LAMA energy

Tuzemský alternativní dodavatel energií, který vznikl v roce 2007. Takto stručně se dá charakterizovat společnost LAMA Energy, která má sídlo v obci Hradec nad Moravicí. Na našem trhu je znám nejenom jako dodavatel elektřiny, ale také jako dodavatel zemního plynu. S plynem firma začínala a v rámci rozšíření svého portfolia se v roce 2012 rozhodla k tomu, že se zaměří i na elektrickou energii. Nespecializuje se jenom na tuzemský trh, jelikož v roce 2011 se firma dostala i na Slovensko.

Se společností LAMA Energy jsou spojeny i některé negativní kauzy. Tou nejznámější je hlavně distribuce LED žárovek v podobě dárků, které však byly v případě odstoupení od smlouvy naceněny na několik tisíc korun. Toto je onen důvod, proč je možné kromě pozitivních najít i řadu negativních recenzí. Aktuálně se firma snaží daný negativní pohled změnit. Jak snahou o výhodné ceny a možnost úspory, tak i snahou o transparentní a samozřejmě i férové podmínky. Mezi ty patří i přístup založený na tom, že klientům nejsou účtovány žádné skryté poplatky, ani jakékoliv nepřiměřené sankce.

LAMA Energy je tu pro každého

Tento alternativní dodavatel dokáže své služby nabídnout každému zákazníkovi. Primárně se pochopitelně soustředí na domácnosti – tedy běžné zákazníky, kteří mohou elektřinu využívat na svícení a k provozu spotřebičů, ale i na vytápění, nebo ohřev vody. LAMA Energy však umí nabídnout i produkty určené běžným firmám a podnikatelům, stejně jako dokáže svou nabídku přizpůsobit v případě zájmu o případný velkoodběr.

Plyn od LAMA Energy

Ten byl v nabídce této společnosti jako první. Je to mimo jiné dáno i tím, že LAMA Energy není jenom článkem v řetězu dodávky plynu, ale je to proto, že sama tato společnost ho těží. A to v České republice, konkrétně potom na Moravě. Nové zákazníky láká hlavně na příznivou cenu, kde garantuje, že bude patřit mezi ty nižší na trhu. A to mimo jiné i proto, že plyn jde od těžaře přímo k samotnému zákazníkovi. K dispozici je několik tarifů, které se odvíjejí od toho, kdo bude plny odebírat a jaká bude jeho spotřeba.

Elektřina od LAMA Energy

Ta začala být nabízena později, ale s řadou výhod, které jsou podobné, jako v případě plynu. Jenom s tím rozdílem, že společnost je skutečně pouze distributorem a sama ji nevyrábí. I zde nechybí garance výhodné ceny, stejně jako možnost výběru z různých tarifů, které také vychází z potřeb zákazníka a toho, na co elektřinu využívá, v jaké nemovitosti bydlí a jaká je jeho průměrná spotřeba. Pokud jde o jednotlivé ceníky spojené s nabídkou elektřiny, dělí je LAMA Energy do tří kategorií. A to Exclusive, Stadard a také Premium.

Pro stávající klienty jsou připraveny i doplňkové výhody

LAMA Energy je primárně dodavatelem elektřiny a také těžařem, a dodavatelem plynu. Její aktivity však tuto oblast přesahují. Kdo se stane klientem a začne odebírat, může čerpat výhody, které jsou spojeny se sledováním televize prostřednictvím Digi TV. Konkrétně mluvíme o výhodách, které se dotýkají nižších cen za jednotlivé placené balíčky.

LAMA Energy jde ale i cestou virtuálního mobilního operátora. Klienti tak mohou získat výhodné tarify, podle svých potřeb, které mohou být spojeny jak s klasickým voláním, tak i využíváním mobilních dat. Tento segment má i svůj obchodní název, označovaný pojmem Lama Mobile.

Jenom hlavní centrála

Jako většina alternativních dodavatelů energií, i LAMA Energy jde cestou, která je spojena s tím, že se veškeré věc i řeší buď telefonicky, nebo elektronicky. V praxi to znamená, že nemá žádné pobočky, ani žádná kontaktní a také zákaznická centra. Jediným místem je centrále firmy, a to v Hradci nad Moravicí.

Máte zkušenosti se společností LAMA energy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Mohlo by vás zajímat

2.2 18 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
43 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ruda

..z toho ,co zde od ostatních čtu, mám z jejich “ šmejďáckého stylu obchodování “
stejný pocit i v mém případě … naprosto neprofesionální přístup ke stanovení záloh,
arogance , a snaha jen si neurvale plnit firemní ekonomický výsledek … půjdu pryč..

Jarin

LAMA – UŽ NIKDY VÍCE… v době růstu emergií se chovali jako hovada, fixovanou elektřinu bezdůvodně zrušili, telefon nikdo nebral a na moje 3 MWh chtěli zálohu téměř 15 000 ,- Kč když jsme odmítl toto platit a poslal mail najednou se ozvali telefonem a pán (dobytek) po celou dobu jen vyhrožoval. Skončil jsem to raději sám. Hlavně nedejte na ty jejich sladký řeči, jak jste u nich už s váma nikdo nekomunikuje a jen plaťte co si umaneme. Hrozná firma…

mirosjav

lama energy sou neuveritelni smejdi porusujou zakonny vladni strop pro cenik plynu 3 koruny za 1kw a oni si klidne uctuji 4 kc za1 kw porusujou vladni strop a vrchol vseho vcera nam prisla jejich faktura za plyn a za malouspotrebu 23mwh mame nedoplatek neuveritelnych70000 korun takze si uctujou nezakonne castky pryc od nich lidi radim vam dobre pan miroslav

Eva

Absolutně nedoporučuji tuto společnost z důvodu toho že není možné od této společnosti získat jakékoliv
vyrozumění o přeplatku nebo nedoplatku energií (toto vyjádření potřebujeme k dokončení dědického řízení)Celé řízení je tedy pozastaveno díky neochotě této společnosti!!!!!

Jana Tesařová

No musím říci, že snaha o toho nejlevnějsího dodavatele mu moc nevychází. Při pohledu na nové zálohy se tomu jen musíte zasmát. Platily jsme 2000,- teď ze prej 12000,-. Nějak na té Moravě asi ubylo plynu či co.. Když jsme volaly, že nám konkurence nabídla za 5000,- paní jen suše řekla, tak ať jdeme jinam:-) Krása, k zákazníkovi co je u nich 10 let, že?

Jindra

LAMA energy je jeden velký podvodník. Máme s nimi smlouvu na dodávky plynu a EE fixovanou na 3 roky s datem ukončení k 1/12/2022. Spotřebu máme každý rok stejnou a platíme zálohy 4000 Kč/měsíc. Dnes nám přišlo oznámení o změně cen k naší smlouvě. Fikace nefixace – budeme platit 19000 Kč/měsíc.

Petka

Budete nekdo osat na COI? Nasi dopadli stejne a nevi co s tim ani na koho se obratit ci kam jit?

Vlastimil

Jsem v šoku 4.7.2022 jsem podepsal smlouvu na 3 roky. Byl jsem spokojen. 14.7.2022 si upravily obchodní podmínky a nyní bez mrknutí mi oznámila že k 26.10.2022 mám navýšení 200% Totální likvidace. Žádnou fixaci nerespektují. Přidá se někdo k žalobě.

zbynek

přidam ale jak ,mužete zavolat 777001628

IvMach

Do teď jsem s nimi byla spokojená, vše fungovalo bez problémů. Po razantním zdražení a dohadování se s nimi, že mám smlouvu s fixací na 3 roky, což je vůbec nezajímá, smlouvu ruším a odcházím jinam.

Lenka

Já jsem dopadla úplně stejně..fixace letos na jaře na 3 roky , jak kdyby vůbec nebyla…také odcházím …

Zdeňka

Dopadla jsem stejně elektřina o 400% už řeším odchod a to urychlený!

Petr

Co tak podat hromadnou žalobu???

IvMach

Taky mě to napadlo. Otázka, zda to má smysl…

Petka

Hodilo by se, ale kdo ma dnes penize na soudy?

Petr

Zloději zloději zloději. Za jednu kWh si naúčtovali 6ooo Kč za dva měsíce musím zaplatit téměř 40 tisíc korun. Doufám že se na tuto společnost v nejbližší době podívá ČOI

Petka

Napsal nekdo na COI?

Monika

Již nikdy Lama energy
Telefonicky uzavřená smlouva s mým tatínkem kterému je 85 let a je velmi senilní … absolutně nevěděl o co jde a vše odsouhlasil, velký problém je že si vyřídí vše sami a vám už příjde jen smlouva s rozpisem plateb ta sice vypadala hezky 1810,- měsíčně,ovšem kromě první splátky si pak už inkasovali z účtu SIPO 3960,-. Už jsme se jich zbavili ale je to nadlouho.

Sidoslav

Tak tohle jsem v 21. století nečekal.
Potřebuji převést smlouvu o odběru z bývalého na nového odběratele. Takový ten úkon, kdy se do smlouvy vyplní nové údaje a jede se dál. 5 minut max.
U Lama energy si vemte dlouhou dovolenou. Ani za 4 měsíce nejsou schopni to vyřídit. Zákaznické centrum zavřené. Infolinka k ničemu.
Dovolat se jim nedá, na email reagují občas a bezobsažně a dokumenty zaslané !!Datovou schránkou!! neakceptují!
Nemohu hodnotit jinak než nomen omen – Jsou to vážně lamy!

Blanka

Dobry den, my mame taky spatnou zkusenost, dovolat se? Vubec, ani na email nereaguji, dluzi nam preplatek, uz je to 3 tydny, co mel dorazit a nic. NEDOPORUCUJI!!!

Lenka

Lama Energy versus České úspory s.r.o. ala Kdojelevnejsi. Toto spojení funguje jako ergosmejdi. Kdojelevnejsi Vás kontaktuje, „nezávazně“ Vás nechá podepsat přihlášku do výběrového řízení, kde má údajně proběhnout aukce. Výsledkem aukce má být levnější dodavatel energie pro Vás. Kdyby jej nesehnalu, hlásají, že pak o nic nejde a výběr nového dodavatele se nekoná. Ovšem Vy jim přitom podepíšete plnou moc, kterou nedávají v kopii, přihlášku ve které se zavazujete plnit smlouvu s dodavatelem, kterého vám vyberou a dokonce souhlasíte i s tím, že ten nový dodavatel nemusí být levnější. Pokud propasnete 14 denní lhůtu od podepsání tohohle svinstva, jste v pasti a pak můžete pouze platit za svou hloupost. Nikdo Vám nepomůže. Když byste chtěli vypovědět Lamu do 15 dní s odvoláním na energetický zákon, tak si přečtěte smlouvu s Lamou, kterou za Vás české uspory podepsali. Nahoře budu stát, že smlouva byla uzavřena v provozovně Lama Energy. Z tohoto důvodu můžete smlouvu vypovědět, ale ne bez sankce od Lamy. Je to promyšlené. Vypovědět to půjde od ledna 2022, kdy vznikne novela zákona na ergosmejdy. Ale to už firma Ceské úspory dávno nebude existovat a Lama bude jen těžit z podvodem získaných smluv. HAMBA tomuto státu, že je toto vůbec možné.

Last edited 2 let před by Lenka
Lenka

Nový poznatek od právníka. Když už nemůžete vypovědět smlouvu s Lamou, pokuste se požadovat náhradu škody po zprostředkovateli České úspory. Garantoval levnější energie, tak ať doplatí vyúčtování pokud bude dražší.

Roman

S Lamou velmi špatná zkušenost, agresivní nátlak a vyhrožování, kdy nám nutili při prodlužování smlouvy 3 letý závazek! Okamžitě jsme přešli jinam!

Ivett

Podle toho co zde čtu vypadá ze nemáte problém s Lama energy ale se společnosti co vám zprostředkovala tuto společnost. Měla sem to podobně. Podepsala sem u České srovnávací smlouvu a čekala ze mi doporučí to nejlevnější na trhu. Podepsaly za mě smlouvu u Lama energy. Poté sem ale zjistila ze moje stávající společnost (tehdy Bohemia energy) je levnější. Kontaktovala sem aukční společnost a poté co sem jim poslala vyúčtování (BE) uznaly ze sem měla pravdu a stornovaly jak smlouvu u nich tak u Lama energy. Nebyl to zase takový problém. Jen par telefonátu a e-mailu. Já teď nejspíše u Lama energy zůstanu. V téhle situaci je to pro mě po krachu BE si myslím nejlepší řešení. Doufám ze teda nebudu mít také špatné zkušenosti 🙏. Rada – pokud jste to podepsaly přes jinou společnost a víte ze nedodrželi smlouvu – řešte to s ni. Mě vyšly vstříc když sem odložila ze sem platila méně. Hodně sil v téhle nehezke době všem.

Roman

Ivet, Lama je špatná volba, čistokrevní šmejdi, mluvím z vlastní zkušenosti. Utečte, hned jak to půjde.

Lenka

Velice se divím, že Vás to nechali vypovědět. Mě hned slíbili výpověď taky a když jsem se zeptala na sankce, sdělili, že s nimi mám rovněž počítat. Řekli mi, že jsem si přečíst pozorně co podepisuji.

Zuzana Kačírková

Úplně stejně jsem se k nim dostala také – přes kdojelevnejsi.cz
Přišli za mnou do práce a já , blbec, podepsala. Hned mi poslali změnu dodavatele, i když mám vázací dobu ještě víc než rok u Centropolu.
Mám to už podepsané déle a teď se dočítám samé hrůzy…..co s tím…. ???!!!! Poradí někdo…?

Jitka Gahutová

Také máme s touto firmou ty nejhorší zkušenosti, dostali jsme se k ní přes Centrální výběrové řízení, které prý vybírá nejlevnějšího dodavatele energií na trhu – houby. Ceny vysoké a když chcete odejít pro nedodržení slibu levnější dodávky, jsou arogantní a ohánějí se různými paragrafy. Svojí stížnost na LAMA energy jsme poslali na ERÚ, které má možnost zasáhnout. Od ledna 2022 je v platnosti Novela energetického zákona proti energ. šmejdům, schválená poslanci a najdete o ní článek na stránce ERÚ, je na ochranu nás spotřebitelů. Jinak se informujte u vámi vybraného solidního dodavatele, jakým způsobem můžete k němu přejít. Také se chystáme, přece nebudeme platit toho, koho nechceme.

Volák Jaroslav

Marie
Ruce pryč od Lama energy. Nikdy jsem s nimi o smlouvě na dodávku energií nejednala a přes to mi přišel poštou rozpis plateb. Na dotaz proč mi jej poslali když mám dodavatele jiného tak po mnoha výměnách mailů smlouvu ukončili s tím že odběr se neuskutečnil a smlouvy jsou ukončené. Toto mi oznámili dne 19.4.2021 Tím se zdálo že věc je uzavřená. Ale pro Lama energy zřejmě ne protože po 14 ti dnech mi přišly 2 pokuty za porušení smluvních povinností Jedna za plyn a druhá za elektřinu. Po tomto oznámení již Lama na mé maily nereaguje i po opakovaných výzvách.

Slávek

Dobrý den,
u mě to probíhalo stejně,jak tu píše p.Martin.Volali mi z Kdo je levnější,tak jsem souhlasil s nezávaznou nabídkou jak ušetřit na elektřině a dopadl jsem tak,že mám smlouvu s Lamou na 3 roky.Smlouva byla podepsána firmou České uspory s.r.o za mě a to dne 21.04.2015 nyní jsem obdržel smlouvu a průvodní dopis od Lamy,který je vystavený 21.05.201.Tak si myslím,že 14.dení lhůta na zrušení je fuč.
Vyřešil někdo,jak odstoupit od smlouvi?

Magda

Dobry den, me se stala stejna vec smlouva byla podepsana doma a to jsem se ucastnila jen nejake souteze ,kdyz mi prisla vypoved od meho puvodniho odberatele malem jsem sebou svihla , uz ted toho lituji ze jsem podepsala nejaku kravinu, jak se mam teto firmy zbavit ? Nebo je tam nejaka moznost byt a proste platit normalne to co mame ? Vsude ctu ze se plati porad jen preplatky . Dekuji za rady

Martin

Přes šmejda z kdojelevnější.cz nebo také České úspory jsem, výslovně, chtěl jen nezávaznou nabídku ceny energie. Prej jen proti podpisu. Ten podpis byla plná moc , což jsem si nevšimnul.. Z ničeho nic mi po pár týdnech přišla výpověď současného dodavatele energie. Vítězem na energetické burze se stala LAMA energy. Firma LAMA mi zajistila tak skvělej přechod že, mi rozmrzly mrazáky a jsem tři týdny bez proudu a bez elektroměru. Problémy a to jsem ještě neodebral ani volt. Moc toho lituji. Podle technika energetických sítí, ruce pryč od těhle moravských dodavatelů.

Simona

Dobrý den,řeším taky stejnou situaci jako vy všichni. Poradíte mi někdo, jak se zbavit společnosti Lama energy bez zaplacení pokuty? Smlouvu jsem nepodepsala na pobočce, ale jen kurýru a to jsem se JEN účastnila energetické soutěže.

Lenka

Můj starý osmdesátiletý otec vpustil do bytu člověka, který ho přesvědčil k podpisu plné moci, pak nějaká aukce a nyní dopis od firmy LAMA o nezbytném zaplacení pokuty 5 000 Kč za nedodržení smlouvy. Tu doma otec ani nemá, nepřišla, firma LAMA tvrdí, že zasílala jako běžnou zásilku, otec jim nic nepodepsal. Podvodník jeden vedle druhého!!!! A začalo to tím člověkem, kterého otec vpustil do bytu…takže šmejdi dále pokračují a pak vyhrožují tomuto starému člověku v dopise soudem a exekucí!!! Skvělé!!! Krásné Vánoce i s dárkem od firmy LAMA!

Vratislav

moje panu resi take to same chci vedet jak dal postupovataby mohla zustat u cezu a ne u Lami

Marie Plešková

Dobrý den zaslala jsem doporučený dopis že odstupuji od smlouvy během 14 dnu a zároven ruším plnou moc tak nevím co ještě po mě chcete nechci žádnou vaší energií ani plyn nechápu co ještě potřebujete víc smlouva byla uzavřená doma a né v žádné vaši pobočce pokud neberete na vědomí toto asi se budu muset obrátit na policií

Ladislav Červený

Žádost o zaslání smlouvy o odběru el.energie, doposud bez výsledku. Pokud bych přecházel k jinému dodavateli poplatek 5000 kč.

Roman

Podivné jednání,zaslaná smlouva udajně podepsaná prostředníkem na pobočce, aby nebylo možné ji anulovat.
Zaslaná smlouva poštou 5 dní před ukončením odběru u stavajícího dodavatele, jinak sankce za nedodržení smlouvy, co jsem její návrh nečetl.
Chování šmejdů….

Stanislav v

Podvodníci pozavírat je všechny!!!

Jana

U této podivné společnosti jsem nikdy nebyla, nic jsem od nich nechtěla. Nic jsem nikomu nepodepsala a teď mně poslali dopis, že jim mám zaplatit 5000.-kč za nedodržení podmínek. Poradí někdo jestli s tím nemám jít na policii?

MM

Dobrý den, řeším teď to samé , jak jste prosím vyřešila? ¨
¨

43
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex