Jak každý měsíc ušetřit peníze navíc?

Existují dva typy lidí. Ti, kteří si dokážou své příjmy a výdaje perfektně naplánovat a ti, kteří si koupí to, co zrovna potřebují. Není potom divu, že druhý typ lidí žije často od výplaty k výplatě. Pokud se přirovnáváte spíše k tomu druhému typu lidí, rozhodně nepřestávejte číst. Dozvíte se totiž pár užitečných rad, jak každý měsíc nějakou tu korunu ušetřit.

Návštěva restaurací a fast-foodů

Pokud jste příznivci jedení mimo domov, měli byste znovu zvážit své možnosti. Zkuste si někdy všimnout cen v jídelním lístku. Ceny za večeře bývají vyšší než za meníčka v době oběda. Máte-li nějaké jídlo doma nebo pokud si můžete něco uvařit, neměli byste zbytečně utrácet za drahé večeře v restauracích nebo fast-foodech. Jednou za čas si ale jídlo venku dopřát klidně můžete.

Placené streamovací služby

Placené členství aplikací jako je Spotify, YouTube nebo Netflix vám rozhodně nepomůže ušetřit. Většina těchto služeb jsou poskytovány zdarma a placeným členstvím se často jen zbavujete reklam. Je to ale nezbytně nutné? Pokud obracíte každou korunu, měli byste se těchto placených členství zbavit a trochu se uskromnit. Těch pár reklam jistě zvládnete.

Losy

Máte-li rádi trošku toho hazardu, není divu, že počítáte dny do výplaty. Losy a tikety do loterie jsou velkým strašákem pro váš rozpočet. Navíc šance na výhru jsou často dosti mizivé. Možná sem tam něco vyhrajete, ale ruku na srdce, pokryjí vůbec výhry náklady na koupi losů?

Utrácení za dovolenou

Samozřejmě je fajn jednou za čas utéct daleko od práce a problémů, ale potřebujete na dovolené tolik utrácet? Svět se dá prozkoumávat i s nižším rozpočtem. Když hledáte dovolenou, vždycky věnujte čas porovnávání nabídek. Na internetu najdete spoustu online srovnávačů, které vám mohou ušetřit spoustu peněz. První hotel nebo první portál s letenkami, určitě nebude ten nejlevnější. Vyplatí se také navštěvovat destinace, které nejsou tak turisticky profláknuté. V poslední době je také dost oblíbený portál Airbnb, kde seženete ubytování od soukromníků.

Vyhněte se slevám a různým akcím

Ano, čtete dobře. Slevové akce mohou být velice ošemetné. Jejich cílem je nalákat co největší počet lidí. Pokud vidíte věc ve slevě a nutně jí nepotřebujete, nekupujte ji jen protože je za přívětivou cenu. Hodně lidí nakupuje zbytečné produkty jen protože jsou s 50% slevou a až později si uvědomí, že peníze mohli použít na něco jiného. Na druhou stranu, nikdy není na škodu koupit potřebné věci ve slevě.

Používání jednorázových věcí

Jednorázové věci vám sice mohou ušetřit práci s údržbou, protože je po použití zkrátka vyhodíte. To ale přece nedává žádný smysl, když pořád musíte utrácet peníze za nové. Nepotřebujete plastové kelímky, vidličky nebo talíře. Kupte si ty normální, které můžete znovu použít a udělejte dobrou věc pro váš rozpočet, a navíc i pro přírodu.

Koupě nejnovějšího modelu

Chápeme, že technologie jde v dnešní době rychle kupředu, ale zkuste se zamyslet nad nutností mít v kapse nejnovější model smartphonu. Pravděpodobně za něj totiž zaplatíte majlant, přestože váš starý telefon ještě dobře slouží. Vzhledem k cenám elektroniky se vynecháním několika modelových řad dá ušetřit třeba i několik tisíc.

Napsat komentář