ČEZ

ČEZ logo

Pravděpodobně není známější společnosti na našem trhu, než je právě ČEZ. Ta je totiž charakteristická i tím, že v rámci svých aktivit sdružuje zhruba 120 dalších firem, v rámci kterých je energie nejenom vyráběna, ale samozřejmě i dále distribuována a prodávána. I díky tomu si tak společnost ČEZ mohla vytvořit doslova dominantní postavení na našem trhu, čemuž odpovídá i to, že se jedná o druhou největší firmu u nás, a to podle tržeb, ale i podle celkového počtu zaměstnanců. Těch je aktuálně více než 31 tisíc. Z toho samozřejmě může těžit i samotný zákazník, a to díky tomu, že ČEZ nabídne i řadu kontaktních center a poboček, kde lze osobně řešit jakékoliv problémy, nebo objednávat či měnit služby. Totéž je samozřejmě možné i online, či telefonicky.

Co firma nabídne?

Primárně je to samozřejmě elektřina, jelikož tu firma sama o sobě také vyrábí a distribuuje. V rámci rozšiřování svých aktivit ale vstoupila i do dalších oblastí, které aktivně propaguje. Díky tomu můžeme od ČEZ brát třeba také plyn, stejně jako teplo, nebo využívat stejnojmenného mobilního operátora. Samozřejmě čím více služeb je využíváno, tím více je vše cenově zvýhodňováno. A to logicky vede k tomu, že lze výrazně ušetřit. A to třeba i několik tisíc korun ročně jak za elektřinu, tak i plyn. Vliv na to mohou mít také garantované ceny, se kterými jako s novinkou společnost ČEZ přichází, a to hlavně s cílem udržet si a získat své zákazníky.

Řada různých tarifů

V rámci nabízených služeb se samozřejmě firma neorientuje výhradně jenom na koncové zákazníky, ačkoliv ti převládají. Jsou to také firmy, nebo různé státní či nestátní instituce, kam ČEZ jako klíčový dodavatel dodává energie. V rámci toho nabízí různé tarify a to s ohledem na to, kolik elektřiny je vlastně celkově spotřebováno, nebo s ohledem na to, kolik jí je také využíváno. A totéž platí i o zmíněné distribuci plynu a dalšího.

Máte zkušenosti se společností ČEZ? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

ČEZ
2.8 (56%) 5 votes

Je článek zajímavý? Sdílej ho s přáteli na sociálních sítích.

1 Comment on ČEZ

  1. Chci vědět jestli je ČEZ povinno vyměnit el. měr při naměření o 2,000 MWh více než předcházející roky při stejném odběru a stejných spotřebičích a el. vytápění bytu o rozměru 40m2. ČEZ se brání a vymlouvá se na napojení jiného spotřebitele na naše el. vedení před el. měrem, které si máme nechat přeměřit sami. Problém je v tom, že to nechce provést žádná elektro revizní firma. Jaké jsou ještě možností.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*