Kdy zvolit e-shop na míru

E-shop na míru představuje velmi nákladnou investici. Co bychom tak měli uvážit předtím, než se pro ni rozhodneme?

E-shop na klíč je drahý

Úvodní tvrzení o vysokých nákladech můžeme považovat do značné míry za výhodu i za nevýhodu. Tvorba e-shopu na míru zabere mnoho času a měl by ji realizovat tým zkušených tvůrců.

A ty je potřeba zaplatit. E-hop na míru rozhodně nepostavíte s minimálními náklady. Jestliže chcete mít životaschopný projekt, který má šanci na růst, jednoznačně do něj bude nutné vložit odpovídající vstupní kapitál.

Výdaje za e-shop mohou řádově dosahovat i stovek tisíc korun. Jestliže potřebný kapitál nemáte, zkrátka se do výstavby vlastního internetového obchodu nedokážete pustit. Jako naprosté minimum bývá uváděna zhruba částka okolo 300 000 Kč.

Zároveň je tak nutné si uvědomit, že cena napoví mnohé o kvalitě dodávaných služeb. Extrémně nízká částka by měla vzbudit vaši ostražitost, výsledek jí pravděpodobně bude odpovídat.

E-shop na míru vám dovolí prakticky cokoli

To je jedna z velkých výhod oproti tzv. krabicovému řešení. V něm v čase budete narážet na určité limity, zejména se to může týkat omezené práce s produkty nebo se samotnými zákazníky.

E-shop vytvořený na zakázku vám umožní prakticky cokoli, co budete potřebovat. A to jak na samém počátku, tak i kdykoli později.

Máte díky tomu dokonale otevřený prostor pro další rozvoj a výraznou konkurenční výhodu. Zároveň váš systém může dokonale reflektovat chování vašich uživatelů a podle potřeby se mu zvládne přizpůsobit.

Jestliže se svému podnikání chcete věnovat na plný úvazek, chystáte velký e-shop a je pro vás důležitý jeho budoucí rozvoj, e-shop vytvořený na míru je prakticky nutností. Svoje uplatnění najde také tam, kde je struktura produktů příliš složitá, případně nabízíte velmi atypický sortiment, který je nutné adekvátně prezentovat.

E-shop na zakázku vezme čas

Oproti krabicovému řešení se budete muset v tomto případě obrnit velkou dávkou trpělivost. Svou činnost nezahájíte ze dne na den.

Čeká vás poměrně dlouhé období tvorby analýz, vývoje a následného testování, než bude moci být spuštěna definitivní verze platformy. Celý proces může trvat i několik měsíců. Čas vám vezme navíc i hledání vhodného dodavatele. Riziko, že narazíte na velmi neseriózního poskytovatele, je mimo to v tomto případě nemalé.

Tvůrce by měl navíc být schopen zajistit váš e-shop také v čase. Nutná je technická podpora, pravidelné aktualizace na novější verze systému atd. E-shop na míru tak vyžaduje starost a pozornost i v průběhu své následné existence.

Stabilní a zavedená společnost vás zcela jistě náhle bez zajištěné podpory nenechá. U poskytovatele se zkušenostmi a pevnou pozicí na trhu vám nehrozí ani to, že zkrachuje a vy na provoz internetového obchodu zůstanete sami. Vše je ale nutné si předem ošetřit smluvně.

Vyzkoušejte profesionální e-shopové řešení Zoner inShop, který nabízí kromě pronájmu i vytvoření e-shopu zcela na míru. Demoverzi e-shopu na 60 dní zcela zdarma najdete na stránkách www.inshop.cz

Napsat komentář