E.ON Energie

Společnost známé pod označením EON, nebo ještě lépe pod označením E.ON není v naší zemi rozhodně žádným nováčkem. A to i díky tomu, že její tradice sahá až do roku 2000. Jedná se o holdingovou společnost, která má své sídlo v Německu. Své aktivity ale kromě této země má v řadě jiných evropských států. A Česká republika rozhodně není výjimkou. Zde se její aktivity dělí do tří různých odnoží, a to E.ON Energie, a.s., E.ON Distribuce, a.s. a dále E.ON Česká republika s.r.o.

Hlavním důvodem, proč je společnost EON tolik známá, je pochopitelně to, že je možné ji využít jako dodavatele elektřiny, stejně jako je možné ji využít i jako dodavatele plynu. Své aktivity zaměřuje na dva konkrétní segmenty odběratelů. Jsou jím běžné soukromé osoby a dále to jsou i podnikatelé. A to včetně velkých firem. Nechybí ale ani další segmenty, jako je třeba oblast státní správy, stejně jako se může jednat o dodávky energií pro různé druhy institucí.

EON láká na úsporu

Hlavním důvodem, proč je realizována změna dodavatele energií, je hlavně to, že lidé chtějí ušetřit. A na toto láká i samotný EON. Konkrétní statistická čísla vycházejí poměrně zajímavě. Říkají totiž, že za dva roky dokážou zákazníci svým přechodem ušetřit v průměru přes 12 000 korun českých. V přepočtu na procenta je to okolo 22 procent, oproti stávajícímu dodavateli jak elektřiny, tak i plynu.

Součástí platformy E.ON jsou také kalkulačky elektřiny a kalkulačky plynu, které umožní nejenom předběžnou kalkulaci ceny, ale mohou celkem přesně ukázat onu výši úspory, a to právě vůči stávajícími stavu, který lidé mají.

EON nabídne i zajímavé doplňkové služby

Unikátem této společnosti je také to, že ji nelze vnímat jenom jako dodavatele plynu a také dodavatele elektřiny. Je unikátní v tom, že v souvislosti s tím umí nabídnout i celou řadu jiných doprovodných služeb. Ty jsou volitelném, ale rozhodně mohou být praktické. Příkladem je služba E.ON domov, která pomůže řešit zabouchnuté klíče, či technické problémy. Též jsou k dispozici služby zaměřené na poskytnutí lékařské péče po telefonu, či služby spojené se servisem kotlů. Dané služby jsou samozřejmě zpoplatněné, a to měsíčním paušálem.

Mezi další segment služeb patří produkt E.ON Solar, založený na možnosti využití dotace v případě využívání energie ze slunce. Tuto službu doplňuje ta s názvem Kotlíkové dotace, které jsou zase spojeny s dotačním příspěvkem na to, že dojde k výměně kotle, kterým se bude dům vytápět.

Možnosti zajímavých inovací

EON jako poskytovatel elektřiny a plyn u ukazuje i to, že se nebojí různých inovací. Sem patří třeba časy HDO, které nemusíte hlídat, jelikož jsou automaticky posílány na email. Dále nechybí ale ani jistota snadné online správy. K tomu slouží portál pojmenovaný jako Energie24. ten je určený všem zákazníkům, kteří mohou sledovat potřebné informace, ale i měnit zálohy, nebo třeba kontaktní údaje.

Jistota férového přístupu

I na něm si EON jako dodavatel energie a plynu zakládá. Třeba tím, že veškerý kontakt a smluvní dokumentace je transparentní, a to bez případných skrytých poplatků a jiných sankcí. E.ON dále přichází i se zajímavou garancí. Kdo se stane novým zákazníkem, ten má možnost využívat sjednanou cenu po dobu dvou až tří let, s jistoto, že se nezmění.

Zajímavostí je i to, že oproti jiným dodavatelům je i jasno v tom, co se děje s přeplatky. Pokud se nějaké objeví, nebudou rozpočítány do budoucích záloh, ale budou do poslední koruny vráceny samotným klientům. Těch je aktuálně poměrně velké množství, jelikož počet domácností, které mají smlouvu s touto společností, je zhruba 1 200 000. To jenom odkládá velikost a celkové jistoty s tímto dodavatelem spojené.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností E.ON Energie? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

18 komentářů u „E.ON Energie“

 1. Pojistku e.on domov a e.on zdraví rušíme.
  Nelze se dovolat, reakce na email tetelefonická reakce po měsíci
  a půl kde vám zdělí že vlastně nemáte na nic nárok.

  Odpovědět
 2. Chtěla jsem se na jejich zákaznické lince zeptat, co musím mít k tomu, abych se přihlásila k odběru plynu a elektřiny a po 48 minutách a přepojování na 7 různých lidí, z nichž nikdo nebyl schopen mi poradit- jsem se během 5 minut přihlásila u ČEZ.

  Odpovědět
 3. Jsem velmi nespokojen s přístupem Eonu. Nabízí slevu na bojlery 36 %, ale za jejich ceny (po slevě) koupíte bojler běžně u kterékoliv větší společnosti. Udělejte si srovnání cen na internetu a nenechte se na to nachytat.

  Odpovědět
 4. Měli jsme problém s elektřinou u eonu , byl tam problém z naši strany i když otec tvrdí ze peníze řádně posílal a ze ty peníze šli někomu do kapse , což se mi nechce moc věřit. Ale jde tady o to ze když se zjistilo ze tam je dluh , tak se to zaplatilo . Přijel pan, sepsal s otcem novou smlouvu a vše bylo zaplacené , smlouva byla sepsána 11.6.2019 . A co je absolutní vrchol od nich je to ze do dneska nám neprijeli tu elektřinu zapojit a ve smlouvě je napsané ze dodávka elektřiny byla zapojena 19.6.2019 . Tak ja nevím co si mám myslet , jsou to pomalí 3 týdny a ještě ti experti neprijeli to zapojit . Máme napojenou elektřinu od souseda naštěstí ale je to taková provizorní . Takže další parádní recenze . Se vůbec divím ze u nich ještě lidi jsou .

  Odpovědět
 5. Také bych neřekla, že jde o úplně seriózní společnost – alespoň co se týče jednání s veřejností. Za mě palec dolů.

  Odpovědět
 6. E.on zdraví,katastrofa.
  Stojí za tím firma Europ Assistance.
  Nedají vám nic.Budou se hrabat kolikrát s čím a kde jste byli u lékaře.Kdyby jste měli smlouvu nevím jak dlouho,tak při onemocnění rakovinou jsou schopni říci,že jste ji v těle měli před uzavřením smlouvy a tudíž nárok na nic.Prostě najdou si za každou cenu něco,aby nezaplatili nic.Prostě podvod.

  Odpovědět
 7. E.ON – naprosto hrozné služby. Mohl bych o jejich neshopnosti a péči o zákazníka napsat knihu. S ničím horším jsem se nesetkal. Nic nejde, vše je problém, na email vám odpovi za týden. Pak vyhrožují pokutou.

  Odpovědět
 8. Dnes jsme do dlouhých 9 měsících konečně ukončily smlouvu s Eonem (plyn). Rozhodně nedoporučuji

  Odpovědět
 9. Od E.ONU už nikdy nic nechci. Prodala jsem byt, přes realitní kancelář jsem nechala řešit i přepis energií. V prvním případě pochybyla realitka, jelikož přepis poslali na eon pozdě a mezitím proběhlo běžné vyúčtování. Ze strany eonu nezájem, musíte zažázat o mimořádné vyúčtování ačkoliv měli ten papír doložený. Další problém byl když přestala kupující komunikovat a energie šli vesele dál na mě. Opět další kolo dokládání x dokumentů o tom, že již nejsem majitelem at laskavě teda ukončí smlouvu, když nová majitelka nekomunikuje. Po 2 měsících dokládání všeho možného smlouva ukončena a co považuji za největší vrchol!!! i přes doložení smluv o prodeji bytu, předání a výpisu z katastru udělali vyúčtování celé opět na mě, takže jsem nové majitelce zaplatila celé 4 měsíce za energie. Moc děkuji eone, super jednání a pro Vás samozřejmě nejjednoduší řešení, že? Však je jedno kdo to uhradí hlavně že to máte zaplacené co? NEDOPORUČUJI!!! A co se týče plynáren Gasnet jakožto distributor plynu katastrofa co tam sedí za lidi nechápu.

  Odpovědět
 10. Dva roky čekání na přeložku el. vedení z domu určenému k demolici … Bez neustálého telefonování x lidí co se u toho vystřídalo by vše trvalo další rok navíc … Hruuuza

  Odpovědět
 11. Dobrý den.
  V roce 2018 jsem se vrátil k E.ON a po dvou letech mi přišel oficiální dopis s informací že vývoj cen na světových trzích je nutí k lehkému zdražení tarifů za elektřinu.
  Na světových trzích ale cena klesá https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/
  A jejich lehké navýšení? NT mi zvedli o 88% a VT o neskutečných 115%. Nehraničí to s lichvářstvím?
  Po výměně pár emailů jsem dostal nabídku která je stále o 57% vyšší než v r 2018.

  Odpovědět
 12. 09/2020

  E.ON silně nedoporučuji, pokud se nechcete nechat oškubávat. V srpnu 2019 jsem s nimi uzavřel smlouvu na 3 roky. Nabízená cena elektřiny byla docela konkurenceschopná – ne nejnižší, ale nechtělo se mi kvůli pár korunám řešit přestup k jinému dodavateli.

  Za rok, v srpnu 2020, jsem s hrůzou na vyúčtování zjistil, že cena elektřiny uvedená na smlouvě platila necelé 3 měsíce, do listopadu 2019. Potom ji E.ON zvedl téměř o 300 korun, bez jakéhokoliv oznámení a odůvodnění. Cena u ostatních dodavatelů zůstávala víceméně na stejné úrovni, takže to nevypadá, že pro takové zvýšení byl legitimní důvod kromě touhy co nejvíce podojit slušné lidi.

  Při takovém zvýšení ceny má zákazník díky regulacím právo smlouvu do 3 měsíců od nabytí účinnosti změny vypovědět, no ale pokud se o ní nedozví (respektive dozví až s dalším ročním vyúčtováním po 9 měsících), je mu to málo platné. Tomu říkám regulace na dvě věci – dá se snad očekávat, že zákazníci budou pravidelně volat na infolinku, aby zjistili, jestli jim náhodou nezvedli cenu?

  Na dotaz, proč mi o změně nedali vědět, E.ON tvrdí, že je to kvůli tomu, že v té době ještě probíhal přepis na nového zákazníka (na mě). Tomu osobně po zkušenostech s nimi moc nevěřím (navíc proč by přepis trval tak dlouho?), spíše jde o to, že při oznámení by měl zákazník možnost pláchnout za rozumným dodavatelem. Tohle jsou prostě klamavé obchodní praktiky.

  Lidi, prosím vás, informujte se a zvolte solidního dodavatele. Zabere vám to necelou hodinku a i při malé spotřebě máte možnost ušetřit tisíce. Ještě bych silně doporučil smlouvy na dobu neurčitou. Jak vidíte, uzavření smlouvy na 3 roky mně vůbec nepomohlo, spíš naopak – teď to s těmi tragédy musím přetrpět.

  Odpovědět
 13. Zdravím
  Mám smlouvu u EON, měli jsme výhodný tarif, pak si ho sami zdražili a teď, když chci odejít, tak hrozí pokutou 5000,-. Volal jsem tam dnes 5x, pokaždé jsem mluvil s někým jiným a pokaždé mi byla nabídnuta „nejnižší“ cena, ale je zajímavé, že pokaždé byla nižší a nižší. Začal jsem na 2429 za MWh a skončil na 1958,- . C………. mi nabídl hned na poprvé 1340,-…EON .jsou to zloději a ještě po mně chtějí pokutu. Lidi dávejte si pozor!!!

  Odpovědět
 14. Zdravím, máme stejnou zkušenost. Po dvouleté výhodné ceně nám přišel mail s oznámením o navýšení ceny o 115 % (ano, opravdu to není překlep) ve VT, který „náhodou“ spadl do spamu, takže jsem stihli dát výpověď tak tak v posledním dni. Když se nic nedělo, po dovolání po 14 dnech nám bylo sděleno, že naši výpověď vlastně neobdrželi, protože při zadání „potvrzení o přečtení“ automat vyhodnotil náš mail tak, že se jím nikdo nezabýval. Takže jsme vše řešili znova. Výpověď zaslanou 6.10.2020 nám potvrdili až ke konci měsíce, takže nám přišel od ČEZu (distributora energie) dopis o neoprávněném odběru elektrické energie. Konečnou fakturu, při ukončení smlouvy k 30.10.2020 vystavili až 16.11.2020, kdy půlku měsíce nám naúčtovali za jejich „super slevněnou cenu elektřiny“, a na vrácení přeplatku mají ze zákona 14 dnů, takže 26.11.2020. K dnešnímu dni (25.11.2020) peníze na účtu samozřejmě ještě nejsou. Takže za nás, to, že se jedná o velkou firmu, která působí seriózně, je pouze klam. Možná za 2 roky, kdy nám navýší cenu zase současný dodavatel a my budeme pro E.ON novým zákazníkem, budou zase super a budou mít připravenou opravdu zajímavou nabídku. V této chvíli rozčarování a opravdu nezapomeňte si to pohlídat a vypovědět svou smlouvu včas.

  Odpovědět

Napsat komentář