Česká pojišťovna

Česká pojišťovna není rozhodně žádným nováčkem už z hlediska historie. Její celková tradice trvá již více než 190 let. Moderní pojišťovnou začala být po znovuzavedení v roce 1991. Tato da byla spojena také s potvrzením toho, že se jednalo o jednu z největších pojišťoven, což trvá do dnešní doby. A to jak v rámci životního, tak i neživotního pojištění.

Pro širokou šálu klientů

Unikátem je také fakt, že Česká pojišťovna cílí na skutečně širokou škálu jednotlivých klientů. Primárně je známá jako poskytovatel pojištění pro jednotlivce. Tedy pro běžné soukromé osoby. Specializuje se však i na firemní segment. Zde nijak nerozlišuje velikost konkrétní firmy a podniku, a tak své služby nabízí:

 • Malým
 • Středním
 • Velkým

Zapomínat samozřejmě nelze ani na to, že kromě výše zmíněných klasických segmentů je spojena také s nabídkou služeb v dalších oblastech, jako jsou různé spolky a instituce. Aktuálně spravuje okolo 7 milionů aktivních uzavřených pojistných smluv, což znamená, že její celkový podíl na trhu je více než 22 procent. To jenom potvrzuje velikost, jakou Česká pojišťovna má.

Česká pojišťovna získala řadu ocenění

Kvalitu této pojišťovny jasně potvrzuje i to, že v minulosti získala celou řadu různých ocenění. Pokud se podíváme na ty hlavní, tak je dobré zmínit například ty, které nesou název:

 • Nejlepší neživotní pojišťovna
 • Nejlepší životní pojišťovna
 • Klientsky nejpřívětivější pojišťovna

Dále nelze opomíjet různé vyšší umístění v anketách, jako je třeba Zlatá koruna, nebo v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku, či na soutěži Effie. To jenom potvrzuje jak kvality dané pojišťovny, tak i to že je celkem oblíbená u klientů.

Jaké pojistné produkty dokáže nabídnout?

I široká škála pojistných produktů je důvodem, proč je Česká pojišťovna tolik oblíbená. Samozřejmostí je, že nabízí mnoho produktů, které mohou pokrývat různé oblasti lidského života. Pokud jde o ty hlavní, nechybí pojištění pro motoristy, stejně jako třeba pojištění pro cestovatele. K dispozici však jsou také pojistky, které souvisejí s lidským životem.

Mezi další možnosti, které má Česká pojišťovna k dispozici, rozhodně patří také pojištění jak vlastního majetku v souvislosti s bytem nebo domem, tak třeba i chatou. Pojistit lze také svou sportovní výbavu. Myslí se ale i na případné úrazy, nebo rizika, která mohou být spojena s dětmi či domácími mazlíčky. Vše doplňuje také klasická odpovědnost.

Když se podíváme i na několik specifických produktů, tak jsou k dispozici ty, které se týkají penze, stejně jako nechybí ani ty možnosti, které lze spojit s určitou profesní odpovědností konkrétního člověka. Opomenout také nelze to, že v rámci jednotlivých oblastí existuje celá škála balíčků a možností, jak s ohledem na výše pojistného plnění, tak s ohledem na různé doplňkové a nadstandardní služby, stejně jako například také s ohledem na cenu.

Osobně, ale také oline

Výhodou pojišťovny je také množství poboček, kam je možní přijít s jakýmkoliv požadavkem. Ty jsou rozesety ve všech krajích, kde jich bývá vždy na několik desítek. Kromě klasické pobočky zde existují i takzvaná poradenská místa, kde je možné jednotlivé pojistné produkty také sjednat. Toto všechno doplňují i profesionální obchodní zástupci, kteří mohou vyrazit třeba i ke klientovi domů. Takových je aktuálně okolo 1 500.

Česká pojišťovna však umí ukázat i svou moderní stranu. Tedy možnost sjednat si řadu nabízených pojistných produktů online. A to z pohodlí domova a kdykoliv. Tato cesta není populární jenom po svou cellovou jednoduchost, ale je spojena tak s tím, že cena pojištění může být díky této cestě i zajímavě nízká, což je už poměrně dobrá motivace v tom, proč se právě touto cestou vydat.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností Česká pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

6 komentářů u „Česká pojišťovna“

 1. Pokud máte delší dobu sjednané povinné ručení na auto a změníte trvalou adresu pobytu ČP Vám vydá zelenou kartu s novými a adekvátními údaji nejdříve za týden.Takze máte řádně zaplaceno a pokud musíte vyjet do zahraničí,tak máte smůlu.Dle tvrzení pracovníků pojišťovny Česká policie rozdílné údaje na TP žel.kartě údajně toleruje,ale raději nezkoušet.Jinym pojišťovnám to problém nedělá, takže raději změnit pojišťovnu.😁

  Odpovědět
 2. Nejhorší pojišťovna. Bohužel působím v tomto oboru a když se mi stal úraz a já s nimi musela něco řešit, tak jsem si nadávala, že už jsem od nich neodešla dávno (smlouvu mi kdysi zakládali ještě rodiče)! Několik telefonátů, každý pracovník říká něco jiného, protiřečí si, stále se odkazují na nějaké nesmyslné věci. Odmítají mi vyplatit trvalé následky úrazem i přes to, že necítím část pravé ruky a mám neustále další výdaje na léčení v rámci tisíců. Paní doktorka mi sama řekla, že by mi to pojišťovna měla nahradit, ale pojišťovna se seká. Rozhodla jsem se pojistnou smlouvu vypovědět, mám již doma smlouvu o ukončení podepsanou oběma stranami a milá ČP mi týden na to poslala dopis, že jsem se prý rozhodla o indexaci a tak jim mám začít platit víc. Přijdu si, jak kdybych jednala se zvířátky v ZOO.

  Odpovědět
 3. Měl jsem u téhle pojišťovny sjednané pojištění několik let. Bylo to úrazové pojištění se spořením. Když mi končila smlouva tak jsem šel za stejnou paní se kterou jsem první pojištění vyřizoval. Řekl jsem, že peníze si chci vybrat, ale uzavřít to samé. Ptal jsem se co se stane kdybych chtěl peníze vybrat, jak dlouho bude trvat výpovědní lhůta. Řekla mi, že kdykoliv, ale je 6-ti týdenní výpovědní lhůta. Nakonec jsem zjistil, že smlouva je na naprosto jiné pojištění, které stálo o 200 Kč víc, ale u kterého není žádně spoření. Navíc v obálce, na které je napsán název pojištění které jsem opravdu chtěl. Jinými slovy platit i když se vám nic nestane a mít z toho velký H…. A hlavně aby na to nikdo nepřišel. Mohl jsem si takhle platit několik let a pak bych asi byl hodně překvapený. To si můžu dávat peníze pod polštář a bude to výhodnější. S touhle pojišťovnou už nikdy víc. Navíc když jsem chtěl pojistku změnit na to co doopravdy chci a to co jsem měl už dříve, tak mi paní řekla, že se se mnou potkat nechce a ať si to vyřídím na přepážce.

  Odpovědět
 4. Lidi co máte v plánu za nimi jít,tak českou bych opravdu obloukem vynechal,povinné ručení děs,každý rok ho zdražily o min. 600 a když jsem tam přišel proč,tak mi nebyly schopný odpovědět takže povinný se zrušilo a vystavilo se nové za původní částku,tahle šaškárna každý rok. Když jsem chtěl zrušit úrazovku,bylo mi řečeno,že to nemám platit, že dorazí nějaký doplatek,no málem se spadl ze židle,když jsem viděl tu částku,když jsem zjištoval proč tolik,tak mi bylo řečeno,že jsem měl 6 týdnu před koncem splatnosti dát výpověď,ale to mi poprvé sděleno nebylo,teď pojistka na blbost,nestál jsem o ni a zjistil jsem,že celá pojistka je úplně nepoužitelná,protože vždycky najdou důvod co jsem nesplnil,takže by mi nedali nic a zrušení probíhalo jako u první úrazovky,zase mi bylo sděleno že to mám nechat být,že smlouva samovolně zanikne a teď mi přišel dopis, že mám zaplatit 2650,- a jako za CO???? Naprosto neskutečný co si dovolí k lidem,za tyhle lumpárny bych je veřejně pověsil a nechal je dokud je neoklovou vrány,zloději,které by měli zavřít,zničit.Divím se,jak takovou práci mohou vědomě dělat,to musí být bezohledný hlupáci,který akorát koukají ,jak někoho oberou.
  mějte se

  Odpovědět
 5. Generali Česká pojišťovna je velmi nesolidní firma, která při pojistné události si pouze nechá předložit spoustu dokumentů a pak řekne že se na to vztahuje výluka a vyhne se plnění. Prostě tahá z lidí pojistné a pak se vyhýbá plnění.

  Odpovědět

Napsat komentář