Banka Creditas

Motto: „Chtějte víc od svých úspor.“ 

Na trhu se objevila tato česká společnost už roku 1996, tehdy ještě pod názvem 1. Třebíčská záložna. Dvacet let pak působila jakožto spořitelní družstvo, přičemž během této doby si stihla vydobýt pozici největší tuzemské záložny. S tím se ale spokojit nehodlala, a tak v roce 2016 požádala Českou národní banku o udělení bankovní licence, jež jí byla v říjnu téhož roku skutečně udělena. V té době už nesla současný název Creditas. 

Na český bankovní trh vstoupila akciová společnost Creditas oficiálně 1. ledna 2017. A vstup to byl nutno poznamenat vskutku úspěšný, neboť za první rok vykázala pozitivní hospodářský výsledek s čistým ziskem ve výši 66 milionů korun a počet jejích klientů přesáhl hranici 20 tisíc. V současné době má již tato banka více než 70 tisíc klientů a bilanční sumu přesahující 52 miliard korun. Zároveň v současné době provozuje 31 poboček, přičemž do konce letošního roku (2019) plánuje jejich počet navýšit na 37. Aktuálním majoritním vlastníkem této firmy spadající do holdingu investiční skupiny UNICAPITAL je finančník Pavel Hubáček. 

Jaké služby Creditas nabízí?  

Mezi hlavní činnosti podnikání této banky patří zřizování a vedení běžných a spořících účtů, a provádění transakcí v cizích měnách. Krom spořících účtů nabízí rovněž i termínované vklady s úrokovou sazbou až 3,10 % ročně. K běžnému účtu je pak bezplatně nabízena embosovaná platební karta Mastercard, běžný účet ale zároveň podporuje kupříkladu i platbu mobilem přes Google Pay. Dalšími stavebními kameny její nabídky jsou služby spojené s poskytováním platebního styku, zhodnocováním úspor a financováním projektů až středně velkých českých firem. 

V průběhu roku 2018 získal Creditas speciální licenci od České národní banky, jež mu umožňuje nabízet také investiční produkty. Klienti tak mohou investovat kupříkladu do dluhopisů, které slibují úrokovou sazbu až 6,5 %. Posledním z primárních bankovních produktů nabízených jednotlivcům je poskytování úvěrů na bydlení, tj. hypoték. Hypotéku si zde lze sjednat se sazbou začínající na 2,57 %, nabízeno je i její refinancování či dokonce americká hypotéka na cokoliv – u ní však startuje sazba až na 3,30 %.  

Kompletní nabídka služeb Creditasu tedy vypadá následovně:  

  • Spořící a běžné účty 
  • Termínované vklady 
  • Dluhopisy 
  • Hypotéky (klasická a americká), včetně možnosti refinancování 
  • Hotovostní a bezhotovostní směnárna 
  • Firemní účet a financování 
  • Platební karty 
  • Devizové konverze 
  • Depozita 

Mobilní aplikace Richee – První svého druhu 

Samotnou kategorií je pak internetové a mobilní bankovnictví, na jehož vysokou kvalitu se klade v Creditasu velký důraz. Jeho zaměstnanci se zároveň snaží v této oblasti přicházet se zajímavými inovacemi, a to se jim nutno podotknout daří skvěle. Důkazem budiž, že tato banka jako první na českém trhu přišla s aplikací umožňující „all-in-one banking“, což je bankovnictví, kde má klient možnost vidět všechny své účty v různých bankách, ale může je ovládat z jednoho místa.  

Konkrétně se jednalo o na podzim roku 2018 uvedenou multibankovní aplikaci Richee, která právě toto umožňovala. Richee tak byla toho času první a jedinou aplikací v tuzemsku, jež splňovala podmínky nové evropské směrnice PSD2, jejíž jednou ze součástí je právě i povinnost bank umožnit klientům přístup i ke kontům, které mají vedené u jiných bank.  

Máte zkušenosti s Bankou Creditas? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 6.9.2019

Mohlo by vás zajímat

1.5 2 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bibi

Špatná zkušenost, po každodenních urgencích nic nevyřešili, účty ruším a již nikdy Banka CREDITAS.

1
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex