ČSOB Pojišťovna

Pod tímto názvem, tedy ČSOB, dnes mnoho lidí zná banku. Nejde však o jedinou variantu, která se pod ním skrývá. My se podíváme na instituci druhou, která nese označení ČSOB Pojišťovna. Tu lze považovat za jednoho z velkých hráčů na poli tuzemského pojišťovnictví. A to jak s ohledem na nabídku produktů, tak s ohledem na množství klientů.

ČSOB Pojišťovna a její základní profil

Hlavní charakteristikou, kterou ČSOB Pojišťovna má, je rozhodně fakt, že se jedná o takzvanou univerzální pojišťovnu. Tu si lze charakterizovat tím, že dokáže nabídnout různé pojistné produkty, které umí krýt různá životní rizika. A to jak v osobním segmentu, tak i v segmentu podnikatelském. Dále je třeba dodat i to, že pojišťovna je členem velké a silné evropské finanční skupiny KBC, což je záruka vysoké kvality. Opomíjet také nelze její historii, která e v rámci naší země začala psát před 25 let. Aktuálně ČSOB Pojišťovna spravuje více než 1 milion různorodých pojistných smluv, což z ní dělá jednoho z velkých hráčů. Kvalitu potvrzují i různá ocenění, jako například Pojišťovna roku, který byl udělený v roce 2010.

Široká škála nabízených pojistných produktů

Kromě stability nelze jako velké plus zmínit také fakt, že ČSOB Pojišťovna nabídne širokou škálu pojistných produktů, které mohou využívat nejenom soukromé osoby. Specializuje se také na podnikatelský segment. A to jak na malé, tak i na větší podnikatele. Když začneme těmi základními pojistnými oblastmi, tak sem patří:

  • Odpovědnost za škodu
  • Pojištění majetku
  • Pojištění vozidla

Dále nelze zapomínat ani na úrazové pojištění, stejně jako produkty spjaté s životem. Vhod přijde nabídka i cestovatelům, což jasně dokládá klasické cestovní pojištění. Samozřejmé je, že v každém segmentu je k dispozici celá škála konkrétních možností s ohledem na požadavky klientů.

Pobočky po celé ČR

Že není ČSOB Pojišťovna žádným malý poskytovatelem pojistných produktů, to dokládá i počet poboček, které jsou rozesety po celé České republice. Dá se říci, že v rámci různých okresů jich lze najít i a několik desítek. Určené jsou nejenom těm, kteří mají v plánu sjednat si pojistku novou, tak jsou vhodné i pro klienty, kteří chtějí určité změny, nebo chtějí například nahlásit i pojistnou událost.

Jedinečné online služby

ČSOB Pojišťovna ukazuje, že dokáže být i velmi moderní. A to primárně v tom směru, že přichází z konceptem, pomocí kterého lze mnoho věcí realizovat online. Tedy rychle, jednoduše a pochopitelně také z pohodlí domova. Pokud se podíváme na trojici unikátů, které jsou nabízeny lidem i firmám, tak se jedná o:

  • Možnost sjednat si online řadu pojistek
  • Možnost jednoduše přes internet nahlásit pojistnou událost
  • Možnost přihlásit se do klientské zóny a sledovat aktuální smlouvy

K dispozici je i řada balíčků a specifických pojistek

Oproti jiným se může ČSOB Pojišťovna odlišovat také tím, že dokáže nabídnout i celou řadu balíčků a specifických pojistek. Pokud se podíváme na několik z nich, tak se může mluvit třeba o skupinovém úrazovém pojištění. Dále nelze zapomínat ani na zajímavou pojistku pro muže a ženy. Zajímavé je také pojištění internetových rizik, které souvisí hlavně s rozvojem chytrých domácností. Vše doplní třeba i nabídka specifických cestovních karet.

Dále jsou nabízeny i produkty pod vlastními obchodními názvy, jako je třeba Forte a Fortík, nebo i Maximal Invest a Maxima profit, které souvisí s takzvanou exkluzivní nabídkou. ČSOB Pojišťovna však dokáže ve svém portfoliu cílit také na děti, což jasně dokládají produkty, které lze označit pojmem Maxík nebo Slůně. Samozřejmé je také to, že nepojišťuje vždy jenom jednotlivce, ale u řady produktů je možné pojistit rodinu jako jeden kompletní celek.

Máte zkušenosti se společností ČSOB Pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

1.3 4 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radim

Dobrý den s prominutím větší deme… likvidátory jsem neviděl tohle není pojištovna,ale jeden obrovský bordel. Sousedi nás vytopili, když jsme byli na dovolené a to fakt nechcete.
Řešení vytopeného bytu bylo z dlouhavé a komunikace je lež házet klacky pod nohy a když necháte 50 vzkazu likvidátorce stejně nereaguje. Vedoucí likvidace B.R. taky pěkná komedie. Jediné štěstí bylo pro mě, že jsem navštívil právníka, který se mi snažil pomoc a dal mi kontakt na bývalého soudního znalce staršího pána v důchodu, který mi také radil jak postupovat. Musel jsem si veškerou komunikaci nahrávat (kdyby mi to psaly oni musel bych to platit) a pak s tím naložit při emailovaní s likvidátory. Poslední možnost dle právníka soudit se se sousedy, kteří škodu způsobili, aby byli vyplaceny škody. Pojištovna ČSOB by je krásně hodila přes palubu. Jsem rád, že jsem si vše nahrával veškerou komunikaci s pojištovnou…….

Renata

Jsou to smejdi, platili sme si havarijní pojištění, a pojistku neuznali. Už nikdy více. Tuto pojišťovnu by měli zrušit.

Romana

Máte pravdu, tohle není pojišťovna,ale lháři, pohádkáři a jen vymýšlí jak co napsat,úplně se ztrácí v tom co píší. Když něco chcete řešit tak jen přes linku, operátoři skoro nic neví jen Vám řeknou napište email a to pořád dokola. Mám pojištěnou pracovní neschopnost mají plnit,ale úplně se vymlouvaji na vše dokola a ještě se v tom ztrácí a nikdo mi teď nic nechce dát. Jsou to sprostí zloději!!! Hlavně,že člověk plati tolik peněz a uzavře si něco navíc a pak je mi to k ničemu. Hrůza mám na tuto pojišťovnu jenom nervy!!!!

Zdenek Spurný

ČSOB pojišťovna v pohodě, pokud po nich nic nechcete. Byl mi ukraden pojištěný starší stroj v hodnotě 500 tis. Kč a po jejich odhadu byla cena najednou 150 tis. A to na základě jejich odhadce, který v odhadu navíc popisoval úplně jiný stroj. Vymlouvají na časovou cenu stroje, ale to je nesmysl, což potvrdil i nezávislý soudní znalec. Takže pokud někdo máte s nimi uzavřenou pojistnou smlouvu na jakoukoliv techniku, zjistěte si, jestli tam nemáte stejnou formulaci:
„Byl-li předmět pojištění zničen nebo je-li pohřešován, vzniká oprávněné osobě právo, aby jí pojistitel poskytl částku odpovídající přiměřeným nákladům na znovuzřízení takového předmětu pojištění, které jsou v době pojistné události v místě obvyklé sníženou o cenu využitelných zbytků, nejvýše však částku odpovídající časové ceně předmětu pojištění, sníženou o cenu zbytků.“
Mezi uzavřením pojistné smlouvy a pojistným plněním byla doba 6 měsíců, takže pokud by cena stroje klesla, tak určitě ne v řádech statisíců. Při uzavírání smlouvy mi bylo jasně řečeno, že pokud by došlo k poškození nebo odcizení, bude poskytnuto takové plnění, aby bylo možné pořídit stejný, nebo podobný stroj v pořizovací hodnotě kterému odpovídala pojistná částka, avšak v maximální výši plnění 800 tis Kč. (Což byla hodnota nového stroje) Tak se to zdálo výhodné, než bylo potřeba plnit. Nyní probíhá soudní spor, tak uvidíme. Tady to je jen zkrácená reakce, celé a lépe popsané to bude po zpracování předáno médiím a ostatním veřejným kanálům aby i ostatní měli představu o plnění ČSOB pojišťovny 

libu

Absolutní nespokojenost, máme více produktů, pojištovna katastrofa, spoření krátí procenta, bankovnictví neustále s něčím otravují, nejhorší volba, bohužel spojením bankovnnívh produktů se nám sešlo vše u čsob.Nikdy více

Radek

Jasné,platím si pojístku na úvěru 9let. Ale když se něco stane tak se jen vymlouvají,natahují to,… a nic nevyplatí!!! Tak když do vás udeří blesk,tak to bance zaplatí vaše děti nebo vnoučata ale rozhodně né čsob pojištovna které za to roky platíte!!!!!

ADOLF ŽIGA

MÁTE PRAVDU CHTĚJÍ PO NÁS ABY JSME DĚLALI JEJICH PRÁCI A ONI PAK URČÍ JESTLI VÁM NĚCO DAJÍ. NECHTĚJÍ KOMUNIKOVAT. NEDOPORUČUJI JÍ. NAHLÁSIL JSEM POJISTNOU UDÁLOST A PO PÁR MAILECH KDY JSEM CHTĚL NĚCO PO NICH TAK MRTVO. TO SAMÉ JSEM PODAL U GENERALI A JÁ MĚL PENÍZE DO 16 DNÍ NA UČTĚ BEZ PROBLÉMU. I JÁ JSEM VĚŘIL ŽE JSOU ČEŠI PROTO JSME TAM ŠLI ALE CHYBA

Martin

Dlouho jsem s ČSOB neměl problém. Tedy do té doby, než jsem s nimi potřeboval něco řešit. Chtěl jsem u nich pojistit svého syna. Bohužel mi napsali, že je nepojistitelný. Důvodem bylo, že prvních několik měsíců cvičil tzv. „Vojtovu metodu“, protože byl po porodu trochu nakloněný na jednu stranu (běžná věc). Pojistit jsme ho chtěli až po ukončení cvičení a po potvrzení, že už je v pořádku. Bylo nám řečeno, že nám syna nepojistí, což by bylo v pořádku (nikdo je k tomu nemůže nutit), ale když jsme se ptali proč, bylo nám odpovězeno, že by nám ho pojistili, ale že se nám stane, že nám v případě, že by se „nedej bože“ něco stalo, nemusí nic zaplatit. Což jsem si přeložil tak, že by rádi, abychom platili a nic neočekávali. Tak tedy funguje pojišťovnictví dle ČSOB.

Peter

Než poslat jednu upominku radeji hned dluh predat vymahacske agenture. Neupozorni Vas, nezavolaji i kdyz kontakt maji.
Menili jsme pojisteni majetku (v ramci CSOB) a na zanikle smlouve vznikl dluh par stovek. Prisel jeden mail, kde byla informace o zaniku dane smlouvy. Kdyz si clovek neotevre prilohu ani se z celeho emailu nedovi, ze ma nejaky dluh. A to jsem se ani nedovedel, kdyz jsem byl na pobocce osobne. Absolutne jich to nezajima, poslou excel pravnikovi a hotovo. smlouva číslo 6145068216

Milena

Dnes mi bankomat sežral kartu.Podle internetu za vše může zákázník.Strčíte kartu do bankomatu,který ji spolkne,aniž by vám naběhla tabulka na zadání pinu,takže nemůžete dělat vůbec nic.Máte nastavené trvalé platby,které vám neodejdou,protože peníze jste jaksi nestihli uložit.Novou kartu dostanete až do deseti dnů.Mám si prý někomu říct,aby platby poslal přes svůj účet.To přeci není jejich problém.Tak co myslíte,doporučila bych tuto banku?Bohužel v pátek odpoledne je banka už zavřená,tak je vše ok a starejte se.

Veronika

Pojistovne trvalo od brezna do listopadu na vyjadreni, nekolikrat jsem jim volala, tvrdili ze mi pojistovak zavola zpet, nikdo nevolal a nakonec nam oznamili, ze to nezaplati, protoze ten kdo si pojisteni sjednal musi byt stejny clovek jako vlastnik majetku, ktery je pojisteny bez ohledu na to, ze ten dalsi majitel je rodinny prislusnik. Jen si nechavaji platit a v momente, kdyz se opravdu neco stane jako kradez v tomto pripade, tak si vymysli kde co, jen aby to nemuseli zaplatit. Rozhodne nedoporucuji.

Petr

Auto opraveno, 3 týdny poté servis stále nemá peníze od ČSOB pojišťovny. V servisu už potřebují náhradní vozidlo zpět, tedy děti do školky budu nosit na zádech. Infolinka otřesná – čekáte 20 minut na operátora, pak řeknou jeee, máme tu jeden nepřečtený mail ohledně vaší smlouvy, tak to pošleme likvidátorovi. Pane bože, dej aby tahle pojišťovna nikdy neexistovala.

Petr M.

V prosinci jsem vypověděl nadbytečné pojištění domácnosti, ale ani po skončení lhůty mi neposlali vyčíslení pojistného za období výpovědní lhůty. Proto jsem je postupně třikrát kontaktoval a vždy mi jen oznámili že zpracování zabere delší dobu a určitě mi brzy dopis pošlou. Opět se nic nedělo a teď jsem našel ve schránce předžalobní upomínku navýšenou o 500 Kč. To mi opravdu nemohli poslat vyčíslení znovu, případně zavolat nebo poslat email? Opravdu je běžné vše řešit přes advokáty, i když nemají jistotu že mi dopis doručili?! Protože hrozili předvoláním k soudu při nezaplacení do 5 dní, peníze jsem poslal a stížnost jsem poslal dodatečně.

Petr M.

Nakonec šlo jen o technickou chybu na mém e-mailu, dopisy totiž šly pouze elektronicky a ne fyzicky. Omlouvám se tedy za nařčení. 🙂

TH

Banda zlodějů, vypověděli mi bez udání důvodu povinné ručení a kdybych se neupomínal přeplatek skoro 5tis. by si nechali prý automat platbu neodeslal. zlý sen tato instituce… ČSOB nikdy víc

Milena

Katastrofa,dnes odpálkování: na stížnost kvůli tomu, že likvidátorka nevidí ve zprávách zlomeninu má pojišťovna 90 dní.A ať vypovím klidně pojistky.

Mira

To nejhorší co můžete zažít, nekomunikují, lžou a natahují. Velmi opravdu velmi neseriózní jednání. Jako celoživotní klient ČSOB banky jsem věřil, že to bude podobný přístup, ale opak je pravdou.Jestli chcete být okradeni, ponížení a znechuceni využijte služeb této pojišťovny. Je to to nejhorší co mne v životě potkalo ve smyslu přístupu ke klientovi a doteď mi dluží hodně peněz, ale síla došla a vím, že tuto instituci již nikdy nechci ani vidět ani slyšet. Zloději v oblecích. Již nikdy.”

Petr

Plně se ztotožňuji s Vaším komentářem. ČSOB pojišťovna je jedna z nejhorších.

18
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex