Kraken

Kraken je kryptoměnová burza. Jaké služby nabízí a čím dalším může být pro potenciální obchodníky zajímavý?

O burze Kraken

V současnosti se Kraken řadí k nejstarším a nejoblíbenějším burzám na světě. Využívají  ji více než 4 miliony uživatelů celosvětově.

Burza má sídlo v USA. Patří pod společnost Payward Inc. Tato společnost byla založena v San Francisku 28. července 2011 a dodnes sídlí v americké Kalifornii. Ke spuštění samotné burzy Kraken pak došlo o něco později, v roce 2013.

Web je lokalizován do celé řady jazyků. Dominantní je angličtina a s obchodováním v češtině počítat bohužel nemůžeme.

Obchodování na burze Kraken

Burza je použitelná pro evropské uživatele všeobecně. Nicméně má za sebou sérii akvizici a je tak patrné, že ambice nejsou malé a burza necílí pouze na evropský trh. Zaměřuje se skutečně uživatele napříč světem. K roku 2021 působí ve více než 170 zemích.

Aktuálně se jedná o největší trh pro obchodování v eurech. Od roku 2017 jsou podporovány rovněž vklady v amerických dolarech. Značnou výhodou této burzy je rovněž podpora fiat transakcí. K podporovaným fiat měnám se řadí USD, GBP, EUR, CAD a JPY. České uživatele však může zklamat, že platby v CZK nejsou bohužel dostupné.

Na burze Kraken lze obchodovat s přibližně 20 kryptoměnami. Od roku 2019 je v nabídce taktéž obchodování s futures.

Obchodovat je možné i margin pozice a lze využívat pákový efekt až 1:50. Obchodování s marží však není možné využít v rámci všech měnových párů, dostupné je výlučně u nejlikvidnějších altcoinů. Podporován naopak není příjem tokenů z ICOs ani hard forků.

Bezpečnost obchodování

Agentura ICORating zařadila burzu Kraken v celosvětovém měřítku k nejbezpečnějším kryptoměnovým burzám na světě.

Burze Kraken se ostatně doposud vyhnul hackerský útok, jemuž musela čelit například konkurenční Binance. Zabezpečení a důvěryhodnost této burzy je proto z pohledu uživatele na velmi dobré úrovni.

Registrace účtu a úroveň ověření

Obchodovat pochopitelně nemůžete bez vlastního účtu. K jeho vytvoření vám stačí jméno, heslo a email. Vytvořený účet si musíte nechat ověřit. A to v rámci čtyř následujících úrovní:

  • Starter
  • Intermediate
  • Pro
  • ProCorporate

Účet v základní úrovni umožní obchodování s kryptoměnovými páry a výběr Bitcoinů v maximální sumě 5 000 dolarů. S účtem na úrovni intermediate dokážete obchodovat pomocí fiat měn a zvyšují se i limity, řádově na stovky tisíc dolarů. S účtem Pro získáte osobního brokera. Zajímavé jsou i vysoké limity pro margin obchodování a měsíční výběr začínající na částce 100 milionů dolarů.

Poplatky

Struktura poplatků je lehce netransparentní. Seznámit byste měli hlavně s poplatkem za samotné obchodování. Tento poplatek ovlivňuje objem obchodovaných aktiv za 30 dnů a v porovnání s konkurencí je nízký. Základní poplatek činí 0,16 % pro objednávky Limit a 0,26 % pro objednávky Market.

Poplatky se platí dále za transakce i za vklady a výběry bankovním převodem. Swap ani spread poplatky naopak neočekávejte.

Nákupní limity na burze Kraken

Je potřeba rozlišit jednotlivé nákupní limity pro konvenční měny, pro Bitcoin a pro další alternativní coiny. Navíc je potřeba si uvědomit, že platí jiné podmínky pro každý výše vzpomenutý typ účtu.

Na vklad uskutečněný pomocí kryptoměn se v rámci žádného druhu účtu nevztahují limity. V úvahu však musíte vzít omezení výběru ve výši 5 000 dolarů pro začátečnický typ účtu, 500 000 dolarů pro účet určený středně pokročilým obchodníkům a 10 milionů USD pro účet Pro. Toto omezení trvá 24 hodin.

Pro koho je burza Kraken vhodná

Doporučit ji lze pro vysokou likviditu zkušeným obchodníkům, ale i začátečníkům. Ti ocení možnost nízkých vkladů, ale i relativně propracovanou nápovědu a přehledné rozhraní pro obchodování. Platforma je optimalizována i pro použití na mobilních telefonech.

Máte zkušenosti se společností Kraken? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 11. 10. 2021

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex