ČSOB Pojišťovna

ČSOB pojišťovna logo

Pod tímto názvem, tedy ČSOB, dnes mnoho lidí zná banku. Nejde však o jedinou variantu, která se pod ním skrývá. My se podíváme na instituci druhou, která nese označení ČSOB Pojišťovna. Tu lze považovat za jednoho z velkých hráčů na poli tuzemského pojišťovnictví. A to jak s ohledem na nabídku produktů, tak s ohledem na množství klientů.

ČSOB Pojišťovna a její základní profil

Hlavní charakteristikou, kterou ČSOB Pojišťovna má, je rozhodně fakt, že se jedná o takzvanou univerzální pojišťovnu. Tu si lze charakterizovat tím, že dokáže nabídnout různé pojistné produkty, které umí krýt různá životní rizika. A to jak v osobním segmentu, tak i v segmentu podnikatelském. Dále je třeba dodat i to, že pojišťovna je členem velké a silné evropské finanční skupiny KBC, což je záruka vysoké kvality. Opomíjet také nelze její historii, která e v rámci naší země začala psát před 25 let. Aktuálně ČSOB Pojišťovna spravuje více než 1 milion různorodých pojistných smluv, což z ní dělá jednoho z velkých hráčů. Kvalitu potvrzují i různá ocenění, jako například Pojišťovna roku, který byl udělený v roce 2010.

Široká škála nabízených pojistných produktů

Kromě stability nelze jako velké plus zmínit také fakt, že ČSOB Pojišťovna nabídne širokou škálu pojistných produktů, které mohou využívat nejenom soukromé osoby. Specializuje se také na podnikatelský segment. A to jak na malé, tak i na větší podnikatele. Když začneme těmi základními pojistnými oblastmi, tak sem patří:

  • Odpovědnost za škodu
  • Pojištění majetku
  • Pojištění vozidla

Dále nelze zapomínat ani na úrazové pojištění, stejně jako produkty spjaté s životem. Vhod přijde nabídka i cestovatelům, což jasně dokládá klasické cestovní pojištění. Samozřejmé je, že v každém segmentu je k dispozici celá škála konkrétních možností s ohledem na požadavky klientů.

Pobočky po celé ČR

Že není ČSOB Pojišťovna žádným malý poskytovatelem pojistných produktů, to dokládá i počet poboček, které jsou rozesety po celé České republice. Dá se říci, že v rámci různých okresů jich lze najít i a několik desítek. Určené jsou nejenom těm, kteří mají v plánu sjednat si pojistku novou, tak jsou vhodné i pro klienty, kteří chtějí určité změny, nebo chtějí například nahlásit i pojistnou událost.

Jedinečné online služby

ČSOB Pojišťovna ukazuje, že dokáže být i velmi moderní. A to primárně v tom směru, že přichází z konceptem, pomocí kterého lze mnoho věcí realizovat online. Tedy rychle, jednoduše a pochopitelně také z pohodlí domova. Pokud se podíváme na trojici unikátů, které jsou nabízeny lidem i firmám, tak se jedná o:

  • Možnost sjednat si online řadu pojistek
  • Možnost jednoduše přes internet nahlásit pojistnou událost
  • Možnost přihlásit se do klientské zóny a sledovat aktuální smlouvy

K dispozici je i řada balíčků a specifických pojistek

Oproti jiným se může ČSOB Pojišťovna odlišovat také tím, že dokáže nabídnout i celou řadu balíčků a specifických pojistek. Pokud se podíváme na několik z nich, tak se může mluvit třeba o skupinovém úrazovém pojištění. Dále nelze zapomínat ani na zajímavou pojistku pro muže a ženy. Zajímavé je také pojištění internetových rizik, které souvisí hlavně s rozvojem chytrých domácností. Vše doplní třeba i nabídka specifických cestovních karet.

Dále jsou nabízeny i produkty pod vlastními obchodními názvy, jako je třeba Forte a Fortík, nebo i Maximal Invest a Maxima profit, které souvisí s takzvanou exkluzivní nabídkou. ČSOB Pojišťovna však dokáže ve svém portfoliu cílit také na děti, což jasně dokládají produkty, které lze označit pojmem Maxík nebo Slůně. Samozřejmé je také to, že nepojišťuje vždy jenom jednotlivce, ale u řady produktů je možné pojistit rodinu jako jeden kompletní celek.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností ČSOB Pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

1 Comment on ČSOB Pojišťovna

  1. Klientem této pojištovny jsem byl několik let. Nikdy jsem neřešil pojistnou událost, vše probíhalo bez problémů do doby než ve znojemské kanceláři skončil člověk, který se o mě staral. Byl mi tam přidělen člověk jiný a od té doby hrůza děs. Každodenními telefonáty počínaje, přes naléhání, že musím smlouvy změnit až po osobní návštěvu u mě doma, kdy jsem nebyl doma a dotyčný člověk nechtěl odejít dokud nepřijdu domů, ačkoliv jej manželka o to žádala. Při mé následné návštěvě na pobočce se mi věnoval pán, který mne vyloženě ponižoval a v podstatě se mi smál do očí. Když jsem psal stížnost na vedení pojištovny, tak ti mě odpálkovali s tím, že si vymýšlím a nic takového se nestalo. Pozrušoval jsem u nich tedy veškeré smlouvy a šel jinam

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*