Bankonaut

Potřebujete si udělat pořádek ve financích? Pak je tento program přesně pro vás a nezáleží na tom, jestli se jedná o domácnost nebo firmu. Podívejte se na to, jaké výhody s programem Bankonaut získáte a jestli vás to bude něco stát.

Když chcete mít rozpočet pod kontrolou

Každá domácnost by měla mít přehled v tom, za co utrácí peníze, co je potřeba každý měsíc zaplatit a kolik celé rodině vlastně zbyde na útratu. Je sice možné si toto vše psát na papír, nicméně s programem to budete mít daleko jednoduší. Bankonaut vám spočítá:

  • Kolik jste ušetřili
  • Nebo kolik jste utratili.

Kromě toho také nabízí možnost opakování. Pokud tedy hradíte nějaké splátky pravidelně každý měsíc, můžete si to v programu nastavit a nebudete muset je znova zadávat. Program také umí dopočítat zůstatky, spočítat celkové příjmy i výdaje.

Už jen barva prozradí, jak na tom jste

Díky programu Bankonaut také zjistíte, jak na tom celkově jste a t díky barevnému pozadí. Každá peněženka umožňuje navolit minimální zůstatek. Pokud tedy považujete za uspokojivé, že budete mít v peněžence minimální zůstatek 1000 Kč, tak čím blíže tomuto zůstatku budete, tím bude barva světlejší. Stačí tak program otevřít a hned budete vědět, jak na tom váš rozpočet je.

Finance den po dni

V peněžence se vám zobrazí celý kalendářní měsíc a jednotlivé dny. Velmi přehledně tak uvidíte, kolik jste daný den utratili, nebo který den vám na účet přišla výplata nebo jiný příjem. Kromě toho si také můžete vyzkoušet, jak by váš účet vypadal v případě, kdybyste utratili nějakou vyšší částku peněz. Útratu si tak můžete vyzkoušet nanečisto.

Kolik program Bankonaut stojí?

Pro běžného uživatele, který není náročný a stačí mu, když bude kontrolovat rodinný rozpočet, je celý program zdarma. U této možnosti je k dispozici jen jedna peněženka, na druhou stranu však můžete zadat:

  • Neomezený počet transakcí
  • Neomezený počet kategorií
  • Neomezený přístup

Kromě toho také, pokud se zaregistrujete, získáte na 14 dní program Premium zdarma. Druhou možností je zakoupení programu Premium, který je na rok a za částku 2900 Kč. Za tuto cenu však můžete zadávat opakované transakce, máte k dispozici neomezený počet peněženek, neomezený počet transakcí, neomezený počet kategorií. Dále je zde k dispozici import z účetních systémů a neomezený přístup po celý rok. Pokud chcete být bez starostí celých deset let, máte možnost si zakoupit za 4900 Kč přístup na takto dlouhou dobu. Opět budete mít k dispozici neomezený počet peněženek, transakcí i kategorií. Stejně je tak je možný import z účetních systémů a do programu budete mít neomezený přístup po dobu 10 let.

Informace najdete na blogu

Nejrůznější články, které se týkají financí, najdete také na blogu. Pokud si s něčím nevíte rady, určitě se tam podívejte. Na webových stránkách příliš informací nenajdete, nicméně se lze zaregistrovat a poté se přihlásit. V sekci kontakty najdete pouze emailovou adresu, na kterou je možnost zaslat jakýkoliv dotaz. Program byl spuštěn v letošním roce a tak na své příznivce teprve čeká.

Shrnutí

Pokud pomineme poměrně strohé webové stránky bez jiných kontaktů, kromě emailové adresy, mohlo by jít o užitečný nástroj pro správu vašich financí. Velkou výhodou je to, že Bankonaut nabízí i mobilní aplikaci a tak každý svůj příjem a výdej, můžete zadat okamžitě. Druhou výhodou je i to, že si program můžete vyzkoušet zdarma, pokud jde o nenáročné účetnictví. Záleží však na každém, kolik je ochotný do takového programu investovat. Program postačí však i jen pro hlídání rodinného rozpočtu, což je velké plus. Určitě stojí za to Bankonaut vyzkoušet a možná se vám bude líbit právě jednoduchost stránek a jejich celková přehlednost.

Máte zkušenosti s aplikací Bankonaut? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda službu využít či nikoliv.

Recenze publikována 10.7.2019

5 1 vote
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex