Uvízli jste v nekonečném kolotoči hledání klíčových slov? Chcete se zviditelnit „přirozenou cestou“, ale nevíte si s tím rady?
Ten pocit zná spoustu začínajících i zkušených majitelů webu. Hledáte hlouběji a hlouběji, snažíte se najít něco nového, něco, co souvisí s vaším podnikáním a ještě nikdo to nemá, ale narážíte pořád na těch samých 10, 20, 50 slov. Nepomáhá ani prohlížení konkurenčních stránek, protože s pomocí těch samých vyhledávacích nástrojů zkrátka nacházíte pořád to samé dokola.
Uvádíme seznam 8 pomocníků, díky kterým se konečně vymotáte z kruhu a nakopnete organickou návštěvnost na svém webu nebo blogu:
1. Vstupní stránka v Plánovači klíčových slov
Google AdWords používá skoro každý. Přesto se stále najde spoustu lidí, kteří neumí využít plného potenciálu Plánovače klíčových slov. Už jste někdy zkoušeli do pole s názvem „Produkt nebo služba“ vložit adresu některé ze svých stránek?
Doporučení, která získáte tímto způsobem, se ani vzdáleně nepodobají těm, která obvykle dostáváte. Pokud hledáte klíčová slova už dlouho, pravděpodobně znáte ten frustrující pocit, když se snažíte sepsat něco nového a dostanete ten samý seznam klíčových slov, s jakým pracujete pokaždé.
Vyzkoušejte různé odkazy a najdete mnoho klíčových slov, která jste ještě neviděli. Je to skvělý způsob, jak narazit na nové návrhy a vyhrabat se z labyrintu.
2. Internetová fóra, veřejné chaty
Fóra jsou neustále hrubě podceňována. Přiznejte se, taky jste si právě řekli, že je to jen přežitek ještě z konce minulého století? Pokud ano, tak se mýlíte. Ve skutečnosti totiž přitahují fóra stále velké množství návštěvníků, jsou nezanedbatelným zdrojem myšlenek a nápadů a vytváří velkou síť zájemců o danou problematiku.
Nehledě na to, že se snadno dostanete k tématům, o které se ještě nikdo „profesionálně“ nezajímal.
Podívejte se na fóra, která souvisí s vaším podnikáním. Mnoho z nich vám dokonce usnadní hledání tím, že vám umožní zobrazit nejnavštěvovanější diskuze. Využijte zde své nástroje pro hledání klíčových slov a zjistíte, že jste narazili na zlatou žílu.
3. Související vyhledávání Googlu a automatické návrhy
Tento způsob je všeobecně známý, v našem seznamu ale nesmí chybět, protože opět patří mezi ty podceňované. Nejen, že různé formulace vám přinesou rozmanité výsledky, ke kterým byste se jinak nedostali, ale zkuste k frázím například přidat třeba nějaké písmeno abecedy – návrhy, které dostanete, jsou skvělou inspirací.
4. Google Correlate
Google Correlate slouží jako nástroj, který vám pomůže najít související témata a příspěvky, které lidé hledají v souvislosti s vašimi klíčovými slovy.Samozřejmě, že vám to nepomůže zjistit víc informací o daném tématu, ale můžete se díky tomu dostat k novým objevům a souvislostem, které zmínit.
Doporučujeme využít i porovnávání v závislosti na zemích a státech.
5. Google Search Console
Ačkoliv se v Google Analytics přestala zobrazovat smysluplná data už před nějakou dobou, mnoho uživatelů ještě nezjistilo, že Search Console jim tento nedostatek může poměrně slušně vykompenzovat.
Search Console vám umožňuje rozdělit stránky podle kliknutí, dojmů návštěvníků, frekvenci kliknutí a celkové pozici.
Na rozdíl od jiných statistických nástrojů vám tenhle odhaluje o jednotlivých klíčových slovech mnohem víc a to i o těch, o kterých ještě ani nevíte. To vám umožňuje objevit taková slova, která vám přinesou více zájmu.
Zkuste zvolit rozdělení podle pozice a hledejte slova, která jsou mezi 10.-30. místem, pro začátek. Je celkem slušná šance, že narazíte na taková, kterým jste se ještě nevěnovali, ale nepřímo jste se jich dotkli. To je jasným znamením, že byste se na ně mohli příště zaměřit.
6. Google Trends
Google Trends sice poskytuje jen omezenou možnost užitečnosti pro specifickou oblast daného průmyslu, i tak ale stojí za zmínku.
Nejdůležitější věc, která by vás měla zajímat, je možnost skutečně hledat témata ve specifických oborech a dokonce i regionech. Tím se vám zpřístupní informace, které lidé nejvíce vyhledávali v posledních 24 hodinách.
Tato metoda není příliš účinná z toho důvodu, že musíte poměrně rychle vyprodukovat takové množství obsahu, které nějakým způsobem využije těchto klíčových slov, jinak vás předběhne mnoho jiných a vaše snaha nepřinese příliš valné výsledky. Proto doporučujeme na tento nástroj nahlížet trochu jiným způsobem, spíš jako zpestření a rozšíření obzorů mimo vaší bublinu témat.
7. Amazon
Většina nástrojů pro nalezení klíčových slov je málokdy tak účinná při vyhledávání určité značky, jako když je zadáte přímo do onoho nástroje. Mluvíme právě o Amazonu.
Podobnou strategii můžete využít i v jiných komerčních sítích, jako je eBay.
8. Wikipedia
Wikipedia je jedním z nejdůležitějších zdrojů sémantických dat. Najděte stránku věnovanou vašemu tématu a objevíte mnoho nových souvisejících klíčových slov a návrhů. Zkuste si například do vyhledávání zadat: „příprava kávy“ a vyjede vám 148 stránek. To už je skutečně zlatý důl.
Teď, když máte nějakou inspiraci a víte, kde začít hledat, opusťte kruh opakujících se klíčových slov. Najděte témata, kterým se ještě nikdo nevěnoval do hloubky a zvyšte tím svou přirozenou návštěvnost.