Důležitost hashtagů – zlepšete své dosahy na Instagramu

Rádi byste dosáhli úspěšného účtu na sociální platformě Instagramu, ale nevíte si rady? Vaši sledující stále nepřibývají a ani vám neroste míra zapojení a dosahy? V dnešním článku vám poradíme, jak využít hashtagy ve svůj prospěch, a zvýšit tak dosahy svého profilu a tím také zvýšit počet sledujících. 

Co slovo hashtag znamená

Pokud netušíte, co si pod pojmem hashtag představit, v krátkosti vám to objasníme.

Jedná se o symbol mřížky, který byl vyvinut programátory a značil komentář. Nejdříve se tento symbol objevil na sociální síti Twitter a až následně byl využíván na Instagramu. 

Za tímto symbolem se ukrývá klíčové slovo. Hashtagy slouží k lepšímu třídění dat.

Hashtag na Instagramu

Na Instagramu je hashtag využíván nejen pro zjednodušené hledání příspěvků dle kýženého tématu nebo seskupování podobných fotografií díky použití stejného klíčového slova za tímto symbolem, ale také se dá využít k propagaci, k práci s komunitou, soutěžím a mnoho dalšího. 

Nově lidé mohou na Instagramu sledovat nejen ostatní uživatele, ale také hashtagy, proto může být pro vás přínosem zaměřit se na tvorbu hashtagů a správně volit slova za nimi. 

Je zvykem, že u každé fotografie nahrané na Instagram, najdete pár vybraných hashtagů. Někdo si s hashtagy neláme hlavu a stručně pomocí klíčových slov popíše, co na fotografii je. 

Pokud vám však záleží na dosahu daného příspěvku, chcete tímto příspěvkem oslovit co nejvíce lidí, a získat tak co nejvíce sledujících, je důležité hashtagy promyslet. 

Jak volit hashtagy

Nejde jen o to popsat, co se skrývá v příspěvku. 

Přemýšlejte také, co byste vy vyhledávali nebo jaké hashtagy by vás zaujali natolik, že byste je začali sledovat. 

Pokud například sdílíte fotografii s přírodou, zamyslete se, zda je pro vás klíčové, aby vás sledovali, nebo aby váš příspěvek viděli lidé z okolí, z České republiky nebo z celého světa, dle toho můžete volit také jazyk, kterým hashtag napíšete. 

V případě, že se zajímáte pouze o sledující z naší republiky, využívejte převážně české hashtagy. Pod hashtag nemusíte zapsat pouze #příroda. Můžete přidat i více hashtagů, například #krajina #tipynavylet #krasyceska apod. 

Pro snazší výběr se můžete inspirovat u jiných účtů, které mají podobné příspěvky a příspěvky na stejné téma a více sledujících. 

Pár pravidel k hashtagům

  • Volte v takovém jazyce, jakou komunitu chcete zaujmout
  • Volte oblíbené hashtagy – ne však příliš obecné

Pokud zvolíte příliš obecný hashtag jako je například #czech, je možné, že váš příspěvek se ihned ztratí. Denně takových příspěvků přibývá nespočet, a proto je těžké prorazit. Zkuste se zaměřit na oblíbené hashtagy, ale více konkrétní, a zacílit tak přesně na skupinu lidí, které zajímá vaše téma.

  • Inspirujte se u ostatních
  • Vytvořte si vlastní hashtag
0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex