Centropol

Společnost s plným oficiálním názvem CentropolEnergy byla založena v roce 2002. Od té doby se postupně vyvíjela až do současného stavu, který je možné spojit s faktem, že Centropol patří mezi velké a také mezi poměrně známé dodavatele nejenom elektřiny, ale také plynu. Aktuální odhady hovoří o tom, že služby tohoto dodavatele aktuálně využívá zhruba 330 0100 zákazníků. V roce 2010 jich přitom byla zhruba jenom třetina, což jenom ukazuje na trend růst této firmy.

Dodávky malým i velkým

Centropol je unikátní v tom, že se nesoustředí jenom na dodávky energií klasickým spotřebitelům, nebo podnikatelům. Energie nabízí i těm, kteří patří do skupiny velkoodběratelů. Jejich výčet je celkem zajímavý a nechybí třeba Ministerstvo vnitra a spravedlnosti, Zoo Olomouc, město Ústí nad Labem, nebo třeba i Dopravní podnik měst, kterým je Liberec a sousední Jablonec. Výčet těchto hlavních klientů jenom podporuje jistotu, že Centropol je firmou velkou, stabilní, s kvalitními a rozhodně i cenově přijatelnými službami v podstatě pro každého odběratele.

Elektřina od Centropol

Ta je stěžejním produktem, který by měl být pro mnoho klientů spojený primárně s úsporou. Na tu také Centropol láká. Z faktury, nebo na základě odhadu je možné v kombinaci se správným tarifem zjistit, jak velká bude reálná úspora spojená s odběrem.

K dispozici je několik poměrně zajímavě pojmenovaných tarifů. Je to například tarif Kamarád, který je spojený s férovou a transparentní cenou. Dále nechybí tarif Partner, který zaručuje, že se cena měnit nebude. Pro ty, kdo spotřebují elektřiny méně je připraven tarif Mini. Vše je doplněno tarifem Důvěra, který je unikátní v tom, že je zcela bez závazků.

Plyn od Centropol

Aby mohli mít zákazníci vše pod jednou smlouvou, má pro ně Centropol připravenu i možnost odběru plynu. I zde láká hlavně na možnost konkrétní úspory. Tarify u plynu jsou velmi podobné, jako je tomu právě v případě elektřiny. Jsou celkem tři a s transparentní cenou je spojený tarif Kamarád, s pevnou cenou tarif partner a se smlouvou bez závazků tarif označovaná jako Důvěra.

Centropol nabídne také službu mobilního operátora

I když na první pohled spolu dodávky plynu a elektřiny, v kombinaci s voláním nesouvisí, je v daném segmentu trendem, že společnosti nabízejí i služby mobilních operátorů. Centropol v tomto směru není výjimkou. Má k dispozici nejenom různé tarify, ale i zajímavé slevy. Výčet tarifů je poměrně zajímavý už podle názvů. Zmínit je třeba tarif Krátce, stejně jako tarif označený Celá rodina. Dále je to tarif Více, a také Jak chci.

S odběrem energií jsou i lehce svázány, jelikož se jich týkají odměny. Kdo bere elektřinu, ten získává 20 minut zdarma. Kdo plyn, tak dostává dokonce 30 minut zdarma. Pokud má někdo odběr obojího, měsíčně dostane celých 50 minut volání zcela zdarma.

Poboček je celkem dost

Unikátem je fakt, že Centropol nabídne i celkem dost poboček, kde je možné řešit jakékoliv problémy a požadavky. Samozřejmostí jsou zákaznická centra v Praze, která ale nejsou jediná. Pobočky lze najít i v řadě dalších velkých měst po celé zemi. A tak ve výčtu nechybí třeba Liberec, Ústí nad Labem, Plzeň, České Budějovice, ale i Brno, Olomouc a blízká města Pardubice a také Hradec Králové.

Kdo nechce na pobočku, může využít Samoobsluhu

Takto je označený zákaznický portál, kam mohou mít klienti přístup ve chvíli, kdy chtějí mít jak přehled o svých službách, tak i ve chvíli, kdy je jejich cílem řešení konkrétních požadavků. Daná Samoobsluha je rozdělena na dvě části. A to na tu určenou klientům využívající mobilní tarify, a těm, kterým Centropol nabídne klasické služby, založené na odběru elektřiny nebo plynu.

Máte zkušenosti se společností Centropol? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Mohlo by vás zajímat

3.5 6 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav Stejskal

Taky mi přišel dopis s navýšením a to jsem měl fixaci na 24 měsíců.Dovolat se na infolinku je nemožné a na email už druhý týden nikdo nereaguje.Fakt výborná společnost.

DAVID

Tento týden mi také přišel dopis od Centropolu, že mění ceníky a v našem případě se navyšuje cena silové energie o 100%. Přitom při přecházení k této společnosti, mám jasně od zaměstnankyně Centropolu uvedeno v emailu, že daný ceník je fixován po dobu úvazku tedy 24 měsíců.
Takhle je to pro nás 20tis ročně navíc.
Ty jejich řeči o férovém jednání by si měli ze stránek smazat. Bohužel o tomto se nikde nedočtete.

Dvořáčková

Tak dnes 3.11.2021 jsem dostala oznámení o zdražení elektřiny .Platím 1280kč a od 6.12.2021 mám platit o 2000 tisíce víc a to jsem u Centropolu.Trochu přehnaná částka v paneláku.

Fiedlerová

Centropol mi vloni 2020 v září, několikrát volal k fixaci cen plynu a elektřiny, byla jsem již unavená z tolika otravných telefonátů, a nakonec jsem přikývla…
Hned na to jsem dostala novou smlouvu na fixaci třech roků ?? Původní smlouva byla na dva roky.
Je to pár dní co mi byl zaslán nekompromisní přípis..O NAVÝŠENÍ CENY O VÍCE JAK STO PROCENT ZA ELEKTŘINU.Je to nekorektní jednání, nikdy jsem neměla k takovém dodavateli přecházet.Varuji všechny

Fiedlerová

Dobrý eden
Dalším adekvátním krokem, bych považovala odejít od CENTROPOLU, ne ale jak mi nekorektně nabízejí že mohu odejít letos v listopadu ! / ještě taková zhovadilost, že navýšení zafixované ceny mohou porušit, smlouva to prý dovoluje / To je skandální…Slušné firmy např. ČEZ ujišťují své zákazníky, že fixované ceny měnit nebudou.
Pokud jsme v právním státě, měla bych mít možnost odejít bez smluvních sankcí,,,kdy uznám sama za vhodné.Když se smlouvy nemusí dodržovat těmi kdo je píší a zavazují tím odběratele energií,..tak proč by měli ti co je živí smlouvy dodržovat.

Jozef Škorňa

Nemohu si na nic ztěžovat,přeplatky přišly vždy v pořádku a včas!!! Mám Centropol za solidní firmu.Uvidíme jak se projeví teť v tom energetickém šílenství.

Fiedlerová

Tak to se podívám do svého bankovního účtu,…již jsem se několikrát dívala a nic.Doba splatnosti 27.října 2021 mám dostat TAKÉ PŘEPLATEK ….Zítra jím končí doba splatnosti…

Fiedlerová

Tak mně přeplatky naštěstí také přišly, v den splatnosti, tudíž včas.

Roman

Klient v Centropol
A existuje i seriozní jednání i zakotvení v smlouvy Členství VIP.

Milan Urbanec

Nesolidní firma. Při přeplatku nejsou schopni přeplatek vrátit. Proto se manželka domluvila po telefonu že nezaplatí jednu splátku a tím bude přeplatek vyřízen. Přestože další zálohy platila už normálně neustále ji chodilo že nemá zaplaceno za jeden měsíc a byly ji k tomu načítáno penále. Nyní při novém vyúčtování zase přeplatek. Další den ji přišlo že z toho přeplatku ji strhnou předchozí penále takže nedostane nic. Takže když to schrnu předchozí přeplatek vůbec nedostala i přes domluvu přes s operátorem ji ještě účtovali za celou dobu penále a teď ho strhnou z dalšího přeplatku. Tak tam znovu zavolala že tedy chce první přeplatek vrátit a jak si má ona účtovat penále za nevraceny přeplatek. Operátorku jí bylo řečeno že to nejde. Z vaší neschopnosti vrátit dlužnou částku si klidně můžete napálit penále a váš zákazník ne. Tomu říkám sprostá zlodějna.

Fiedlerová

Co na to Petr.v ?

walkova dagmar

Byla jsem dnes na pobočce Centropolu v Ostrave na Ceskobratrske ulici a musim podekovat za prijemne chovani a rychle vyrizeni a vysvetleni byla jsem tam z přítelem a reknu ze nervozita z problemu byla fuc spadl nam kamen ze srdce jelikož pritel podepsal vice zadosti a stihaly nas sankce chovani a rychle vyrizovani centropolu bylo uzasne dekuji za vasi pomoc vas klient Szewczyk moc dekuji

Saron

folx

17
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex
()
x