Comfort Energy

I když společnost nepatří mezi úplně největší hráče na trhu, rozhodně se jedná ve světě dodavatelů energií mezi poměrně známé jméno. A to jak pokud vezmeme v potaz dodávku elektřiny, tak i pokud vezmeme v potaz také dodávky plynu. Společnost Comfort Energy vznikla již v roce 2008 a zařadit ji můžeme do segmentu alternativních dodavatelů. Podobně, jako Bohemia Energy. Právě s tou má společného více, než si mnozí myslí.

Tím společným je fakt, že společnost byla založena stejnými lidmi, jako právě Bohemia Energy – ta se začala soustředit hlavně na koncové spotřebitele. V minulosti byla Comfort Energy zaměřena hlavně na velkoobchodní trh, a tím byly aktivity jasně rozděleny. Nyní však nabízí dodávky i běžných klientům jak z řad domácností, tak i menších firem. Tedy v segmentu takzvaných maloodběratelů.

Nabídka prostřednictvím firmy Comfort Energy Prodej

Zajímavostí je i fakt, že k nabídce služeb je využívána společnost Comfort Energy Prodej, skrz kterou jsou produkty spojené s odběrem elektřiny a plynu nabízeny. Díky tomu je možné využívat služby nejenom po celé republice, ale mít jistotu i v tom, že vše lze vyřídit i osobně, v místě bydliště budoucího nebo stávajícího zákazníka.

Vzhledem k možné kontroverzi, a to primárně ve spojení se společností Bohemia Energy, se firma Comfort Energy rozhodla také pro sestavení závazného kodexu obchodníka, který musí být bezpodmínečně dodržován. A to jak při nabídce služeb a klasické komunikaci se zákazníkem, tak pochopitelně také ve chvíli, kdy je sepisována smlouva. Cílem je nabídnout primárně transparentnost a také jasný a férový přístup. Jak pro soukromé osoby, tak pro firmy.

Elektřina od Comfort Energy

Už název společnosti, tedy Comfort Energy, jasně ukazuje, že elektřina byla a je stěžejním produktem. Společnost se snaží zákazníky oslovit hlavně tím, že jim nabídne levnější sazby, než stávající dodavatel. Sama uvidí, že průměrná úspora se může pohybovat okolo deseti procent ročně, což už může být celkem dobře znát. Dále láká i na férovost a otevřenost daných služeb. Základem je produktová řada s označením PRIM PLUS, která je pro domácnosti ideální volbou.

Plyn od Comfort Energy

Aby bylo možné zákazníkům nabídnout komplexní dodávky pod jednou smlouvou, rozhodla se společnost Comfort Energy nabízet také plyn. I zde je hlavním lákadlem primárně úspora. Ta může být podle vyjádření firmy celkem velká, a v průměru může dosahovat až celých patnácti procent. I v segmentu plynu je k dispozici stejná produktová řada, jako v případě elektřiny. A to s označením Prim Plus.

Comfort Energy láká i na jednoduchost

Není to jenom nízká cena, která je tím hlavním lákadlem, proč se rozhodnout pro odběr plynu a elektřiny právě od tohoto alternativního dodavatele. Zapomínat nelze také na to, že firma láká i na celkovou jednoduchost. A to primárně díky sjednocení dodávek jak plynu, tak i dodávek elektřiny. Dále je ona jednoduchost spojena také s možností zřídit si služby v pohodlí domova.

Nechybí ale ani jednoduchý přístup k in formacím o smlouvě, nebo případné jednoduchost změn. K tomu slouží nejenom klasická zákaznická podpora, ale také online portál, který umožní řadu věcí vyřídit kdykoliv a také odkudkoliv. A to samozřejmě prostřednictvím internetu.

Zákaznické centrum je jenom jedno

Kromě online portálu je možné firmu kontaktovat také klasicky telefonicky, pomocí programu Skype, stejně jako i faxem. Možností je tedy dost, čímž lze celkem dobře pochopit i to, že zákaznické centrum Comfort Energy je jenom jedno jediné. Najít ho lze na Praze 1, konkrétně  v ulicí Na Poříčí. To je jediná adresa, na kterou je možné vyrazit řešit požadavky nebo dotazy osobně.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností Comfort Energy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

31 komentářů u „Comfort Energy“

 1. S jejich linkou mám převážně také dobré zkušenosti, ale daleko více mi z jejich strany vyhovuje skype. U počítače jsem více času, tak když je něco potřeba, tak jsem radši spojím takto, ale není to pro mě nijak limitující, takže když nemám počítač u sebe tak i ten telefon zvednu. Zmiňuji to hlavně kvůli tomu, že jsem nedávno řešil převod jednoho odběrného místa a vše šlo přes skype.

  Odpovědět
  • Já nejen s linkou, stěhoval jsem se a nové adrese mi neseděl dodavatel, tak jsem si vybral je jako náhradu. Přes telefon jsem to s nimi tedy sjednal, ale třeba platby jsem si zařídil pak osobně už a je to lepší.

   Odpovědět
  • Já bych teda uvítal, kdyby fungovali ještě alespoň o sobotě i klidně jen do 12hod, protože přes týden jsem většinou mimo a když tak se vracím až k večeru tak to k nim zavolat v klidu nestíhám. 18h je jasně delší než třeba u mýho operátora, ale více či méně jsem odkázaný na meil, kde na odpověď čekám až jí někdo vyřídí a takhle přes telefon bych to měl během chvilky z krku. Ale se vší slušností i přes ten meil to ve finále jde zařídit.

   Odpovědět
 2. Doporučuji, sám jsem na ně dostal doporučení, tak to mohu delegovat dál, protože jsem s nimi spokojen. Z jejich strany servisní podpora i tarif s dobrou cenou.

  Odpovědět
  • My je máme druhým rokem, manžel už chtěl po roce zas změnit firmu, moc se o to stará, ale nakonec to domluvil tady, takže jsme nikam přecházet nemuseli a energie máme furt od Comfort energy za lepší cenu.

   Odpovědět
   • Moc to sleduje, s končící smlouvou poptám nový tarif a buď ho přihrajou a nebo mi jen řeknou, že ten muj je ještě aktuální, cena se mi za pět let nezvedla víc než o dvě stovky.

    Odpovědět
 3. Nevím jestli je elektřina vyloženě jejich stěžejním produktem, když od nich mám i plyn, ale v článku výše to tak uvádějí. S úsporou však mohu souhlasit, ta je v porovnání opravdu cca o těch deset procent vyšší. Ale vždycky je to závislé na více faktorech, tak je to číslo proměnlivé.

  Odpovědět
 4. Já jsem od nich chtěl odejít a vzápětí mi na to konto nabídli levnější řadu, no tak tím si mě samozřejmě zaháčkovali a zůstal jsem u nich. Ono asi takhle, trochu jsem na to i spoléhal, abych nemusel nic jiného hledat, takže mi s tím v podstatě přišli akorát na ruku.

  Odpovědět
 5. Mají milé a hlavně informované operátorky, takže se s nimi dá rozumně domluvit a případně i najít adekvátní řešení.

  Odpovědět
  • Je dobře, když na takovym místě sedí člověk, který je nadupaný informacemi, pak splňuje taky svojí funkci. Už se mi kolikrát stalo, že jsem volal na různé infolinky a operátoři tápali a dokonce zjišťovali informace od kolegů vedle, to si pak člověk říká, co tam ten člověk dělá. Tady jsem volal asi dvakrát a věděli hned co po nich chci, takže za mě super.

   Odpovědět
 6. Já jsem k nim přestoupil ke konci minulého roku se standardní výpovědní lhůtou a energie jsem od nich začal čerpat letos na začátku března. Přečetl jsem si komplet smluvní podmínky, abych věděl do čeho jdu a co můžu čekat a jaké jsou pro mě platné termíny atp., nic zavádějícího jsem v nich neobjevil. Takže se toho budu držet.

  Odpovědět
  • S přístupem  jsem u nich celkem spokojen, jako nejsem zastáncem toho firmy kontrolovat, ale když není zbytí tak se hold musí. Tady jsem tomu dal ze začátku několik měsíců, pak už mi to přišlo jako ztráta času a je to netřeba. Vracejí a posílaj lístky sipa zavčasu, tak se jimi nezabývám.

   Odpovědět
 7. Tak toho bych si domů nepustil. Vzhledem k tomu jak je dneska všechno dostupný, tak nechápu, že toho ještě lidi k přechodu využívají. Hele mě stačil jeden krátký telefonát, kterým jsem si vyřídil plyn i elektřinu.

  Odpovědět
  • Taky si nemohu stěžovat jsem s odběry spokojený, jediné na co jsem stále nepřišel je, jak se dostanu do zákaznického portálu. Takže se budu muset asi nechat informovat co a jak mám udělat.

   Odpovědět
 8. Dobrý den paní Lenko, mě celá změna dodavatele energií vyšla dohromady na 4 měsíce, ještě jsem musela chvíli počkat než mi dojede původní smlouva, ale pak to na sebe hezky navázalo a já přešla bez poznání ke Comfort Energy.

  Odpovědět
  • My vůbec nevěděli kolik to zabere času. Při konzultaci jsme se pak dozvěděli, že je to kolem tří měsíců, ale že záleží na předchozí smlouvě jak pustí. Comfort nás vyvázal v pořádku, tak to nic nezdrželo, ale původní dodavatel se nás ještě snažil furt zlanařit zpět, ale o to už jsme se nestarali.

   Odpovědět
   • My jsme změnili dodavatele při stěhování, bylo to pro nás nejjednodušší cesta, když se rušila smlouva, tak jsme s tím rovnou sfoukli i dodavatele a do nového bytu jsme energie přihlásili tady kvůli lepší ceně a taky jsme řešili jen elektřinu, topení je centrální. 

    Odpovědět
    • Taky je máme v bytě, velikost 1+1 a cena i při tak malý spotřebě vychází příznivěji než jsem vůbec čekal.

     Odpovědět
 9. Pri vyuctovani nam vracely66kc.Byla navysena zaloha o180kc.Jsem si nevsimla a nedala prikaz a po dvou mesicich prislo,ze mame dluh.Tio me dokaze…Moje zalohy,moje penize.Vsak to doplatim kdyby nahodou byl doplatek.Na nejaky upominky nejsme zvyknuty.

  Odpovědět
  • Tady je upomínka aspoň zadarmo, u předchozího dodavatele se mi stalo, že jsem asi dvakrát zapomněla zaplatit zálohu a platila jsem hnedka za tu první, co mi poslali. Tady přijde jen smska a v pohodě, to fakt nehrotim.

   Odpovědět
 10. Nechali jsme se k nim přefakturovat, protože původně jsem platili daleko víc a tady nám faktura vyšla levnějc skoro o 1200. Přepočítávat to víc nebudu, ale tohle jsou peníze, který nechci marnit zbytečně.

  Odpovědět
 11. Aktuálně jsem u nich řešil úpravu záloh kvůli snížení výdajů u nás doma a asi přihlédli i k mojí platební morálce, protože mi bylo řečeno, že to musí zkontrolovat, jak na tom u nich jsem nebo nevím. Každopádně jsem rád, že mi to nakonec schválili, protože u nás doma jsou teďka celkem rušné časy.

  Odpovědět
 12. Letos jsme celkem u nich ušetřili, takže aktuálně jsem ve stavu že s nimi smlouvu elektřiny prodloužím o další období. 

  Odpovědět
  • Tak to vám závidím, my jsme s nimi chtěli letos zas seknout, ale ozvali se nám z retenčního oddělení a cenu nám vylepšili, takže jsem jim dal šanci ještě na jeden rok.

   Odpovědět
 13. Vážím si jejich snahy a přístupu mi pomoci při vyřizování záležitosti ohledně mojí změny poskytovatelské firmy u elektřiny i plynu. Děkuji

  Odpovědět
  • No to oni už tak běžně dělají a tuším že pokud je to pod stovku, tak to hází do další zálohy a ani se s tím nevrací. Posledně mi vraceli tisíc a pár drobných a do konce měsíce jsem to měl vyplacený.

   Odpovědět
 14. U tohoto dodavatele máme u přes tři roky elektřinu a dodatečně jsme ještě přihlašovali plyn, platíme nyní skoro o zálohu méně s plus-mínus stejnou spotřebou.

  Odpovědět

Napsat komentář