Meta Platforms: Vyplatí se nákup akcií této společnosti?

Investice do akcií Meta Platforms (dříve Facebook) je nyní dobrým způsobem, jak se stát součástí rostoucího ekosystému metaverse. Podívejme se na důvody, proč je akcie společnosti Meta Platforms právě teď nejlepší rostoucí akcie, kterou lze koupit.

O společnosti Meta Platforms

Společnost Meta Platforms, Inc. (dříve Facebook), se zabývá vývojem aplikací pro sociální média. Vytváří technologii, která pomáhá lidem propojovat se, nacházet komunity a rozvíjet podniky. Funguje prostřednictvím segmentů Family of Apps (FoA) a Reality Labs (RL).

  • Segment FoA tvoří Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp a další služby.
  • Segment RL zahrnuje spotřební hardware, software a obsah související s rozšířenou realitou a virtuální realitou.

Společnost byla založena Markem Elliotem Zuckerbergem, Dustinem Moskovitzem, Chrisem R. Hughesem, Andrewem McCollumem a Eduardem P. Saverinem 4. února 2004 a její sídlo se nachází v Menlo Parku v Kalifornii.

Meta Platforms v číslech

  • Počet denních aktivních uživatelů v celé rodině aplikací Meta (včetně Instagramu, WhatsAppu a Messengeru) nedávno dosáhl 2,82 miliardy.
  • Navzdory nedávnému poklesu cen je Meta Platforms rostoucím futuristickým projektem, který nabízí dlouhodobý potenciál odměn.
  • Meta Platforms pravděpodobně do roku 2024 proniknou na trh v hodnotě 800 miliard dolarů a do konce roku 2030 se nakonec rozšíří na 1,6 bilionu dolarů.

Mateřská společnost Facebook korporace Meta Platforms začala v roce 2022 tvrdým propadem a její ocenění se snížilo. Tento výrazný pokles byl z velké části vyvolán zprávou o výdělcích za čtvrté čtvrtletí, která investory nezaujala jak nedávným výkonem giganta sociálních médií, tak jeho vedením. Není pochyb o tom, že Meta Platformy čelily několika problémům, které si vybraly významnou daň na příjmech z digitální reklamy. Meta Platformy přesto zůstávají pro investory vynikající dlouhodobou investici.

Proč investovat do Meta Platforms?

Existuje řada pádných důvodů, proč by investoři měli nakoupit akcie Meta Platforms právě teď. Na hlavní z nich se zaměříme v následujícím článku.

Konkurenční výhoda společnosti Meta Platforms

Meta Platforms má oproti konkurenčním společnostem výraznou konkurenční výhodu a výhodu prvního na trhu.

Meta Platforms již dříve čelila vážným problémům, včetně mnoha skandálů ohledně ochrany soukromí a neshod s regulačními orgány, které se snažily omezit podnikání společnosti. Žádná z těchto protichůdných sil nezastavila pokrok společnosti, a to z velké části proto, že uživatelská základna Meta Platforms obecně stále roste i přes veškerou negativní publicitu.

Renomé a rozsáhlá uživatelská základna

Společnost je solidní a odolná, pravděpodobně proto, že těží z minimálně dvou souvisejících konkurenčních výhod:

  • notorické známosti,
  • rozsáhlé uživatelské základny.

Lidé, kteří se chtějí spojit s rodinou a přáteli prostřednictvím sociální platformy, mohou jen stěží udělat lépe, než je vyhledávat mezi 1,93 miliardami aktivních denních uživatelů Facebooku. A počet denních aktivních uživatelů v celé rodině aplikací, včetně Instagramu, WhatsAppu a Messengeru, činil k 31. prosinci 2,82 miliardy.

Tato rozsáhlá síť poskytuje svým uživatelům solidní pobídku, aby zůstali na místě, protože jen málo jejích konkurentů jí může odolávat, pokud jde o dosah. Navíc se hodnota služeb Meta Platforms zvyšuje, protože je používá více lidí kvůli síťovému efektu. Má potřebné nástroje, aby zůstala lídrem ve svém oboru. Ze všech těchto důvodů vám nyní investice do Meta Platforms může pomoci získat v budoucnu obrovské výnosy.

Sociální sítě a Metaverse

Investice do Meta Platforms nyní představuje efektivní způsob, jak se stát součástí budoucnosti sociální komunikace.

Bohatý ekosystém Meta Platforms také zajišťuje, že inzerenti a marketéři, kteří chtějí oslovit široké publikum (nebo konkrétní publikum), budou i nadále využívat jeho weby a aplikace. Očekává se, že výdaje na online reklamu budou v následujících letech dále růst. I přes změny související s ochranou osobních údajů, které Apple ve svých operačních systémech provádí, mohou investoři očekávat, že Meta Platforms budou hlavním příjemcem růstu online reklamy.

Technologický gigant však sleduje další příležitosti k výnosům a pravděpodobně nejdiskutovanější je právě metaverse, trvalý 3D virtuální svět, ke kterému budou mít lidé přístup převážně prostřednictvím zařízení pro virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR).

Společnost Meta Platforms již investovala miliardy dolarů do toho, aby se metaverse stala realitou. V říjnu generální ředitel Mark Zuckerberg uvedl, že výdaje související se segmentem Facebook Reality Labs (jednotka AR a VR společnosti) sníží její provozní zisky v roce 2021 o zhruba 10 miliard dolarů. Rovněž poznamenala, že roční investice do metaverse se v nadcházejících letech ještě zvýší.

Bude chvíli trvat, než metaverse nabude konkrétního tvaru a masového přijetí. Přesto může být příležitost, kterou tento virtuální svět představuje, obrovská. Určití analytici se domnívají, že metaverse by mohla být příležitostí ve výši 8 bilionů dolarů. Meta Platforms je pravděpodobně jedním z lídrů tohoto trendu, a to dělá z FB jednu z nejlepších akcií, které lze nyní koupit.

Plán do budoucnosti

Meta Platforms má na několik příštích let naplánovaných mnoho zajímavých podniků, takže nyní je vhodný čas na nákup jejich akcií.

Meta Platforms aktivně pracuje na posunu interakce se sociálními médii na další úroveň prostřednictvím vývoje metaverse. Společnost si představuje budoucnost, ve které budou její uživatelé používat virtuální avatary k interakci s ostatními a těžit z různých digitálních zážitků.

Vzhledem k tomu, že se koncept práce na dálku stává běžnějším, budou společnosti a jednotlivci snáze schopni provozovat své podnikání online a metaverse v tom mohou hrát velkou roli. Protože metaverse podporuje skupinové zážitky, aktivity, jako jsou schůzky, konference a dokonce koncerty živé hudby, by se mohly potenciálně zúčastnit online, což snižuje cestovní náklady a rezervaci místa pro událost.

Navzdory obrovským investicím společnosti do metaverse, které stahují zisky dolů, by potenciálně úspěšná aplikace nového konceptu mohla pomoci Meta Platforms proniknout do roku 2024 na trh v hodnotě 800 miliard dolarů, který by se nakonec mohl do konce roku 2030 rozšířit na 1,6 bilionu dolarů. Facebook má stále nejvíce uživatelů mezi společnostmi sociálních médií a může tuto páku využít k propagaci metaverse lépe než kterákoli jiná společnost.

Vyplatí se investovat do Meta Platforms právě teď?

Facebook je na vrcholu v oblasti sociálních sítích, protože platforma slouží široké škále lidí a zahrnuje mnoho různých mediálních aspektů, od fotografií přes messenger až po text.

Vypadá to, že právě teď by mohl být ideální čas začlenit akcie Meta Platforms do investičního portfolia. Zejména vzhledem k tomu, že se akcie momentálně obchodují za velmi levné ocenění ve srovnání s předchozími roky.

Akcie Meta Platforms jsou v poslední době mnohem dostupnější. Nedávný pokles ceny akcií Meta Platform se zdá být pro investory vynikající příležitostí, jak získat v příštím desetiletí vynikající výnosy. Z těchto a dalších důvodů je Meta Platforms dobrou akcií ke koupi právě teď.

5 1 vote
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex