Investování do kryptoměn: Je Ethereum výhodná investice?

Ethereum je víceúčelová kryptoměna, kterou lze používat různými způsoby, včetně ukládání hodnoty nebo provádění chytrých kontraktů. Vyplatí se ale do Etherea investovat?

Co je to Ethereum?

Tato kryptoměna má hned po bitcoinu druhou největší tržní kapitalizaci. Jedná se o vysoce decentralizovanou síť nesoucí název Ethereum, o které se předpokládá, že by mohla transformovat celá průmyslová odvětví, jako je například vzdělávání nebo eCommerce.

I když je stále daleko od vedoucího bitcoinu, Ethereum je nepochybně na cestě k dalšímu růstu. Obchodní objemy Etherea již nyní konkurují objemům bitcoinu. To znamená, že nejen roste přijetí, ale roste i popularita Etherea jako investice. Pokud bude pokračovat ve své současné trajektorii, noví investoři, kteří se dostanou do světa kryptoměn, by mohli začít vyhledávat nejprve Ethereum, na rozdíl od doby, kdy byl bitcoin první kryptoměnou, se kterou noví investoři začínali, než se dozvěděli více o trhu.

Proč má Ethereum budoucnost?

Rostoucí popularita Etherea má hodně společného s investory, kteří věří, že tato unikátní síť představuje budoucnost internetu. To zaznamenalo trend, kdy i zatvrdilí fanoušci bitcoinu stále více přeměňují některé své bitcoinové uložiště na Ethereum. Ethereum se také používá k odemykání chytrých kontraktů na bitcoinovém blockchainu. Například prostřednictvím Wrapped Bitcoin (wBTC) je možné používat bitcoiny v aplikacích DeFi.

Skutečnost, že Ethereum může pomoci odemknout hodnotu svého konkurenta bitcoinu, znamená, že Ethereum je králem DeFi i všech ostatních decentralizovaných aplikací. Díky tomu je Ethereum v roce dobrou investicí, vzhledem k tomu, že Dapps – tedy decentralizované aplikace jsou stále oblíbenějšími.

Zvýší se cena Etherea v roce 2022?

Ethereum možná začalo rok 2022 mírnou korekcí, ale stále je silně býčí – tedy kopíruje stoupaný trend. Ještě před 15 měsíci se Ethereum obchodovalo za 600 USD. V listopadu loňského roku se Ethereum obchodovalo za 4 800 USD. I na nejnižším bodě své nedávné korekce na 2 400 USD bylo Ethereum stále mnohem výše než v porovnání s jeho cenami na konci roku 2020.

Současná cena Etherea, která je stále daleko za svým historickým maximem 4 800 USD, je způsobena nedávnými obavami ze zvýšení úrokových sazeb v USA. Kvůli tomu byly všechny kryptoměny zasaženy, protože investoři upouštěli od rizikových aktiv.

Ethereum a trh s kryptoměnami jako celek se však odrazilo zpět, což je indikátor toho, že obavy ze zvýšení úrokových sazeb jsou již započítány do trhu. Kromě zvýšené pozitivní dynamiky na širším trhu několik dalších faktorů naznačuje, že Ethereum by mohlo v roce 2022 ještě více vzrůst.

Níže jsou uvedeny některé z faktorů, které by mohly vyvolat zvýšení ceny Etherea v roce 2022:

  • Inovace Web 3.0 na blockchainu Ethereum
  • Úspěšný přechod na vylepšenou verzi Ethereum 2.0
  • Na Ethereu dochází k explozi decentralizovaných aplikací Dapps

Budoucnost internetu se formuje a je decentralizovaná. Ethereum přebírá Web 3.0 se svou špičkovou technologií. Dnes se téměř všechny aktivity Webu 3.0 odehrávají v ekosystému Ethereum. Jednou z oblastí, kde Ethereum zaznamenalo exponenciální růst, je decentralizované financování. V současné době je v DeFi uzavřeno 86,95 miliardy dolarů a 25,7 miliardy z této částky je na síti Ethereum.

Navzdory volatilitě, která charakterizovala trh s kryptoměnami v posledních několika měsících, nové projekty DeFi stále vznikají a nabízejí všechny formy sofistikovaných finančních aplikací. To pomohlo zvýšit vnitřní hodnotu Etherea a udělalo z něj jednu z kryptoměn, které s největší pravděpodobností přežijí za všech druhů tržních podmínek.

Vzhledem k tomu, že DeFi je pro růst Etherea tak důležité, je přirozené se ptát, co je decentralizované financování a jak funguje?

Decentralizované financování DeFi představuje nový způsob, jak učinit transakce bezpečnějšími a efektivnějšími. Odstraněním zprostředkovatelů tento inovativní koncept zlepšuje finanční dostupnost, zejména pro lidi v rozvojových zemích, kteří nemají přístup ke starším bankovním systémům.

Díky distribuované databázi můžete obchodovat nebo půjčovat prostředky odkudkoli. Vše, co potřebujete, je připojení k internetu. Software, který zaznamenává vaše finanční akce v tomto systému, zajišťuje přesnost všech transakcí pomocí technologie blockchain k ověření a zajištění integrity dat bez centrální entity, jako je banka. V tomto ověřování a integritě dat Ethereum ovládlo trh. Mezi některé z projektů DeFi, které jsou nyní postaveny na Ethereu, patří například Compound a Yearn Finance, dva z největších hráčů v prostoru decentralizovaných financí.

Kromě DeFi zaznamenalo Ethereum široké přijetí na trhu s nezaměnitelnými tokeny (NFT). Nezaměnitelné tokeny jsou novým typem kryptoměn, které se od ostatních kryptoměn liší tím, že je nelze obchodovat za podobný token v poměru 1:1. Kryptografická aktiva s jedinečnými identifikátory zajišťují, že tokeny nejsou zaměnitelné.

Během posledního roku došlo k explozi případů použití NFT, zejména při hraní her, při kterých si můžete vydělat. Ethereum vede na této frontě, přičemž špičkové NFT platformy, jako je Decentraland a Sandbox, jsou založené na Ethereu.

Ty poukazují na silné a rostoucí případy použití Etherea, díky čemuž je ETH skvělou kryptoměnou, do které se vyplatí investovat.

Přechod na Ethereum 2.0 je téměř dokončen

Ethereum 2.0 si klade za cíl zcela odstranit problémy se škálovatelností a vysokými poplatky, které Ethereum pronásledují již léta. Přechod na Ethereum 2.0 začal v roce 2020 a jeho cílem je zrychlit síť tím, že se při provádění transakcí bude méně spoléhat na hlavní síť a více na řešení tzv. 2. vrstvy. Očekává se, že Ethereum 2.0 zvládne až 100 tisíc transakcí za sekundu, což je mnohem více než zhruba 30 transakcí, které dokáže Ethereum 1.0.

I když Ethereum přechází na Ethereum 2.0, který se opírá o algoritmus Proof-of-Stake, zůstává Ethereum jedním z nejbezpečnějších blockchainů na trhu. Většina sítí Proof-of-Stake je nezabezpečená, protože mají pouze několik validačních uzlů. Ethereum tento problém nemá, protože má jednu z nejširších distribuovaných sítí validátorů. V současné době je globálně distribuováno více než 222 000 validátorů Etherea.

Ethereum 2.0 v podstatě není jen důvodem k momentálnímu nákupu, ale také výhodnou investicí na mnoho let dopředu.

Cenová předpověď Etherea pro rok 2022

Ethereu se v roce 2022 pravděpodobně dostane více pozornosti než bitcoinu. Důvodem je pokračující přechod na vylepšenou verzi Ethereum 2.0, která by měla být dokončena v polovině tohoto roku. Vzrušení je opodstatněné, vezmeme-li v úvahu, že tento posun činí Ethereum použitelnějším díky zvýšení rychlosti a snížení transakčních nákladů. Ethereum 2.0 také činí Ethereum deflačním a řídí se zákony poptávky a nabídky; je to signál, že Ethereum by letos mohlo jít s cenou nahoru.

Je investice do Etherea dobrý nápad?

Ethereum roste na popularitě jako platforma blockchain, která ukotví decentralizovaná aplikace na Webu 3.0. Zatím jeho způsoby použití v oblasti DeFi stále rostou, zejména prostřednictvím špičkových projektů, jako je Compound (COMP) a Yearn Finance (YFI). Ethereum také dominuje na trhu NFT a v projektech založených na Ethereu, jako je Sandbox (SAND) a Decentraland (LAND), které ovládly trh NFT. Přidejte k tomu fakt, že nová verze Ethereum 2.0 je téměř hotová, a pak není těžké pochopit, proč se předpokládá, že Ethereum zaznamená exponenciální růst.

Celkově vzato se Ethereum jeví jako slibná investice, protože kombinuje dobrý růst, vynikající základy, široké přijetí a jeho pozice na trhu je také silná.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex