Centropol

Společnost s plným oficiálním názvem CentropolEnergy byla založena v roce 2002. Od té doby se postupně vyvíjela až do současného stavu, který je možné spojit s faktem, že Centropol patří mezi velké a také mezi poměrně známé dodavatele nejenom elektřiny, ale také plynu. Aktuální odhady hovoří o tom, že služby tohoto dodavatele aktuálně využívá zhruba 330 0100 zákazníků. V roce 2010 jich přitom byla zhruba jenom třetina, což jenom ukazuje na trend růst této firmy.

Dodávky malým i velkým

Centropol je unikátní v tom, že se nesoustředí jenom na dodávky energií klasickým spotřebitelům, nebo podnikatelům. Energie nabízí i těm, kteří patří do skupiny velkoodběratelů. Jejich výčet je celkem zajímavý a nechybí třeba Ministerstvo vnitra a spravedlnosti, Zoo Olomouc, město Ústí nad Labem, nebo třeba i Dopravní podnik měst, kterým je Liberec a sousední Jablonec. Výčet těchto hlavních klientů jenom podporuje jistotu, že Centropol je firmou velkou, stabilní, s kvalitními a rozhodně i cenově přijatelnými službami v podstatě pro každého odběratele.

Elektřina od Centropol

Ta je stěžejním produktem, který by měl být pro mnoho klientů spojený primárně s úsporou. Na tu také Centropol láká. Z faktury, nebo na základě odhadu je možné v kombinaci se správným tarifem zjistit, jak velká bude reálná úspora spojená s odběrem.

K dispozici je několik poměrně zajímavě pojmenovaných tarifů. Je to například tarif Kamarád, který je spojený s férovou a transparentní cenou. Dále nechybí tarif Partner, který zaručuje, že se cena měnit nebude. Pro ty, kdo spotřebují elektřiny méně je připraven tarif Mini. Vše je doplněno tarifem Důvěra, který je unikátní v tom, že je zcela bez závazků.

Plyn od Centropol

Aby mohli mít zákazníci vše pod jednou smlouvou, má pro ně Centropol připravenu i možnost odběru plynu. I zde láká hlavně na možnost konkrétní úspory. Tarify u plynu jsou velmi podobné, jako je tomu právě v případě elektřiny. Jsou celkem tři a s transparentní cenou je spojený tarif Kamarád, s pevnou cenou tarif partner a se smlouvou bez závazků tarif označovaná jako Důvěra.

Centropol nabídne také službu mobilního operátora

I když na první pohled spolu dodávky plynu a elektřiny, v kombinaci s voláním nesouvisí, je v daném segmentu trendem, že společnosti nabízejí i služby mobilních operátorů. Centropol v tomto směru není výjimkou. Má k dispozici nejenom různé tarify, ale i zajímavé slevy. Výčet tarifů je poměrně zajímavý už podle názvů. Zmínit je třeba tarif Krátce, stejně jako tarif označený Celá rodina. Dále je to tarif Více, a také Jak chci.

S odběrem energií jsou i lehce svázány, jelikož se jich týkají odměny. Kdo bere elektřinu, ten získává 20 minut zdarma. Kdo plyn, tak dostává dokonce 30 minut zdarma. Pokud má někdo odběr obojího, měsíčně dostane celých 50 minut volání zcela zdarma.

Poboček je celkem dost

Unikátem je fakt, že Centropol nabídne i celkem dost poboček, kde je možné řešit jakékoliv problémy a požadavky. Samozřejmostí jsou zákaznická centra v Praze, která ale nejsou jediná. Pobočky lze najít i v řadě dalších velkých měst po celé zemi. A tak ve výčtu nechybí třeba Liberec, Ústí nad Labem, Plzeň, České Budějovice, ale i Brno, Olomouc a blízká města Pardubice a také Hradec Králové.

Kdo nechce na pobočku, může využít Samoobsluhu

Takto je označený zákaznický portál, kam mohou mít klienti přístup ve chvíli, kdy chtějí mít jak přehled o svých službách, tak i ve chvíli, kdy je jejich cílem řešení konkrétních požadavků. Daná Samoobsluha je rozdělena na dvě části. A to na tu určenou klientům využívající mobilní tarify, a těm, kterým Centropol nabídne klasické služby, založené na odběru elektřiny nebo plynu.

Máte zkušenosti se společností Centropol? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Mohlo by vás zajímat

3.1 18 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
32 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

dobrý den ,

nedoporučuji – neseriozní dodavatel . Uzavřel jsem s nimi smlouvu na 2 roky strategicky pro začátek v září 22 , s cenou 3200Kč / Mw a ihned po uzavření smlouvy zvýšili ceny na listopad a prosinec 22 na cenu 6900 Kč + distribuční poplatky tedy 7300 Mw pak přišel vládní strop , po zručení stropu zůstává jejich ceník platný ale prý nabídnou zákazníkům proaktivně změnu smlouvy . Mě spekulativně obrali a za 25Mw jsem zaplatil 116.000CZK za topnou sezónu 09/22 – 09/23 . Od 07 /23 jsem s nimi řešil kolik budu platit za 25 Mw spotřeby , neuměli mi sdělit , tušil jsem toto , a z celkové spotřeby 25 Mw za rok si dali přes 9 MW do Listopadu a prosince a zaplatil jsem za tyto 2 měsíce skoro 50.000 CZK celkově za 25,4 Mw platím 116.000 CZK po mém denním dohadodování se s nimi na zákaznické lince a po e mailech a že mi operátorka pod mým tlakem prozradila že za 6.000 Kč pokuty můžu ukončit smlouvu jsem napsal výpoveď a poté mi nabídli produkt fixne pro Tebe narok z 10% slevou …abych neodešel a hned mi poslali vyučtování za cenu 4640Kč / mw v průměru za rok takoví to jsou kabrňáci jak vydělat , 120.000 za zimu v domě využili krize – prostě změnili ceny a udajně informovali klasickým dopisem zaslaným do schránky … co dodat , neseriozní dodavatel

Pavel Vyskočil

Máme stejné – negativní zkušenosti, přes maily nekomunikují, arogance na straně infolinky. Od listopadu 2022 – zvýšení zálohy za elektřinu na 4900Kč/měsíc (zálohy i v roce 2023 stejné). Spotřeba do 3MWh/rok (D02 tarif VT – stříbrný Kamarád). Tato cena je nehorázná – za rok 58800Kč. 19900Kč za 1MWh. Na stránkách Centropolu si spočítáte, že zálohy by vám při sjednání smlouvy online kalkulátor výjde měsíční záloha na 2300Kč.
Reklamě v televizi ani jinde nevěřte, čtěte recenze.

Lubomír Imrich

Smlouvu s Centropolem má podepsanou moje maminka, které je přes 90 let a leží v Geriatrickém centru a v podstatě neví o světě, proto všechny věci řeším já, její syn. 25.10.2022 obdržela dopis od Centropolu, že ji zvyšují cenu na 11282,04 Kč za MWh. Zároveň je v dopise uvedeno, že do 22.10.2022 může písemně odstoupit, pokud s cenou nesouhlasí. Dne 27.10.2022 jsem volal na infolinku, kde jsem se slečně snažil vysvětlit absurditu dopisu. Její vysvětlení bylo, že stejně je od 1.1.2023 cena zastropovaná, takže se v podstatě nic neděje. Když jsem trval na tom, že mě zbavili možnosti přejít k jinému dodavateli, řekla, že moje požadavky předává kompetentním osobám. Protože jsem nedostal žádnou zpětnou vazbu, napsal jsem jim přes jejich web, a to 1.11.2022. Odezva – 0. Protože jejich linky včera byly obsazeny, ponechal jsem opět svoje telefonní číslo na jejich webu s tím, že mě budou co nejdříve kontaktovat. Odezva – 0. Vážení potencionální zákazníci společnosti Centropol, než se rozhodnete vstoupit do jejich spárů, přečtěte si recenze, ať víte, do čeho jdete…

Martina Kokaislová

Naprosto neskutečné arogantní jednání!!!! Po 10 letech chci odejít k jinému dodavateli.Slečna mi do telefonu/kromě jiných arogantních keců/ řekla:“…každopádně nikam nejdete, protože u nás máte smlouvu do září 2023 a buďte ráda.“ Na můj dotazm jestli mi ji může poslat mailem mi řekla:“Nic vám posílat nebudu. Dostala jste ji od nás poštou v roce 2020. Jestli jste si ji neuložila, to je váš problém.“ Takže milý Centropole…. odteď se s tebou bude bavit jen ČOIka a můj právník a NIKDY, zdůrazňuji NIKDY o tobě nechci slyšet i kdybych měla za elektřinu jinde platit víc. S takovým jednáním jsem se ještě nesetkala a jsem v šoku!!!!!

Martina Mácová

S centropolem mám špatné zkišenosti , pokud nemusíte tak knim nechođte, bydlela u mnĕ na pronájmu paní a mĕla smlouvu na elektřinu u centropolu a když se odstěhovala a napsala jsem elektřinu na sebe a poslali nám její dluh vyūčtování na nás!!! K centropolu nechođte , nejsou schopni kontatkovat dotyčné lidi co jim dluží elektřinu a ti dotiční měli u nich smlouvu a hážou dluh na lidi co neměli smlouvu u elektřiny v době kdy panî byla na pronájmu, určitě tam nechođte neumí nic vyřeśit a jsou neochotní!!!

Jan Kříž

začátkem listopadu jsem chtěl přejít od DPI k centropolu. to jsem si dal.
po telefonátu s panem HL jsme sepsali potřebné věci.když jsem chtěl poslat návrh
na počítač tak to prý nejde.nakonec jsme to udělali. poslal kurýra se smlouvou kterou jsem podepsal.tak jsem čekal asi2apůl měsíce když přišel mail že smlouvu zamítají
a to bez důvodu.ruce pryč
r

Marta Buršíková

Před časem jsem chtěla ukončit odběr elektřiny a to jsem netušila, co mě čeká za štrapáci – hrubé, vulgární jednání, vyhrožování. Do té doby jsem nevěřila, že je něco takového vůbec možné. Tato zkušenost mě stála mnoho nervů a peněz, ale mám to za sebou a již nikdy více!!!

Martina Kokaislová

Já před půlhodinou zažila reakci Centropolu na můj návrh ukončení smlouvy. Jak píšete-vyhrožování, hrubé a arogantní. Odpoledne si dám dohromady písemnosti a píšu na ČOI a ERÚ. Budu se snažit jim zatopit co to půjde, ke mě se nikdo nebude chovat jako k onuci. Já jsem ZÁKAZNÍK, který za poskytované služby platí a vždy platil řádně a včas. A končím s nimi, už nikdy více…. šmejdi…..

Ianotova

Dobrý den,mám stejný problém s plynem ,nechtěli mi říct výši pokuty když odejdete předčasně,to mi sdělili až na pobočce ,6000 kč.NA TO KONTO JSEM PODALA VÝPOVĚD A PAK MI VOLALA PANÍ ŠÁRKA .D.A SDĚLILA MI ,ŽE MI SPOČÍTALI UŠLÝ ZISK NA 109 000 KČ.Stále nemám vyřešeno.

Jaroslav Stejskal

Dobrý den.Taky mám hodně špatnou zkušenost s touto společností.Vůbec nereagují na dotazy na jejich strankach /samoobsluha/ a ani na email.Nedoporučuji ani náhodou a až se situace trochu utiší tak jdu jinam.Hlavně že si dávají do televize reklamu,ele skutek utek.

Martina

U Centropolu jsem více než 10 let.Před nějakým rokem mě přemlouvali k fixaci ceny, kývla jsem. Upřímně řečeno nevím zda lhůta již vypršela nebo ne. Nicméně je to jedno, dopis s navýšením ceny o více než 100% mi také přišel se srdceryvným zdůvodněním a tabulkou jak je důležité přispívat na „zelenou energii“.Včera mi volal někdo, kdo mi v úvodu telefonátu řekl, že mi spočítá, jak ušetřím, když budu brát elektřinu od Centropolu. Když jsem mu řekla, že jsme jejich zákazník, řekl rychle pardon a zavěsil. Asi pro mě jako dlouholetého zákazníka, žádné oslnivé úsporné řešení neměl. Pro mě je to jasný signál, že až se tahle hysterie kolem krachu BM a skokového zdražení energií trochu přežene, budu hledat jiného dodavatele. Pro mě se Centropol stal bezohledným zlatokopem zneužívající situace. Tečka….

Irena

Já mám s nimi to samé,..O víc jak 100% cenu nenavyšuje nikdo!! a ještě fixovanou smlouvu dodržují,jinak pro nefixované zdraží o třetinu,..max.40%
..Ještě těch keců,…prý jiní i skončili ale jaké měly tam, ceny?? o tom již pomlčí. Lišácký idio… mají podrobně napsáno že i tak mohou porušit i tuto smlouvu.No ryba smrdí vždy od hlavy, zřejmě majitel bude pěkný vykuk,..a to mi ještě napsali jedním vrzem že mohu v listopadu odejít jinam.
Také počítám kdy mi vyprší tato smlouva,nesmlouva a zvednu kotvy.Určitě mají pro fixované ceny nakoupeno dopředu, a takhle se dá krásně bohatnout ještě navíc….

Jana

Paní Ireno, říjen 2022 GAS international navýšení více než o 300%. Ze zálohy 4870,-Kč na novou zálohu 15270,-Kč. To jsou vydřiduši!!!!

Jaroslav Stejskal

Taky mi přišel dopis s navýšením a to jsem měl fixaci na 24 měsíců.Dovolat se na infolinku je nemožné a na email už druhý týden nikdo nereaguje.Fakt výborná společnost.

DAVID

Tento týden mi také přišel dopis od Centropolu, že mění ceníky a v našem případě se navyšuje cena silové energie o 100%. Přitom při přecházení k této společnosti, mám jasně od zaměstnankyně Centropolu uvedeno v emailu, že daný ceník je fixován po dobu úvazku tedy 24 měsíců.
Takhle je to pro nás 20tis ročně navíc.
Ty jejich řeči o férovém jednání by si měli ze stránek smazat. Bohužel o tomto se nikde nedočtete.

Dvořáčková

Tak dnes 3.11.2021 jsem dostala oznámení o zdražení elektřiny .Platím 1280kč a od 6.12.2021 mám platit o 2000 tisíce víc a to jsem u Centropolu.Trochu přehnaná částka v paneláku.

Fiedlerová

Centropol mi vloni 2020 v září, několikrát volal k fixaci cen plynu a elektřiny, byla jsem již unavená z tolika otravných telefonátů, a nakonec jsem přikývla…
Hned na to jsem dostala novou smlouvu na fixaci třech roků ?? Původní smlouva byla na dva roky.
Je to pár dní co mi byl zaslán nekompromisní přípis..O NAVÝŠENÍ CENY O VÍCE JAK STO PROCENT ZA ELEKTŘINU.Je to nekorektní jednání, nikdy jsem neměla k takovém dodavateli přecházet.Varuji všechny

Fiedlerová

Dobrý eden
Dalším adekvátním krokem, bych považovala odejít od CENTROPOLU, ne ale jak mi nekorektně nabízejí že mohu odejít letos v listopadu ! / ještě taková zhovadilost, že navýšení zafixované ceny mohou porušit, smlouva to prý dovoluje / To je skandální…Slušné firmy např. ČEZ ujišťují své zákazníky, že fixované ceny měnit nebudou.
Pokud jsme v právním státě, měla bych mít možnost odejít bez smluvních sankcí,,,kdy uznám sama za vhodné.Když se smlouvy nemusí dodržovat těmi kdo je píší a zavazují tím odběratele energií,..tak proč by měli ti co je živí smlouvy dodržovat.

Radka

Dobrý den ČEZ slušná firma? To nemyslíte vážně že
Díky jim že mají stále málo se odvíjí vzestup ceny za elektřinu
Centropol se mi taky nepozdava jelikož vím že i přesto že klient dobírá např 6000+ Kč tak jednomu zálohu zvednou a druhému né oba dva případy byli bez fixace

Jozef Škorňa

Nemohu si na nic ztěžovat,přeplatky přišly vždy v pořádku a včas!!! Mám Centropol za solidní firmu.Uvidíme jak se projeví teť v tom energetickém šílenství.

Fiedlerová

Tak to se podívám do svého bankovního účtu,…již jsem se několikrát dívala a nic.Doba splatnosti 27.října 2021 mám dostat TAKÉ PŘEPLATEK ….Zítra jím končí doba splatnosti…

Fiedlerová

Tak mně přeplatky naštěstí také přišly, v den splatnosti, tudíž včas.

Roman

Klient v Centropol
A existuje i seriozní jednání i zakotvení v smlouvy Členství VIP.

Milan Urbanec

Nesolidní firma. Při přeplatku nejsou schopni přeplatek vrátit. Proto se manželka domluvila po telefonu že nezaplatí jednu splátku a tím bude přeplatek vyřízen. Přestože další zálohy platila už normálně neustále ji chodilo že nemá zaplaceno za jeden měsíc a byly ji k tomu načítáno penále. Nyní při novém vyúčtování zase přeplatek. Další den ji přišlo že z toho přeplatku ji strhnou předchozí penále takže nedostane nic. Takže když to schrnu předchozí přeplatek vůbec nedostala i přes domluvu přes s operátorem ji ještě účtovali za celou dobu penále a teď ho strhnou z dalšího přeplatku. Tak tam znovu zavolala že tedy chce první přeplatek vrátit a jak si má ona účtovat penále za nevraceny přeplatek. Operátorku jí bylo řečeno že to nejde. Z vaší neschopnosti vrátit dlužnou částku si klidně můžete napálit penále a váš zákazník ne. Tomu říkám sprostá zlodějna.

Fiedlerová

Co na to Petr.v ?

Irena

To zrovna…to nedělají sami od sebe , mají své instrukce, nejspíš od majitele.Je zalezlý jak krysa….

walkova dagmar

Byla jsem dnes na pobočce Centropolu v Ostrave na Ceskobratrske ulici a musim podekovat za prijemne chovani a rychle vyrizeni a vysvetleni byla jsem tam z přítelem a reknu ze nervozita z problemu byla fuc spadl nam kamen ze srdce jelikož pritel podepsal vice zadosti a stihaly nas sankce chovani a rychle vyrizovani centropolu bylo uzasne dekuji za vasi pomoc vas klient Szewczyk moc dekuji

Saron

folx

32
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex