Comfort Energy

Comfort Energy

I když společnost nepatří mezi úplně největší hráče na trhu, rozhodně se jedná ve světě dodavatelů energií mezi poměrně známé jméno. A to jak pokud vezmeme v potaz dodávku elektřiny, tak i pokud vezmeme v potaz také dodávky plynu. Společnost Comfort Energy vznikla již v roce 2008 a zařadit ji můžeme do segmentu alternativních dodavatelů. Podobně, jako Bohemia Energy. Právě s tou má společného více, než si mnozí myslí.

Tím společným je fakt, že společnost byla založena stejnými lidmi, jako právě Bohemia Energy – ta se začala soustředit hlavně na koncové spotřebitele. V minulosti byla Comfort Energy zaměřena hlavně na velkoobchodní trh, a tím byly aktivity jasně rozděleny. Nyní však nabízí dodávky i běžných klientům jak z řad domácností, tak i menších firem. Tedy v segmentu takzvaných maloodběratelů.

Nabídka prostřednictvím firmy Comfort Energy Prodej

Zajímavostí je i fakt, že k nabídce služeb je využívána společnost Comfort Energy Prodej, skrz kterou jsou produkty spojené s odběrem elektřiny a plynu nabízeny. Díky tomu je možné využívat služby nejenom po celé republice, ale mít jistotu i v tom, že vše lze vyřídit i osobně, v místě bydliště budoucího nebo stávajícího zákazníka.

Vzhledem k možné kontroverzi, a to primárně ve spojení se společností Bohemia Energy, se firma Comfort Energy rozhodla také pro sestavení závazného kodexu obchodníka, který musí být bezpodmínečně dodržován. A to jak při nabídce služeb a klasické komunikaci se zákazníkem, tak pochopitelně také ve chvíli, kdy je sepisována smlouva. Cílem je nabídnout primárně transparentnost a také jasný a férový přístup. Jak pro soukromé osoby, tak pro firmy.

Elektřina od Comfort Energy

Už název společnosti, tedy Comfort Energy, jasně ukazuje, že elektřina byla a je stěžejním produktem. Společnost se snaží zákazníky oslovit hlavně tím, že jim nabídne levnější sazby, než stávající dodavatel. Sama uvidí, že průměrná úspora se může pohybovat okolo deseti procent ročně, což už může být celkem dobře znát. Dále láká i na férovost a otevřenost daných služeb. Základem je produktová řada s označením PRIM PLUS, která je pro domácnosti ideální volbou.

Plyn od Comfort Energy

Aby bylo možné zákazníkům nabídnout komplexní dodávky pod jednou smlouvou, rozhodla se společnost Comfort Energy nabízet také plyn. I zde je hlavním lákadlem primárně úspora. Ta může být podle vyjádření firmy celkem velká, a v průměru může dosahovat až celých patnácti procent. I v segmentu plynu je k dispozici stejná produktová řada, jako v případě elektřiny. A to s označením Prim Plus.

Comfort Energy láká i na jednoduchost

Není to jenom nízká cena, která je tím hlavním lákadlem, proč se rozhodnout pro odběr plynu a elektřiny právě od tohoto alternativního dodavatele. Zapomínat nelze také na to, že firma láká i na celkovou jednoduchost. A to primárně díky sjednocení dodávek jak plynu, tak i dodávek elektřiny. Dále je ona jednoduchost spojena také s možností zřídit si služby v pohodlí domova.

Nechybí ale ani jednoduchý přístup k in formacím o smlouvě, nebo případné jednoduchost změn. K tomu slouží nejenom klasická zákaznická podpora, ale také online portál, který umožní řadu věcí vyřídit kdykoliv a také odkudkoliv. A to samozřejmě prostřednictvím internetu.

Zákaznické centrum je jenom jedno

Kromě online portálu je možné firmu kontaktovat také klasicky telefonicky, pomocí programu Skype, stejně jako i faxem. Možností je tedy dost, čímž lze celkem dobře pochopit i to, že zákaznické centrum Comfort Energy je jenom jedno jediné. Najít ho lze na Praze 1, konkrétně  v ulicí Na Poříčí. To je jediná adresa, na kterou je možné vyrazit řešit požadavky nebo dotazy osobně.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností Comfort Energy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

20 Comments on Comfort Energy

 1. Plyn i elektřina za dobrou cenu, mám je od roku 2014 a po celou tu dobu jsem s nimi řešil jen pár drobností, které šli domluvit telefonicky. Pobočka mi nijak neschází. Zkušenosti mám víc než dobré, tak toto ode mě ve zkratce.

  • S jejich linkou mám převážně také dobré zkušenosti, ale daleko více mi z jejich strany vyhovuje skype. U počítače jsem více času, tak když je něco potřeba, tak jsem radši spojím takto, ale není to pro mě nijak limitující, takže když nemám počítač u sebe tak i ten telefon zvednu. Zmiňuji to hlavně kvůli tomu, že jsem nedávno řešil převod jednoho odběrného místa a vše šlo přes skype.

  • Mají milé a hlavně informované operátorky, takže se s nimi dá rozumně domluvit a případně i najít adekvátní řešení.

   • Je dobře, když na takovym místě sedí člověk, který je nadupaný informacemi, pak splňuje taky svojí funkci. Už se mi kolikrát stalo, že jsem volal na různé infolinky a operátoři tápali a dokonce zjišťovali informace od kolegů vedle, to si pak člověk říká, co tam ten člověk dělá. Tady jsem volal asi dvakrát a věděli hned co po nich chci, takže za mě super.

 2. Od Comfort Energy máme plyn, k firmě jsme se dostali přes jejich zástupce co u nás byl a zařídil nám přehlášení. Jeho servis byl zdarma, tak jsme toho využili. Dnes platíme dobrých pár tisíc míň, než roky předtím.

  • Dobrý den, můžete mi prosím poradit? S děckama jsme se právě nastěhovali do podnájmu a co jsem se dívala, tak by se nám hodil nějaký levnější dodavatel energií, o Comfort Energy jsem toho celkem dost přečetla, tak bych je docela ráda vyzkoušela, ale chtěla bych se vás zeptat, jak dlouho mi bude trvat změna dodavatele když mám teď ještě platnou smlouvu. Předem děkuji za odpověď.

   • Ahoj Lenko, pokud máš platnou smlouvu, tak je z ní potřeba zjistit jestli jí máš na dobu určitou nebo na neurčitou. Jestliže jí budeš mít na dobu určitou, tak je pro tebe důležité zjistit datum ukončení smlouvy a pak dodržet výpovědní lhůtu. Změnit samozřejmě můžeš taky hned, ale asi tak jako to má většina firem by tě sankce za to neminuly, což mi přijde zbytečné. Pokud by si však měla druhou variantu, tak máš dalo by se říct, že vyhráno, protože tam je na tobě kdy budeš chtít smlouvu ukončit, z pravidla akorát budeš muset dodržet 3 měsíční výpovědní lhůtu a pak se ti změní dodavatel. U nás když probíhala změna dodavatele na Comfort energy tak to trvalo z původní firmy ty 3 měsíce, ale bylo to úplně bez problému.

    • Můžu s panem Trnečkou souhlasit, akorát u nás třeba změna dodavatele trvala mnohem déle vzhledem k tomu, že jsme o ní zažádali předčasně, ale chtěli jsme dodržet plnou výpovědní lhůtu bez předčasného ukončení. Takže my jsme na přechod kvůli smlouvě čekali necelých 5 měsíců. Ale vzhledem k tomu, že nám comfort energy vycházela levněji, tak nám nevadilo si na to počkat. 🙂

   • Dobrý den paní Lenko, mě celá změna dodavatele energií vyšla dohromady na 4 měsíce, ještě jsem musela chvíli počkat než mi dojede původní smlouva, ale pak to na sebe hezky navázalo a já přešla bez poznání ke Comfort Energy.

  • Tak toho bych si domů nepustil. Vzhledem k tomu jak je dneska všechno dostupný, tak nechápu, že toho ještě lidi k přechodu využívají. Hele mě stačil jeden krátký telefonát, kterým jsem si vyřídil plyn i elektřinu.

 3. 6ádám Vás neodpojujte mi nic,nevím co mi chcete odpojit ,vše Vám zaplatím 21.07.018 až budu mít důchod Jopek jan 10. přerov. Mé číslo je 8420442505

 4. Díky internetové kalkulačce jsem změnila dodavatele ke Comfort energy a jsem velmi spokojená, poslední dva roky jsem měla jsem měla vždycky nedoplatek a přitom se u mě nic nezměnilo, tak jsem si na internetu hledala k tomu nějaké informace a došla až k té kalkulačce, která pomohla. Letos jsem byla prvně bez doplatků.

 5. Dobrý den, jsem s Vámi spokojen, doporučil mi vás kamarád, co od vás bere energie již několik let, tak jsem dal s vírou na jeho radu a zatím mám zkušenosti také dobré. Zdenek Procházka

 6. Já jsem s Comfort energy neměl problémy před tím a nemám je ani nyní potom, co všichni ohlásili zvyšování cen. Naopak mi přijde fajn, že je firma vůbec přístupná diskutovat například o změně tarifu a nebo sami přichází i s variantou změny celkové firmy. Nečekal bych to. Tu poslední variantu bych stejnak asi zvažoval jako poslední, protože nerad dělám větší změny a pokud je možný vyměnit jen tarif, tak raději kývnu na to.

 7. Doporučuji, sám jsem na ně dostal doporučení, tak to mohu delegovat dál, protože jsem s nimi spokojen. Z jejich strany servisní podpora i tarif s dobrou cenou.

  • My je máme druhým rokem, manžel už chtěl po roce zas změnit firmu, moc se o to stará, ale nakonec to domluvil tady, takže jsme nikam přecházet nemuseli a energie máme furt od Comfort energy za lepší cenu.

 8. Nevím jestli je elektřina vyloženě jejich stěžejním produktem, když od nich mám i plyn, ale v článku výše to tak uvádějí. S úsporou však mohu souhlasit, ta je v porovnání opravdu cca o těch deset procent vyšší. Ale vždycky je to závislé na více faktorech, tak je to číslo proměnlivé.

 9. Já jsem od nich chtěl odejít a vzápětí mi na to konto nabídli levnější řadu, no tak tím si mě samozřejmě zaháčkovali a zůstal jsem u nich. Ono asi takhle, trochu jsem na to i spoléhal, abych nemusel nic jiného hledat, takže mi s tím v podstatě přišli akorát na ruku.

 10. Já jsem k nim přestoupil ke konci minulého roku se standardní výpovědní lhůtou a energie jsem od nich začal čerpat letos na začátku března. Přečetl jsem si komplet smluvní podmínky, abych věděl do čeho jdu a co můžu čekat a jaké jsou pro mě platné termíny atp., nic zavádějícího jsem v nich neobjevil. Takže se toho budu držet.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*