Bit.plus

Tuto směnárnu můžete znát ještě pod původním názvem Bitstock. Co se změnilo kromě jejího názvu? Které služby nabízí?

O směnárně Bit.plus

Pod názvem Bit.plus si možná nic nevybavíte, Bitstock už vám však zřejmě neznámý nebude. Nejde o první přejmenovávání této směnárny. Znát ji můžete také pod ještě starším názvem EasyCoin. Důvodem přejmenování původem české směnárny je expanze na evropské trhy.

Směnárna je původem česká, jejím zakladatelem je Martin Stránský. Stojí za ní společnost World BTC business. Svoje sídlo má v Praze a dnes se jedná o největšího obchodníka s kryptoměnami v Česku a na Slovensku. Směnárna funguje už od roku 2014.

Projekt umožňuje obchodování s Bitcoiny a nově má k dispozici i službu firemního účtu. Specifická je tato směnárna především tím, že nedrží Bitcoiny na vlastním serveru, ale jejich převody probíhají výhradně mezi uživateli.

Vzhledem k tomu, že se jedná o český projekt, můžete pochopitelně počítat s lokalizováním do češtiny. Česky jsou i obchodní podmínky..

Služby dostupné na Bit.plus

Nakupovat a prodávat je možné za české koruny, ale také v eurech. Obchodování s Bitcoiny může mít hned tři podoby, a to obchodování přes internetovou aplikaci, nákup bez registrace pomocí bankovního převodu nebo nákup Bitcoinů za hotovost. Stejně tak nabízí obchodování prostřednictvím BitcoinBanking a Bitstock Market.

V Česku má nyní Bit.plus na 40 bitcoinmatů, což jsou v podstatě bitcoinové bankomaty. Další rozšíření služeb zajistila spolupráce se sítí GECO, která nabídne kolem 400 obchodních míst. Každá z metod má své přednosti, ale obecně je zapotřebí uvést, že směna prostřednictvím bitcoinmatů a na prodejnách GECO není příliš výhodná.

Společně se změnou názvu přišla i další změna v podobě rozšíření služeb, tentokrát o obchodování s digitalizovaným fyzickým zlatem. Obchodování je stejné jako v případě kryptoměn, avšak zlato si zákazníci budou moci dokonce fyzicky převzít.

Důvěryhodnost a bezpečnost

Od počátku činnosti neprovází tuto směnárnu žádné problémy a nejsou známa bezpečnostní rizika, která by se s jejím provozem pojila.

Lze ji proto považovat za důvěryhodný projekt, kterému se uživatelé nemusejí bát svěřit své prostředky. Ty jsou po celou dobu transakce bezpečně uloženy v bance.

Registrace a ověření účtu

Výhodou směnárny je to, že až do limitu 25 000 Kč za den můžete obchodovat dokonce bez registrace. Online nákup bez registrace však, pozor, bude vyžadovat, abyste k dispozici měli vlastní bitcoinovou peněženku.

Pokud ale chcete limity vyšší, je potřeba se registrovat. To je otázkou pouze několika málo minut. Do registračního formuláře vyplňte základní údaje a vyberte si dostatečně silné heslo.

Následně je nutné účet ověřit. Ověření se provádí elektronicky, případně se musíte osobně zastavit na klientském centru. Součástí ověření je předložení dvou dokladů totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz či cestovní pas).

Mobilní aplikace

Pohodlný přístup k vašemu účtu vám nabídne taktéž mobilní aplikace. Ta je k dispozici zcela zdarma a využít ji mohou majitelé zařízení se systémem Android i ti, kteří používají telefony vybavené iOS.

Poplatky

Směnárna si účtuje poplatek jako součást spreadu. Výše nákladů na jednu transakci je proto v rozmezí od 2 do 6 %. Poplatky jsou ve srovnání s konkurenčními platformami vyšší.

Zpoplatněna je dále služba zasílání SMS s kódem pro dokončení příkazu, a to ve výši 0,86 Kč za zprávu. Dále se platí povinná záloha prodávajícího na prodej Bitcoinů, a to ve výši přibližně 10 % z aktuální ceny Bitcoinů.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora ke službě dostupná je, a to z pohledu tuzemského uživatele dokonce velice dobře. Využít můžete v první řadě osobní návštěvu v klientském centru, které sídlí na adrese:

Arbesova Rezidence Elišky Peškové 1 (vchod Arbesovo náměstí 11)
150 00
Praha 5

Případně se lze se zástupci společnosti spojit i po telefonu na infolince +420 270 007 477. Komunikovat je možné v češtině.

Máte zkušenosti se společností Bit.plus? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 11. 10. 2021

4.3 3 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MarekT

No, to je skvělé, a našetřené 4 tisíce, jejichž krádeži jste aktivně napomohli, 12-ti leté holce nevrátíte. Poskytovat firemní bankovní účet pro provádění anonymních transakcí by mělo být kvalifikováno jako napomáhání trestné činnosti a doufám, že brzy bude.

1
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex