako hulváti, nutili mě přiznat 50% spoluúčast.

Alex

Souhlasím na 100%…

Suzanne

Mám s Axou také špatné zkušenosti. Vše popřou a neuznají.

Dne 1.8. jsem uzavřela smlouvu na povinné ručení Dne 16.8. jsem prodala automobil (nový majitel uzavřel svou pojistku). Dne 20.8. zápis změny majitele do TP. Dne 20.9. žádost o ukončení smlouvy s pojišťovnou na základě prodeje auta. Pojišťovna mi ukončila smlouvu až ke dni 1.10. Prý ukončení dle zákona o pojištění vozidel je do konce měsíce od nahlášení změny pojišťovně. Nesmysl. Jiné pojišťovny automaticky ruší pojistku ke dni prodeje automobilu. Zákon jasně uvádí, že pojistka se ruší ke dni zániku smlouvy (což je prodej, nikoli nahlášení pojišťovně) a že pojišťovna je povinna od tohoto dne peníze vrátit. Zákon dále uvádí, že pojistitel má nárok na pojištění ještě do konce měsíce od zániku pojištění, ale pouze právo, nikoli povinnost. A i tak by to do konce měsíce bylo do konce měsíce srpna a ne do konce září. Nevím, proč bych měla měsíc a půl navíc platit pojištění cizímu člověku, který navíc ještě od koupi (16.8.) platil pojistku za to auto duplicitně také. Pojistka měla trvat pouze 16 dnů (od sjednání do prodeje), max 20 dnů (od sjednání do zápisu v TP) a Axa trvala na tom, že pojistka měla trvat dva měsíce. Předám to už svému právníkovi a vím, že jsem v právu, ať si tedy pak náklady uhradí Axa. Nejhorší domluva i co vím od známých.

A ještě když jsem s nimi jednala, spletli si pojistné smlouvy a chtěli mi rušit pojistku na úplně jiné vozidlo, přestože jsem jim v žádosti do hlavičky přehledně uvedla typ vozidla a další info. Na štěstí jsem si všimla včas, že propletli čísla smluv. To zrušení se mělo týkat auta, jehož majitelem i pojistitelem byla moje firma a byl to Mercedes a oni malém zrušili pojistku, která byla na mé jméno (ne na společnost) a šlo o BMW. Tedy jiný pojistitel i jiná značka auta. Nechápu, jak to mohli takto domotat.

gustav

Bohužel jsem tyto komentáře nečetl před tím než jsem se jim upsal. Nechtějí ukončit smlouvu na prodané auto bez kopie velkého OTP nestačí jim kupní smlouva s novým majitelem. Lumpové nehorázní.

Jan Foret

AXA je příšerná pojišťovna.Zadržování přeplatků a bezdůvodné každoroční navyšování ceny pojistného pov. ručení 500-1000 Kč.Počítají s tím, že klient nemá čas na ukončení smlouvy a zajištění nové, ale v dnešní době lze vše do pul hodiny zvládnut, jen musíte dodržet 2měsíční výp. dobu před placením dalšího období. Já osobně si tuto „práci“ dávám ročně a jsem spokojen. Přeplatek z 2x zaplaceného pojistného jsem vymáhal 3 měsíce!!!!!!!!!!!!!

Květa

Řeším s nimi dopravním nehodu mé mamky – poškozené při této dopravní nehodě. Mám pocit, že si ze mne dělají legraci a všemi způsoby se mě snaží odradit, abych se dále snažila o náhradu škody. Teď již vím, že si Pojišťovnu AXA rozhodně nikdy nezvolím jako svoji pojišťovnu – to by bylo výhodnější se nepojišťovat vůbec.

20
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex
()
x