Jak vám může elektronický přístupový systém ušetřit čas i peníze?

Mnoho technologií, které jsme ještě relativně nedávno vídávali spíše ve sci-fi filmech, jsou již několik let nedílnou součástí každodenní reality. Nejinak je tomu také v případě čipového přístupového systému. Pokud vás přestaly bavit neustále výměny zámku z důvodu ztráty či poškození klíčů a zároveň byste rádi ušetřili nemalé finanční prostředky v souvislosti s evidencí docházky, budete z možností propracovaného systému nadšení. Jaké konkrétní výhody nabízí a proč se vyplatí obyvatelům bytových domů i firmám?

Základní charakteristika elektronického přístupového systému

Pokud si v souvislosti s elektronickým přístupovým systémem nedokážete představit zhola nic, vězte, že jde o systém, jehož srdcem je čtečka, prostřednictvím které mohou oprávněné osoby vstupovat do objektu. Jakmile zařízení identifikuje čipovou kartu, dveře se odemknou.

Jako velmi praktická se jeví možnost otevírání vchodových dveří pomocí mobilního telefonu s technologií NFC – ten může nahradit čipovou kartu.

IMA

Výhody přístupového systému oproti klíčům

Ať už jde o obyvatele domů nebo zaměstnance, pořízení elektronického přístupu může provozovateli objektu velmi usnadnit život a minimalizovat náklady související s pravidelnou výměnou zámku. Dojde-li ke ztrátě klasického klíče, musí správce pořídit nový zámek a všem oprávněným osobám poskytnout klíč (ještě před tím se samozřejmě musí postarat o duplikaci). Taková situace může nastat třeba i několikrát do roka. Lidé neustále něco ztrácejí a klíče patří mezi nejčastěji mizející předměty.

Ztratit nebo poškodit se samozřejmě může také čipová karta. To však, oproti ztrátě klíčů, nepředstavuje tak velkou komplikaci. Správce jednoduše vymaže záznam o daném čipu z databáze, vydá uživateli novou čipovou kartu a tím je záležitost vyřízena.

IMA

Nové možnosti díky integraci s dalšími systémy

Elektronický přístupový systém v cloudu je možné kombinovat s docházkovým systémem, výdejovými automaty, lokalizačním systémem, systémem pro parkoviště a v neposlední řadě s bezpečnostním systémem. Takové řešení je zajímavé především pro majitele firem s více zaměstnanci. Díky komplexnímu systému lze velmi snadno monitorovat dění v objektu a zajistit tím vyšší úroveň bezpečnosti, jakožto i významně snížit náklady.

Vyspělý přístupový systém od českých odborníků

Čipové systémy nabízí mnohem více výhod, což my vám potvrdí specialisté z české firmy Institut Mikroelektronických Aplikací. Jejich produktová řada IMAporter nabízí sofistikované řešení pro bytové domy i kanceláře. Další informace technického charakteru najdete na www.ima.cz.

Napsat komentář