ETX Capital

Anglická společnost ETX Capital sice vznikla už v roce 1965, nicméně po většinu doby své existence působila na domácím trhu, ovšem před pár roky začala své pole působnosti rozšiřovat i do dalších koutů Evropy, díky čemuž mají nyní možnost jejích služeb využít i čeští tradeři. Jak již první indicie napovídají, tak se jedná o poskytovatele obchodních služeb, jenž v současné době umožňuje skrze své platformy obchodování na více než 5 000 trzích. 

Konkrétně je touto službou nabízeno CFD obchodování. Pod tímto pojmem se ukrývá druh obchodování, kdy na základě CFD kontraktu – dohody o vyplacení rozdílu, je obchodníkovi připsána na konto částka, jež činí odchylku mezi cenou aktiva v době, kdy byla pozice otevřena a v okamžiku uzavření této pozice. Trader tedy v průběhu obchodování nevlastní podkladové aktivum, pouze spekuluje o jeho cenovém pohybu. V případě negativního trendu vývoje pak obchodník o část svých peněz samozřejmě přichází.  

Vysoké zisky, ale se značným rizikem 

Jedná se o rizikové investování, které může snadno přinést zisky v desítkách procent, ovšem stejně lehce může přinést i obdobnou ztrátu. Ani sama společnost se tímto faktem netají, vždyť na svém oficiálním webu uvádí, že u 75,6 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami (CFD) ke vzniku ztráty. Za uvádění nezkreslených údajů bychom jí však chtěli vyseknout poklonu. 

Vidina vysokých zisků celosvětově přilákala už více než 55 tisíc klientů, kteří se rozhodli zkusit své štěstí a schopnosti prostřednictvím služby ETX Capital. Každý měsíc pak skrze ni obchoduje na 5000 klientů, kteří hledají svou obchodní příležitost napříč pestrými možnostmi FX, indexů, kryptoměn, akcií a komodit. 

Platformy ETX Capital 

Obchodování je zde umožněno skrze 2 odlišné platformy, přičemž každá z nich cílí na trochu jiné tradery a dle toho jsou logicky přizpůsobeny i nabízené funkce. 

TraderPro – pro ty, kteří mají rádi přehled 

Tato platforma nabízí nespočet obchodních nástrojů (seznamy sledovaných trhů, deal tickets, kalkulátor atd.) a nesmírně širokou škálu grafů, díky čemuž poskytuje dokonalý přehled o dění na trzích. Je tedy primárně určena pro lidi, kteří to myslí s tradingem opravdu vážně. Dostupná není navíc jen pro stolní počítače a notebooky, ale rovněž i pro mobilní zařízení s operačními systémy iOS a Android. 

MT4 – pro ty, jež chtějí obchodovat bezpracně 

Druhou z ETX Capital nabízených platforem je hostovaná verze platformy MetaTrader4. Ta uživatelům umožňuje používat naprogramované instrukce k řízení obchodních pozic. Jim tedy stačí pouze určit parametry daných instrukcí (např. při jaké částce kupovat/prodávat) a o vše ostatní se už stará systém zcela automaticky. V případě potřeby lze samozřejmě nastavení parametrů kdykoliv změnit a přizpůsobit nové obchodní strategii. 

Jaké přednosti ETX Capital nabízí? 

Vyjma již několikrát proklamovaného výběru z velkého množství trhů patří mezi výhody obchodní služby ETX Capital skutečnost, že dělá vše pro co možná nejvyšší zabezpečení finančních prostředků klientů. Prostředky obchodníků jsou zde striktně odděleny od prostředků společnosti, takže ta je nikterak nevyužívá ke svému obchodování, tak jako to dělají kupříkladu banky. 

ETX svým klientům zároveň nabízí celou řadu příležitostí, jak se vzdělávat v oblasti tradingu. I pro české obchodníky jsou přístupné online webináře, nevyhnutelná je však samozřejmě znalost angličtiny. Zároveň ETX nabízí těsné spready, což v překladu do srozumitelnějšího jazyka znamená, že stačí pouze malý tržní pohyb, aby se obchodní pozice tradera dostala ze ztráty do zisku. 

Máte zkušenosti se společností ETX Capital? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 10.9.2019

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex