Česká exportní banka

Pro tuzemské osoby se jedná o banku, která není příliš známá, jelikož se nezaměřuje na široké masy lidí, jako ostatní komerční banky. V tomto směru je totiž Česká exportní banka určená právě k podpoře exportu tuzemského zboží. V rámci něho poté svým klientům poskytuje především úvěry, které jsou spojeny s tím, aby export zboží byl mnohem jednodušší, zvláště s ohledem na finanční stránku věci. Díky tomu banka podporuje ekonomiku, a tedy usnadňuje možnost vyvážet. Je jasné, že v rámci svých specifik se zaměřuje na podnikatele, konkrétně potom na větší firmy, tedy právnické osoby.

Vlastnictví státem

Banka dnes sídlí na Praze 1, kde byla v roce 1995 založena. Podíváme-li se na vlastnickou strukturu a čtyřmiliardový kapitál, je třeba říci, že 80 procent akcií dnes vlastní stát, prostřednictvím několika ministerstev. Zbytek vlastní Exportní garanční a pojišťovací společnost. Cílem však není pouze pomáhat finančně, ale pomáhat i ve všech dalších procesech, které mohou být s vývozem spojeny. Díky tomu je Česká exportní banka strategickým partnerem vývozců, kteří hledají rady, ale také možnosti, jakými se mohou vydat. V posledních letech se navíc banka začala specializovat i na menší subjekty, což možnosti vývozu výrazným způsobem rozšiřuje.

Několik nabízených programů

V rámci svých služeb banka poté nabízí několik jasně specializovaných programů, které se liší nejenom tím, jak velká je konkrétní firma, ale liší se třeba tím, do jaké země chce vycházet. V rámci jednotlivých programů poté Česká exportní banka už konkrétní produkty. Následně je třeba podat žádost o dané financování a služby, a jakmile je schválena, dojde k strukturování a financování dané transakce poměrně rychlým způsobem. Důležité je samozřejmě splnit konkrétní podmínky, které banka předepisuje k tomu, aby mohla danou službu skutečně bez problémů nabídnout.

Máte zkušenosti se společností Česká exportní banka? Podělte se o ně s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Mohlo by vás zajímat

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex