ČSOB Pojišťovna

Pod tímto názvem, tedy ČSOB, dnes mnoho lidí zná banku. Nejde však o jedinou variantu, která se pod ním skrývá. My se podíváme na instituci druhou, která nese označení ČSOB Pojišťovna. Tu lze považovat za jednoho z velkých hráčů na poli tuzemského pojišťovnictví. A to jak s ohledem na nabídku produktů, tak s ohledem na množství klientů.

ČSOB Pojišťovna a její základní profil

Hlavní charakteristikou, kterou ČSOB Pojišťovna má, je rozhodně fakt, že se jedná o takzvanou univerzální pojišťovnu. Tu si lze charakterizovat tím, že dokáže nabídnout různé pojistné produkty, které umí krýt různá životní rizika. A to jak v osobním segmentu, tak i v segmentu podnikatelském. Dále je třeba dodat i to, že pojišťovna je členem velké a silné evropské finanční skupiny KBC, což je záruka vysoké kvality. Opomíjet také nelze její historii, která e v rámci naší země začala psát před 25 let. Aktuálně ČSOB Pojišťovna spravuje více než 1 milion různorodých pojistných smluv, což z ní dělá jednoho z velkých hráčů. Kvalitu potvrzují i různá ocenění, jako například Pojišťovna roku, který byl udělený v roce 2010.

Široká škála nabízených pojistných produktů

Kromě stability nelze jako velké plus zmínit také fakt, že ČSOB Pojišťovna nabídne širokou škálu pojistných produktů, které mohou využívat nejenom soukromé osoby. Specializuje se také na podnikatelský segment. A to jak na malé, tak i na větší podnikatele. Když začneme těmi základními pojistnými oblastmi, tak sem patří:

 • Odpovědnost za škodu
 • Pojištění majetku
 • Pojištění vozidla

Dále nelze zapomínat ani na úrazové pojištění, stejně jako produkty spjaté s životem. Vhod přijde nabídka i cestovatelům, což jasně dokládá klasické cestovní pojištění. Samozřejmé je, že v každém segmentu je k dispozici celá škála konkrétních možností s ohledem na požadavky klientů.

Pobočky po celé ČR

Že není ČSOB Pojišťovna žádným malý poskytovatelem pojistných produktů, to dokládá i počet poboček, které jsou rozesety po celé České republice. Dá se říci, že v rámci různých okresů jich lze najít i a několik desítek. Určené jsou nejenom těm, kteří mají v plánu sjednat si pojistku novou, tak jsou vhodné i pro klienty, kteří chtějí určité změny, nebo chtějí například nahlásit i pojistnou událost.

Jedinečné online služby

ČSOB Pojišťovna ukazuje, že dokáže být i velmi moderní. A to primárně v tom směru, že přichází z konceptem, pomocí kterého lze mnoho věcí realizovat online. Tedy rychle, jednoduše a pochopitelně také z pohodlí domova. Pokud se podíváme na trojici unikátů, které jsou nabízeny lidem i firmám, tak se jedná o:

 • Možnost sjednat si online řadu pojistek
 • Možnost jednoduše přes internet nahlásit pojistnou událost
 • Možnost přihlásit se do klientské zóny a sledovat aktuální smlouvy

K dispozici je i řada balíčků a specifických pojistek

Oproti jiným se může ČSOB Pojišťovna odlišovat také tím, že dokáže nabídnout i celou řadu balíčků a specifických pojistek. Pokud se podíváme na několik z nich, tak se může mluvit třeba o skupinovém úrazovém pojištění. Dále nelze zapomínat ani na zajímavou pojistku pro muže a ženy. Zajímavé je také pojištění internetových rizik, které souvisí hlavně s rozvojem chytrých domácností. Vše doplní třeba i nabídka specifických cestovních karet.

Dále jsou nabízeny i produkty pod vlastními obchodními názvy, jako je třeba Forte a Fortík, nebo i Maximal Invest a Maxima profit, které souvisí s takzvanou exkluzivní nabídkou. ČSOB Pojišťovna však dokáže ve svém portfoliu cílit také na děti, což jasně dokládají produkty, které lze označit pojmem Maxík nebo Slůně. Samozřejmé je také to, že nepojišťuje vždy jenom jednotlivce, ale u řady produktů je možné pojistit rodinu jako jeden kompletní celek.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností ČSOB Pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

6 komentářů u „ČSOB Pojišťovna“

 1. To nejhorší co můžete zažít, nekomunikují, lžou a natahují. Velmi opravdu velmi neseriózní jednání. Jako celoživotní klient ČSOB banky jsem věřil, že to bude podobný přístup, ale opak je pravdou.Jestli chcete být okradeni, ponížení a znechuceni využijte služeb této pojišťovny. Je to to nejhorší co mne v životě potkalo ve smyslu přístupu ke klientovi a doteď mi dluží hodně peněz, ale síla došla a vím, že tuto instituci již nikdy nechci ani vidět ani slyšet. Zloději v oblecích. Již nikdy.”

  Odpovědět
 2. Katastrofa,dnes odpálkování: na stížnost kvůli tomu, že likvidátorka nevidí ve zprávách zlomeninu má pojišťovna 90 dní.A ať vypovím klidně pojistky.

  Odpovědět
 3. Banda zlodějů, vypověděli mi bez udání důvodu povinné ručení a kdybych se neupomínal přeplatek skoro 5tis. by si nechali prý automat platbu neodeslal. zlý sen tato instituce… ČSOB nikdy víc

  Odpovědět
 4. V prosinci jsem vypověděl nadbytečné pojištění domácnosti, ale ani po skončení lhůty mi neposlali vyčíslení pojistného za období výpovědní lhůty. Proto jsem je postupně třikrát kontaktoval a vždy mi jen oznámili že zpracování zabere delší dobu a určitě mi brzy dopis pošlou. Opět se nic nedělo a teď jsem našel ve schránce předžalobní upomínku navýšenou o 500 Kč. To mi opravdu nemohli poslat vyčíslení znovu, případně zavolat nebo poslat email? Opravdu je běžné vše řešit přes advokáty, i když nemají jistotu že mi dopis doručili?! Protože hrozili předvoláním k soudu při nezaplacení do 5 dní, peníze jsem poslal a stížnost jsem poslal dodatečně.

  Odpovědět
  • Nakonec šlo jen o technickou chybu na mém e-mailu, dopisy totiž šly pouze elektronicky a ne fyzicky. Omlouvám se tedy za nařčení. 🙂

   Odpovědět
 5. Auto opraveno, 3 týdny poté servis stále nemá peníze od ČSOB pojišťovny. V servisu už potřebují náhradní vozidlo zpět, tedy děti do školky budu nosit na zádech. Infolinka otřesná – čekáte 20 minut na operátora, pak řeknou jeee, máme tu jeden nepřečtený mail ohledně vaší smlouvy, tak to pošleme likvidátorovi. Pane bože, dej aby tahle pojišťovna nikdy neexistovala.

  Odpovědět

Napsat komentář