E.ON Energie

EON logo

Společnost známé pod označením EON, nebo ještě lépe pod označením E.ON není v naší zemi rozhodně žádným nováčkem. A to i díky tomu, že její tradice sahá až do roku 2000. Jedná se o holdingovou společnost, která má své sídlo v Německu. Své aktivity ale kromě této země má v řadě jiných evropských států. A Česká republika rozhodně není výjimkou. Zde se její aktivity dělí do tří různých odnoží, a to E.ON Energie, a.s., E.ON Distribuce, a.s. a dále E.ON Česká republika s.r.o.

Hlavním důvodem, proč je společnost EON tolik známá, je pochopitelně to, že je možné ji využít jako dodavatele elektřiny, stejně jako je možné ji využít i jako dodavatele plynu. Své aktivity zaměřuje na dva konkrétní segmenty odběratelů. Jsou jím běžné soukromé osoby a dále to jsou i podnikatelé. A to včetně velkých firem. Nechybí ale ani další segmenty, jako je třeba oblast státní správy, stejně jako se může jednat o dodávky energií pro různé druhy institucí.

EON láká na úsporu

Hlavním důvodem, proč je realizována změna dodavatele energií, je hlavně to, že lidé chtějí ušetřit. A na toto láká i samotný EON. Konkrétní statistická čísla vycházejí poměrně zajímavě. Říkají totiž, že za dva roky dokážou zákazníci svým přechodem ušetřit v průměru přes 12 000 korun českých. V přepočtu na procenta je to okolo 22 procent, oproti stávajícímu dodavateli jak elektřiny, tak i plynu.

Součástí platformy E.ON jsou také kalkulačky elektřiny a kalkulačky plynu, které umožní nejenom předběžnou kalkulaci ceny, ale mohou celkem přesně ukázat onu výši úspory, a to právě vůči stávajícími stavu, který lidé mají.

EON nabídne i zajímavé doplňkové služby

Unikátem této společnosti je také to, že ji nelze vnímat jenom jako dodavatele plynu a také dodavatele elektřiny. Je unikátní v tom, že v souvislosti s tím umí nabídnout i celou řadu jiných doprovodných služeb. Ty jsou volitelném, ale rozhodně mohou být praktické. Příkladem je služba E.ON domov, která pomůže řešit zabouchnuté klíče, či technické problémy. Též jsou k dispozici služby zaměřené na poskytnutí lékařské péče po telefonu, či služby spojené se servisem kotlů. Dané služby jsou samozřejmě zpoplatněné, a to měsíčním paušálem.

Mezi další segment služeb patří produkt E.ON Solar, založený na možnosti využití dotace v případě využívání energie ze slunce. Tuto službu doplňuje ta s názvem Kotlíkové dotace, které jsou zase spojeny s dotačním příspěvkem na to, že dojde k výměně kotle, kterým se bude dům vytápět.

Možnosti zajímavých inovací

EON jako poskytovatel elektřiny a plyn u ukazuje i to, že se nebojí různých inovací. Sem patří třeba časy HDO, které nemusíte hlídat, jelikož jsou automaticky posílány na email. Dále nechybí ale ani jistota snadné online správy. K tomu slouží portál pojmenovaný jako Energie24. ten je určený všem zákazníkům, kteří mohou sledovat potřebné informace, ale i měnit zálohy, nebo třeba kontaktní údaje.

Jistota férového přístupu

I na něm si EON jako dodavatel energie a plynu zakládá. Třeba tím, že veškerý kontakt a smluvní dokumentace je transparentní, a to bez případných skrytých poplatků a jiných sankcí. E.ON dále přichází i se zajímavou garancí. Kdo se stane novým zákazníkem, ten má možnost využívat sjednanou cenu po dobu dvou až tří let, s jistoto, že se nezmění.

Zajímavostí je i to, že oproti jiným dodavatelům je i jasno v tom, co se děje s přeplatky. Pokud se nějaké objeví, nebudou rozpočítány do budoucích záloh, ale budou do poslední koruny vráceny samotným klientům. Těch je aktuálně poměrně velké množství, jelikož počet domácností, které mají smlouvu s touto společností, je zhruba 1 200 000. To jenom odkládá velikost a celkové jistoty s tímto dodavatelem spojené.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností E.ON Energie? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Nezapomeňte na hodnocení

Průměrné hodnocení 1.3 / 5. Počet hlasů: 4

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první!

13 Comments on E.ON Energie

 1. Pojistku e.on domov a e.on zdraví rušíme.
  Nelze se dovolat, reakce na email tetelefonická reakce po měsíci
  a půl kde vám zdělí že vlastně nemáte na nic nárok.

 2. Chtěla jsem se na jejich zákaznické lince zeptat, co musím mít k tomu, abych se přihlásila k odběru plynu a elektřiny a po 48 minutách a přepojování na 7 různých lidí, z nichž nikdo nebyl schopen mi poradit- jsem se během 5 minut přihlásila u ČEZ.

 3. Jsem velmi nespokojen s přístupem Eonu. Nabízí slevu na bojlery 36 %, ale za jejich ceny (po slevě) koupíte bojler běžně u kterékoliv větší společnosti. Udělejte si srovnání cen na internetu a nenechte se na to nachytat.

 4. Měli jsme problém s elektřinou u eonu , byl tam problém z naši strany i když otec tvrdí ze peníze řádně posílal a ze ty peníze šli někomu do kapse , což se mi nechce moc věřit. Ale jde tady o to ze když se zjistilo ze tam je dluh , tak se to zaplatilo . Přijel pan, sepsal s otcem novou smlouvu a vše bylo zaplacené , smlouva byla sepsána 11.6.2019 . A co je absolutní vrchol od nich je to ze do dneska nám neprijeli tu elektřinu zapojit a ve smlouvě je napsané ze dodávka elektřiny byla zapojena 19.6.2019 . Tak ja nevím co si mám myslet , jsou to pomalí 3 týdny a ještě ti experti neprijeli to zapojit . Máme napojenou elektřinu od souseda naštěstí ale je to taková provizorní . Takže další parádní recenze . Se vůbec divím ze u nich ještě lidi jsou .

 5. Také bych neřekla, že jde o úplně seriózní společnost – alespoň co se týče jednání s veřejností. Za mě palec dolů.

 6. E.on zdraví,katastrofa.
  Stojí za tím firma Europ Assistance.
  Nedají vám nic.Budou se hrabat kolikrát s čím a kde jste byli u lékaře.Kdyby jste měli smlouvu nevím jak dlouho,tak při onemocnění rakovinou jsou schopni říci,že jste ji v těle měli před uzavřením smlouvy a tudíž nárok na nic.Prostě najdou si za každou cenu něco,aby nezaplatili nic.Prostě podvod.

 7. E.ON – naprosto hrozné služby. Mohl bych o jejich neshopnosti a péči o zákazníka napsat knihu. S ničím horším jsem se nesetkal. Nic nejde, vše je problém, na email vám odpovi za týden. Pak vyhrožují pokutou.

 8. Od E.ONU už nikdy nic nechci. Prodala jsem byt, přes realitní kancelář jsem nechala řešit i přepis energií. V prvním případě pochybyla realitka, jelikož přepis poslali na eon pozdě a mezitím proběhlo běžné vyúčtování. Ze strany eonu nezájem, musíte zažázat o mimořádné vyúčtování ačkoliv měli ten papír doložený. Další problém byl když přestala kupující komunikovat a energie šli vesele dál na mě. Opět další kolo dokládání x dokumentů o tom, že již nejsem majitelem at laskavě teda ukončí smlouvu, když nová majitelka nekomunikuje. Po 2 měsících dokládání všeho možného smlouva ukončena a co považuji za největší vrchol!!! i přes doložení smluv o prodeji bytu, předání a výpisu z katastru udělali vyúčtování celé opět na mě, takže jsem nové majitelce zaplatila celé 4 měsíce za energie. Moc děkuji eone, super jednání a pro Vás samozřejmě nejjednoduší řešení, že? Však je jedno kdo to uhradí hlavně že to máte zaplacené co? NEDOPORUČUJI!!! A co se týče plynáren Gasnet jakožto distributor plynu katastrofa co tam sedí za lidi nechápu.

 9. Dva roky čekání na přeložku el. vedení z domu určenému k demolici … Bez neustálého telefonování x lidí co se u toho vystřídalo by vše trvalo další rok navíc … Hruuuza

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*