AXA pojišťovna

AXA pojišťovna logo

Nejde o žádného nováčka na trhu. AXA pojišťovna má oficiální název AXA Management Services s.r.o. a jde o společnost, která začala své služby poskytovat v roce 1998. Tehdy ještě pod názvem jiným. Vše se změnilo až později, kdy se stala členem silné mezinárodní skupiny AXA. To se výrazně podepsalo jak na velikosti portfolia, tak i celkové stabilitě.

Dnes můžeme říci, že jak AXA pojišťovna, tak i samotná domovská společnost realizují jednotlivé zprostředkovatelské služby hned v několika oblastech, které jsou zacíleny jak na segment soukromých osob, tak i na segment podnikatelský. Kdy se na výčet jednotlivých oblastí podíváme, patří sem zaměření na:

 • Penzijní připojištění
 • Pojišťovnictví
 • Stavební spoření
 • Výdej platebních karet

Nabídku má AXA pojišťovna rozdělenou do jasně definovaných segmentů

Jak jsme uvedli výše, je třeba říci že nabídka jednotlivých produktů je opravdu bohatá a jasně ukazuje, že se AXA pojišťovna nezaměřuje jenom na oblast pojišťovnictví. Ta ale dominuje, což dokládá hned několik produktů, kam můžeme zařadit ty, které se týkají:

 • Lidského života
 • Automobilu
 • Domova
 • Cestování

Dále však nelze opomíjet důležitý fakt, kterým je to, že se AXA specializuje i na produkty, které jsou spojeny s finanční ochranou a zhodnocením peněz. Sem patří třeba velmi populární životní pojištění, nebo také produkty související se spořením na důchod. Vše je doplněno také klasickým investováním. Financí se týká ještě poslední odnož v portfoliu, a to segment úvěrových produktů. Varianta pro ty, kteří potřebují půjčit peníze.

Důraz na využití internetu je jasně patrný

AXA pojišťovna si je jasně vědoma trendu, který je spojený s tím, že lidé hledají so možná nejvíce jednoduchosti, s čímž také souvisí možnosti sjednání a vyřízení co nejvíce věcí online. Objevuje se zde nejenom možnost snadno nahlásit škodu nebo jinou pojistnou událost, v rámci webových stránek.Nechybí zde ani možnost sjednat si online pojištění, a to bez nutnosti návštěvy pobočky, stejně jako bez nutnosti setkávat se se zaměstnancem pojišťovny. Unikátní je také takzvaná online platba, která usnadní a také urychlí možnost placení, která je s jednotlivými smlouvami přímo spojená.

Toto všechno doplňuje také klientský portál, který nese označení Moje AXA. Ten je určený pro všechny klienty společnosti AXA Management Servicess.r.o Najít zde mohou nejenom řadu dostupných informací o sjednaných produktech, ale mohou zde najít také možnosti jednoduchého kontaktu, či možnosti nahlášení pojistných událostí, či zde mohou být k dispozici i formuláře pro různé změny.

Pobočky jsou po celé republice

Když je AXA pojišťovna porovnána s řadou jiných velkých pojišťoven, je třeba říci, že poboček má podstatě méně. Ty jsou sice ve všech krajích, ale jejich celkový počet v rámci republiky je pouze několik desítek. Na druhou stranu to jde ruku v ruce s tím, že AXA nabízí bohaté možnosti využití online formulářů a online klientského portálu, kdy se dá řada věcí realizovat z pohodlí domova. Kdo se přesto rozhodně přijít osobně, může přijít jak bez ohlášení, tak je mu k dispozici i možnost toho, že si na pobočce s konkrétním specialistou domluví návštěvu na jasně daný den a jasně danou hodinu.

Nechybí ani aplikace

AXA Pojišťovna má k dispozici také aplikaci s názvem AXA Drive. Nutno však říci, že nejde o aplikaci spojenou s klasickou nabídkou a možností kontaktu. Jde o aplikaci, která je určena motoristům, kterým pomáhá sledovat jejich jízdu a celkové tempo a stylů ježdění. Jedná se tedy o aplikaci, která má za cíl spíše učit a vychovávat řidiče. Nejde tedy o aplikaci, která by rozšiřovala klasické internetové rozhraní, které je určené novým či stávajícím klientům.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností AXA pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

17 Comments on AXA pojišťovna

 1. Nedoporučuji, žádná komunike. Ukončení smlouvy je řešení. Každý rok navýšení autopojisceni 300-500kč.

 2. Vycurany jak jetel. Nezavinena nehoda, samozřejmě hned totální skoda. Průtahy. Čekání na vyplacení peněz. Hrozny. Asi nejhorší pojišťovna.

 3. Pokud muzu poradit, tak tehle pojistovne“ AXA POJISTOVNA „se zdaleka vyhnete. Meli jsme komplet pojisteni do zahranici. Na letisti nam znicili kufr a co na to axa..i kdyz byl zapis z letiste a vsechny fotky pred i po tak pry nemaji doklad o koupi..Kufr byl jako novy (kolikrat za rok jej pouzijete) ale starsi 2 let, tzn.doklad po propadnuti zaruky vyhozen. Pojistovna to vyhodnotila, ze nemaji vsechny podklady a nedala ani korunu..nevim, na co maji likvidatory..asi na ..Reklama je jedna vec a vyrizeni a zaplaceni pojistek druha.. Vrele nedoporucuji..

 4. Moje zkušenosti s AXA? Myslela jsem si, že pojišťovna AXA je jméno a spolehlivost, ale na vlastní kůži jsem pocítila, že tomu tak není. Možná se chlubí jaké služby poskytují, ale to vše je k ničemu pokud nekomunikují. To, že se na linku není možné dovolat, tak to vás přivede do varu, necháte zprávu na záznamníku a nikdo se vám neozve, píšete maily a žádná odezva, pošlete formuláře e-podatelnou a jako by jste nic neposlali. Nejsou ani schopni pojistnou událost zaevidovat a předat k likvidaci. Pak vypadáte před poškozenými jako blbec, že jste nehodu nenahlásil i když máte doklad o nahlášení prostřednictvím emailu. Prostě nikdo ani neví kde vaše dokumenty skončily. Pokud můžete vyhněte se této pojišťovně obloukem i kdyby vám nabízeli bůhví jaké výhody. Vše je jen marketinkový tah a jakmile u nich jste, tak se na vás vykašlou. Nejhorší pojišťovna s jakou jsem se setkala.

 5. Životní pojištění Axa. Hrůza. Při sjednávání slibovali vysoké zůročení peněz. Po pěti letech jsem se dočkala toho, že jsem přišla o 2 500 Kč. Tak opravdu pěkný „výnos“.
  Komunikace s nimi příšerná, nikdy více.

 6. Dobrý den AXa nikdy výc , prodali jsme auto , zaslal jsem jim výpověď a kupní smlouvu a odpovědi z Axa prý to nejde musím doložit tp , což nelze ten má nový majitel i s plnou mocí, 8 hodin a 20 emailú jsem to musel řešit , třeba u ČSOB stačí jen výpověď a smlouva e-mailem a za 10 minut hotovo , prostě jednoduché u Axa nelze ,neumým si představit , kdybych chtěl řešit škodu, dobře si rozmyslete AXa povinné ručení.

 7. Řešení pojistné události v rámci cestovního pojištění u AXA byl šok. Asistenční linka je zcela nefunkční, nebylo možné se na ni dovolat. Následně se pojišťovna vymlouvala na to, že pojistná událost nebyla neprodleně nahlášena. AXU již nikdy, ani žádný její produkt. Divím se, že mají ještě licenci.

 8. Tak jsem recenzím výše moc nevěřil, než jsem zažil vyřizování pojistné události u této pojišťovny, katastrofa, katastrofa a zase jenom katastrofa, nechali mě shánět potvrzení od mechanika, že spotřebič nejde opravit, od EONu jsem už potvrzení měl, když jsem vše posháněl a odeslal, tak byla pojistná událost zamítnuta, protože mé pojištění domácnosti na tento druh škody není sjednáno, to nevěděli na začátku pojistné události ??
  Toto byla poslední zkušenost s touto pojišťovnou, ihned podány výpovědi i u ostatních pojistek.

 9. Jsem velice nespokojena se službami pojišťovny AXA. Když jsem odnesla na pobočku Vinohradská, žádost o vyplacení investovaných peněz do životního pojištění, dozvěděla jsem se v rozporu s dopisem zaslaném pojišťovnou, že mne chybí ověření podpisu, i když podle dopisu na mojí částku nebylo potřeba. Je zvláštní, že v dobře hodnocené pojišťovně (bronzová pečeť) neví pravá, co dělá levá.
  Dále je zarážející, že za osm let investovaných peněz, dostane klient méně než pojišťovně v dobré víře půjčil. To není dobrá vizitka hospodaření.
  Administrativní pracovnice na přepážce neví, jak klienta vyřadit z databáze pojišťovny?! Tyto zkušenosti mne stačily, AXA nikdy více.

 10. Povinne ruceni s pripojistením predniho skla nikdy vice od AXA Pojistovny.Na lince 292292292 neschopne operatorky se vzdelanim 0 naucene ty same fraze opakovat stale dokola.Auto me stalo ve znackovem servisu 2 dny a nikdo se nenamahal po nekolika urgencich poslat likvidatora na nafoceni predniho skla.Komunikace priserna,AXA pojistovne se velkym obloukem vyhnete.

 11. Nejhorší pojišťovna na trhu zruší vám smlouvu .a pak vám napíšou železo s internimi pravidly jejich společnosti.hulvati .arogance sama.jen nemít u nich.skodni událost.hned s vami ukončí pojištění.. axa nikdy více!!!!!!

 12. Nedoporucji!!! V pripade ukonceni pojistky na povinne ruceni ze strany klienta odmitaji vracet preplatky! Prodluzuji lhuty a komunikaci, hledaji cesty jak vam
  Penize nevratit a to i navzdory tomu, ze porusuji smluvni podminky. Lhutu si nastavi casove schvalne tak, aby vam preplatek vyprsel. Komunikace priserna, klientsky servis 0. Mam zkusenosti asi s 5ti pojistovnami. Toto je zarucene ma prvni a posledni s Axa!! Uprimne varuji ostatni.

 13. Nikdy víc AXA-toto sedí nejvíc, jsou to neskuteční darebáci, kteří hledají důvody, aby nemuseli nic vyplácet. Jejich kontrolním orgánem je ČNB, tam se obracejte, protože s nimi jinak nehnete, musí se mluvit o jejich špinavých praktikách. Komunikace je jenom přes lidi, kteří nic neví, na nikoho dalšího nemají telefon a hlavně jejich likvidátoři jsou totální mimoni….placeni asi od toho kolik lidí naštvou

 14. Krajně nespokojen, navíc ve spojení se společností „Klik“ jen ….doplňte si raději každý sám dle svého naturelu…příští povinné ručení s nimi již v žádném případě neobnovím a varuji i další

 15. Nejhorší pojišťovna jaká existuje, dělají děsné průtahy. Nepružná pojišťovna, již přes měsíc čekáme na auto, které je v opravně již opraveno, ale pojišťovna není schopná tam dodat podklady, abychom mohli dostat auto zpět. Prý to může trvat až 3 měsíce. S touto pojišťovnou končíme a již nikdy víc.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*