E.ON Energie

Společnost známé pod označením EON, nebo ještě lépe pod označením E.ON není v naší zemi rozhodně žádným nováčkem. A to i díky tomu, že její tradice sahá až do roku 2000. Jedná se o holdingovou společnost, která má své sídlo v Německu. Své aktivity ale kromě této země má v řadě jiných evropských států. A Česká republika rozhodně není výjimkou. Zde se její aktivity dělí do tří různých odnoží, a to E.ON Energie, a.s., E.ON Distribuce, a.s. a dále E.ON Česká republika s.r.o.

Hlavním důvodem, proč je společnost EON tolik známá, je pochopitelně to, že je možné ji využít jako dodavatele elektřiny, stejně jako je možné ji využít i jako dodavatele plynu. Své aktivity zaměřuje na dva konkrétní segmenty odběratelů. Jsou jím běžné soukromé osoby a dále to jsou i podnikatelé. A to včetně velkých firem. Nechybí ale ani další segmenty, jako je třeba oblast státní správy, stejně jako se může jednat o dodávky energií pro různé druhy institucí.

EON láká na úsporu

Hlavním důvodem, proč je realizována změna dodavatele energií, je hlavně to, že lidé chtějí ušetřit. A na toto láká i samotný EON. Konkrétní statistická čísla vycházejí poměrně zajímavě. Říkají totiž, že za dva roky dokážou zákazníci svým přechodem ušetřit v průměru přes 12 000 korun českých. V přepočtu na procenta je to okolo 22 procent, oproti stávajícímu dodavateli jak elektřiny, tak i plynu.

Součástí platformy E.ON jsou také kalkulačky elektřiny a kalkulačky plynu, které umožní nejenom předběžnou kalkulaci ceny, ale mohou celkem přesně ukázat onu výši úspory, a to právě vůči stávajícími stavu, který lidé mají.

EON nabídne i zajímavé doplňkové služby

Unikátem této společnosti je také to, že ji nelze vnímat jenom jako dodavatele plynu a také dodavatele elektřiny. Je unikátní v tom, že v souvislosti s tím umí nabídnout i celou řadu jiných doprovodných služeb. Ty jsou volitelném, ale rozhodně mohou být praktické. Příkladem je služba E.ON domov, která pomůže řešit zabouchnuté klíče, či technické problémy. Též jsou k dispozici služby zaměřené na poskytnutí lékařské péče po telefonu, či služby spojené se servisem kotlů. Dané služby jsou samozřejmě zpoplatněné, a to měsíčním paušálem.

Mezi další segment služeb patří produkt E.ON Solar, založený na možnosti využití dotace v případě využívání energie ze slunce. Tuto službu doplňuje ta s názvem Kotlíkové dotace, které jsou zase spojeny s dotačním příspěvkem na to, že dojde k výměně kotle, kterým se bude dům vytápět.

Možnosti zajímavých inovací

EON jako poskytovatel elektřiny a plyn u ukazuje i to, že se nebojí různých inovací. Sem patří třeba časy HDO, které nemusíte hlídat, jelikož jsou automaticky posílány na email. Dále nechybí ale ani jistota snadné online správy. K tomu slouží portál pojmenovaný jako Energie24. ten je určený všem zákazníkům, kteří mohou sledovat potřebné informace, ale i měnit zálohy, nebo třeba kontaktní údaje.

Jistota férového přístupu

I na něm si EON jako dodavatel energie a plynu zakládá. Třeba tím, že veškerý kontakt a smluvní dokumentace je transparentní, a to bez případných skrytých poplatků a jiných sankcí. E.ON dále přichází i se zajímavou garancí. Kdo se stane novým zákazníkem, ten má možnost využívat sjednanou cenu po dobu dvou až tří let, s jistoto, že se nezmění.

Zajímavostí je i to, že oproti jiným dodavatelům je i jasno v tom, co se děje s přeplatky. Pokud se nějaké objeví, nebudou rozpočítány do budoucích záloh, ale budou do poslední koruny vráceny samotným klientům. Těch je aktuálně poměrně velké množství, jelikož počet domácností, které mají smlouvu s touto společností, je zhruba 1 200 000. To jenom odkládá velikost a celkové jistoty s tímto dodavatelem spojené.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností E.ON Energie? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

21 komentářů u „E.ON Energie“

 1. Pojistku e.on domov a e.on zdraví rušíme.
  Nelze se dovolat, reakce na email tetelefonická reakce po měsíci
  a půl kde vám zdělí že vlastně nemáte na nic nárok.

  Odpovědět
 2. Chtěla jsem se na jejich zákaznické lince zeptat, co musím mít k tomu, abych se přihlásila k odběru plynu a elektřiny a po 48 minutách a přepojování na 7 různých lidí, z nichž nikdo nebyl schopen mi poradit- jsem se během 5 minut přihlásila u ČEZ.

  Odpovědět
 3. Jsem velmi nespokojen s přístupem Eonu. Nabízí slevu na bojlery 36 %, ale za jejich ceny (po slevě) koupíte bojler běžně u kterékoliv větší společnosti. Udělejte si srovnání cen na internetu a nenechte se na to nachytat.

  Odpovědět
 4. Měli jsme problém s elektřinou u eonu , byl tam problém z naši strany i když otec tvrdí ze peníze řádně posílal a ze ty peníze šli někomu do kapse , což se mi nechce moc věřit. Ale jde tady o to ze když se zjistilo ze tam je dluh , tak se to zaplatilo . Přijel pan, sepsal s otcem novou smlouvu a vše bylo zaplacené , smlouva byla sepsána 11.6.2019 . A co je absolutní vrchol od nich je to ze do dneska nám neprijeli tu elektřinu zapojit a ve smlouvě je napsané ze dodávka elektřiny byla zapojena 19.6.2019 . Tak ja nevím co si mám myslet , jsou to pomalí 3 týdny a ještě ti experti neprijeli to zapojit . Máme napojenou elektřinu od souseda naštěstí ale je to taková provizorní . Takže další parádní recenze . Se vůbec divím ze u nich ještě lidi jsou .

  Odpovědět
 5. Také bych neřekla, že jde o úplně seriózní společnost – alespoň co se týče jednání s veřejností. Za mě palec dolů.

  Odpovědět
 6. E.on zdraví,katastrofa.
  Stojí za tím firma Europ Assistance.
  Nedají vám nic.Budou se hrabat kolikrát s čím a kde jste byli u lékaře.Kdyby jste měli smlouvu nevím jak dlouho,tak při onemocnění rakovinou jsou schopni říci,že jste ji v těle měli před uzavřením smlouvy a tudíž nárok na nic.Prostě najdou si za každou cenu něco,aby nezaplatili nic.Prostě podvod.

  Odpovědět
 7. E.ON – naprosto hrozné služby. Mohl bych o jejich neshopnosti a péči o zákazníka napsat knihu. S ničím horším jsem se nesetkal. Nic nejde, vše je problém, na email vám odpovi za týden. Pak vyhrožují pokutou.

  Odpovědět
 8. Dnes jsme do dlouhých 9 měsících konečně ukončily smlouvu s Eonem (plyn). Rozhodně nedoporučuji

  Odpovědět
 9. Od E.ONU už nikdy nic nechci. Prodala jsem byt, přes realitní kancelář jsem nechala řešit i přepis energií. V prvním případě pochybyla realitka, jelikož přepis poslali na eon pozdě a mezitím proběhlo běžné vyúčtování. Ze strany eonu nezájem, musíte zažázat o mimořádné vyúčtování ačkoliv měli ten papír doložený. Další problém byl když přestala kupující komunikovat a energie šli vesele dál na mě. Opět další kolo dokládání x dokumentů o tom, že již nejsem majitelem at laskavě teda ukončí smlouvu, když nová majitelka nekomunikuje. Po 2 měsících dokládání všeho možného smlouva ukončena a co považuji za největší vrchol!!! i přes doložení smluv o prodeji bytu, předání a výpisu z katastru udělali vyúčtování celé opět na mě, takže jsem nové majitelce zaplatila celé 4 měsíce za energie. Moc děkuji eone, super jednání a pro Vás samozřejmě nejjednoduší řešení, že? Však je jedno kdo to uhradí hlavně že to máte zaplacené co? NEDOPORUČUJI!!! A co se týče plynáren Gasnet jakožto distributor plynu katastrofa co tam sedí za lidi nechápu.

  Odpovědět
 10. Dva roky čekání na přeložku el. vedení z domu určenému k demolici … Bez neustálého telefonování x lidí co se u toho vystřídalo by vše trvalo další rok navíc … Hruuuza

  Odpovědět
 11. Dobrý den.
  V roce 2018 jsem se vrátil k E.ON a po dvou letech mi přišel oficiální dopis s informací že vývoj cen na světových trzích je nutí k lehkému zdražení tarifů za elektřinu.
  Na světových trzích ale cena klesá https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/
  A jejich lehké navýšení? NT mi zvedli o 88% a VT o neskutečných 115%. Nehraničí to s lichvářstvím?
  Po výměně pár emailů jsem dostal nabídku která je stále o 57% vyšší než v r 2018.

  Odpovědět
 12. 09/2020

  E.ON silně nedoporučuji, pokud se nechcete nechat oškubávat. V srpnu 2019 jsem s nimi uzavřel smlouvu na 3 roky. Nabízená cena elektřiny byla docela konkurenceschopná – ne nejnižší, ale nechtělo se mi kvůli pár korunám řešit přestup k jinému dodavateli.

  Za rok, v srpnu 2020, jsem s hrůzou na vyúčtování zjistil, že cena elektřiny uvedená na smlouvě platila necelé 3 měsíce, do listopadu 2019. Potom ji E.ON zvedl téměř o 300 korun, bez jakéhokoliv oznámení a odůvodnění. Cena u ostatních dodavatelů zůstávala víceméně na stejné úrovni, takže to nevypadá, že pro takové zvýšení byl legitimní důvod kromě touhy co nejvíce podojit slušné lidi.

  Při takovém zvýšení ceny má zákazník díky regulacím právo smlouvu do 3 měsíců od nabytí účinnosti změny vypovědět, no ale pokud se o ní nedozví (respektive dozví až s dalším ročním vyúčtováním po 9 měsících), je mu to málo platné. Tomu říkám regulace na dvě věci – dá se snad očekávat, že zákazníci budou pravidelně volat na infolinku, aby zjistili, jestli jim náhodou nezvedli cenu?

  Na dotaz, proč mi o změně nedali vědět, E.ON tvrdí, že je to kvůli tomu, že v té době ještě probíhal přepis na nového zákazníka (na mě). Tomu osobně po zkušenostech s nimi moc nevěřím (navíc proč by přepis trval tak dlouho?), spíše jde o to, že při oznámení by měl zákazník možnost pláchnout za rozumným dodavatelem. Tohle jsou prostě klamavé obchodní praktiky.

  Lidi, prosím vás, informujte se a zvolte solidního dodavatele. Zabere vám to necelou hodinku a i při malé spotřebě máte možnost ušetřit tisíce. Ještě bych silně doporučil smlouvy na dobu neurčitou. Jak vidíte, uzavření smlouvy na 3 roky mně vůbec nepomohlo, spíš naopak – teď to s těmi tragédy musím přetrpět.

  Odpovědět
 13. Zdravím
  Mám smlouvu u EON, měli jsme výhodný tarif, pak si ho sami zdražili a teď, když chci odejít, tak hrozí pokutou 5000,-. Volal jsem tam dnes 5x, pokaždé jsem mluvil s někým jiným a pokaždé mi byla nabídnuta „nejnižší“ cena, ale je zajímavé, že pokaždé byla nižší a nižší. Začal jsem na 2429 za MWh a skončil na 1958,- . C………. mi nabídl hned na poprvé 1340,-…EON .jsou to zloději a ještě po mně chtějí pokutu. Lidi dávejte si pozor!!!

  Odpovědět
 14. Zdravím, máme stejnou zkušenost. Po dvouleté výhodné ceně nám přišel mail s oznámením o navýšení ceny o 115 % (ano, opravdu to není překlep) ve VT, který „náhodou“ spadl do spamu, takže jsem stihli dát výpověď tak tak v posledním dni. Když se nic nedělo, po dovolání po 14 dnech nám bylo sděleno, že naši výpověď vlastně neobdrželi, protože při zadání „potvrzení o přečtení“ automat vyhodnotil náš mail tak, že se jím nikdo nezabýval. Takže jsme vše řešili znova. Výpověď zaslanou 6.10.2020 nám potvrdili až ke konci měsíce, takže nám přišel od ČEZu (distributora energie) dopis o neoprávněném odběru elektrické energie. Konečnou fakturu, při ukončení smlouvy k 30.10.2020 vystavili až 16.11.2020, kdy půlku měsíce nám naúčtovali za jejich „super slevněnou cenu elektřiny“, a na vrácení přeplatku mají ze zákona 14 dnů, takže 26.11.2020. K dnešnímu dni (25.11.2020) peníze na účtu samozřejmě ještě nejsou. Takže za nás, to, že se jedná o velkou firmu, která působí seriózně, je pouze klam. Možná za 2 roky, kdy nám navýší cenu zase současný dodavatel a my budeme pro E.ON novým zákazníkem, budou zase super a budou mít připravenou opravdu zajímavou nabídku. V této chvíli rozčarování a opravdu nezapomeňte si to pohlídat a vypovědět svou smlouvu včas.

  Odpovědět
 15. PŘÍŠERNÉ – HROZNÉ – NEDOPORUČUI!
  Když pominu fakt, že ceny jsou podle mého názoru drahé, tak nedej bůh, abyste zemřeli, pak totiž nastává oříšek pro Vaše příbuzné.
  1. Eon se dozví od notáře, že odběratel zemřel. Posléze si vycucá z prstu odhad spotřeby a vystaví fakturu s nedoplatkem. Když jí jako pozůstalý, který nechce, aby měl zemřelý otec dluhy uhradíte, a zjistíte posléze, že stav je navýšený, musíte podávat reklamace a velice zdlouhavě se domáhat vrácení peněz s bezpočtem upozornění, aby se peníze nestaly předmětem dědického řízení, neboť jste je hradili až po smrti a ze svých peněz. Je to 3 týdny od zaplacení a týden od uznání reklamace. Peníze stále nemám, jedna ruka neví co dělá druhá, jen neustále volání a sliby že se ozvou a nic není stále dořešeno.
  2. Chcete zrušit odběr a přehlásit na nového odběratele. Ejhle! jejich online systém Vám to neumožní. Proč? Protože chcete zadat skutečný stav elektroměru ke dni předání odběrného místa, ale systém už má předvyplněný ten stav, který jen „odhadli“ a je větší než skutečný, tedy nejde zadat nižší a nemůžete dál. Bezpočet operátorů na lince Vám sdělí, že se nedá nic dělat a budete muset vyplnit formuláře. Ty tedy vyplníte, vytisknete, podepíšete, zašlete novému odběrateli, ten je vytiskne, podepíše, naskenuje, zašle Vám, Vy je nahrajete do systému a oddechnete si…. Skutečně?? NENE!!! Jste druhý den na cestě na pohřeb pro změnu babičky, aby Vám přišel email že musíte poslat také ÚMRTNÍ LIST!!!! A navíc – pozor! Nejen doposlat! Ale znovu vytvořit celý email se všemi přílohami, aby to příjemce náhodou neměl těžké dohledávat a kompletovat. Volal jsem tedy již rozčilený, proč nestačí podpis pozůstalého a podpis nového odběratele. Na co sakra potřebují úmrtní list???? Prý aby se jen „případný údajný zemřelý“ nemohl následně bránit, že mu někdo přepsal odběr.. Na dotaz, jak si tedy mohli dovolit „údajně zemřelému“ vystavit fakturaci s „předpokladem odběru při úmrtí“ bez úmrtního listu, jsem se dozvěděl, že se to tak při úmrtí dělá. Na dotaz jak tedy o úmrtí vědí, jsem se dozvěděl, že od notáře. Na dotaz, proč tedy chtějí úmrtní list, stejná odpověď. Aby se „případně údajně zemřelý“ nakonec nebránil nechtěnému zrušení odběru. Tedy nestačí projev vůle nového odběratele, pozůstalého, oznámení pozůstalým, oznámení notářem, že odběratel zemřel. To EONu stačí pouze na to, aby Vám natáhli fakturaci falešným odečtem a drze fakturovali 1700 navíc „pro jistotu“ aby to pak nemuseli v případě nedoplatku z někoho tahat a vymáhat… Jak si vůbec může poskytovatel elektřiny dovolit vyfakturovat elektřinu na základě DOMNĚLÉHO stavu fiktivního odečtu? A změna odběratele? Teď budou čekat do doby, než se prý nový přihlásí podpisem smlouvy, kterou mu zaslali POŠTOU, i když jsem převod zadával i online. Tedy nestačí úmrtí odběratele a řádný formulář s podpisem nového. NE! Musíte počkat, až nový odběratel ještě uzavře smlouvu (ať je kdekoliv a ať má na to čas kdykoliv). Do té doby je smlouva i odběrné místo Vašeho téměř dva měsíce mrtvého otce.
  3. asi 20 telefonátů, asi 20 emailů, slibů, keců a zdržování . Otec zemřel 15.3. Je 6.5, odběr stále nepřeveden, peníze stále nevráceny. Jen kecy a výmluvy. Střezte se přechodu k EONU!!!

  pozn. po úmrtí Vašeho blízkého Vás čeká bezpočet úkonů a zařizování, řešení, odhlašování, rušení, přehlašování… Eon je jedním z nich.. Konkurence přehlašuje za jeden email a jeden odečet a je hotovo. Při představě, že by každý subjekt, se kterým musím po úmrtí otce jednat, postupoval jako EON, na mne jdou mrákoty.

  Odpovědět
 16. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké mate zkušenosti s trvalým připojením od E-on? S manželem máme novostavbu, kdy nám bylo řečeno, že žádost o trvale připojení si můžeme zažádat až ve chvíli, kdy budeme mít postavenou stěnu, kde se bude trvale připojení zapojovat. Tohle jsme ihned udělali (leden 2021) kdy ve smlouvě je, že na zapojeni trvalého připojení mají 18mesiců. Dům však bude k bydlení hotov cca v listopadu 2021. Chápu tedy dobře, že i tak bude dům k bydlení připojen až po 18mesicich (tedy červenec 2021)? Děkuji za informace

  Odpovědět
 17. Výběr firmy EON jako dodavatele elektřiny na chalupu byla obrovská chyba. Tato společnost klade velký důraz na svůj mediální obraz, kde ukazuje jak je u nich všechno perfektní a jednoduché na rozdíl od konkurence kde jsou lumpové a amatéři. Paní Issová by se asi divila pro jaké lumpy natočila reklamu.

  Dle mých zkušeností je to jasně NEJHORŠÍ společnost (nejenom energetická) se kterou jsem kdy jednal !
  Člověk se nestačí divit co dokážou pokazit, jak se všechno vleče nebo co zamrzne.

  Na si u této společnosti dát pozor ?
  1. Totální chaos a nekompetence zaměstnanců – absolutní diletanství !
  – vše se musí neustále urgovat
  – operátoři se neustále mění, nenavážou na práci jiného , když opraví 1 chybu vyrobí jinou
  – při převodu smlouvy proces několikrát bezdůvodně zamrzl
  – např. 1 z důvodů: „prý chybí podpis na smlouvě“
  – dokud jsem se neozval proč se nic neděje tak skoro měsíc ležely smlouvy asi v šuplíku
  – po urgenci poslali smlouvy k doplnění, na smlouvách bylo ale vše včetně podpisů !
  – požadavek na změnu velikosti hlavního jističe nedokázali změnit ani za rok !
  – chybu vyrobili při změně dodavatele, i přesto že jsem je na ni několikrát upozorňoval
  – úmyslně chybu neopravili
  – dokonce ani chyba kterou vyrobili neodpovídala jejich vlastní fakturaci
  – existovali tedy 3 stavy -> 1. skutečný (mnou požadovaný), 2. EONem avizovaný, 3. EONem fakturovaný
  2. Nemožnost přímého jednání např. na pobočce.
  – na pobočce klienta odbydou/vyhodí, že jsou pouze pro „akvizice nových klientů“
  – na infolinku se nedá dovolat, člověk „visí“ na automatu více než hodinu !!!
  – na maily reagují až po urgencích
  3. Neexistující kontrolní mechanismus
  – navzájem se kryjí, nedodržování lhůt a chyby v neprospěch klienta (několika tisícové škody) bagatelizují nebo ospravedlňují tím, že se to ve velkých společnostech stává
  – člověk žasne co jsou schopni prohlásit jako normální a co jako drobné zdržení atd.

  Bohužel z řetězce problémů a chyb mám obavu, že pochybení jsou systémová, protože vše je v neprospěch zákazníka a požadavky na nápravu sabotují.

  Jednání s firmou EON je doslova NOČNÍ MŮRA ! V porovnání s dodavatelem energií v RD (společnost ČEZ) je to obrovský kontrast. Tam se na infolinku dovolám, co nedořešíme ihned, tak dořeším se stejným operátorem později nebo mohu zajít na pobočku.

  Při nejbližší příležitosti od nich odcházím a ostatní varuji – HODNĚ DOBŘE si rozmyslete zda si od nich chcete nechat pocuchat nervy a pustit žilou !

  Radek Matyáš

  Odpovědět

Napsat komentář