ČEZ

České energetické závody neboli ČEZ jsou v České republice doslova energetickým gigantem. Jedná se u nás o největšího výrobce elektřiny, který v rámci mateřské společnosti Skupina ČEZ sdružuje i řadu dalších firem. Velkým producentem a zároveň velkým dodavatelem však ČEZ není nutně jenom u nás, v ČR. Aktivity společnosti výrazně přesahují naše hranice.

Vznik je datován oficiálně k roku 1992. Od té doby se firma ČEZ výrazně vyvíjela a dnes se jedná o jednu z nejziskovějších firem u nás, stejně jako jde o druhého největšího zaměstnavatele. Velkým unikátem je určitě i to, že vlastnická struktura zahrnuje také náš stát, jmenovitě potom Ministerstvo financí.

ČEZ nenabízí jenom elektřinu

Jelikož mluvíme o největším výrobci elektřiny u nás, je pochopitelné, že společnost ČEZ je také primárně dodavatelem elektřiny. Specializuje se jak na domácnosti, tak samozřejmě na firmy, ale i ostatní segmenty, kde je elektřina nezbytností.

Kromě ní ale rozšiřuje své portfolio i dalším směrem. I když ten společnost sama o sobě nezpracovává, nabízí ho jako doplňkovou službu. Řeč je o dodávkách plynu, který je možné si od ČEZ také objednat a také nechat dodávat. Využití obou možností najednou bývá i celkem zajímavě zvýhodněno.

Dále je tu ještě třetí segment poskytovaných služeb, který už lze označit za skutečně ten, který je opravdu jenom okrajový. Jedná se o ČEZ Mobil. Tedy služby takzvaného virtuálního operátora, které je možné si u tohoto energetického gigantu také sjednat.

Řada doplňkových služeb

Nejde jenom o trojici konkrétních segmentů, na které se ČEZ specializuje. Je třeba zmínit to, že nabídne celou řadu doprovodných služeb. Některé se stále týkají energií a vytápění. Příkladem je oblast fotovoltaiky, oblast využití takzvaného battery boxu, nebo služby spojené se servisem kotle, či návrhu optimálního řešení vytápění.

Dále je možné od ČEZ využít i různé asistenční služby, stejně jako specifické druhy pojistek, nebo i finanční služby. Ty jsou založeny na financování různých služeb v domácnosti, s cílem zajistit lepší komfort pro její obyvatele.

Široká nabídka tarifů

ČEZ je specifický také tím, že klientům, ale i novým zákazníkům nabídne širokou škálu tarifů a distribučních sazeb. Primárně potom u elektřiny, kde má hlavní slovo společnost ČEZ Distribuce. Dané tarify se liší hlavně konkrétní cenou, kterou se odvíjí od využití energie. Ta může být k dispozici třeba jenom na svícení a běžný provoz domácnosti, ale i na vaření, stejně jako na ohřev vody, nebo dokonce i na vytápění, včetně využití moderních tepelných čerpadel.

Jednoduchá online správa je samozřejmostí

I když je ČEZ skutečným gigantem, neznamená to, že by firma zaspala v minulosti. Nabídne služby, které jsou dnes naprostým standardem. Jedná se o možnost online přístupu k zákaznickému účtu. A to prostřednictvím aplikace s názvem ČEZ Online. Ta umožní nejenom nahlížet na informace o spotřebě, nebo o zaplacených zálohách. Platforma umožní také měnit výše záloh, měnit kontaktní údaje, nebo umožní zvolit si i to, jak bude naloženo s přeplatkem. A to vše prostřednictvím internetu, ale i aplikace v mobilu.

Mnoho kontaktních míst

Kdo má zájem jakékoliv služby od ČEZ využívat, ten je pochopitelně může sjednat i online, stejně jako telefonicky. Nechybí však ani možnosti osobního kontaktu. V tomto je ČEZ oproti konkurenci výrazně vepředu, jelikož nabídne mnoho poboček a kontaktních míst. A to v každém kraji, v mnoha městech. Ty je možné v otevírací době navštívit s cílem vyřešení jakéhokoliv požadavku, nebo problému.

Celkem unikátní přístup nabídne ČEZ i ve světě elektromobility. U svých centrál má ve většině případů k dispozici dobíjecí stanice pro elektromobily. Pro jejich využití stačí zažádat o speciální kartu. Hlavním plusem využití těchto stanic je to, že automobil bude možné nabít zcela zdarma.

Máte zkušenosti se společností ČEZ? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

2.1 7 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milan Macht

Také špatná komunikace, týden se snažím o změnu tarifu a od ČEZu slyším každý den „Předám to kolegům oni se vám ozvou“ prostě strašné

Hana Chudárková

Absolutní nespokojenost, chtěli jsme tepelné čerpadlo a fotovoltaiku od ČEZ, technik přijel ale do dnešního dne jsme neobdrželi žádnou nabídku, telefon nezvedá, na email nereaguje. Nespolehlivost, naprosté zklamání.

Věra Zimová

Jsem od jara zákazníkem ČEZ, ale zkušenosti velice špatné.
Špatně zapsané místo odběru energie řeším již 5 měsíců, stále mě odkazují na automat v aplikaci, kde je problém vše dohledat a situace není stále dořešena.
Komunikace žádná, psáno několik emailů, stále jen automat!!!

Zylox

Rozhodli jste se přihlásit odběr energií u ČEZ? Přečtěte si nejprve tuto recenzi a možná si to rozmyslíte!

ČEZ nabízí možnost uzavírat smlouvy na přepis energií online a jelikož jsem neměl čas chodit na pobočku, tak jsem tuto možnost využil. To byla první a dost zásadní chyba, myslet si že s ČEZem půjde něco vyřešit online (což je dnes standard). Smlouvu jsem s nimi uzavřel 10. března 2022 a do dnešního dne, kdy píši tuto recenzi (20. května 2022) přepis energií stále ještě není dokončen.
Za ty 3 měsíce a kus mezi mnou a ČEZem proběhly bez nadsázky desítky telefonátů a emailů, které mě stály hromadu času a úsilí a stejně se nic nevyřešilo.

V průběhu jsem byl několikrát (někdy ze strany ČEZu a někdy na mé vyžádání) ujištěn, že ode mě mají vše potřebné k tomu, aby přepis mohl být dokončen. Ale pak stejně vždy přišli s nějakým problémem, proč to nejde dokončit, jako že jsem jim údajně něco nedodal a tak podobně. Například informaci, k jakému datu původní majitel bytu ukončí/ukončil odběr energií od jeho dodavatele. Tuto informaci jsem totiž ČEZu nahlašoval jak telefonicky, tak po emailu a nakonec ještě osobně (telefonicky a po emailu dokonce vícekrát).

Dále musím zmínit „vynikající“ taktiku pracovníků ČEZu, když se jim nechce něco řešit. Pak Vás přeposílají za někým jiným. Například na ČEZ prodej mi sdělili: „Tohle my neřešíme, to je věc ČEZ distribuce“. Šel jsem tedy na ČEZ distribuci a tam mi sdělili: „Tohle my nemůžeme řešit, nedostali k tomu instrukce od ČEZ prodej“.

Kvalita komunikace s ČEZem, jak na jejich zákaznické lince a emailu, tak bohužel i na pobočce je vesměs otřesná. Nikdy se nedozvíte vše potřebné a přijdete na to teprve až po tom, co nastane nějaký problém, jako že Vás třeba někdo odpojí od plynu nebo elektřiny. Stejně tak otřesné je předávání informací ČEZu, kdy jim často nestačí sdělit / napsat informace jednou, ale chtějí je po Vás opakovaně.

V našem případě to celé zašlo tak daleko, že jsme se dostali do neoprávněného odběru a byl nám odpojen plyn. Hrozilo nám (a možná ještě hrozí, i když na ČEZu tvrdí, že je vše pořádku) dokonce i odpojení elektřiny (což je fakt super, když máte 2 malé děti). Zapomeňte na to, že se Vás někdo z ČEZu bude snažit kontaktovat a upozornit na skutečnost, že k Vám někdo zavítá a odpojí Vám plyn nebo elektřinu.

Nakonec jsem na pobočku musel osobně a teprve po tom začali něco řešit. Zatím jsem tam musel 2x a nestačilo to. Jsem zvědav, kolikrát tam ještě budu muset, aby se to celé dořešilo. Zjevně ani to, že se dostavíte osobně na pobočku osobně, nic nezaručuje.

Mohl bych toho okolo neschopnosti a laxnosti ČEZu napsat mnohem víc a uvést i spoustu dalších příkladů, ale nechci zase, aby z toho bylo 100 stran textu, takže bych to uzavřel doporučením: Pokud ve Vašem případě existuje nějaká jiná možnost než ČEZ, vykašlete se na ČEZ zvolte raději jiného dodavatele. Pokud z nějakého důvodu nemůžete/nechcete jiného dodavatele, pak vše řešte osobně na pobočce, ale pozor – vše si nechávejte písemně potvrdit s razítkem a podpisem, ať jde o cokoliv – když třeba předáte nějakou informaci / formulář / kontakt… zkrátka cokoliv, jinak Vám hrozí že budou tvrdit, že jste jim něco nedodali.

Josef Voborník

slibují na ČEZ toho hodně a pak to tak není!!!Souhlasím. je to hrůza. V popisu práce technika je také kontrola výměníku topného systému.Toto nebylo provedeno. Nebyl vyčištěn syfon výměníku a ucpal se a kotel za 4 dny přestal fungovat. Po m8 dnech přijel další techni který syfon vyčistil a kotel funguje. Jaké bylo ale překvapení když jsem dostal fakturu za vyčištění ve výši 1000Kč za 1 hod.

Stefan

Velká nespokojenost ČEZ servis vytápění. Jeste jsem nic takového nezažil,aby po čištění a kontrole kotle fungoval úplně jinak. Technik ani nekontroluje spalinovou cestu. Kotel téměř neumějí dát dohromady. Zavřou panel a s panelu jsou vidět kabely Neumějí ani si poradit magnetickým filtrem. Po odchodu kotel hlásil poruchu 6a. Telefon vám nezvedá jí. Takové jsou služby od ČEZu. Kontro proběhla 20.10.2021. Tuto službu okamžitě ruším. Ještě podotýkám že kotel, fungoval úplně bezproblemu než se do kotle pustily (technici od ČEZu. Vše všechno zvažte slibují na ČEZ toho hodně a pak to tak není!!!

Radmila Ondruszová

Velká nespokojenost s jednáním ČEZu.
Chtěla jsem u novostavby s elektrickým vytápěním změnit sazbu. Od dodání dokumentů z mé strany to stálo na ČEZu a až po mé urgenci to dokončili. Prý chyba v systému, kde se to nepropsalo. Ale účtovali vyšší sazbu za celou dobu, kdy to stálo. Reklamace vyúčtování byla noční můrou, ale asi po 7 telefonátech proběhla. Opravenou částku si měli inkasovat, limit inkasa v pořádku. A ejhle přišla upomínka.
Takže jsem to raději zaplatila přímo, ale jsem o 240 Kč za upomínku chudší.
Takže ČEZ opravdu nedoporučuji – odpovědnost za své chyby nést nechtějí a poskytují mylné informace.

Jitka Balšánková

Absolutní spokojenost!Dnes jsem volala ČEZ linku pro poruchy.V domě nám přestaly fungovat zásuvky a vypadávalo čerpadlo a bojler.Na stránkách ČEZu jsem si našla info jak zjistit závadu a popřípadě volat linku ČEZ.Paní nebo slečna na lince byla velmi milá a vstřícná.Velmi příjemně mě překvapila,když mi ke konci telefonátu oznámila,že k nám posílá techniky.Pánové přijeli do 30 min.Velmi milý a závadu měli odstraněnou velmi brzy.Moc děkuji!

Pavel Kögler

Mám sjednaný servis vytápění od ČEZ.Chci upozornit na nekvalitu servisu. Nedejte se odbýt a vyžadujte krok po kroku všechny úkony,jenž má technik provést.Platíte si za to,služba není zdarma!!!Takřka 2400Kč ročně.Technik se bránil zkontrolovat tlak vzduchu v tlakové nádobě s tvrzením,,co když nebude potom těsnit ventilek“.Tlak v této nádobě je důležitý ohledně životnosti pojistného ventilu.Součástí kontroly je také kontrola spalinových cest.V dotazníku mají kolonku,zda je přístup na střechu.Ani jednou kontrola na střeše neproběhla.
Reklamaci služby řeším s Markétou Holečkovou,která už se tak zamotala do svých lží,že v podstatě potvrdila nekvalitu této služby.1.tvrzení-technik používá ke kontrole kameru kontrolním otvorem a na střechu jde jen dle svého úsudku.Přitom na komínku je odpadnutá mřížka zabraňující např.hnízdění ptáků,na kterou mě upozornil kominík provádějící čištění jiného komínu.2.tvrzení-technik nemohl provést kontrolu spalinových cest protože chybí kontrolní otvor a mohl by uvést,že není kotel schopen bezpečného provozu.Začala vyhrožovat!Přitom je kontrolní otvor na vyústění komínku z kotle.3.tvrzení technik je ověřený s dlouholetou zkušeností.Kominické zkoušky ukončil v červnu 2019 pravděpodobně rychloškolou.Což mnoho let opravdu není.4.tvrzení kotel není namontován dle pokynů výrobce,je 15cm od stropu a není možné se dostat k ventilku který není vidět.Přitom výrobce udává 30cm od stropu a kotel je dokonce 35cm od stropu.Vlezl jsem na takové trojschůdky co máme doma a nemám pocit,že není vidět,natož se k němu dostat.Žádal jsem aby kontrolu mého kotle prováděl jiný technik.Prý na typ mého kotle Protherm nemají jiného technika.Moji reklamaci zakončila připojením přílohy tiskopisu,který bych si měl asi vyplnit a odeslat.Je to tiskopis Výpověď služby servis vytápění.Teď lituji,že jsem uzavřel v září smlouvu na dodávku plynu od Čez(vždyť je přeci nemorální brát plyn od MND a nechat si dělat servis od Čezu).

Pavel Šimeček

Mám mobil od firmy ČEZ. Dne 1.6.2020 jsem si aktivoval balíček „Neomezené volání do sítě O2, včetně virtuálních operátorů“. Ještě ten den jsem reklamoval první hovor na Blesk-mobil, což je virtuální operátor O2, který mi byl zpoplatněn. Bylo mi řečeno, že jsem měl mít hovor zadarmo a že bude problém předán technikům k vyřešení a bude to trvat 2 až 3 dny. nic se ale nedělo a po 6-ti dnech mi zavolal operátor ČEZu, že technici konstatovali, že v balíčku nebyl hovor zaznamenán. Překvapivé sdělení. Toto jsem věděl již v den reklamace. Kdyby byl hovor zaznamenán nebyl by zpoplatněn. Asi technici nepochopili, co vlastně reklamuji. Operátor sdělil, že to znovu předal technikům a mám prý vydržet ještě 2 nebo 3 dny. Je to již 10 dní od reklamace, hovory se zpoplatňují, zpráva od operátora žádná. ČEZ mobil nedoporučuji, přesto, že mají dobré ceny. Jak je vidět, tak levné neznamená vždy kvalitní. Asi by se měla firma přejmenovat na firmu „ČEkám Zázrak“. Zkratku ČEZ by si mohli ponechat.

11
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex