Kaktus

Kaktus patří k alternativním mobilním operátorům. Jak jeho služby fungují a co přechodem k tomuto poskytovateli získáte?

Co je Kaktus

Kaktus je tzv. virtuální operátor. Virtuální operátoři poskytují mobilní služby stejně jako tradiční společnosti, ale nemají svou mobilní síť. Kapacitu si pronajímají od síťových operátorů.

Značka Kaktus tak veškerým zázemím spadá pod operátora T-Mobile. Na českém trhu působí od roku 2013 a od počátku byla koncipována jako nízkonákladový operátor, který cílil hlavně na mladé uživatele a studenty.

Zároveň Kaktus dbá na to, aby ke svým zákazníkům hovořil srozumitelným jazykem a podmínky poskytování služeb byly jednoduché a přehledně sepsané.

Jak fungují služby Kaktus

Podstatným rozdílem oproti jiným operátorům je hlavně to, že Kaktus od počátku své existence nenabízí žádné mobilní tarify.

Zákazníci se tak nemuseli ani v dobách, kdy tradiční operátoři ještě smlouvy na příslušnou dobu vyžadovali, upisovat k několikaletému závazku. Takovýto vztah bez závazku je pochopitelně výhodný oboustranně a operátor nemusí složitě vymáhat dlužné částky od neplatící klientely.

Služby Kaktusu dodnes využívají obdobný obchodní model: Vždy si musíte koupit předplacenou kartu. Stojí 200 Kč. Jednotlivé služby potom hradíte jednoduše tak, že se vám příslušná částka bude strhávat z kreditu.

Můžete si nicméně koupit balíčky SMS nebo volání, případně balíček datový. Ty mají buď jednorázovou platnosti 30 dnů, případně se vždy ve stejném intervalu 30 dnů obnoví.

Pozor, nízkonákladovému pojetí tohoto operátora odpovídá i to, že si většinu věcí musíte zařídit sami prostřednictvím internetu. Kaktus nemá vlastní infolinku. Dotazy ke službám je možné řešit případně na sociálních sítích.

SIM kartu si můžete pořídit přímo na stránkách společnosti Kaktus, případně také v následujících kamenných obchodech:

 • prodejny T-Mobile
 • prodejny Žabka
 • prodejny Lagardere
 • prodejny Electroworld
 • trafiky GECO
 • trafiky Relay
 • trafiky Don Pealo
 • trafiky CITI Tabák
 • trafiky Trafikon
 • čerpací stanice EuroOil
 • čerpací stanice SILMET
 • čerpací stanice TANK ONO

Jak začít využívat služby

Velikost SIM řešit nemusíte, operátor vám dodá SIM v nejmenším formátu nano společně s plastovými redukcemi pro případné zvětšení. Nemusíte proto řešit, jaký přesně formát SIM vyžaduje váš telefon, případně se bát nutnosti vyměnit si SIM kartu, až si koupíte nový mobil

Po koupi je nutné kartu aktivovat, to znamená, že z ní musíte poprvé zavolat. V případě, že již některé služby využíváte, můžete si od původního operátora prostřednictvím OKU kódu přenést i původní číslo. To si zařídíte sami online. Potřebovat budete ICCID a PUK2.

Na kartě máte již připraveno 6 GB dat, možnost neomezeně využívat sociální sítě a 100 Kč kreditu. Další služby jsou zpoplatněny v podobě 2,50 Kč za minutu volání a 1,50 Kč za SMS. 1 MB dat vyjde u Kaktusu na 1 Kč.

Dobíjení kreditu

Útrata za služby se vám bude strhávat z kreditu, jak už bylo řečeno. Ke proto potřeba na pravidelné dobíjení kreditu pamatovat.

Nejpohodlnější je dobíjení kreditu ve speciální aplikaci. Výhodou je i to, že se v této aplikaci dá sledovat, jak jste na tom s využíváním služeb a kolik volných jednotek vám ještě zbývá. Aktivovat si také můžete již vzpomenuté balíčky služeb, případně kredit převádět mezi různými čísly.

Jak volat s Kaktusem doma i v zahraničí a za kolik

Výhodou tohoto operátora je kvalitní pokrytí napříč republikou. Ale pozor, ačkoli Kaktus fakticky působí ve stejné síti jako T-Mobile, uživatel by si měl uvědomit, že navenek se chová jako „cizí“ operátor. A jako takový vám tedy bude účtovat poplatky za své služby. Budete-li volat výhodněji v rámci vlastní sítě, rozumí se tím pouze síť Kaktus, ale už ne přímo T-Mobile a opačně.

S Kaktusem se pochopitelně dovoláte i v zahraničí. Jednotlivé země jsou rozděleny do tzv. zón. A podle nich operátor účtuje poplatky. A to rozdílně, může to být po minutách, ale i po vteřinách.

Máte zkušenosti se společností Kaktus? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 10. 10. 2021

Mohlo by vás zajímat

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex
()
x