ČEZ

ČEZ logo

České energetické závody neboli ČEZ jsou v České republice doslova energetickým gigantem. Jedná se u nás o největšího výrobce elektřiny, který v rámci mateřské společnosti Skupina ČEZ sdružuje i řadu dalších firem. Velkým producentem a zároveň velkým dodavatelem však ČEZ není nutně jenom u nás, v ČR. Aktivity společnosti výrazně přesahují naše hranice.

Vznik je datován oficiálně k roku 1992. Od té doby se firma ČEZ výrazně vyvíjela a dnes se jedná o jednu z nejziskovějších firem u nás, stejně jako jde o druhého největšího zaměstnavatele. Velkým unikátem je určitě i to, že vlastnická struktura zahrnuje také náš stát, jmenovitě potom Ministerstvo financí.

ČEZ nenabízí jenom elektřinu

Jelikož mluvíme o největším výrobci elektřiny u nás, je pochopitelné, že společnost ČEZ je také primárně dodavatelem elektřiny. Specializuje se jak na domácnosti, tak samozřejmě na firmy, ale i ostatní segmenty, kde je elektřina nezbytností.

Kromě ní ale rozšiřuje své portfolio i dalším směrem. I když ten společnost sama o sobě nezpracovává, nabízí ho jako doplňkovou službu. Řeč je o dodávkách plynu, který je možné si od ČEZ také objednat a také nechat dodávat. Využití obou možností najednou bývá i celkem zajímavě zvýhodněno.

Dále je tu ještě třetí segment poskytovaných služeb, který už lze označit za skutečně ten, který je opravdu jenom okrajový. Jedná se o ČEZ Mobil. Tedy služby takzvaného virtuálního operátora, které je možné si u tohoto energetického gigantu také sjednat.

Řada doplňkových služeb

Nejde jenom o trojici konkrétních segmentů, na které se ČEZ specializuje. Je třeba zmínit to, že nabídne celou řadu doprovodných služeb. Některé se stále týkají energií a vytápění. Příkladem je oblast fotovoltaiky, oblast využití takzvaného battery boxu, nebo služby spojené se servisem kotle, či návrhu optimálního řešení vytápění.

Dále je možné od ČEZ využít i různé asistenční služby, stejně jako specifické druhy pojistek, nebo i finanční služby. Ty jsou založeny na financování různých služeb v domácnosti, s cílem zajistit lepší komfort pro její obyvatele.

Široká nabídka tarifů

ČEZ je specifický také tím, že klientům, ale i novým zákazníkům nabídne širokou škálu tarifů a distribučních sazeb. Primárně potom u elektřiny, kde má hlavní slovo společnost ČEZ Distribuce. Dané tarify se liší hlavně konkrétní cenou, kterou se odvíjí od využití energie. Ta může být k dispozici třeba jenom na svícení a běžný provoz domácnosti, ale i na vaření, stejně jako na ohřev vody, nebo dokonce i na vytápění, včetně využití moderních tepelných čerpadel.

Jednoduchá online správa je samozřejmostí

I když je ČEZ skutečným gigantem, neznamená to, že by firma zaspala v minulosti. Nabídne služby, které jsou dnes naprostým standardem. Jedná se o možnost online přístupu k zákaznickému účtu. A to prostřednictvím aplikace s názvem ČEZ Online. Ta umožní nejenom nahlížet na informace o spotřebě, nebo o zaplacených zálohách. Platforma umožní také měnit výše záloh, měnit kontaktní údaje, nebo umožní zvolit si i to, jak bude naloženo s přeplatkem. A to vše prostřednictvím internetu, ale i aplikace v mobilu.

Mnoho kontaktních míst

Kdo má zájem jakékoliv služby od ČEZ využívat, ten je pochopitelně může sjednat i online, stejně jako telefonicky. Nechybí však ani možnosti osobního kontaktu. V tomto je ČEZ oproti konkurenci výrazně vepředu, jelikož nabídne mnoho poboček a kontaktních míst. A to v každém kraji, v mnoha městech. Ty je možné v otevírací době navštívit s cílem vyřešení jakéhokoliv požadavku, nebo problému.

Celkem unikátní přístup nabídne ČEZ i ve světě elektromobility. U svých centrál má ve většině případů k dispozici dobíjecí stanice pro elektromobily. Pro jejich využití stačí zažádat o speciální kartu. Hlavním plusem využití těchto stanic je to, že automobil bude možné nabít zcela zdarma.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností ČEZ? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

2 Comments on ČEZ

  1. Chci vědět jestli je ČEZ povinno vyměnit el. měr při naměření o 2,000 MWh více než předcházející roky při stejném odběru a stejných spotřebičích a el. vytápění bytu o rozměru 40m2. ČEZ se brání a vymlouvá se na napojení jiného spotřebitele na naše el. vedení před el. měrem, které si máme nechat přeměřit sami. Problém je v tom, že to nechce provést žádná elektro revizní firma. Jaké jsou ještě možností.

  2. Čez je výborný distributor plynu a elektřiny. Lituji odchodu od RWE. To jejich úžasné Čez online vaší platbu přesměruje úplně někam jinam, vám se sice platba vrátí – odněkud z Polska přes PAY-U, ale máte s tím starosti a uhánějí vás, že meškáte s platbami záloh. Opravdu výborný. Zaměstnanci ČEZU ten účet neznají a dělají jakoby ho nikdo nikdy neslyšel a až po ověření asi kolegou si najednou vzpomněli. Opravdu solidní jednání a je vidět, že u nich pravá ruka ví co dělá levá…. hodně štěstí a trpělivosti všem spokojeným zákazníkům ČEZU jako jsem já

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*