AXA pojišťovna

AXA pojišťovna logo

Nejde o žádného nováčka na trhu. AXA pojišťovna má oficiální název AXA Management Services s.r.o. a jde o společnost, která začala své služby poskytovat v roce 1998. Tehdy ještě pod názvem jiným. Vše se změnilo až později, kdy se stala členem silné mezinárodní skupiny AXA. To se výrazně podepsalo jak na velikosti portfolia, tak i celkové stabilitě.

Dnes můžeme říci, že jak AXA pojišťovna, tak i samotná domovská společnost realizují jednotlivé zprostředkovatelské služby hned v několika oblastech, které jsou zacíleny jak na segment soukromých osob, tak i na segment podnikatelský. Kdy se na výčet jednotlivých oblastí podíváme, patří sem zaměření na:

 • Penzijní připojištění
 • Pojišťovnictví
 • Stavební spoření
 • Výdej platebních karet

Nabídku má AXA pojišťovna rozdělenou do jasně definovaných segmentů

Jak jsme uvedli výše, je třeba říci že nabídka jednotlivých produktů je opravdu bohatá a jasně ukazuje, že se AXA pojišťovna nezaměřuje jenom na oblast pojišťovnictví. Ta ale dominuje, což dokládá hned několik produktů, kam můžeme zařadit ty, které se týkají:

 • Lidského života
 • Automobilu
 • Domova
 • Cestování

Dále však nelze opomíjet důležitý fakt, kterým je to, že se AXA specializuje i na produkty, které jsou spojeny s finanční ochranou a zhodnocením peněz. Sem patří třeba velmi populární životní pojištění, nebo také produkty související se spořením na důchod. Vše je doplněno také klasickým investováním. Financí se týká ještě poslední odnož v portfoliu, a to segment úvěrových produktů. Varianta pro ty, kteří potřebují půjčit peníze.

Důraz na využití internetu je jasně patrný

AXA pojišťovna si je jasně vědoma trendu, který je spojený s tím, že lidé hledají so možná nejvíce jednoduchosti, s čímž také souvisí možnosti sjednání a vyřízení co nejvíce věcí online. Objevuje se zde nejenom možnost snadno nahlásit škodu nebo jinou pojistnou událost, v rámci webových stránek.Nechybí zde ani možnost sjednat si online pojištění, a to bez nutnosti návštěvy pobočky, stejně jako bez nutnosti setkávat se se zaměstnancem pojišťovny. Unikátní je také takzvaná online platba, která usnadní a také urychlí možnost placení, která je s jednotlivými smlouvami přímo spojená.

Toto všechno doplňuje také klientský portál, který nese označení Moje AXA. Ten je určený pro všechny klienty společnosti AXA Management Servicess.r.o Najít zde mohou nejenom řadu dostupných informací o sjednaných produktech, ale mohou zde najít také možnosti jednoduchého kontaktu, či možnosti nahlášení pojistných událostí, či zde mohou být k dispozici i formuláře pro různé změny.

Pobočky jsou po celé republice

Když je AXA pojišťovna porovnána s řadou jiných velkých pojišťoven, je třeba říci, že poboček má podstatě méně. Ty jsou sice ve všech krajích, ale jejich celkový počet v rámci republiky je pouze několik desítek. Na druhou stranu to jde ruku v ruce s tím, že AXA nabízí bohaté možnosti využití online formulářů a online klientského portálu, kdy se dá řada věcí realizovat z pohodlí domova. Kdo se přesto rozhodně přijít osobně, může přijít jak bez ohlášení, tak je mu k dispozici i možnost toho, že si na pobočce s konkrétním specialistou domluví návštěvu na jasně daný den a jasně danou hodinu.

Nechybí ani aplikace

AXA Pojišťovna má k dispozici také aplikaci s názvem AXA Drive. Nutno však říci, že nejde o aplikaci spojenou s klasickou nabídkou a možností kontaktu. Jde o aplikaci, která je určena motoristům, kterým pomáhá sledovat jejich jízdu a celkové tempo a stylů ježdění. Jedná se tedy o aplikaci, která má za cíl spíše učit a vychovávat řidiče. Nejde tedy o aplikaci, která by rozšiřovala klasické internetové rozhraní, které je určené novým či stávajícím klientům.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností AXA pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

AXA pojišťovna
2.4 (48.78%) 41 votes

9 Comments on AXA pojišťovna

 1. Axa pojišťovna, nejhorší pojišťovna, pokud s nimi budete řešit nějakou škodní událost budete hluboce nespokojeni

 2. Nedoporučuji, žádná komunike. Ukončení smlouvy je řešení. Každý rok navýšení autopojisceni 300-500kč.

 3. Vycurany jak jetel. Nezavinena nehoda, samozřejmě hned totální skoda. Průtahy. Čekání na vyplacení peněz. Hrozny. Asi nejhorší pojišťovna.

 4. Pokud muzu poradit, tak tehle pojistovne” AXA POJISTOVNA “se zdaleka vyhnete. Meli jsme komplet pojisteni do zahranici. Na letisti nam znicili kufr a co na to axa..i kdyz byl zapis z letiste a vsechny fotky pred i po tak pry nemaji doklad o koupi..Kufr byl jako novy (kolikrat za rok jej pouzijete) ale starsi 2 let, tzn.doklad po propadnuti zaruky vyhozen. Pojistovna to vyhodnotila, ze nemaji vsechny podklady a nedala ani korunu..nevim, na co maji likvidatory..asi na ..Reklama je jedna vec a vyrizeni a zaplaceni pojistek druha.. Vrele nedoporucuji..

 5. Moje zkušenosti s AXA? Myslela jsem si, že pojišťovna AXA je jméno a spolehlivost, ale na vlastní kůži jsem pocítila, že tomu tak není. Možná se chlubí jaké služby poskytují, ale to vše je k ničemu pokud nekomunikují. To, že se na linku není možné dovolat, tak to vás přivede do varu, necháte zprávu na záznamníku a nikdo se vám neozve, píšete maily a žádná odezva, pošlete formuláře e-podatelnou a jako by jste nic neposlali. Nejsou ani schopni pojistnou událost zaevidovat a předat k likvidaci. Pak vypadáte před poškozenými jako blbec, že jste nehodu nenahlásil i když máte doklad o nahlášení prostřednictvím emailu. Prostě nikdo ani neví kde vaše dokumenty skončily. Pokud můžete vyhněte se této pojišťovně obloukem i kdyby vám nabízeli bůhví jaké výhody. Vše je jen marketinkový tah a jakmile u nich jste, tak se na vás vykašlou. Nejhorší pojišťovna s jakou jsem se setkala.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*