LAMA energy

Tuzemský alternativní dodavatel energií, který vznikl v roce 2007. Takto stručně se dá charakterizovat společnost LAMA Energy, která má sídlo v obci Hradec nad Moravicí. Na našem trhu je znám nejenom jako dodavatel elektřiny, ale také jako dodavatel zemního plynu. S plynem firma začínala a v rámci rozšíření svého portfolia se v roce 2012 rozhodla k tomu, že se zaměří i na elektrickou energii. Nespecializuje se jenom na tuzemský trh, jelikož v roce 2011 se firma dostala i na Slovensko.

Se společností LAMA Energy jsou spojeny i některé negativní kauzy. Tou nejznámější je hlavně distribuce LED žárovek v podobě dárků, které však byly v případě odstoupení od smlouvy naceněny na několik tisíc korun. Toto je onen důvod, proč je možné kromě pozitivních najít i řadu negativních recenzí. Aktuálně se firma snaží daný negativní pohled změnit. Jak snahou o výhodné ceny a možnost úspory, tak i snahou o transparentní a samozřejmě i férové podmínky. Mezi ty patří i přístup založený na tom, že klientům nejsou účtovány žádné skryté poplatky, ani jakékoliv nepřiměřené sankce.

LAMA Energy je tu pro každého

Tento alternativní dodavatel dokáže své služby nabídnout každému zákazníkovi. Primárně se pochopitelně soustředí na domácnosti – tedy běžné zákazníky, kteří mohou elektřinu využívat na svícení a k provozu spotřebičů, ale i na vytápění, nebo ohřev vody. LAMA Energy však umí nabídnout i produkty určené běžným firmám a podnikatelům, stejně jako dokáže svou nabídku přizpůsobit v případě zájmu o případný velkoodběr.

Plyn od LAMA Energy

Ten byl v nabídce této společnosti jako první. Je to mimo jiné dáno i tím, že LAMA Energy není jenom článkem v řetězu dodávky plynu, ale je to proto, že sama tato společnost ho těží. A to v České republice, konkrétně potom na Moravě. Nové zákazníky láká hlavně na příznivou cenu, kde garantuje, že bude patřit mezi ty nižší na trhu. A to mimo jiné i proto, že plyn jde od těžaře přímo k samotnému zákazníkovi. K dispozici je několik tarifů, které se odvíjejí od toho, kdo bude plny odebírat a jaká bude jeho spotřeba.

Elektřina od LAMA Energy

Ta začala být nabízena později, ale s řadou výhod, které jsou podobné, jako v případě plynu. Jenom s tím rozdílem, že společnost je skutečně pouze distributorem a sama ji nevyrábí. I zde nechybí garance výhodné ceny, stejně jako možnost výběru z různých tarifů, které také vychází z potřeb zákazníka a toho, na co elektřinu využívá, v jaké nemovitosti bydlí a jaká je jeho průměrná spotřeba. Pokud jde o jednotlivé ceníky spojené s nabídkou elektřiny, dělí je LAMA Energy do tří kategorií. A to Exclusive, Stadard a také Premium.

Pro stávající klienty jsou připraveny i doplňkové výhody

LAMA Energy je primárně dodavatelem elektřiny a také těžařem, a dodavatelem plynu. Její aktivity však tuto oblast přesahují. Kdo se stane klientem a začne odebírat, může čerpat výhody, které jsou spojeny se sledováním televize prostřednictvím Digi TV. Konkrétně mluvíme o výhodách, které se dotýkají nižších cen za jednotlivé placené balíčky.

LAMA Energy jde ale i cestou virtuálního mobilního operátora. Klienti tak mohou získat výhodné tarify, podle svých potřeb, které mohou být spojeny jak s klasickým voláním, tak i využíváním mobilních dat. Tento segment má i svůj obchodní název, označovaný pojmem Lama Mobile.

Jenom hlavní centrála

Jako většina alternativních dodavatelů energií, i LAMA Energy jde cestou, která je spojena s tím, že se veškeré věc i řeší buď telefonicky, nebo elektronicky. V praxi to znamená, že nemá žádné pobočky, ani žádná kontaktní a také zákaznická centra. Jediným místem je centrále firmy, a to v Hradci nad Moravicí.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností LAMA energy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

10 komentářů u „LAMA energy“

 1. Nejhorší a jeden z nejdražších dodavatelů plynu. Absolutně bezcharakteeni jednání. Komunikuji jen když jim jde o zákazníky, Obrovský problém od nich odejít. Neposkytují žádné informace. Bezohledu na zákazníka prodlužují na 3 roky smlouvu. No nejhorší společnost jakou znám. Nikomu nedoporučuji.

  Odpovědět
 2. Rozhodně nedoporučuji těm, co chtějí mít věci pod kontrolou. Žádný internetový portál, o informace musíte žádat (např.data ukončení smluv). Používají systém dodatků ke smlouvám, ve kterých se po čase nejde vyznat. Placená linka neschopná pomoci s vážnějším problémem. Žádosti o vysvětlení chyb pomocí emailu se setkávají s arogancí a házením právnických frází. V písemné komunikaci nepoužívají žádná data, pouze odkazují na dopisy, které ani nejsou ručně podepsané. Do smluv si dávají pokuty ve výši 20000,- Kč atd. Dejte si pozor!

  Pokud vám nevadí se zavázat na 3 roky k ceníku, který se může kdykoliv změnit, asi budete spokojení, pokud chcete věci řešit a vyjednávat si podmínky, utíkejte pryč, protože jak vás lapnou, akorát se s nima pak rozčílíte.

  Odpovědět
 3. U této podivné společnosti jsem nikdy nebyla, nic jsem od nich nechtěla. Nic jsem nikomu nepodepsala a teď mně poslali dopis, že jim mám zaplatit 5000.-kč za nedodržení podmínek. Poradí někdo jestli s tím nemám jít na policii?

  Odpovědět
 4. Podivné jednání,zaslaná smlouva udajně podepsaná prostředníkem na pobočce, aby nebylo možné ji anulovat.
  Zaslaná smlouva poštou 5 dní před ukončením odběru u stavajícího dodavatele, jinak sankce za nedodržení smlouvy, co jsem její návrh nečetl.
  Chování šmejdů….

  Odpovědět
 5. Žádost o zaslání smlouvy o odběru el.energie, doposud bez výsledku. Pokud bych přecházel k jinému dodavateli poplatek 5000 kč.

  Odpovědět
 6. Dobrý den zaslala jsem doporučený dopis že odstupuji od smlouvy během 14 dnu a zároven ruším plnou moc tak nevím co ještě po mě chcete nechci žádnou vaší energií ani plyn nechápu co ještě potřebujete víc smlouva byla uzavřená doma a né v žádné vaši pobočce pokud neberete na vědomí toto asi se budu muset obrátit na policií

  Odpovědět

Napsat komentář