ČEZ

ČEZ logo

České energetické závody neboli ČEZ jsou v České republice doslova energetickým gigantem. Jedná se u nás o největšího výrobce elektřiny, který v rámci mateřské společnosti Skupina ČEZ sdružuje i řadu dalších firem. Velkým producentem a zároveň velkým dodavatelem však ČEZ není nutně jenom u nás, v ČR. Aktivity společnosti výrazně přesahují naše hranice.

Vznik je datován oficiálně k roku 1992. Od té doby se firma ČEZ výrazně vyvíjela a dnes se jedná o jednu z nejziskovějších firem u nás, stejně jako jde o druhého největšího zaměstnavatele. Velkým unikátem je určitě i to, že vlastnická struktura zahrnuje také náš stát, jmenovitě potom Ministerstvo financí.

ČEZ nenabízí jenom elektřinu

Jelikož mluvíme o největším výrobci elektřiny u nás, je pochopitelné, že společnost ČEZ je také primárně dodavatelem elektřiny. Specializuje se jak na domácnosti, tak samozřejmě na firmy, ale i ostatní segmenty, kde je elektřina nezbytností.

Kromě ní ale rozšiřuje své portfolio i dalším směrem. I když ten společnost sama o sobě nezpracovává, nabízí ho jako doplňkovou službu. Řeč je o dodávkách plynu, který je možné si od ČEZ také objednat a také nechat dodávat. Využití obou možností najednou bývá i celkem zajímavě zvýhodněno.

Dále je tu ještě třetí segment poskytovaných služeb, který už lze označit za skutečně ten, který je opravdu jenom okrajový. Jedná se o ČEZ Mobil. Tedy služby takzvaného virtuálního operátora, které je možné si u tohoto energetického gigantu také sjednat.

Řada doplňkových služeb

Nejde jenom o trojici konkrétních segmentů, na které se ČEZ specializuje. Je třeba zmínit to, že nabídne celou řadu doprovodných služeb. Některé se stále týkají energií a vytápění. Příkladem je oblast fotovoltaiky, oblast využití takzvaného battery boxu, nebo služby spojené se servisem kotle, či návrhu optimálního řešení vytápění.

Dále je možné od ČEZ využít i různé asistenční služby, stejně jako specifické druhy pojistek, nebo i finanční služby. Ty jsou založeny na financování různých služeb v domácnosti, s cílem zajistit lepší komfort pro její obyvatele.

Široká nabídka tarifů

ČEZ je specifický také tím, že klientům, ale i novým zákazníkům nabídne širokou škálu tarifů a distribučních sazeb. Primárně potom u elektřiny, kde má hlavní slovo společnost ČEZ Distribuce. Dané tarify se liší hlavně konkrétní cenou, kterou se odvíjí od využití energie. Ta může být k dispozici třeba jenom na svícení a běžný provoz domácnosti, ale i na vaření, stejně jako na ohřev vody, nebo dokonce i na vytápění, včetně využití moderních tepelných čerpadel.

Jednoduchá online správa je samozřejmostí

I když je ČEZ skutečným gigantem, neznamená to, že by firma zaspala v minulosti. Nabídne služby, které jsou dnes naprostým standardem. Jedná se o možnost online přístupu k zákaznickému účtu. A to prostřednictvím aplikace s názvem ČEZ Online. Ta umožní nejenom nahlížet na informace o spotřebě, nebo o zaplacených zálohách. Platforma umožní také měnit výše záloh, měnit kontaktní údaje, nebo umožní zvolit si i to, jak bude naloženo s přeplatkem. A to vše prostřednictvím internetu, ale i aplikace v mobilu.

Mnoho kontaktních míst

Kdo má zájem jakékoliv služby od ČEZ využívat, ten je pochopitelně může sjednat i online, stejně jako telefonicky. Nechybí však ani možnosti osobního kontaktu. V tomto je ČEZ oproti konkurenci výrazně vepředu, jelikož nabídne mnoho poboček a kontaktních míst. A to v každém kraji, v mnoha městech. Ty je možné v otevírací době navštívit s cílem vyřešení jakéhokoliv požadavku, nebo problému.

Celkem unikátní přístup nabídne ČEZ i ve světě elektromobility. U svých centrál má ve většině případů k dispozici dobíjecí stanice pro elektromobily. Pro jejich využití stačí zažádat o speciální kartu. Hlavním plusem využití těchto stanic je to, že automobil bude možné nabít zcela zdarma.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností ČEZ? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Nezapomeňte na hodnocení

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první!

2 Comments on ČEZ

  1. Dnešní zkušenost z obchodního místa ČEZu v Chomutově. Po příchodu v 9.30 se mně ujala pracovnice z informací. Mé přání bylo přepsat 3 smlouvy na mé klienty. U jednoho převodu byly hodiny sundané, původního odběratele jsem neznala. Bylo mi řečeno, že si mám zjistit buď odběratele nebo číslo odběrného místa, tzn. mám si zavolat na distribuci a zjistit si to. Zaměstnankyně to za mě prý nemůže udělat. Má odpověď byla, že tedy přejdeme k Innogy, ale bylo mi řečeno, že to mohu. Odešla jsem. Ale protože jsem s ČEZem spokojená, přišla jsem na prodejnu odpoledne, v domnění, že pracovnice zde již nebude. Vyplatilo se to. Ujala se mně paní Martina Procházková, která je zde již delší dobu. Nic pro ní nebylo problém a všechny 3 smlouvy zvládla v pohodě přepsat za 20 minut. Takže, když se chce, tak jde všechno, jen se musí chtít. Touto cestou jí chci moc poděkovat a je fajn, pokud má ČEZ takové zaměstnance.

  2. Mám mobil od firmy ČEZ. Dne 1.6.2020 jsem si aktivoval balíček „Neomezené volání do sítě O2, včetně virtuálních operátorů“. Ještě ten den jsem reklamoval první hovor na Blesk-mobil, což je virtuální operátor O2, který mi byl zpoplatněn. Bylo mi řečeno, že jsem měl mít hovor zadarmo a že bude problém předán technikům k vyřešení a bude to trvat 2 až 3 dny. nic se ale nedělo a po 6-ti dnech mi zavolal operátor ČEZu, že technici konstatovali, že v balíčku nebyl hovor zaznamenán. Překvapivé sdělení. Toto jsem věděl již v den reklamace. Kdyby byl hovor zaznamenán nebyl by zpoplatněn. Asi technici nepochopili, co vlastně reklamuji. Operátor sdělil, že to znovu předal technikům a mám prý vydržet ještě 2 nebo 3 dny. Je to již 10 dní od reklamace, hovory se zpoplatňují, zpráva od operátora žádná. ČEZ mobil nedoporučuji, přesto, že mají dobré ceny. Jak je vidět, tak levné neznamená vždy kvalitní. Asi by se měla firma přejmenovat na firmu „ČEkám Zázrak“. Zkratku ČEZ by si mohli ponechat.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*